Zavrieť

Porady

Spokojnost ucitelov s platom

Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubo236 Pozri príspevok
bez urazky, ale ktory priemerny clovek zarobi viac ako700€ ???
Pre presnosť , koho máš na mysli :

1. Človek - bez rozdielu profesie

2. Učiteľ , profesor - proste pedagóg

Lebo v bode 1 vymenujem aspoň 10 profesií od manuálne pracujúceho až po vedúceho nejakého odd.
Vyššie funkcie do toho , samozrejme , narátam !!!
Predpokladám zároveň , keď sme na účtovnom fóre , že sa bavíme o brutto cifrách !?


Juraj
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

nemam na mysli vykonnych riaditelov ani manazerov a ani vypalnikov ale zdrave jadro asi 80% populacie a mal som na mysli cisti prijem
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

budem konkretny: predavacka v obchode,zdravotna sestricka, a i. u tychto je to urcite brutto
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

bubo236 Pozri príspevok
bez urazky, ale ktory priemerny clovek zarobi viac ako700€ ???

aký priemerný ? iba keď priemerne vysoký ......

ale ja to nie som, s mojou výškou ten priemer len znižujem, a platom tiež ....
iné by bolo, keby sa tu zisťovala produktivita práce....
Naposledy upravil judita1971 : 13.01.09 at 20:40
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

teraz ma prosim dostante do obrazu.
plat 700 € v čistom pre učiteľa je nadstandardny plat? dobre som to pochopil?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

jaros5 Pozri príspevok


Druhá časť tvojho príspevku je ďalší mýtus o učiteľskom povolaní. Pokiaľ viem, učiteľ si musí počas prázdnin žiakov čerpať dovolenku, ak cez prázdniny nepracuje. Nečudujem sa nezainteresovaným, ale trochu ma zaráža, keď to tvrdí učiteľ.
ved prave ked sam ucitel popise svoje povolanie, tak je to asi narealnejsie a nie ked nejaky ucitel zatajuje svoju pracu a navonok vyzera ze ako sa on nadrie
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

bubo236 Pozri príspevok
teraz ma prosim dostante do obrazu.
plat 700 € v čistom pre učiteľa je nadstandardny plat? dobre som to pochopil?
ano, je to nadstandardny plat v porovnani so sestrickami ktore maju po 300-400 € a casnickami ktore maju mozno aj 300 €
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ja osobne nemam nic proti ucitelom, ale ked vidim, ako biedne zarabaju zdravotnici, ze ledva maju 400 € a niekto tu bez hanby napise ze jemu je malo 700 € mesacne, tak sorry Vinnetou, ale to je sila
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

slabikar Pozri príspevok
ano, je to nadstandardny plat v porovnani so sestrickami ktore maju po 300-400 € a casnickami ktore maju mozno aj 300 €

Tak teraz som si sadol na zadok
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Páni, pozornejšie si prečítajte predchádzajúce príspevky!
Potom sa zapojte do diskusie.
Ja som len čiste hypoteticky pripustil, že za istých podmienok by tí naj učitelia mohli zarobiť mesačne 700,- jurošíkov; Nikto (ani ja ) netvrdil, že toľko zarábajú!!! Páni, mútite vodu.
Šlabikár, cituješ ma a ani si si možno neprečítal, komu moje slová patrili. Učiteľovi, ktorý asi nikdy v živote neučil.
Ešte raz, ak chcete diskutovať, prečítajte si pozornejšie o čom je reč
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

slabikar Pozri príspevok
ja osobne nemam nic proti ucitelom, ale ked vidim, ako biedne zarabaju zdravotnici, ze ledva maju 400 € a niekto tu bez hanby napise ze jemu je malo 700 € mesacne, tak sorry Vinnetou, ale to je sila
Počuj slabikár, vážne ťa pozývam na pivo
lebo mám pocit, že ty si už nejaké to pivko absolvoval, inak si neviem vysvetliť, ako môžeš tvrdiť takéto hovadiny.
Ak mi ukážeš že tu niekto napísal, že nie je spokojný, keď ako učiteľ zarába mesačne 700,- jurošov , tak už v živote nanapíšem do porady ani slovo.
Naposledy upravil jaros5 : 13.01.09 at 21:23
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bubo236 Pozri príspevok
teraz ma prosim dostante do obrazu.
plat 700 € v čistom pre učiteľa je nadstandardny plat? dobre som to pochopil?
Vysokoooooooooo nadstardantný a pre drvivú väčšinu v sučasnej dobe nedosiahnuteľný.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bubo236 Pozri príspevok
Tak teraz som si sadol na zadok
Asi si sedíš na ušiach, resp. očiach, alebo ťa tí učitelia fakt nenaučili poriadne čítať, nech vrátia platy.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

To sa mi to páči páni, radšej mlčať, ako písať nezmysly.
Ako tak pozerám na posledné príspevky, už diskutujem sám so sebou, ...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

;venividivici
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bubo236 Pozri príspevok
budem konkretny: predavacka v obchode,zdravotna sestricka, a i. u tychto je to urcite brutto
Tak moja dcera ma SŠ s maturitou, 21 rokov a pracuje ako predavacka v parfumerii, ma cisteho na ruku 14-15 000sk, plus kazdy mesiac odmeny podla trzby, Ja som ucitelka ma 5 rocnu VS, plus 2 roky DPS, plus 2 roky dalsie vzdelavanie, tie 2+2rocne studia som si platila ja, cca 80 000sk.Mam ja kazdy mesiac 15 000sk????
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

slabikar Pozri príspevok
ja osobne nemam nic proti ucitelom, ale ked vidim, ako biedne zarabaju zdravotnici, ze ledva maju 400 € a niekto tu bez hanby napise ze jemu je malo 700 € mesacne, tak sorry Vinnetou, ale to je sila
Slabiklar, nevies nic o plate lekarov, pozri len ake maju auta oni, ake ucitelia.....mam v rodine 2 lekarov, jeden sukromna prax, 2krat do roka dovolenka v Maledivach a pod., druhy je lekar sekundar v nemocnici, ma aspon dva a polkrat vyssi plat ako ja.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

bubo236 Pozri príspevok
Tak teraz som si sadol na zadok
a mal si aj preco
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

fatinka Pozri príspevok
Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Myslim si, ze tato tema je uz neaktualna, pozrite kedy ju zadavatel napisal a ani sa uz neozval,obsah temy je uplne inde, ako asi ocakaval.
Asi by bolo vhodne ju ukoncit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať