Zavrieť

Porady

Spokojnost ucitelov s platom

Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

slabikar Pozri príspevok
v malom mestecku maju 12-17 v cistom radovi ucitelia. toto je skvely plat, lebo su tam nizke zivotne naklady
tak, ak 12000sk je skvely plat, tak sa potom vestazujem, lwebo ja mam viac. No ak zaplatim byt a poplatky ostane mi z neho 1500sk na mesiac zivobutia aj s 3 detmi. esteze mam muza.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

alaya1 Pozri príspevok
tak, ak 12000sk je skvely plat, tak sa potom vestazujem, lwebo ja mam viac. No ak zaplatim byt a poplatky ostane mi z neho 1500sk na mesiac zivobutia aj s 3 detmi. esteze mam muza.
v malo mestecku je to skvely plat, citaj aspon co pisem
0 0
Cifro Cifro

Cifro je offline (nepripojený) Cifro

slabikar Pozri príspevok
teraz som uplne v pomykove.
ucitelia sa stazuju na maleplaty, ked vo vsetkych spravach hovoria o neustalom zvysovani platov ucitelov pomaly uz kazdy polrok?
vy co ste ucitelia, kde je teda pravda?
ja osobne poznam par ucitelov a vsetci maju skvele platy, tak neviem, kde je problem
Ja osobne poznám veľa učiteľov a žiadny (slovom: žiadny) z nich nemá ani priemerný plat. Väčšina znich má k nemu dosť ďaleko. Rád sa zoznámim s učiteľom, ktorý má skvelý plat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
slabikar Pozri príspevok
v malom mestecku maju 12-17 v cistom radovi ucitelia. toto je skvely plat, lebo su tam nizke zivotne naklady

Sa mi nechce veriť , že toto považuješ za dobrý plat !
Pardon - skvelý plat !!
Životné náklady , nízke ? Kde ? Idem tam , sťahujem sa !!!!!!!!
Veď táto suma mi nestačí na zaplatenie rôznych šekov , podotýkam , že pôžičku nemám !!!!!!!!
Byt , inkaso , telefón , nejaká poistka , média , benzín / mesačne len 1.000,- / , lieky mesačne 1.000 / žiaľbohu - diabetes atď /

Strava - kde je dnes nízkonákladová ?
Naposledy upravil buchač : 31.12.08 at 08:39
0 0
Cifro Cifro

Cifro je offline (nepripojený) Cifro

slabikar Pozri príspevok
v malom mestecku maju 12-17 v cistom radovi ucitelia. toto je skvely plat, lebo su tam nizke zivotne naklady
Čím sa živíš, šlabikár, keď máš pocit že 12 tisíc je skvelý plat? Mimochodom, 17 tisíc v čistom dosiahne učiteľ tak okolo päťdesiatky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Este som pozabudla napisat ohladne ako bolo tu napisane- kazdo polrocneho zvysovania platu ucitelov. Nemam pocit, ze je zvysovany kazdy polrok a ked nam ho zvysia, odoberu nam na pohyblivej zlozke platu. T.J. tam pridaju, tu uberu, niekedy to vyzera tak, ze po zvyseni dostanem menej, ako som mala pred tym zvysenim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

slabikar Pozri príspevok
v malom mestecku maju 12-17 v cistom radovi ucitelia. toto je skvely plat, lebo su tam nizke zivotne naklady
Je jedno, kde ucitel posobi, ci v malom, ci velkom meste, ci na dedine, vsade maju rovnaky plat, nakolko plat maju tabulkovy, nie podla nalady riaditela, ci zriadovatela.
Mam rada, ak niekto pise o tom, o com nema ani paru.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

slabikar Pozri príspevok
v malo mestecku je to skvelý plat, čitaj aspon co pisem
Slabikár, slabikár, kde si na to prišiel , že v malom mestečku sú nižšie životné náklady ako vo veľkomeste. Myslíš, že človek na vidieku potrebuje menej ako ten v meste ?
Nechcem sa zastávať učiteľov ( niektorí si nezaslúžia ani tých 12), ale mnohí odvádzajú vysoko erudovanú a nesmierne náročnú prácu, za ktorú dostávajú skutočne smiešne almužny.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemyslitwe si, ze tie Vase prispevky nepatria do tejto temy?
0 0
Cifro Cifro

Cifro je offline (nepripojený) Cifro

K téme: moja manželka, učiteľka matematiky a chémie na základnej škole, zo školstva odísť nehodlá, pretože ju to nesmierne baví, je učiteľkou pretože chcela byť učiteľkou a kam by aj šla, že? Privyrába si dosť intenzívnym doučovaním, ovšem je to o držku a hlavne o nervy. Poviem úprimne, ja sa na každé prázdniny teším asi viac, ako deti. Manželka sa aspoň trochu zrekreuje a aspoň na nejakú dobu nie je vynervovaná. Nie nadarmo sa hovorí, že byť učiteľom je diagnóza, nie povolanie.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Bolo by úžasné, ak by platilo, byť učiteľom nie je diagnóza, ale poslanie. j
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

slabikar Pozri príspevok
teraz som uplne v pomykove.
ucitelia sa stazuju na maleplaty, ked vo vsetkych spravach hovoria o neustalom zvysovani platov ucitelov pomaly uz kazdy polrok?
vy co ste ucitelia, kde je teda pravda?
ja osobne poznam par ucitelov a vsetci maju skvele platy, tak neviem, kde je problem

pridávajú nám, ale napr. nám zoberú ohodnotenie za triednictvo...
takže je to to isté, niekedy aj menej
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

a čo sa týka toho: veď choď inde......

bola som!

tri roky som robila v telekomunikáciách

a som rada, že sa mi naskytla možnosť vrátiť sa do školstva....

SOM RADA, keď sa mi podarí, naučiť dieťa zaviazať si šnúrky, vyfúkať si nos a podobné základné návyky. Áno, píšem PODARÍ. Učim na škole, kde sú deti z málo podnetného sociálneho prostredia. Veľakrát nevedia o živote v spoločnosti vôbec nič. A keď počujem tú otrepanú frázu "čo vás v tej škole učia?" nerozčuľuje ma. Ja viem, čo učím..... To, čo nezvládajú rodičia.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

je logicke ze ak chcu pani ucitelky ist na kavicky, kupovat si kabelocky, kostymky, tak sa budu stazovat aj keby mali 20.000 cisteho mesacne, nehovoriac o zarobku manzela. preto nechapem, preco ak som dal otazku, hned sa tu urazili niektori ludia. asi su to prave ti, co ich spominam hned v prvej vete.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

slabikar Pozri príspevok
je logicke ze ak chcu pani ucitelky ist na kavicky, kupovat si kabelocky, kostymky, tak sa budu stazovat aj keby mali 20.000 cisteho mesacne, nehovoriac o zarobku manzela. preto nechapem, preco ak som dal otazku, hned sa tu urazili niektori ludia. asi su to prave ti, co ich spominam hned v prvej vete.
Nehnevaj sa Slabikar, ale to si napisal dobru blbost. Preco by ucitelky nemohli chodit v kostimceku, vypit si kavu, pripadne nosit svoje osobne veci v kabelke.
Radsej by si videl pred katedrou ucitelku nahu, ci v handrach, tak to si naozaj pouzil argument -inteligentneho -cloveka, poznajuceho pracu ucitela.. Predstav si, ze ja som ucitelka, ucim postihnute deti a okrem toho, co si napisal ty, by som rada chodila kazdy rok na dovolenku k moru, raz tyzdenne na obed do restiky, kupila detom znackove oblecenie, a pod.Chcela by som zit bezny zivot cloveka, s primeranym prijmom.
No studovala som 5 rokov VS, potom este 2 roky dalsie studium, myslim si, ze robim tazku robotu, tak by sa mi pacilo, mat to aj patricne zaplatene. Vies co?? Pozyvam ta ku mne do triedy, len na jeden den, ci jednu vyucovaciu hodinu, postav sa ku autistovi, dawnikovi a potom posudzuj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
slabikar Pozri príspevok
je logicke ze ak chcu pani ucitelky ist na kavicky, kupovat si kabelocky, kostymky, tak sa budu stazovat aj keby mali 20.000 cisteho mesacne, nehovoriac o zarobku manzela. preto nechapem, preco ak som dal otazku, hned sa tu urazili niektori ludia. asi su to prave ti, co ich spominam hned v prvej vete.
Ale veď sa neonač . Veď Ti viacerí argumentovali , že ........
A tu nejde ani tak o kávičky , kabelôčky , kostýmčeky atď ., tu by predsa polovica Slovenska nadávalo na svoj plat .
Ide tu predsa o ohodnotenie práce , výkonu a je toho viac .
A argumentov by sa našlo habadej , ver mi , aj keď z iných sfér .

Dnes som pozeral na STV 1 debatu o eure , tam ti teda vyzdvihovali prácu bankárov . Že ako museli tvrdo pracovať cez sviatky , čo všetko vykonali , ako sa " nadreli " .
No za aké platy ? Veď tento sektor má najväčšie príjmy v štáte .

Nechcem sa nejak ďalej rozpisovať o príjmoch a výdavkoch , asi by to rozvírilo hladinu nedeľného pokoja , ono by to bolo nadlho .
A sťažovať sa na svoj plat budú aj ľudia , ktorí majú príjem oveľa vyšší .

Mal som možnosť poznať takýchto ľudí , a aj poznám . Podotýkam , že to nie sú politici , podnikatelia , atď , ale normálni zamestnanci rôznych sfér .
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

alaya1 Pozri príspevok
Nehnevaj sa Slabikar, ale to si napisal dobru blbost. Preco by ucitelky nemohli chodit v kostimceku, vypit si kavu, pripadne nosit svoje osobne veci v kabelke.
Radsej by si videl pred katedrou ucitelku nahu, ci v handrach, tak to si naozaj pouzil argument -inteligentneho -cloveka, poznajuceho pracu ucitela.. Predstav si, ze ja som ucitelka, ucim postihnute deti a okrem toho, co si napisal ty, by som rada chodila kazdy rok na dovolenku k moru, raz tyzdenne na obed do restiky, kupila detom znackove oblecenie, a pod.Chcela by som zit bezny zivot cloveka, s primeranym prijmom.
No studovala som 5 rokov VS, potom este 2 roky dalsie studium, myslim si, ze robim tazku robotu, tak by sa mi pacilo, mat to aj patricne zaplatene. Vies co?? Pozyvam ta ku mne do triedy, len na jeden den, ci jednu vyucovaciu hodinu, postav sa ku autistovi, dawnikovi a potom posudzuj.
pozri sa na reakciu na moj prvy prispevok. polozil som uplne jednoduchu nekofliktnu otazku a reakcia bola brutalna. tak ja len reagujem takym stylom akym sa reagovalo na mna.
a mat 17 cisteho mesacne a nadavat? no hanba vam
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

na prvom mieste v platoch by malo byt jednoznacne zdravotnictvo.
na druhom mieste ostatne bezpecnostne a zachranne zlozky ako policajti, hasici a pod.
ucitelia na tretom mieste.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mily slabikar, tvoj nazor ti nikto neberie, nazor na tvoje prispevky si urobil kazdy sam, aj ja, zelam ti vela uspechov v podnikani, ale praci ucitela a jeho ohodnoteni nerozumies ani za macny mak.
Odporucam ti prezriet si platovu tabulku ucitelov aj ich 17000plat v cistom,
Naposledy upravil alaya1 : 04.01.09 at 19:46
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

slabikar Pozri príspevok
je logicke ze ak chcu pani ucitelky ist na kavicky, kupovat si kabelocky, kostymky, tak sa budu stazovat aj keby mali 20.000 cisteho mesacne, nehovoriac o zarobku manzela. preto nechapem, preco ak som dal otazku, hned sa tu urazili niektori ludia. asi su to prave ti, co ich spominam hned v prvej vete.
Ako môže niekto vyjadrovať jednoznačné stanoviská k téme (čo by aj oddychovej), nepoznať danú problematiku a navyše to korunovať tak hlúpymi zovšeobecneniami;
A už vôbec nechápem, čo má s prácou učiteľky a jej ohodnotením, spoločné jej manžel, alebo nebodaj jeho zárobok.
Ad absurdum.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať