Zavrieť

Porady

MKSOFT

Mama troch dospelých detí
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.
Usporiadat
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte kočky, hlásim sa opať. Práve som sa vrátila do 7 mesiaca v mzdácha vyhodilo mi že konštatny miezd nie sú v poriadku a napísalo:

danový bonus 555 ktorý od 1.7.2008 je 582
a asi este VVZ. To ziadna zmena ktoru v mksofte urobili to neriesila? To si musim rucne sledovat a menit?
Som to ručne zmenila na 582.

A čo sa týka toho VVZ je v programe zvlásť pre SP a zvlásť pre ZP, ale rovnaká suma 225 132. Na nete som našla že za rok 2008 je to už 241 752.

Pritom odpočitateľnú položku tam mám v správnej sume.
Prečo mi to program neopravil? Veď rozne aktualizácie som si davala, a este aj cd posielali. To ako ked presvihnem nejaku aktualizaciu tak mam smolu? Prosím o radu
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Ahojte kočky, hlásim sa opať. Práve som sa vrátila do 7 mesiaca v mzdácha vyhodilo mi že konštatny miezd nie sú v poriadku a napísalo:

danový bonus 555 ktorý od 1.7.2008 je 582
a asi este VVZ. To ziadna zmena ktoru v mksofte urobili to neriesila? To si musim rucne sledovat a menit?
Som to ručne zmenila na 582.

A čo sa týka toho VVZ je v programe zvlásť pre SP a zvlásť pre ZP, ale rovnaká suma 225 132. Na nete som našla že za rok 2008 je to už 241 752.

Pritom odpočitateľnú položku tam mám v správnej sume.
Prečo mi to program neopravil? Veď rozne aktualizácie som si davala, a este aj cd posielali. To ako ked presvihnem nejaku aktualizaciu tak mam smolu? Prosím o radu
Ja neviem, ale s týmto som problémy nemala. Program mi to sám pekne nastavil. Všetko. Preto si myslím, že v tomto bude chyba niekde inde.

Ešte som sa tu v diskusii dozvedela, že do konštánt miezd si môžem zadať dátum, kedy boli mzdy uhradené v tom ktorom mesiaci a nemusím to zadávať ručne do prehľadu. Za toto som kočkám fakt vďačná.

Akurát, čo ma nepotešilo, je ručné zadávanie kurzu, pretože to z internetu už fakt nejde, lebo NBS stiahla kurzové lístky. Potvrdili mi to aj z MKSOFTU.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

čo sa týka toho dátumu, tiez som na to prišla.

A ešte prosím ťa nevieš prečo mi program zle vypočital tvorbu rezervy na nevyčerp. dovolenku? Kde sa to dá opraviť. Mam 4 hod. dovolenky hod. priemer je 108,34 a me dalo rezervu 186,-. Malo by to byť 433,36 nie?

Ale danový bonus je 582 nie? a všeobecný VZ je 241 752 však? aj pre sp aj pre zp.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Mimochodom, dnes mi došlo dalsie cd z mksfotu, tak som ho nainstalovala. A uz nielenže mi nechce dat údaje do výpl. listiny, uz ani výkaz do ZP mi nedá. Do SP v pohode. Tak uz fakt nechápem. Este ze za 12/08 som si vsetky vykazy potlačila
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte. Prosím Vás ako si účtujete pri DPH NO alebo DP. Môže to byť takto?
343100 - neviem ako nazvať účet - tam bude buď DP alebo NO.
34319VS - dph na vstupe 100. 000,-
34319vy - dph na výstupe. 125.000,-

Mam si to cez ID preučtovat v účt. denníku alebo v saldokonte cez záväzok? Môže to byť takto?
DPH na vystupe 34319vy/343100 125.000
DPH na vstupe 343100/34319vs 100.000

a teda mi na účte 343100 vychádza 25000 danova povinnost. a ako si dat do popisu operacie - prevod DPH? A ako je to zo zaokruhlovanim? Ak je napr. DP 48829,6 a NO 11523 tak preúčtujem 37 306,6 a uhradim 37307 a čo s 0,40 hal.?

Este by som potrebovala vedieť ako si kontrolujete DPH. Ja som si v denníku vytlačila obratu účtu 343 za daný kvartál a porovnala to s knihou DP a knihou NO.
Naposledy upravil Tinika : 09.01.09 at 20:11
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Asi som to už domotala. Ale ked na to pozeram, ak si tu DP 25000 dam cez id do denníka, pri úhrade cez účet, to nemôžem dať ako úhradu záväzku v salde, kedze to tam nemám. A teda ani za 4.Q mi neostane DP v záväzkoch a nebude to vo výkaze. Ale ak by som to preúčtovanie dph dala do salda, akým dokladom, kedže tam môžem dať len Z alebo P? A ako zaúčtujem obe strany? Jeden účet sa dáva do hlavičky ako predvolený a druhý do pohybov. Som z toho jelen, neviem ako to dostat do saldokonta, aby mi tam ostal neuhradený záv. - DP alebo prípadne NO.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
čo sa týka toho dátumu, tiez som na to prišla.

A ešte prosím ťa nevieš prečo mi program zle vypočital tvorbu rezervy na nevyčerp. dovolenku? Kde sa to dá opraviť. Mam 4 hod. dovolenky hod. priemer je 108,34 a me dalo rezervu 186,-. Malo by to byť 433,36 nie?

Ale danový bonus je 582 nie? a všeobecný VZ je 241 752 však? aj pre sp aj pre zp.
tvorbu rezervy si môžeš opraviť v personálnych údajoch.

Tinika Pozri príspevok
Mimochodom, dnes mi došlo dalsie cd z mksfotu, tak som ho nainstalovala. A uz nielenže mi nechce dat údaje do výpl. listiny, uz ani výkaz do ZP mi nedá. Do SP v pohode. Tak uz fakt nechápem. Este ze za 12/08 som si vsetky vykazy potlačila
stiahni si auktualizáciu z internetu a prepíše ti to. A neupozonilo ťa to, že máš nainštalovanú novšiu verziu?
Mne včera tiež prišlo CD, ale neinštalovala som to. Ešte. Možno niekedy.
Tinika Pozri príspevok
Ahojte. Prosím Vás ako si účtujete pri DPH NO alebo DP. Môže to byť takto?
343100 - neviem ako nazvať účet - tam bude buď DP alebo NO.
34319VS - dph na vstupe 100. 000,-
34319vy - dph na výstupe. 125.000,-

Mam si to cez ID preučtovat v účt. denníku alebo v saldokonte cez záväzok? Môže to byť takto?
DPH na vystupe 34319vy/343100 125.000
DPH na vstupe 343100/34319vs 100.000

a teda mi na účte 343100 vychádza 25000 danova povinnost. a ako si dat do popisu operacie - prevod DPH? A ako je to zo zaokruhlovanim? Ak je napr. DP 48829,6 a NO 11523 tak preúčtujem 37 306,6 a uhradim 37307 a čo s 0,40 hal.?

Este by som potrebovala vedieť ako si kontrolujete DPH. Ja som si v denníku vytlačila obratu účtu 343 za daný kvartál a porovnala to s knihou DP a knihou NO.
ako si určíš analytiku záleží od teba. Podľa toho ako si zvyknutá. Kontrolu DPH robím, že si vytlačím knihu DPH odpočet a knihu DPH povinnosť dane.

Tinika Pozri príspevok
A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem
píšem aj do výpisu, ale dá sa tiež vytlačiť celý mesiac z výpisy rekapitulačné cez obraty účtov a knihu analytickej evidencie a zadáš si napr. 221100
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus ale nemalo by mi samo vypočitať tu rezervu na dovolenku? Ved v pers. údajoch mám priem. hod. zarobok. A ked si dam 4hod. x 108,34= 433,36 zaokr. sa to matematicky? a rezervu na odvody tvorim v akej vyske? 25,2% org.+9,4%zam.=34,6% čiže 34,6%zo 433?


aktualizaciu mam stiahnutu a aj tak mam tie tlačiva čiste.

A k tomu DPH. To preučtovanie robis v denníku cez id alebo v salde cez nejaký záväzok? Ako si nazývaš túto operáciu?

dakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
cactus ale nemalo by mi samo vypočitať tu rezervu na dovolenku? Ved v pers. údajoch mám priem. hod. zarobok. A ked si dam 4hod. x 108,34= 433,36 zaokr. sa to matematicky? a rezervu na odvody tvorim v akej vyske? 25,2% org.+9,4%zam.=34,6% čiže 34,6%zo 433?


aktualizaciu mam stiahnutu a aj tak mam tie tlačiva čiste.

A k tomu DPH. To preučtovanie robis v denníku cez id alebo v salde cez nejaký záväzok? Ako si nazývaš túto operáciu?

dakujem
Tinika, vytvorila som si fiktívneho zamestnanca a nechala som mu nevyčerpaných 5 hod., hoci to takto nikto u mňa nepraktizuje, a pekne mi tú rezervu prepočítalo aj na hodiny a zároveň prepočíta aj poistné na 524 a zaúčtuje to cez ID.
Musíš mať niekde zle zadané, pretože ja v tom chybu nevidím. Pozri si ešte číselky a kontáciu na mzdy, či to máš všetko v poriadku.
v predkontáciách zadávaš iba za zamestnancov. Za zamestnávateľa si program sám vytvorí.

A DPH účtujem cez ID. V texte dávam DHP 1.Q/08 NO apod. , alebo DP.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Tinika Pozri príspevok
A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem

Ja si tlačím výpis za celý mesiac. Nastavím sa na bankový doklad, dám výstupy a tam si vyberiem účtovný doklad - bankový výpis mesačný. Mám tam uvedené aj rozúčtovanie. Toto potom priložím k výpisu.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Tinika, vytvorila som si fiktívneho zamestnanca a nechala som mu nevyčerpaných 5 hod., hoci to takto nikto u mňa nepraktizuje, a pekne mi tú rezervu prepočítalo aj na hodiny a zároveň prepočíta aj poistné na 524 a zaúčtuje to cez ID.
Musíš mať niekde zle zadané, pretože ja v tom chybu nevidím. Pozri si ešte číselky a kontáciu na mzdy, či to máš všetko v poriadku.
v predkontáciách zadávaš iba za zamestnancov. Za zamestnávateľa si program sám vytvorí.

A DPH účtujem cez ID. V texte dávam DHP 1.Q/08 NO apod. , alebo DP.
No kontáciu mám správnu pokiaľ som dobre pozerala, ale tú sumu mi hádze divnú. Stále mi berie len 46,6 ako priem. hod. zárobok. A v pers. údajoch mi píše 108,34. Tak ja nechápem.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
tuta Pozri príspevok
Ja si tlačím výpis za celý mesiac. Nastavím sa na bankový doklad, dám výstupy a tam si vyberiem účtovný doklad - bankový výpis mesačný. Mám tam uvedené aj rozúčtovanie. Toto potom priložím k výpisu.
Marta, a táto možnosť tu bola aj predtým?
Ďakujem, aj ja sa rada dačo priučím.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, neviete mi poradiť, čo mám zle nastavené? Od 7-11 mesiaca mi krásne rozpísalo v salde čisté mzdy za jednotlivých zamestnancov aj s menami. V 12. mesiaci mam len jedneho zamestnanca, ale už tam nemam jeho meno. Len mzdy zamestnancov.
A tu rezervu som neporiešila, stale ju počíta zle.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

cactus Pozri príspevok
Marta, a táto možnosť tu bola aj predtým?
Ďakujem, aj ja sa rada dačo priučím.
Gabika, s programom robím od novembra a odvtedy to tam je.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi poradiť, čo mám zle nastavené? Od 7-11 mesiaca mi krásne rozpísalo v salde čisté mzdy za jednotlivých zamestnancov aj s menami. V 12. mesiaci mam len jedneho zamestnanca, ale už tam nemam jeho meno. Len mzdy zamestnancov.
A tu rezervu som neporiešila, stale ju počíta zle.
To meno ti poradiť neviem...
A tú rezervu by som upravila tak, že by som buď dala vyčerpať celú dovolenku alebo nechala celý jeden deň... a ponechala to v evidencii na január. Veď dohodnúť sa dá všelijako...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
To meno ti poradiť neviem...
A tú rezervu by som upravila tak, že by som buď dala vyčerpať celú dovolenku alebo nechala celý jeden deň... a ponechala to v evidencii na január. Veď dohodnúť sa dá všelijako...
Tak som volala do mksoftu, a to meno mi preto nehádzalo, lebo v predkontáciách som mala v CP BAN zaškrtnuté zoskupiť obraty účtov, asi sa to samo zaškrtlo pri inštalácii novej verzie.

A to s tou rezervou vraj mam ručne opraviť, že to je niečo s eurom, že to opravia.

Pekný dník
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak nakupujem nejaký majetok od zahraničného dodávateľa a účtujem platbu, vznikne kurzový rozdiel a hodí ho pri úhrade do réžie. Ale správne by to malo byť VNZD a pri uzávierkových účt. operáciách účtujem rozdiel ako kurzový rozdiel VOZD alebo POZD. A to isté robí aj pri iných nákupoch od zahr. dodávateľa /napr. materiál/, účtuje kurzový rozdiel ako réžia al. ostatné príjmy, hoci by sa o kurz. rozdiele nemalo v tomto prípade účtovať, len zaznamenať v knihe záväzkov. Ďakujem za odpovede.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ahojte potrebovala by som poradiť dnes som šla vytlačiť súvahu a ked som dala výpočet výkazu tak mi vyšlo že na účte 33510 a 47410 ,zistil chybu v definícii výkazu čo to môže byť???????????????
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

zsazsula Pozri príspevok
Ahojte potrebovala by som poradiť dnes som šla vytlačiť súvahu a ked som dala výpočet výkazu tak mi vyšlo že na účte 33510 a 47410 ,zistil chybu v definícii výkazu čo to môže byť???????????????
Ahoj no este som to nerobila, ale mas takyto analyticky učet aj v účtovnej osnove? Lebo mi iné nenapadá. A ešte pozri či pri tých účtoch máš v osnove aj riadok súvahy zadaný
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať