Zavrieť

Porady

Spokojnost ucitelov s platom

Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Usporiadat
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Ach jaaaaj, ako male deti. No prispejem aj ja. Moji rodicia su obidvaja ucitelia, mama na strednej a otec na univerzite, ja som tiez vystudovany ucitel (telocvikar). Nestazuju si, prave naopak, este chcu , aby som isiel ucit aj ja. Napad to nieje zly, plat je sice mizerny, ale popri tom mate tolko casu, ze kludne mozte este aj podnikat, ved vela ucitelov takto robi. Aaaale ucitelku za manzelku by som nechcel nikdy v zivote )).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Porovnavat plat ucitela na ZS s vysokoskolskym ucitelom je myslim si dost opovazlive.
Neviem, preco sme male deti, ze vyslovime svpj nazor a nesuhklasime s inym, ved porada je o pomoci, diskusii, nie?
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Možno, že "obyčajný remeselník" zarobí 2x toľko ako ty, ale nezabudni, že nepracuje týždenne 23 /45 min./hodín ale možno 50 /60 min/hodín
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Tak zase vysokoskolski ucitelia to nemaju tiez ruzove, mama ma okolo 17000Sk cisteho a otec 21000Sk, pricom na konci roka dostala odmenu 17000Sk a otec (vysokoskolsky pedagog) 2000Sk )). A dalsia vec, je pravda ze sa tolko nenadriete ako robotnici, no zas na druhej strane onmoho viac psychicky. Kazda praca ma svoje plusy a minusy. No mi povedzte, v ktorom povolani mate dva mesiace letnych prazdnin, tyzen jarnych, vianocnych a este nejake malickosti.
Naposledy upravil Strejdo : 13.01.09 at 17:32
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

skola Pozri príspevok
Možno, že "obyčajný remeselník" zarobí 2x toľko ako ty, ale nezabudni, že nepracuje týždenne 23 /45 min./hodín ale možno 50 /60 min/hodín
Tento názor som už opravoval u mnohých , (dokonca aj pedag. pracovníkom).
Neviem kde na to ľudia chodia, že učiteľ pracuje, alebo by mal pracovať týždenne 23 hodín (hodina 45 min.).
23 vyučovacích hodín je úväzok učiteľa = priama výchovnovzdelávacia činnosť s deťmi. Hodiny si musí premyslieť, pripraviť, pomôcky, projekty, vyhodnotenie, diagnostika, opravy žiackych pisomností, dozor, triednicka práca,... atď. atď.
Učiteľ má takú istú pracovnú dobu, ako každý iný a nadčasy veľakrát nepreplatené.
Naposledy upravil jaros5 : 13.01.09 at 17:33
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Strejdo Pozri príspevok
Tak zase vysokoskolsky ucitelia to nemaju tiez ruzove, mama ma okolo 17000Sk cisteho a otec 21000Sk, pricom na konci roka dostala odmenu 17000Sk a otec (vysokoskolsky pedagog) 2000Sk )). A dalsia vec, je pravda ze sa tolko nenadriete ako robotnici, no zas na druhej strane onmoho viac psychicky. Kazda praca ma svoje plusy a minusy.
Strejdo Pozri príspevok
No mi povedzte, v ktorom povolani mate dva mesiace letnych prazdnin, tyzen jarnych, vianocnych a este nejake malickosti.
S prvou časťou = úplný súhlas, aj keď nechápem ako sa dá porovnať práca robotníka s prácou učiteľa.
Druhá časť tvojho príspevku je ďalší mýtus o učiteľskom povolaní. Pokiaľ viem, učiteľ si musí počas prázdnin žiakov čerpať dovolenku, ak cez prázdniny nepracuje. Nečudujem sa nezainteresovaným, ale trochu ma zaráža, keď to tvrdí učiteľ.
Naposledy upravil jaros5 : 13.01.09 at 17:40
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

myslim, ze plat ucitelov je priamoumerny vynalozenemu usiliu
0 0
kalinka22 kalinka22

kalinka22 je offline (nepripojený) kalinka22

lektor účtovníctva na odbornej škole ...viac
Ahoj, aj ja som učiteľka, popri učení robím účtovníctvo. Niečo doma a tiež na Dohodu o VP pre firmy, kde chodím popoludní, resp. v sobotu a nedeľu. Musíme mať VŠ, DPŠ a plat horší, o polovicu menší, ako zarobia moji absolventi. Prečo zrazu zostalo tichúčko, keď nám mali mzdu zvýšiť?
0 0
kalinka22 kalinka22

kalinka22 je offline (nepripojený) kalinka22

lektor účtovníctva na odbornej škole ...viac
To môže napísať iba človek, ktorý sa nikdy nezaoberal našou mládežou, ktorý nevie, čo vlastne je učiteľovanie. To nie je povolanie, ale poslanie. To môže dobre robiť iba človek, ktorého táto práca baví, inak by to robiť nemohol. Najhoršia je spätná väzba - niekedy nulová, čo človeka deptá. Tiež spoločenské postavenie učiteľa robí veľmi veľa a pokiaľ má takýto názor rodič, čo môžem čakať od jeho syna alebo dcéry? Môžem vynaložiť sebemenšie úsilie ......
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

skola Pozri príspevok
Možno, že "obyčajný remeselník" zarobí 2x toľko ako ty, ale nezabudni, že nepracuje týždenne 23 /45 min./hodín ale možno 50 /60 min/hodín
Obaja, skola aj Strejdo porovnávate neporovnateľné. Skúste pozrieť katalóg pracovných činností tu:http://www.fem.uniag.sk/eunis/sk/sys...c_cinnosti.pdf
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

jaros5 Pozri príspevok
Druhá časť tvojho príspevku je ďalší mýtus o učiteľskom povolaní. Pokiaľ viem, učiteľ si musí počas prázdnin žiakov čerpať dovolenku pokiaľ cez prázdniny nepracuje. Nečudujem sa nezainteresovaným, ale trochu ma zaráža, keď to tvrdí učiteľ.
Tak mi potom povedz, co robi ucitel cez letne prazdniny, ked maju ziaci volno??? Jasne, ze ide aj do skoly, aby sa zapisal, ze tam bol. Tak aky mytus? Ved cez prazdniny nevyucuje, takze ma v podstate volno, aj ked ide do skoly, akurat poklebeti s kolegami, and thats all.
A niekto tu spominal, ze ucitelska praca je dostatocne financne ohodnotena. . To myslis uplne vazne??? Ved keby nebolo ucitelov, tak by nebolo nikoho. kto vyuci buducich lekarov??? No predsa ucitelia. Kto vyuci buducich pravnikov, policajtov, atd. atd., aj tych debilov, co su vo vlade a dostavaju 100 tisicove platy? A ucitel ma dostat priemerne nejakych 15 000SK??? Vyplati inkaso, mobil, strava, oblecenie, .... a co mu ostane? Akurat ejakych 10Sk do zvonceka, ked chodi do kostola )) Takze ucitelia su super ohodnoteni, za tu psychicku namahu.
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

jaros5 Pozri príspevok
Obaja, skola aj Strejdo porovnávate neporovnateľné. Skúste pozrieť katalóg pracovných činností tu:http://www.fem.uniag.sk/eunis/sk/sys...c_cinnosti.pdf
Bratu, poriadne citaj prispevky. S tym porovnavanim robotnikov a ucitelov som iba reagoval na to, ze robotnici sa sice nadru manualne, ale ucitelia dusevne. Zastava, ucitelov a nie robotnikov, ale vidi sa mi, ze si to pochopil naopak.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bubo236 Pozri príspevok
myslim, ze plat ucitelov je priamoumerny vynalozenemu usiliu
Áno, dalo by sa súhlasiť. Za predpokladu, že je to škola, ktorá spĺňa isté predpoklady:
1. Maximálna naplnenosť v triedach
2. Minimálne 400 žiakov/študentov
3. Optimálna skladba učiteľského zboru
4. Riaditeľ disponujúci všetkými kompetenciami, ktoré by dobrý manažér v školstve mal mať

Za týchto podmienok by učiteľia na takejto škole mohli zarábať priamoúmerne vynaloženému úsiliu - tí najlepší aj cez 700 Eur Čo je ale v porovnaní s učiteľmi v EU málo.
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

Vazeni ucitelia....
prial by som Vam lepsie platy a nie len Vam, ale vsetkym pracujucim na Slovensku, lebo je to smutne kolko zarabame, ci pracujeme dusevne alebo fyzicky.
Lenze v nasom state zarabaju len ti,co robia...deti...
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

ten prvy moj prispevok berte trosku z nadhladom....myslel som to vseobecne, su ucitelia, ktori denne pracuju 4 hodiny a ked maju prednasku,treba ich ist zavolat, aby sa im uracilo prist nieco povedat.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Strejdo Pozri príspevok
.... A dalsia vec, je pravda ze sa tolko nenadriete ako robotnici, no zas na druhej strane onmoho viac psychicky. Kazda praca ma svoje plusy a minusy. No mi povedzte, v ktorom povolani mate dva mesiace letnych prazdnin, tyzen jarnych, vianocnych a este nejake malickosti.
Bratu, a co si robil tu. Jednoznačné porovnanie. A s tými prázdninami si tiež dobre zaklincoval.
Nerob hanbu telocvikárom
tiež bývalý telocvikár
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

bez urazky, ale ktory priemerny clovek zarobi viac ako700€ ???
Naposledy upravil bubo236 : 13.01.09 at 18:17
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bubo236 Pozri príspevok
ten prvy moj prispevok berte trosku z nadhladom....myslel som to vseobecne, su ucitelia, ktori denne pracuju 4 hodiny a ked maju prednasku,treba ich ist zavolat, aby sa im uracilo prist nieco povedat.
bubo, presne tak som to pochopil, úplne zdieľam tvoj názor a vôbec nechcem zastávať učiteľov amblok. V školstve je množstvo učiteľov, ktorí si nezaslúžia ani to, čo majú na výplatnej páske. Žiaľ. Podľa takých verejnosť veľakrát hodnotí všetkých.
Je to na učiteľoch, aby dokázali opodstatnenosť požiadavky na zvýšenie platov. Ale určite nie plošne.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bubo236 Pozri príspevok
bez urazky, ale ktory priemerny clovek zarobi viac ako700€ ???
Vôbec sa neurážam, ale veď ja hovorím iba o tých najlepších.
.................................................. ..........................
ten kto pracuje priemerne, nech dostane priemer cca 400-500
a učiteľke/učiteľovi, ktorý pracuje 4 hodiny denne treba dať polovičný úväzok
Naposledy upravil jaros5 : 13.01.09 at 18:27 Dôvod: dodatok
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

A kto nepracuje , nech neje! - howg - dohovoril som
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať