Zavrieť

Porady

fakturacia za sluzby pre zahranicie

Ahojte, cital som tu vselico, ajtak sa radsej opytam na moju konkretnu vec.

Opravujem, reparujem, zachranujem data na hard diskoch pre roznych klientov... hlavne zahranicie, Rakusko, Velka Britania a ine... aj EU aj mimo EU.

Poslu kurierom HDD, opravim, a poslem kurierom naspat aj s fakturou.

Moja otazka je, co s DPH? Ja som platitel.

Sluzba je dodana v tuzemsku? Ale je to pre zahranicneho klienta, neregistrovaneho u nas.
Mal by si DPH riesit on vo svojej krajine (podla toho ci je vobec platitel),
a ja by som mal fakturovat bez DPH? A uvadzat to vobec v danovom priznani?


Poradte prosim. Dakujem.
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ľaľa Pozri príspevok
Prosím poradiť, v našom slovenskom meste zakotvil český cirkus, naša firma, ktorá je platiteľom DPH zapožičala majiteľovi cirkusu prenosné zariadenie na odber elektrického prúdu -tzv.antonik.
Za uvedenú službu sme majiteľovi cirkusu vystavili faktúru. Keďže nemal pri sebe IČO povedal, aby sme mu faktúru vystavili na jeho meno, adresa Praha 1. Podotkol, že nie je platiteľ DPH. Nami faktúrovaná suma bola 600,- Sk s DPH. Nie som si celkom istá, či faktúra mala byť vystavená s DPH alebo bez DPH, ako ju správne zaúčtovať, je to náš prvý takýto prípad. Zatiaľ sme vystavovali faktúry len pre tuzemsko. Pokiaľ je to možné prosím o konkrétnu odpoveď. Ďakujem.
Podľa môjho názoru, ste poskytli službu nájom hnuteľného hmotného majetku, špecifikovanú v § 15, odst.8f.
Pri takejto službe je miesto dodania služby stanovené podľa § 15, odst.7., ak je dodaná osobe, ktorá podniká v inom členskom štáte.

Ak by Ste poskytli službu (objednal by si ju český podnikateľ) - miesto dodania je podľa §15/7 - Česká republika - fa bez Dph.

Ak Ste poskytli službu (objednal si ju občan -nie podnikateľ ) - miesto dodania určite podľa §15, odst.1 a to je Slovensko - faktúra je s Dph.

Podľa toho, akú objednávku máte, tak sa zariadite.
0 0
riordan riordan

riordan je offline (nepripojený) riordan

A čo toto :
Platiteľ DPH v SR, opravil auto na území SR, pre firmu z Rakúska, aleto auto sa trvale zdržuje v SR, o tabuľkách neviem - ŠPZ neznáma.
Bolo to prezúvanie auta a dodanie závažia. Smiešna suma.

Podľa toho, čo som čítala, tak bez DPH, ale po prečítaní 100 príspevkov už neviem, kde je sever !

Ďakujem moc
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

riordan Pozri príspevok
A čo toto :
Platiteľ DPH v SR, opravil auto na území SR, pre firmu z Rakúska, aleto auto sa trvale zdržuje v SR, o tabuľkách neviem - ŠPZ neznáma.
Bolo to prezúvanie auta a dodanie závažia. Smiešna suma.

Podľa toho, čo som čítala, tak bez DPH, ale po prečítaní 100 príspevkov už neviem, kde je sever !

Ďakujem moc
Oprava auta sa definuje ako práce na hnuteľnom hmotnom majetku. Miesto dodania služby sa určí podľa § 16, odst.7

(7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.

Podľa toho, čo je v zadaní, sa domnievam, že to bude s Dph.
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Ahojte, ja som už z toho taká dokrútená, že neviem či mám dať pri prekladateľskej činnosti ale aj dopravnej ,pri dodaní týchto služieb do ČŠ EÚ, do tlačiva o DPH a do ktorého riadku /fakturujem bez DPH/ na samozdanenie alebo nedávam nikde nič do tlačiva o DPH,len napíšem do FA text že to zdania oni? Ďakujem.
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

MEDKO Pozri príspevok
Ahojte, ja som už z toho taká dokrútená, že neviem či mám dať pri prekladateľskej činnosti ale aj dopravnej ,pri dodaní týchto služieb do ČŠ EÚ, do tlačiva o DPH a do ktorého riadku /fakturujem bez DPH/ na samozdanenie alebo nedávam nikde nič do tlačiva o DPH,len napíšem do FA text že to zdania oni? Ďakujem.


prosím Vás neviete mi niekto pomôcť?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
MEDKO Pozri príspevok
prosím Vás neviete mi niekto pomôcť?

Ide to do riadku 13 a 14 Výkazu DPH pri § 43.
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Ahoj sway,ide to do riadku 13,14 aj keď sa jedná o službu?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
MEDKO Pozri príspevok
Ahoj sway,ide to do riadku 13,14 aj keď sa jedná o službu?
nie, sorry, ide to samozrejme do riadku 13 a do riadku 15.

neviem či už nie neskoro...
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Ja som si aj myslela, že do r.13 a 15. vďaka,pekný zvyšok dňa.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
MEDKO Pozri príspevok
Ja som si aj myslela, že do r.13 a 15. vďaka,pekný zvyšok dňa.

veď dobre si si myslela, som sa opravila v predošlom príspevku.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pozdravujem všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť v obdobnom prípade, ako príspevok č.23. Slovenská sro, platca DPH, poskytla poľskej firme službu - čistenie a umytie vozidla, auto má slovenské ŠPZ. Teraz potrebujem vystaviť faktúru, a netuším ako, či s vyčíslenou DPH, alebo bez, a aká odvolávka. Budem veľmi vďačná za pomoc.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nikto mi nepomôže?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť v obdobnom prípade, ako príspevok č.23. Slovenská sro, platca DPH, poskytla poľskej firme službu - čistenie a umytie vozidla, auto má slovenské ŠPZ. Teraz potrebujem vystaviť faktúru, a netuším ako, či s vyčíslenou DPH, alebo bez, a aká odvolávka. Budem veľmi vďačná za pomoc.
Neverím, že nikto nevie!?
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Možno preto neporadí, že nie sú k dispozícii všetky informácie. Ale v princípe:

Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali

Ak je služba vykonaná na území SR pre odberateľa s poľským DIČ, tak bez dane , ak auto neopustí územie SR, tak s daňou . Ak Váš prípad nesplňuje ani jednu z možností, tak potom miesto dodania je to miesto, kde sa služba fyzicky vykoná - ak na Slovensku, tak s daňou.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Žabinka Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť v obdobnom prípade, ako príspevok č.23. Slovenská sro, platca DPH, poskytla poľskej firme službu - čistenie a umytie vozidla, auto má slovenské ŠPZ. Teraz potrebujem vystaviť faktúru, a netuším ako, či s vyčíslenou DPH, alebo bez, a aká odvolávka. Budem veľmi vďačná za pomoc.
hm jednoznačne ak by ste to chceli vystaviť bez DPH musíte preukázať že auto opustilo tuzemsko...ak nie jednoznačne s DPH.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nakoľko auto malo slovenské ŠPZ, predpokladala som, že ho používa nejaký obchodný zástupca poľskej firmy na Slovensku. Moja chyba, že som nepozrela údaje z techn preukazu. Som v tom, že miesto dodania služby je Slovensko, faktúru som urobila s vyčislenou DPH.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Prosím ešte upresniť:

Vykonávame projektové práce pre platiteľa CZ. Vystavíme faktúru bez DPH.
Je to poskytnutie služby.
Do priznania DPH to dávam a ak tak do riadku 13 a 15? Aj keď sú to služby, alebo tam idú iba tovary a služby sa do DPH priznania vôbec neuvádzajú?

Sme povinný na takéto faktúry vyhotovovať aj súhrnný výkaz podľa § 80? Tu sa stále píše iba o tovare a toto sú služby.
Ďakujem.
0 0
Iruška Iruška

Iruška je offline (nepripojený) Iruška

Ja mám takýto prípad.slovenský zvárač robí pre slovenskú firmu, v Nemecku , ktorá sa zaregistrovala v Nemecku pod DIC nemecko. Faktúru vystavujem bez DPH z DIČ nemeckým pre slovenského odberateľa je to dodanie služby par. 15. môžem mu z bločkov zakúpených v SR, telefon,uplatniť DPH na vstupe /tomu zváračovi/,podľa mna áno, pretože nevykonáva oslobodené zdaniteľné plnenia podľa par 28až41. V tom prípade bude mať zvárač stale nadmerný odpočet. Je to správne ?. Potvrdte alebo poradte. Dakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Iruška,
je to správne, tak ako píšeš.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Fany Pozri príspevok
Prosím ešte upresniť:

Vykonávame projektové práce pre platiteľa CZ. Vystavíme faktúru bez DPH.
Je to poskytnutie služby.
Do priznania DPH to dávam a ak tak do riadku 13 a 15? Aj keď sú to služby, alebo tam idú iba tovary a služby sa do DPH priznania vôbec neuvádzajú?

Sme povinný na takéto faktúry vyhotovovať aj súhrnný výkaz podľa § 80? Tu sa stále píše iba o tovare a toto sú služby.
Ďakujem.
Ak vykonávate projektové práce, miesto dodania sa určí (nie pre koho), ale kde je umiestnená nehnuteľnosť. vid § 15, odst. 2

Ak je nehnuteľnosť umiestnená v ČR, miesto dodania je ČR, nie je to tuzemsko, nie je to predmetom slovenskej dane, fa je bez Dph a do DP sa nič neuvádza.

Uvedené služby sa do Súhrného výkazu neuvádzajú. (Súhrný výkaz je pre tovar.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať