Zavrieť

Porady

fakturacia za sluzby pre zahranicie

Ahojte, cital som tu vselico, ajtak sa radsej opytam na moju konkretnu vec.

Opravujem, reparujem, zachranujem data na hard diskoch pre roznych klientov... hlavne zahranicie, Rakusko, Velka Britania a ine... aj EU aj mimo EU.

Poslu kurierom HDD, opravim, a poslem kurierom naspat aj s fakturou.

Moja otazka je, co s DPH? Ja som platitel.

Sluzba je dodana v tuzemsku? Ale je to pre zahranicneho klienta, neregistrovaneho u nas.
Mal by si DPH riesit on vo svojej krajine (podla toho ci je vobec platitel),
a ja by som mal fakturovat bez DPH? A uvadzat to vobec v danovom priznani?


Poradte prosim. Dakujem.
Usporiadat
Iruška Iruška

Iruška je offline (nepripojený) Iruška

azla dakujem
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Prosím Vás o radu!

Slovenský platca DPH (naša firma) poskytuje reklamné služby českej firme. Česká firma nám poslala svoje údaje - kde má platné IČ DPH-slovenské a napísali aj IČ DPH -české, ktoré nie je platné.

Možme vystaviť faktúru na slovenské IČ DPH aj s DPH??? - alebo ako správcne postupovať pri vystavovaní faktúry v takomto prípade??

Ďakujem za odpovede!
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Najprv musí byť jasné, kto objednáva službu - pod akým IČ DPH, predsa musí byť jasný adresát.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ak nám poslali obidvoje údaje, tak pravdepodobne nechávajú rozhodnutie na nás. Je to česká firma, ktorá je registrovaná za platcu DPH aj u nás, ale mätie ma to ich české IČ DPH-ktoré mi vyhadzuje register ako neplatné.

Ak by sme vystavili faktúru na slovenské IČ DPH s DPH bude to správne??
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Domnievam sa, že v tomto prípade je miesto dodania služby tuzemsko, faktúra bude vystavená s Dph.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ak by sa nakoniec oni rozhodli, že to nechcú na to slovenské IČ DPH, tak potom záleží na tom či majú platné české IČ DPH alebo nie?
Môžme vystaviť faktúru na základe § 15 ods. 8 za reklamnú službu bez DPH, aj keď je odberateľ neplatca - alebo teda v našom prípade má neplatné české IČ DPH???

Doplním:

Podľa mňa, podľa toho čo čítam v §15 ods 7, tak tam sa nikde nespomína, že musí byť služba dodaná platcovi DPH. Takže bez DPH vždy?!.
Naposledy upravil Lotarka : 29.05.09 at 08:28
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Pri službách podľa § 15 ods. 8 a ods. 7 je dôležitá osoba odberateľa:

1/ ak je odberateľom ktokoľvek z tretieho štátu - miesto dodania je jeho štát
2/ ak je odberateľom podnikateľ z členského štátu (nemusí byť platiteľ), miestom dodania je štát odberateľa
3/ v ostatných prípadoch je miestom dodania štát dodávateľa služby
1 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Mám takýto prípad, prosím poraďte:

SR firma platiteľ DPH vykonáva služby pre rakúskeho odberateľa platiteľa DPH. Ide o služby na základe mandátnej zmluvy cit: downsizing a remodeling stavby ....
Stavba sa nachádza v SR.

Ide mi o to, či služby zaradiť ako § 15 ods. 2 : služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť alebo § 15 ods. 8 písm b/ inžinierske a technické služby.
Nemáte nejaké usmernenie k tomuto paragrafu?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

zmenšovanie a premena (?) stavby

Mne sa skôr hodí zaradiť túto službu pod § 15, odst. 2.

našla som nejaký pokyn:
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Vďaka Anka, našla som to aj na drsr.
Inak názov predmetu služby z preambuly - stavby Hypernovy ... Podľa obsahu prílohy zmluvy a vymedzení konkrétnych služieb sa tiež prikláňam k § 15 ods. 2.



0 0
Ivetasp Ivetasp

Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

prosím o pomoc.
prvý krát vystavujem fa do Nemecka pre nemeckého odberateľa za dopravu, takže za službu. Ako mám napísať po nemecky odvolávku na DPH.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Nie som si istá tak vás chcem poprosiť o radu pri nasledovnom:
Maďarský podnikateľ neplátca DPH si u nás objednal výrobu reklamného spotu, spot bol vyrobený a aj odvysielaný na Slovensku, fakturujeme bez DPH? riadime sa § 15 ods.7 a 8, alebo fakturujeme s DPH? Vopred ďakujem za vaše odpovede
0 0
Mary25 Mary25

Mary25 je offline (nepripojený) Mary25

Ahojte mám takýto prípad: Slovenská s.r.o. platca dph fakturuje služby českej FO-podnikateľovi platcovi dph v ČR služby vykonané na svk, sú to služby poľnohospodárskeho charakteru (práca s dobytkom). Nie som si ista co s DPH ? Mám sa riadiť podľa par.15 ods. 1 ?
Ďakujem za radu, pekný deň
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

babi2 Pozri príspevok
Nie som si istá tak vás chcem poprosiť o radu pri nasledovnom:
Maďarský podnikateľ neplátca DPH si u nás objednal výrobu reklamného spotu, spot bol vyrobený a aj odvysielaný na Slovensku, fakturujeme bez DPH? riadime sa § 15 ods.7 a 8, alebo fakturujeme s DPH? Vopred ďakujem za vaše odpovede
Miesto dodania služby podľa § 15 ods. 7 je v Maďarsku. Fakturujete bez DPH a v Maďarsku by mal odberateľ službu samozdaniť.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

re:Mary 25- z otázky neviem presne o poskytnutie akých služieb sa jedná, ale skúste si pozrieť § 15 ods. 6 zákona o DPH, lebo pravdepodobne ide o práce na hnuteľnom hmotnom majetku, kde daňová povinnosť prechádza na českého odberateľa.

§ 15 ods. 6
(6) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú, s výnimkou podľa § 16 ods. 7.

§ 16 ods. 7
(7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.
0 0
Mary25 Mary25

Mary25 je offline (nepripojený) Mary25

Ďakujem za odpoveď
0 0
jhalkova jhalkova

jhalkova je offline (nepripojený) jhalkova

Mária.K. Pozri príspevok
Miesto dodania služby podľa § 15 ods. 7 je v Maďarsku. Fakturujete bez DPH a v Maďarsku by mal odberateľ službu samozdaniť.
Podnikatel , platitel DPH fakturuje mestskemu uradu v Polsku opravu zariadenia - hodin na radnici. Aku fakturu vystavuje ?
Z diskusie mi vyplunulo ze bez DPH?
Mestsky urad nie je platitel DPH.
Uvadza sa tato faktura v suhrnnom vykaze?
0 0
jhalkova jhalkova

jhalkova je offline (nepripojený) jhalkova

nenajde sa niekto kto mi to odobri to vystavenie faktury pre polsky mestsky urad?
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Neviem celkom dobre preniesť prechodné ustanovenia do praxe
DOD Fa z ČR :
dát.vystavenia - 04.01.2010
dát.dodania - 31.12.2009

! prosím opravte ma ak zle rozmýšlam :
dátum skutočného dodania služby 12/2009 je pred účinnosťou zákona,
preto sa riadim podľa starého zákona a dátum dodania je dátum vystavenia 01/2010.

§ 85h
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2010

(1) Ak je služba dodaná inak ako podľa odseku 2 zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu pred účinnosťou tohto zákona a osobou povinnou platiť daň bol príjemca služby a daňová povinnosť nevznikla do 31. decembra 2009 alebo vznikla čiastočne v rozsahu prijatej platby podľa § 19 ods. 4, vzniká daňová povinnosť podľa § 19 ods. 2 v znení účinnom do 31. decembra 2009.

(2) Ak sa dodanie služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane a platba je dohodnutá za obdobie dlhšie ako 12 kalendárnych mesiacov a daňová povinnosť nevznikla do 31. decembra 2009 z celkového základu dane, vzniká daňová povinnosť podľa § 19 ods. 3 písm. b) v znení účinnom od 1. januára 2010.


0 0
alekna alekna

alekna je offline (nepripojený) alekna

Ahojte, mám takýto prípad: platca DPH fakturuje do ČR - platcovi DPH prenájom vitríny, ktorá je v lekárni na Slovensku.
Fakturovať s DPH abo bez???
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať