Zavrieť

Porady

Zaciatocnik - zivnostnik

Ahojte,
chcem sa nieco opytat....som zaciatocnik-zivnostnik v oblasti poistenia, chcem vediet nieco o tom, o plateni zdravotneho, co si mozem dat do nakladov a tak, ak budete nieco vediet prosim poradte.
Usporiadat
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

V pripade ze mas male vydavky, doporucujem uplatnit pausalne vydavky a nie skutocne.
0 0
nikuska_1 nikuska_1

nikuska_1 je offline (nepripojený) nikuska_1

to myslite vazne ze si mozem do nakladov dat aj kostym???? a ako to zauctujem???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nikuska_1 Pozri príspevok
to myslite vazne ze si mozem do nakladov dat aj kostym???? a ako to zauctujem???
Podľa mňa nie. Jedine keby kostím bol označený trvalo a na viditeľnom mieste názvom firmy.
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
Manželka je SZČO popri zamestnaní. Chcel by som sa opýtať, či má nárok na stravné za sobotu poprípade nedeľu (predáva vo vlastnom obchode), ak cez týždeň je v zamestnaní a dostáva príspevok na stravu od zamestnávateľa.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

pufamuf Pozri príspevok
Manželka je SZČO popri zamestnaní. Chcel by som sa opýtať, či má nárok na stravné za sobotu poprípade nedeľu (predáva vo vlastnom obchode), ak cez týždeň je v zamestnaní a dostáva príspevok na stravu od zamestnávateľa.
http://www.porada.sk/t84839-szco-a-stravne.html
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
Ďakujem.

Chcem sa ešte opýtať:
1, či musím prepísať auto na manželku, aby si mohla do nákladov dávať okrem PHM aj amortizáciu (5,50 za km tuším)
2, či sa môžu dať do nákladov aj km, ktoré prejde z trvalého bydliska do miesta, kde má obchod aj cez dni keď je v zamestnaní. (pýtam sa preto, lebo aj zamestnanie aj obchod je v tom istom meste, kde dochádza, či už ako zamestnanec, ale aj ako SZČO)

Za odpoveď ďakujem.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
ad 1, Manželka nemusí byť vlastníkom auta.
ad 2, Do nákladov môže zahrnúť cesty súvisiace s podnikaním. (Myslím, že ťažko by preukázala, že cesta do zamestnania súvisí s podnikaním.)
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
zo zamestnania ide do svojho obchodu a robí predavačku, potom uzávierku, vystaví nový tovar a pod.
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
a k tomu autu, niekde na porade som čítal, že si nemôže dať do nákladov amortizáciu pokiaľ nieje vlastníkom auta (iba PHM)
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

pufamuf Pozri príspevok
a k tomu autu, niekde na porade som čítal, že si nemôže dať do nákladov amortizáciu pokiaľ nieje vlastníkom auta (iba PHM)
Niekde si čítal a tu sa pýtaš preto, že neveríš prečítanému? Prečo si sa nespýtal v tej téme, v ktorej si čítal?
Odporúčam "neznečisťovať" poradu kladením duplicitných otázok zodpovedaných už dávnejšie v desiatkách tém. Uľahčíš tým orientáciu v informáciach aj iným podobným začiatočníkom. Ďakujem za porozumenie.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ahojte,

od 16.2.09 je manzel szco - tesar (neplatca DPH). Od 1.3.09 bude pracovat 300 km od miesta bydliska.

Ma auto, kupene v r. 2005. Chcem sa opytat, ci si moze do VOZD uplatnovat blocky za benzim a amortizaciu, nakolko bude musiet raz mesacne dochadzat domov. Alebo musi mat toto auto prevedene do podnikania?

Zatial neviem, ci sa mu oplati uplatnit pausalne vydavky, alebo to bude uctovat.

dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať