Zavrieť

Porady

Brigádnická práca študenta

normálna baba
Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť, keby ste boli takí láskaví a povedali mi, či môžem študentovi pri Dohode o brigádnickej práci študentov dať podpísať Vyhlásenie (v prípade, že ho nemá podpísané u iného zamestnávateľa)? Ak bude mať napríklad 3000 Sk hrubé, alebo 5000 Sk hrubé, tak nemusí tým pádom platiť 19 % daň? Lebo mu vyjde mínusový základ dane. (trochu som z toho vyšla, potrebujem poradiť.). Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

ale dufam, ze sa dobre chapeme, ja nemyslim tlacivo kde vyhlasujem, ze u toho zamestnavatela si uplatnujem nezdanitelnu ciastku, ale ja myslim tlacivo, kde ako student mozem pri jednom zamestnavatelovi neplatit dan, ale to musim mat tlacivo hned na zaciatku pracovneho pomeru aby mi nestahoval dan.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vyhlásenie k príjmom musí štátna správa poznať. Platí to nielen pre študenta.
Nemajú mzdárku? Čo si ich prvý zamestnanec?
nepýtaj sa na úľavu na dani, ale tak ako som ti napísala.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Kejka viete keby o tom vedeli tak by som sem nesla.
Ale dufam, ze sa dobre chapeme, ja nemyslim tlacivo kde vyhlasujem, ze u toho zamestnavatela si uplatnujem nezdanitelnu ciastku, ale ja myslim tlacivo, kde ako student mozem pri jednom zamestnavatelovi neplatit dan, ale to musim mat tlacivo hned na zaciatku pracovneho pomeru aby mi nestahoval dan.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

majkaaa Pozri príspevok
Kejka viete keby o tom vedeli tak by som sem nesla.
Ale dufam, ze sa dobre chapeme, ja nemyslim tlacivo kde vyhlasujem, ze u toho zamestnavatela si uplatnujem nezdanitelnu ciastku, ale ja myslim tlacivo, kde ako student mozem pri jednom zamestnavatelovi neplatit dan, ale to musim mat tlacivo hned na zaciatku pracovneho pomeru aby mi nestahoval dan.
Také neexistuje, iba to, čo spomína Kejka.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

cize ako student ked mam len jedneho zamestnavatela a podpisem to vyhlasenie, tak mi bude z mojho platu stahovat preddavky na dan a na buduci rok budem podavat danove priznanie aby mi dan vratili. Alebo tym vyhlasenim mi nebude stahovat dan a na buduci rok nebudem musiet podavat danove priznanie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
majkaaa Pozri príspevok
Kejka viete keby o tom vedeli tak by som sem nesla.
Ale dufam, ze sa dobre chapeme, ja nemyslim tlacivo kde vyhlasujem, ze u toho zamestnavatela si uplatnujem nezdanitelnu ciastku, ale ja myslim tlacivo, kde ako student mozem pri jednom zamestnavatelovi neplatit dan, ale to musim mat tlacivo hned na zaciatku pracovneho pomeru aby mi nestahoval dan.
tak sme sa nepochopili, samozrejme, že ide len o to jedno tlačivo,
študent žiadne dalšie výhody nemá.....
majkaaa Pozri príspevok
cize ako student ked mam len jedneho zamestnavatela a podpisem to vyhlasenie, tak mi bude z mojho platu stahovat preddavky na dan a na buduci rok budem podavat danove priznanie aby mi dan vratili. Alebo tym vyhlasenim mi nebude stahovat dan a na buduci rok nebudem musiet podavat danove priznanie.
tak máš podpísané vyhlásenie, alebo nemáš?..... podľa reakcií o Vyhlásení vieš. Podpísané vyhlásenie znamená, že ti bude odpočítavať nezdaniteľnú sumu a zdaní iba zvyšok. na konci roka však musí niekto daň vysporiadať a na to slúži RZD= ročné zúčtovanie dane. Aj to ti na tvoju žiadosť urobí tento zamestnávateľ /zo všetkých príjmov aj od iných zam-ľov/. Tým pádom nemusíš podať ty DP.
Daň sa ti vracať nebude, ak každý mesiac u tohto zam-ľa zarobíš viac ako je mesačná odpočit. suma, t.j. 296,60 EUR
a ak si neplatíš ŽP, ..........
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

majkaaa Pozri príspevok
cize ako student ked mam len jedneho zamestnavatela a podpisem to vyhlasenie, tak mi bude z mojho platu stahovat preddavky na dan a na buduci rok budem podavat danove priznanie aby mi dan vratili. Alebo tym vyhlasenim mi nebude stahovat dan a na buduci rok nebudem musiet podavat danove priznanie.
majka (v profile máš samostatný učtovník) .. ja neviem, či si tu robíš z kočiek srandu - veď už ti odpovedali
Ja ako laik skúsim polopatisticky ... ak nechceš, aby ti strhávali daň - podpíšeš to vyhlásenie. mzdárka ti určite nedá zlé tlačivo. Vlastne ti budú uplatňovať každý mesiac nezdaniteľnú časť. Ak náhodou tvoj príjem túto sumu prekročí ... potom už nejaká daň bude.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
účtovník, dokonca samostatný.......no beriem to tak, že ešte nemusí byť mzdár, to by už bol vrchol.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

To nie sú otázky od Majky, ktorej profil patrí - niekto sa prihlasuje pod jej nickom ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

No v tom prípade na mieste Majky si hneď zmením heslo.
0 0
Kirk Hammet Kirk Hammet

Kirk Hammet je offline (nepripojený) Kirk Hammet

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať,som študent,dostávam 3 eur na hodinu v hrubom.Čo mám urobiť ak chcem dane hneď na výplatu a nie čakať až do mája?podpísať nejaké vyhlásenie?je mi to zamestnávateľ povinný mi vyhovieť,keď o to požiadam?a ešte mám jednu otázku, keď už nebudem študentom strednej školy môžem stále využívať túto výhodu???
Prepáčte, ale v tomto som úplne vedľa,vopred ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kirk Hammet Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať,som študent,dostávam 3 eur na hodinu v hrubom.Čo mám urobiť ak chcem dane hneď na výplatu a nie čakať až do mája?podpísať nejaké vyhlásenie?je mi to zamestnávateľ povinný mi vyhovieť,keď o to požiadam?a ešte mám jednu otázku, keď už nebudem študentom strednej školy môžem stále využívať túto výhodu???
Prepáčte, ale v tomto som úplne vedľa,vopred ďakujem.
U zamestnávatela podpíš Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov

Ak nebudeš pokračovať v štúdiu na VŠ, štatút študenta máš do konca augusta.
0 0
Kirk Hammet Kirk Hammet

Kirk Hammet je offline (nepripojený) Kirk Hammet

veronikasad Pozri príspevok
U zamestnávatela podpíš Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov

Ak nebudeš pokračovať v štúdiu na VŠ, štatút študenta máš do konca augusta.
takže keď o to požiadam,musí mi to dať podpísať,ano??
a keď mi skončí štatút študenta môžem využívať túto,,výhodu"???
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kirk Hammet Pozri príspevok
takže keď o to požiadam,musí mi to dať podpísať,ano??
a keď mi skončí štatút študenta môžem využívať túto,,výhodu"???
Ďakujem.
mzdárka by mala mať tlačivá. Ak nemá, stiahni si ho tu

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...asenie2011.rtf

vytlač, vyplň a odovzdaj. Na uplatnenie nezd.časti základu dane, ktorá sa uplatňuje vo vyhlásení, má nárok každý daňovník (okrem star.dôchodcov a platitelov milionárskej dane).
2 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Prosim o radu. Ak mam studenta na DoBPS a napr. 22.8. urobi statnice, tj skonci VS, automaticky je dohoda ukoncena a musim s nim uzavriet inu dohodu? aj prehlasit na socialke? alebo pisomne skoncenie DoBPS. dakujem za radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zyka Pozri príspevok
Prosim o radu. Ak mam studenta na DoBPS a napr. 22.8. urobi statnice, tj skonci VS, automaticky je dohoda ukoncena a musim s nim uzavriet inu dohodu? aj prehlasit na socialke? alebo pisomne skoncenie DoBPS. dakujem za radu.
DoBPŠ končí dňom uvedeným v dohode - ak sa nedohodnete inak.
5 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

nevadi,ze uz nie je student? dakujem
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

prepáčte, lepšie som si pozrela dohodu, končí sa ku dňu štátnej skúšky. ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zyka Pozri príspevok
prepáčte, lepšie som si pozrela dohodu, končí sa ku dňu štátnej skúšky. ďakujem
tak dohodu o BPŠ týmto dňom ukončíš a odhlásiš ho zo SP. Ak sa pôjde evidovať na UP, novú dohodu je potrebné pred začiatkom výkonu práce odovzdať na UP a súčasne ho nanovo prihlásiť v SP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať