Zavrieť

Porady

Spokojnost ucitelov s platom

Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

alaya1 Pozri príspevok
Myslim si, ze tato tema je uz neaktualna, pozrite kedy ju zadavatel napisal a ani sa uz neozval,obsah temy je uplne inde, ako asi ocakaval.
Asi by bolo vhodne ju ukoncit.
Som presvedčený, že táto téma bude ešte veľmi dlho aktuálna.
Zadávateľka sa pýta aj na to, ako si má učiteľ pomôcť v zlej finančnej situácii.
Myslím, že riešiť to podnikaním (viacerými zamestnaniami) popri učení, nie je dobrá cesta.
Učiteľ by mal byť učiteľom celou svojou osobnosťou a mal by za svoju prácu byť adekvátne ohodnotený.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaros5 Pozri príspevok
Som presvedčený, že táto téma bude ešte veľmi dlho aktuálna.
Zadávateľka sa pýta aj na to, ako si má učiteľ pomôcť v zlej finančnej situácii.
Myslím, že riešiť to podnikaním (viacerými zamestnaniami) popri učení, nie je dobrá cesta.
Učiteľ by mal byť učiteľom celou svojou osobnosťou a mal by za svoju prácu byť adekvátne ohodnotený.
Pozri sa jaros 5, to, ze tema je z aprila 2008, je uz dost dlho, ta zadavatelka sa pytala ucitelov na ich skusenosti a pod., toto tu sa zvrtlo na nieco upne ine, ako bol prvy prispevok,
Preto to podla mna nema naozaj zmysel.
Este by som pouvazovala o tej fatinke, ktora zadala temu a vobec sa dalej nevyjadrila ani raz.
Toto nie je jej prva takato kontroverzna tema, ktoru vytvori a potom sa uz neozve..
Ja nevidim vyznam tejto temy, preto pre mna je uz ukoncena.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pripájam sa k návrhu. Pretože s výškou platu tu je veľmi málo spokojných ľudí. Podľa mňa je táto téme zbytočne provokujúca. Keď tu začne každá skupina zakladať tému o spokojnosti resp. nespokojnosti s platom, tak si tu veľa poraďákov skočí do "úsmevu". A môj názor som tiež vyjadrila v jednom príspevku, tak sa nebudem opakovať. Iba toľko, nehrajme sa na "kasty" kto má a kto nemá nárok na vyšší plat. Kto je viac a kto menej. Učitelia nie sú viac ako iní ľudia. Iba sú učitelia.Aj keď si to niektorí o sebe myslia. Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale ja stále tvrdím, že ten kto kričí, že má málo, tomu treba zobrať.
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

skus si vybavit hypoteku s 11 ooo v cistom na 2 milionovy byt!!!a zvysovanie 5 percent tak sa uvedom
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

v malom mestecku????ja mam 11 tisic v hlavnom meste to je podla teba skvely plat???
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

Caute poradaci,dakujem jarovi 5 ze ma upozornil ako sa tato moja tema rozbehla.Lebo som tu uz dlho nebola.Ale len co som tie prispevky zacala citat uz som mala zdvihnuty adrenalin.Aspon vidite kde nas maju obycajni ludia.Ako utocia na ucitelov.Jasne ze som vedela ze nebudem mat uzasny plat ale strasne som chcela pracovat s detickami,ale ako som nastupila tak som ostala zarazena ze dostanem tak malo.Vydala som sa a na rade je spolocne byvanie,kedze nemam bohateho manzela prisla na rad hypoteka a s mojim platom sa ani hypoteka uplatnit neda.Takze nakoniec budem nutena zo skolstva odist a hadam niekedy ked sa to zmeni sa vratit.Myslim si ze vela ludi si mysli ze ucit sa je med lizat a vidia len kopec volna a nicnerobenia.
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

tie moje prve 2 prispevky boli adresovane slabikarovi
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

wagner Pozri príspevok
Pripájam sa k návrhu. Pretože s výškou platu tu je veľmi málo spokojných ľudí. Podľa mňa je táto téme zbytočne provokujúca. Keď tu začne každá skupina zakladať tému o spokojnosti resp. nespokojnosti s platom, tak si tu veľa poraďákov skočí do "úsmevu". A môj názor som tiež vyjadrila v jednom príspevku, tak sa nebudem opakovať. Iba toľko, nehrajme sa na "kasty" kto má a kto nemá nárok na vyšší plat. Kto je viac a kto menej. Učitelia nie sú viac ako iní ľudia. Iba sú učitelia.Aj keď si to niektorí o sebe myslia. Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale ja stále tvrdím, že ten kto kričí, že má málo, tomu treba zobrať.


Ja súhlasím, že učitelia nie sú viac ako iní ľudia, nikdy som si ani nič iné nemyslela. Zároveň však môžem na rovnakej úrovni pokračovať. Iba by som chcela vedieť, príslušníci ktorej profesie sú viac ako ľudia? A keď sa ti zdá, že máme veľa, prečo sa nezamestnáš v školstve a potom požiadaj o zníženie platu lebo určite, sa ti bude zdať, že máš veľa. "Vieš my iba ľudia dostávame taký plat, že z bezpečnostných dôvodov ( čo ak by krachla banka ) mám svoj plat na troch účtoch v rôznych bankách."
Naposledy upravil janka331 : 17.01.09 at 07:46 Dôvod: Doplnila som úvodzovky, aby bolo každému jasné, že to bolo myslemé ironicky. A ináč viem, že banka garantuje vklady.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

janka331 Pozri príspevok
[/U]

Ja súhlasím, že učitelia nie sú viac ako iní ľudia, nikdy som si ani nič iné nemyslela. Zároveň však môžem na rovnakej úrovni pokračovať. Iba by som chcela vedieť, príslušníci ktorej profesie sú viac ako ľudia? A keď sa ti zdá, že máme veľa, prečo sa nezamestnáš v školstve a potom požiadaj o zníženie platu lebo určite, sa ti bude zdať, že máš veľa. Vieš my iba ľudia dostávame taký plat, že z bezpečnostných dôvodov ( čo ak by krachla banka ) mám svoj plat na troch účtoch v rôznych bankách.
Faktická poznámka: Ak by banka krachla, tak dostaneš peniaze naspäť z garančného fondu ochrany vkladov, na ktorý sa zo zákona všetky banky skladajú, takže plat zbytočne rozdeľuješ a zvyšuješ si náklady bankovými poplatkami.

Ale inak súhlasím, že hoci učitelia nie sú viac ako iní ľudia, tak ich spoločenský význam by mal byť hodnotený lepšie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nechcela som reagovať, ale ak si nepochopila môj príspevok. aby sme sa tu nehrali na kasty, tak neviem o čom píšeš. Prečo nevymeníš istotu štátnej správy za neistotu v podnikaní? Otvor si súkromnú školu a daj si plat aj sto tisíc. Nikto nikomu plat nezávidí, len keď tak uvažujem, aký to paradox. Chudera učiteľka a má tri účty. Ja mám tiež VŠ a mám ledva jeden. A nebojím sa oň, lebo tých pár korún stihnem vybrať skôr, ako banka zbankrotuje. Nemám čo rozdeľovať do iných bánk. V čase keď Ty máš príjem zo štátneho rozpočtu garantovaný, tak my ostatní sa musíme inak obracať, aby sme vyžili. A spoločenský význam - koľko je vzdelaných ľudí na inej vedomostnej úrovni a nevyťahujú sa, že chcú byť spoločensky uznávaní. Prečo sa niektorí učitelia chcú neustále spoločensky vyvyšovať nad ostatných? Opakujem, aj povolanie učiteľ je také isté povolanie ako každé iné. Každé povolanie je potrebné. To aký maš plat, to je Tvoja vec a už sa konečne prestaň sťažovať. Ukonči už túto kontroverznú tému. Nebola si tu celý rok a zrazu ideš znovu víriť vodu.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Onko Pozri príspevok
hoci učitelia nie sú viac ako iní ľudia, tak ich spoločenský význam by mal byť hodnotený lepšie.
plny suhlas
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

prepáč, ale nabudúce tam napíšem úvodzovky, aby to bolo jasné, a oháňanie sa istotami štátnej služby ?... v dnešnej dobe a klesajúcom počte detí.... tiež Ti nerozumiem. Ak nie si si istá v podnikaní, tak nepodnikaj, tiež Ťa nikto nenútil! To si naozaj niekto myslel, že mám 3 účty? Čo by som tak na nich asi mala okrem poplatkov.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

wagner Pozri príspevok
Nechcela som reagovať, ale ak si nepochopila môj príspevok. aby sme sa tu nehrali na kasty, tak neviem o čom píšeš. Prečo nevymeníš istotu štátnej správy za neistotu v podnikaní? Otvor si súkromnú školu a daj si plat aj sto tisíc. Nikto nikomu plat nezávidí, len keď tak uvažujem, aký to paradox. Chudera učiteľka a má tri účty. Ja mám tiež VŠ a mám ledva jeden. A nebojím sa oň, lebo tých pár korún stihnem vybrať skôr, ako banka zbankrotuje. Nemám čo rozdeľovať do iných bánk. V čase keď Ty máš príjem zo štátneho rozpočtu garantovaný, tak my ostatní sa musíme inak obracať, aby sme vyžili. A spoločenský význam - koľko je vzdelaných ľudí na inej vedomostnej úrovni a nevyťahujú sa, že chcú byť spoločensky uznávaní. Prečo sa niektorí učitelia chcú neustále spoločensky vyvyšovať nad ostatných? Opakujem, aj povolanie učiteľ je také isté povolanie ako každé iné. Každé povolanie je potrebné. To aký maš plat, to je Tvoja vec a už sa konečne prestaň sťažovať. Ukonči už túto kontroverznú tému. Nebola si tu celý rok a zrazu ideš znovu víriť vodu.


Ten kto nepochopil prvý príspevok si práve ty. Nikto sa tu nekastuje. Nielen vy s „negarantovaným“ príjmom sa musíte obracať. My „garantovaní“ sa neobraciame len v posteli, kým vy na nás pracujete. Aj napriek tvojej predstave našich istôt, sa musíme obracať, keď chceme dať svojej rodine základnú životnú úroveň. Kto z učiteľov sa tu vyvyšoval? Obdivujem tvoju schopnosť len tak ohodnotiť vedomostnú úroveň človeka, bez toho, aby si ho vôbec poznala. Alebo to je zase rozdelené na len „takú vedomostnú úroveň“ chudery učiteľky a tých druhých? Toto ani náhodou nezaváňa kastovaním?
Predpokladám, že ty to určite budeš vedieť lepšie: Vieš aké platy majú učitelia v Čechách, Maďarsku, Poľsku a v ďalších krajinách? A to podotýkam, nikde nie sú učitelia nadštandardne ohodnotení! Len tak na ilustráciu učiteľ v Holandskus viac ako 25 ročnou praxou zarobí 2000 eur. A nikto ich preto neupodozrieva, že sa chcú kastovať.To u nás by ten chudák by musel učiť na 3-4 školách plné úväzky, aby sa k tej cifre priblížil.
Myslela som si, že mám právo vyjadriť svoj názor, bez toho, aby niekto hodnotil mju mizernú vedomostnú úroveň a označoval ma za chuderu.
Všetci , ktorí si dovolili vysloviť svoju nespokojnosť s platom nepočítali peniaze v iných vreckách ako svojich, nikomu nepočítali pracovnú dobu, počet dní dovolenky, kávičky a kostýmčeky …
V tejto situácii je pravdivých niekoľko slovenských prísloví:
Sýty hladnému neverí.
Koho chcel Pán Boh potrestať, toho spravil učiteľom.
Napriek tomu poslednému mám svoju prácu rada, Wagner, nemienim ju meniť. Nie kvôli strate istoty garantovaného príjmu (ako s obľubou pripomínaš), ale kvôli práci samej. Páči sa mi, mám ju rada.
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

Aj ja pracujem v skolstve, alebo som pracovala? Mala som v tomto roku uvazok 24 hodin. Za to je plat necelych xxx. K tomu som mala nejaky kruzok/pozor velmi odborny! s potrebnou pripravou/ - 4x do mesiaca= xxx/mes., sprava ucebne s 10 PC = xxx Sk/mes., sprava siete/100 PC/ a servera xxx Sk./mes. /citate dobre/, sprava odbor.ucebne so serverom xxx /mes. To dalo dokopy uzasnych necelych xxx. Navyse si viete predstavit, ked nieco prestane fungovat a to pri takom pocte pc je stale, ze vsetci chodili za mnou, roboty kopa. A to si este riaditel opovazil ma pravidelne za moju pracu zhadzovat ale to je uz ina kapitola... Okrem toho mam firmu, kde je hodinova sadzba urcita suma, takze som v obraze za uvedene sluzby, ale hold skolstvo je skolstvo...Som rada ze som prec momentalne a do buducnosti...
Naposledy upravil chantall : 04.02.09 at 12:25
0 0
edinalu edinalu

edinalu je offline (nepripojený) edinalu

Dobrý deň
ja som dnes 1X tu a chcem sa niekoho kto vie spýtať, či je možné ,aby sa pri prechode na inú školu rovnakého druhu, učiteľ mal zaradiť o triedu nižšie,hoci robí tú istú prácu.Ďakujem
0 0
Milada K Milada K

Milada K je offline (nepripojený) Milada K

Zaujímavý názor. Ibaže tí vychrlení vysokoškoláci- učitelia študovali zväčša učiteľstvo, len aby mali VŠ. Odchádzajú do zahraničia, lebo pochopili, že to, čo sa hovorí a aká je učiteľská prax je diametrálne odlišné. Je im výhodné robiť v zahraničí au pair s referenciami učiteľa a byť zodpovedným len za oveľa menší počet detí, ako by mali v triede tu u nás. Podľa toho teda - držme hubu a krok?!?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Neviem ako vy, ale ja som počas celého môjho života nepoznal človeka (akejkoľvek profesie - samozrejme okrem charity), ktorý by odmietol zvýšenie platu.
0 0
sharlotta sharlotta

sharlotta je offline (nepripojený) sharlotta

kaskya@gmail.com Pozri príspevok
ja som spokojná že som učiteľka. ako žena je to pre mna vyborne povolanie, prazdniny, poobede som doma, mam čas na rodinu. keby sme pracovali tak ako kazdy do stvrtej, tak mame vyssi plat. do stvrtej urcite nikto z ucitelov kazdy den nepracuje. priznajme si to. ale stale je to nizky plat v porovnani s ostatnymi krajinami EU.

Pracovna doba je sice pre ucitelov kratsia, ako 8 hodin denne, to ale neznamena, ze nasa praca je menej narocna, alebo menej zasluzna, ako praca sekretarky, ktora sice robi 8 hodin denne, pripadne aj viac, ak je to potrebne, ale silne pochybujem, ze pracuje s takym nasadenim, ako ucitel. Ja nemam cas ani na kavu a casto ani na to, aby som isla na toaletu. Napriek tomu taka sekretarka, ktora nema ani VS vzdelanie, ani taku zodpovednost, ako ucitel ma o 10tis. vyssi plat, ako ja. Tymto nechcem zhadzovat pracu sekretarky, uvadzam to len ako priklad. A dalsim prikladom je, ze moj manzel robi v podobnom pracovnom nasadeni, ako ja a robi 8 hodin denne, ale zato ma viac ako dvojnasobny plat ako ja, co robim denne o 2 hodiny menej. Takze NIE, nie som spokojna s ucitelskym platom.
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

A dalsim prikladom je, ze moj manzel robi v podobnom pracovnom nasadeni, ako ja a robi 8 hodin denne, ale zato ma viac ako dvojnasobny plat ako ja, co robim denne o 2 hodiny menej. Takze NIE, nie som spokojna s ucitelskym platom.[/QUOTE]




Väčšina z nás nie je spokojná so svojím platom....keď berieme do úvahy koĺko rokov sme študovali,aké dosiahnuté vzelanie máme a kolko iných doplňujúcich, inovačných, rozširujúcich štúdií sme absolvovali.
Možno už tento nový zákon , čo platí od 1.11.2009 bude v tomto ohľade spravodlivejší....aspoň teda dúfam.
0 0
adidka adidka

adidka je offline (nepripojený) adidka

ako si to riešila? mne končia tohto roku 3 učitelia VŠ- sú teraz nekvalifikovaný ale budú už samostatný, lebo učia dlhšie. No neviem či mi zohľadnia navýšenie peňazí.... a tak je to aj nu nás, obec má málo peňazí a výdavky na školu- hlavne kúrenie katastrofa....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať