Zavrieť

Porady

fakturacia za sluzby pre zahranicie

Ahojte, cital som tu vselico, ajtak sa radsej opytam na moju konkretnu vec.

Opravujem, reparujem, zachranujem data na hard diskoch pre roznych klientov... hlavne zahranicie, Rakusko, Velka Britania a ine... aj EU aj mimo EU.

Poslu kurierom HDD, opravim, a poslem kurierom naspat aj s fakturou.

Moja otazka je, co s DPH? Ja som platitel.

Sluzba je dodana v tuzemsku? Ale je to pre zahranicneho klienta, neregistrovaneho u nas.
Mal by si DPH riesit on vo svojej krajine (podla toho ci je vobec platitel),
a ja by som mal fakturovat bez DPH? A uvadzat to vobec v danovom priznani?


Poradte prosim. Dakujem.
Usporiadat
andrea70 andrea70

andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. SZČO platca DPH faktúruje služby slovenskému platcovi DPH. Ide o služby prepravu tovaru Slovensko-Taliansko-Slovensko /preprava sa uskutočňuje na vozidle príjemcu služby/ t. j . SZČO faktúruje len prácu šoféra a ďalej faktúruje prácu na stroji ktorá sa vykonáva na území Talianska. Ide o to v pondelok dovezie do Talianska materiál, utorok -štvrtok pracuje na stroji v Taliansku a v piatok privezie spracovaný materiál späť na Slovensko. Faktúruje so slovenskou DPH, ale ja myslím že to nie je správne,/aspoň čo sa týka tej práce v Taliansku/ mám v tom už riadny chaos.
Prosím poradíte mi niekto?????
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Miesto dodania služby je v princípe Slovensko, takže vyzerá to OK. len neviem čo sú to "práce na stroji". Lebo ak ide o práce súvisiace s nehnuteľnosťou, tak potom je miesto dodania týchto prác Taliansko
0 0
andrea70 andrea70

andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

Díky za odpoveď vo faktúre píše práce na stroji ale je to vlastne spracovanie káblových zväzkov do áut. Takže nie práce na nehnutelnosti.
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Fakturujete Rakúšanovi, miesto dodania je Rakúsko, dodávate službu pre iný ČŠ, takže súhrnný výkaz áno. Ak nedodávate tovar oslobodený od dane, tak len kvartálne
0 0
mariapap mariapap

mariapap je offline (nepripojený) mariapap

ahojte, mám dovoz do iného členského štátu pre dodávatela ktorý je identif.pre daň vo svojom štáte a dovážame:tovar, reklamné banery a taktiež fakturujeme za sprostredkovanie predaja tovaru danej firmy. vie mi niekto poradiť čo dať do súhrnného výkazu a čo vykazovať vo výkazu DPH?
dík moc
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Dobrý deň, faktúry zo štátu mimo EU - oprava auta (auto je v majetku firmy), faktúra vystavená bez DPH, ďalej faktúra za ubytovanie, s DPH. Čím viac o tom čítam, tým väčší chaos z toho začínam mať. Prosím poraďte mi.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím Vás o radu, klient je slovenským platcom DPH, fakturuje slovenskému platcovi DPH ale bez DPH, pretože pre túto firmu poskytuje služby v Rakúsku. Fakturuje správne?? Mne osobne sa to nezdá.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Opravovali sme auto pre cesku firmu. Cca 80% sumy je material a 20% su prace. Mozem to povazovat ako dodanie sluzby §15 ods. 1 a celu sumu oslobodit od DPH?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kirk Pozri príspevok
Opravovali sme auto pre cesku firmu. Cca 80% sumy je material a 20% su prace. Mozem to povazovat ako dodanie sluzby §15 ods. 1 a celu sumu oslobodit od DPH?
ÁNo, sú to služby.
2 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Kirk Pozri príspevok
Opravovali sme auto pre cesku firmu. Cca 80% sumy je material a 20% su prace. Mozem to povazovat ako dodanie sluzby §15 ods. 1 a celu sumu oslobodit od DPH?
ano súhlasím s Tweety

ide tu o opravu hnuteľného majetku - faktúru vystavíte bez DPH za predpokladu, že odberateľ je platcom DPH a poskytoval vam svoje CZ
takáto služba nejde do DP DPH ,ale ide do SV , nakoľko miesto dodania je podľa § 15 ods. 1
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Som SZČO, ale nie som platca DPH a vykonávam služby /nábor zamestnancov/ v Maďarsku pre maďarské firmy. Ako mám vystavovať
fa pre firmu, ktorá je v Maďarksu platca DPH a ako pre tú ktorá platcom DPH nie je? Musím sa aj ja u nás zaregistrovať ako platca DPH, keď služba je vykonávaná pre maďarského klienta v Maďarsku? Prosím poraďte. Ďakujem
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Pre českú firmu sme vykonali práce autožeriavom na území SR, Fa mám vystaviť bez DPH??? a túto sumu potom uvediem v súhrnnom výkaze??? ešte som sa nestretla so zahraničnou fakturácia preto prosím o radu...
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Janiela Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, klient je slovenským platcom DPH, fakturuje slovenskému platcovi DPH ale bez DPH, pretože pre túto firmu poskytuje služby v Rakúsku. Fakturuje správne?? Mne osobne sa to nezdá.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
ahoj, ani mne sa to nezdalo, keď som vystavovala takú faktúru bez DPH, ale presvedčili ma, že je to tak správne. Na faktúre sa uvádzala veta "Osobou povinnou platiť daň je v zmysle článkov 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28.11.2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19.decembra 2006 osoba, ktorej je služba dodaná."
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Potrebujem poradiť. SK spoločnosť kúpila letenku do Holanska a prenajala automobil v HL u SK firmy pre svojho zamestnanca a tiež pre zamestnanca inej spoločnosti v ČR.
Českej spoločnosti chceme náklady na ich zamestnanca prefakturovať (t.j. 50% z ceny). My sme dostali doklady na nákup leteniek a prenájom(krátkodobý) od SK spoločnosti bez DPH. Českej spoločnosti refakturujeme bez DPH ale moja otázka je akú vetu uvedieme na faktúre ?
Ďakujem vopred za pomoc.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem poradiť. SK spoločnosť kúpila letenku do Holanska a prenajala automobil v HL u SK firmy pre svojho zamestnanca a tiež pre zamestnanca inej spoločnosti v ČR.
Českej spoločnosti chceme náklady na ich zamestnanca prefakturovať (t.j. 50% z ceny). My sme dostali doklady na nákup leteniek a prenájom(krátkodobý) od SK spoločnosti bez DPH. Českej spoločnosti refakturujeme bez DPH ale moja otázka je akú vetu uvedieme na faktúre ?
Ďakujem vopred za pomoc.
Dodanie služby je podľa článku 193196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006 je oslobodené od dane a ide o služby, ktorú je povinný zdaniť prijímateľ služby.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Zuzanak1 Pozri príspevok
ahoj, ani mne sa to nezdalo, keď som vystavovala takú faktúru bez DPH, ale presvedčili ma, že je to tak správne. Na faktúre sa uvádzala veta "Osobou povinnou platiť daň je v zmysle článkov 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28.11.2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19.decembra 2006 osoba, ktorej je služba dodaná."
Veľmi pekne ďakujem, nedúfala som, že mi ešte niekto odpovie.
0 1
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
kacena26 Pozri príspevok
Pre českú firmu sme vykonali práce autožeriavom na území SR, Fa mám vystaviť bez DPH??? a túto sumu potom uvediem v súhrnnom výkaze??? ešte som sa nestretla so zahraničnou fakturácia preto prosím o radu...
Poprosím Vás o radu...
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
kacena26 Pozri príspevok
Pre českú firmu sme vykonali práce autožeriavom na území SR, Fa mám vystaviť bez DPH??? a túto sumu potom uvediem v súhrnnom výkaze??? ešte som sa nestretla so zahraničnou fakturácia preto prosím o radu...
Fa som vystavila bez DPH dľa § 15 ods.1 v texte som uviedla že osobou platiť daň je osoba ktorej je služba dodaná t.j. česká fitma.
Podám súhrnný výkaz za 4 Q, kde uvediem sumu za službu(prace autožeriavom, ktoré boli vykonaná na území SR pre českú firmu....) Dúfam že je to správne...
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
danushka Pozri príspevok
Dodanie služby je podľa článku 193196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006 je oslobodené od dane a ide o služby, ktorú je povinný zdaniť prijímateľ služby.
Ďakujem.
Je jedno, či sa fakturuje alebo refakturuje služba ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Janiela Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem, nedúfala som, že mi ešte niekto odpovie.
Rado sa stalo. Som rada, že pomohlo aj po takej dobe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať