Zavrieť

Porady

fond obežných aktív

Vie mi niekto poradiť, čo ďalej so zostatkom na 428, kam sa preniesol aj stav účtu 902 fond obežných aktív? poraďte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Z podstaty účtovania na účte 902 do 31.12.2007 vyplýva, že na tomto účte sa účtoval obežný majetok (napr. zásoby) nadobudnuté bezodplatne, t.j. darom. V takomto prípade sa zostatok na účte 902 mal k 1.1.2008 otvoriť na účte 384 (§ 80 nových postupov účtovania).
    Nemôžem opomenúť aj situáciu z obdobia 1.1.2003, keď tzv. "malé obce", t.j. obce do 3000 obyvateľov prechádzali na nové postupy účtovania (na klasické podvojné účtovníctvo). Tieto obce mali zásoby (ktoré mali vedené len v pomocnej evidencii) zaúčtovať na účet 902. Ak sa jedná o takýto obežný majetok, t.j. majetok, ktorý nie je nadobudnutý bezodplatne (napr. darom), tento sa mal k 1.1.2008 otvoriť na účte 428.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Ako mala postupovať príspevková ogr.obecná, keď má tiež obežný matejok ( dostali sme ho od zriaďovateľa-prevodom ). K 31.12.2007 bola hodnota tohto majetku na účte 902. Prevodovým mostíkom sme túto hodnotu k 1.1.2008 previedli na účet 428. Prosím o posúdenie či to máme správne. Prečo by to malo ísť na 384 ?
    Pekne prosím a hneď aj ďakujem.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pokiaľ ste mali na účte 902 obežný majetok, ktorý vám previedol bezodplatným prevodom zriaďovateľ, zostatok tohto účtu sa k 1.1.2008 otvorí na účte 428 ! Tvoj postup je správny.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    To som rada, že to mám dobre. Veľmi pekne ďakujem. Kvet, máš môj obdiv, si super poraďak.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    kvet Pozri príspevok
    Pokiaľ ste mali na účte 902 obežný majetok, ktorý vám previedol bezodplatným prevodom zriaďovateľ, zostatok tohto účtu sa k 1.1.2008 otvorí na účte 428 ! Tvoj postup je správny.
    Na účte 428 máme obežný majetok, ktorý sme dostali od zriaďovateľa. Tento majetok, konkrétne unimobunky použijeme v tomto roku pri výstavbe športového areálu a nie je nám jasné ako treba tento majetok zaúčtovať aby sa dostal do obstarávacej hodnoty majetku.
    Unimobunky budú pevne spojené zo zemou, budú spolu pestrešené a pri volejbalovom a minigolfovom ihrisku budú slúžiť ako šatne a skladové priestory.
    Prosím o poradenie.
    Ďakujem.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Anežob Pozri príspevok
    Na účte 428 máme obežný majetok, ktorý sme dostali od zriaďovateľa. Tento majetok, konkrétne unimobunky použijeme v tomto roku pri výstavbe športového areálu a nie je nám jasné ako treba tento majetok zaúčtovať aby sa dostal do obstarávacej hodnoty majetku.
    Unimobunky budú pevne spojené zo zemou, budú spolu pestrešené a pri volejbalovom a minigolfovom ihrisku budú slúžiť ako šatne a skladové priestory.
    Prosím o poradenie.
    Ďakujem.
    Kvet, blazonko
    pekne prosím o názor na moju novú otázku pridanú do tejto témy.
    Aj názory ostatných stále čakám.
    ďakujem !

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ako si ich mala pôvodne zaúčtované 112/902? Skrátka daj vedieť na akom protiúčte si ich mala.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Potom to urob takto:
    1. 501/112
    2. 042/624
    3. 021/042.
    4. 428/355 - to kvôli odpisom
    Neviem, či je to na 100 % správne, ale ja by som to urobila takto

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    V roku 2007 sme tie unimobunky premiestnili na športovisko, s tým, že budú stáť samostatne a už vtedy som účtovala výdaj so skladu 501/112. Kedže športovisko sa v tomto roku rekonštruovalo a unimobunky sú súčasťou investície môžem v tomto roku účtovať aktiváciu keď náklad bol účtovaný vlani ? Veľmi sa mi to nezdá, ale bolo by dobré aby sa tie unimobunky dostali do hodnoty majetku. Naozaj neviem ako ďalej. Prosím ešte o radu. Ďakujem.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ak sa celá investícia uskutočnila v roku 2008, myslím, že by nemal byť problém s tým, kedy boli vyskladnené. Aspoň podľa mňa. V tom prípade vynechaj bod 1, keďže si to už urobila.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    blazonko,
    veľmi pekne ďakujem. To riešenie sa mi pozdáva a uvidím či to prejde keď budeme mať audít.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Skús sa ešte poradiť s tým, kto ti robí audit. To len tak pre istotu. Potom uvidíš. Ale nemyslím, že by mali byť problémy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.