Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky

Chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výpočte nároku na dovolenku zamestnankyni, ktorá ukončila rodičovskú dovolenku. Na materskú dovolenku nastúpila 30.10.2005 a nemala žiadny zostatok dovolenky. Na rodičovskú nastúpila od 01.05.2006 a späť do práce 26.03.2008. Ďakujem
Usporiadat
miggi miggi

miggi je offline (nepripojený) miggi

musela som si to hodit na papier, lepšie som to pochopila, dakujem ze radu, dufam, že aj skutocnost bude taká ako som to z Tvojho výkladu vypočítala. O tie dni za rok 2009 musím požiadať, alebo to automaticky? A ešte jedna otázočka, za rok 2007 kedy som mala do 17.3.materskú nemám nárok? Ďakujem ešte raz, cením si to
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miggi Pozri príspevok
musela som si to hodit na papier, lepšie som to pochopila, dakujem ze radu, dufam, že aj skutocnost bude taká ako som to z Tvojho výkladu vypočítala. O tie dni za rok 2009 musím požiadať, alebo to automaticky? A ešte jedna otázočka, za rok 2007 kedy som mala do 17.3.materskú nemám nárok? Ďakujem ešte raz, cením si to
Za rok 2007 vznikne nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 prac.dní materskej dovolenky 1/12 ročného nároku.

O dovolenku netreba žiadať, má na ňu nárok. Len to treba zamestnávatelovi pripomenúť, aby určil nástup na dovolenku, aby neprepadla, keď ju nestihne vyčerpať do konca roku 2012 (r.2007 a 2009)
0 0
miggi miggi

miggi je offline (nepripojený) miggi

dakujem za pomoc, velmi mi to pomohlo, dakujem
0 0
esemeska esemeska

esemeska je offline (nepripojený) esemeska

Chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výpočte nároku na dovolenku po ukončení RD. Na materskú dovolenku som nastúpila 24.4.2009, dovolenkuza rok 2009 som vybrala. Na rodičovskú dovolenku som nastúpila hneď po materskej (5.11.2009), RD mi končí 9.6.2012
Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

esemeska Pozri príspevok
Chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výpočte nároku na dovolenku po ukončení RD. Na materskú dovolenku som nastúpila 24.4.2009, dovolenkuza rok 2009 som vybrala. Na rodičovskú dovolenku som nastúpila hneď po materskej (5.11.2009), RD mi končí 9.6.2012
Ďakujem
V roku 2009 si mala narok na celu rocnu dovolenku, nekratenu (ak si pred MD nebola na PN).
V dalsich rokoch ti uz narok na dovolenku nevznikol.
Vznikne ti az v roku 2012, po navrate do prace.
0 0
esemeska esemeska

esemeska je offline (nepripojený) esemeska

Ďakujem veľmi pekne za radu
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Potrebovala by som dost urgentne, poradit co s mojou dovolenkou.

Od 12.1.2011 - 6.9.2011 MD
Od 7.9.2011 - 31.8.2012 RD
Od 1.9. - spat v praci

V roku 2010 mam este nevycerpanu DV: 7 dní
V roku 2011 a 2012 si mam nejaku inicializovat vobec? (rocny narok mam 20 dni)

Dalej ma niekto skusenosti aky casovy uvazok je pre mna najvhodnejsi (z hladiska financneho voci poistovniam a statu), ked teraz nastupujem v podstate len kvoli tomu aby som si dala preplatit na urade dcerine jaslicky? Inak budem klasicky pracovat "z domu". Nejaka rada ohladom vysky prijmu,ak je nejake obmedzenie. Samozrejme pojde o trvaly pracovny pomer, nie dohodu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať