Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Aj ja mám mačku, a už som si zvykla, že sem tam niečo v záhrade vyparáti-rozhrabe. A keby len v našej

Mačka je zvieratko, ktoré v tomto smere nevycvičíš a má slobodnú dušu. Ide kedy a kam chce, robí tiež čo chce, ale na druhej strane vie tieto jej prehrešky odčiniť, keď sa o teba obtiera a líška sa ti a pradie spokojnosťou.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Vies, mne nevadi rozhrabane, vsak to je normalne. Mne vadia tie macacie h.........a, to je asi vsetko.
Samozrejme, ze je riziko aj od ostatnych volne zijucich zivocichov, ale maciek mam 5, a to je dost " silna kava " na moju zahradku. Ja ich mam rada, staram sa ako sa patri, ale s tymi vykalmi si neviem rady. Myslela som len, ci niekto nema nejaky domaci, odskusany recept. Ak nie, nic sa nedeje, nejako sa zariadim, dakujem za vsetky dobre rady.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

wegamizi Pozri príspevok
Vies, mne nevadi rozhrabane, vsak to je normalne. Mne vadia tie macacie h.........a, to je asi vsetko.
Samozrejme, ze je riziko aj od ostatnych volne zijucich zivocichov, ale maciek mam 5, a to je dost " silna kava " na moju zahradku. Ja ich mam rada, staram sa ako sa patri, ale s tymi vykalmi si neviem rady. Myslela som len, ci niekto nema nejaky domaci, odskusany recept. Ak nie, nic sa nedeje, nejako sa zariadim, dakujem za vsetky dobre rady.
Jediný recept je nemať mačky, ale to ti nedoporučujem, bez nich je smutno.
Ja som bola pred chvíľkou vonku a naštval ma náš pes, ktorý si s kľudom angličana ležal a chladil sa v tomto horúcom dni medzi narcismi a tulipánmi. Väčšia časť je dolámaná.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

To mas pravdu, ze bez domacich zvieratiek je smutno. Tie macicky mam z lasky k nim, ale aj z praktickeho hladiska. Mam susedov, co nie su moc cistotni, na ich dvore je vela haraburdia, takze liahen pre mysi a potkany. Ja mam vsak elitnu jednotku mojich cicusiek a nemam s hlodavcami problem. Len keby som vedela vyriesit to ich k.......ie. Ale nemozem chciet vsetko, ze?
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
... tak si potom kúp vzduchovku a strieľaj, mačky sa nemajú potulovať tak isto ako psi bez dozoru
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

legolas Pozri príspevok
... tak si potom kúp vzduchovku a strieľaj, mačky sa nemajú potulovať tak isto ako psi bez dozoru
Viem, že to myslíš žartovne, ale pri vážnosti si pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t109110-co-mozem-ulovit.html
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

legolas Pozri príspevok
... tak si potom kúp vzduchovku a strieľaj, mačky sa nemajú potulovať tak isto ako psi bez dozoru
Nieco setrnejsie nemas?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mzdarka renca Pozri príspevok
Jediný recept je nemať mačky, ale to ti nedoporučujem, bez nich je smutno.
Ja som bola pred chvíľkou vonku a naštval ma náš pes, ktorý si s kľudom angličana ležal a chladil sa v tomto horúcom dni medzi narcismi a tulipánmi. Väčšia časť je dolámaná.
narcisov a tulipánov alebo.... ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nase macky si vzdy vyhrabali v zemi jamku, tak sa vy..., potom jamku zahrabali. Niekedy sice boli jamky v hriadkach so zeleninou, no ale co uz? Inak boli mile a lovili aj mysi. Uz macky nemame, jednu nam zrejme niekto premiestnil alebo sa od nas odstahovala a druhu nam zrazilo auto. Chodia k nam macky od susedov, ale tie u nas nehrabu, pes ich vzdy vyduri. Nase macky toleroval.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

vie mi niekto poradiť ako vyhnať mačky zo záhrady? Mám pozemok ohradený klasickým plotom, ktorý im je na smiech, s môjho trávnika si spravili predvádzacie mólo a z pieskoviska toaletu.Nemám nič proti mačkám, pokial zostanú u susedov, len čo keď im sa páči kadiť zrovna v mojej tráve. Je niečo, čo im je proti srsti okrem vlčiaka a vzduchovky?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Hoci som klikla na odpoveď, ale neodpovedám, len sa pridávam k tebe, pretože tento problém mám aj ja. Z detstva si pamätám, našu mačku, ktorá si svoju potebu urobila tak, že si vyhrabala jamku a potom to za sebou zahrabala. teraz sa však zmenilo asi aj chovanie zvierat. Na moju zlosť si tú potrebu urobí práve na ťažko vybudovaný trávnik a náš pes s tým má problémy lebo to ide olizovať. Sú to mačky obecné a keďže náš pes bývalý bytový je aj dnes dnu, iba sa vybehne vyvenčiť tak ich neplaší ako je to u susedov. Prvé ráno čo musím urobiť je preskúmať trávnik, alebo si viac všímať nášho psíka. Keby to bolo s prepáčením h...o, ktoré by som sáčkom zobrala, ako to robím po našom psovi, ale je to riedka kaša, ktorú musím likvidovať vysekávaním trávnika. Takže nie krtek, ale ja ho ničím kvôli mačkyným potrebám. Takže ozaj potrebujeme radu. Plot pre nich neznamená žiadnu prekážku. Už som začala nosiť hov...a po našom psovi do kúta, v ktorom mačky preskakujú plot. Uvidíme či to zaberie.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

hľadajte prípravok STOP PES, niekedy som o ňom čítala, myslím aj tu na Porade, zatiaľ som ho nepoužila
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Z archívu:

http://www.porada.sk/t80201-macky-v-...i%2A+ma%E8k%2A
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

používajte vyhľadávač, pred založením, novej témy

Odpovede nájdete TU : http://www.porada.sk/t80201-macky-v-zahrade.html
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
vemak Pozri príspevok
vie mi niekto poradiť ako vyhnať mačky zo záhrady? Mám pozemok ohradený klasickým plotom, ktorý im je na smiech, s môjho trávnika si spravili predvádzacie mólo a z pieskoviska toaletu.Nemám nič proti mačkám, pokial zostanú u susedov, len čo keď im sa páči kadiť zrovna v mojej tráve. Je niečo, čo im je proti srsti okrem vlčiaka a vzduchovky?
Zadal si otázku a podla mňa si si na ňu aj odpovedal.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vemak Pozri príspevok
vie mi niekto poradiť ako vyhnať mačky zo záhrady? Mám pozemok ohradený klasickým plotom, ktorý im je na smiech, s môjho trávnika si spravili predvádzacie mólo a z pieskoviska toaletu.Nemám nič proti mačkám, pokial zostanú u susedov, len čo keď im sa páči kadiť zrovna v mojej tráve. Je niečo, čo im je proti srsti okrem vlčiaka a vzduchovky?
ludex Pozri príspevok
Zadal si otázku a podla mňa si si na ňu aj odpovedal.
Veľmi "rozumné" odpovede...

...áno, postrieľaj susedom mačky, potom sa nediv, ak Ti to niekto v inej podobe vráti...hneď postrieľaj aj všetkých vtákov naokolo, aby Ti náhodou nesr..i po záhrade , a nezabudni popolievať susedove stromy kyselinou, ak by Ti náhodou tienili... ( zozbierané z Porady)
Naposledy upravil arizona : 19.01.10 at 20:08
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Posypte miesta kde chodia kadiť mletým korením.Mačka to svoje miesto hľadá čuchom,vždy ovonia či je to jej flek.Možno vám to pomôže.Ale mačku zo dvora úplne nevyženiete.Je to prešibaný tvor.Naučí sa aj obchádzať psa.presne vie či môže ísť na dvor ak je pes uviazaný tak vie koľko sa môže priblížiť tak aby to bolo pre ňu bezpečné.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
arizona Pozri príspevok
Veľmi "rozumné" odpovede...

...áno, postrieľaj susedom mačky, potom sa nediv, ak Ti to niekto v inej podobe vráti...hneď postrieľaj aj všetkých vtákov naokolo, aby Ti náhodou nesr..i po záhrade , a nezabudni popolievať susedove stromy kyselinou, ak by Ti náhodou tienili...
Podla mňa to rozumné je! Stačilo streliť jednu a sused sa už postaral,aby viac ku mne jeho mačky nechodili. Keď chce chovať mačky,tak nech sa aj o ne stará! Ja nie som povinný ich trpieť a čakať kým moje dieťa dostane neakú chorobu,len za to že sa hrá na svojom pieskovisku!!!
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ako vyhnať mačky zo záhrady? Ťažko, ba trúfam si povedať, že nijakovsky sa to nedá. Chápem, že ti mačky (susedove) vadia. Ale máš predstavu, koľko tvorov behá po tvojej záhrade a ty ich nevidíš?! Len námatkovo: kuna, lasica, veverička, plch, tchor, jež, potkan, krysa, myš, hraboš, hryzec, zajac.....(ak neveríš. vysyp napr na cca 1 meter štvorcový jemný piesok alebo múku a ráno to skontroluj) A vieš, koľkým z nich tie mačky vo vstupe zabránia? Skús to brať tak, že prítomnosť mačiek je menšie zlo.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

ďakujem všetkým čo ma upozornili na podobnú tému, ja som aj pred mojou otázkou niečo hľadal, ale asi zle. No v grunde sa téma "mačky v záhrade" zvrhla na ich všeobecný obdiv, či skoro linčovanie niekoho kto má iný názor.
(odrežte mu hlavu, nech nevytŕča z davu)
Ja ich strielať nechcem, aj keď som na súkromný email dostal radu že vzduchovku na väčšiu vzdialenosť môžem použiť, že ju to len "poštípe" a už viac nepríde.Korenie som skúšal, ale to by som potreboval asi 3,5kg mesačne, a tie rastlinky ich naozaj viac priťahujú ako odpudzujú.
No každé ráno pol hodinu obchádzať záhradu kôly mačacím hovnám sa mi nechce, a to neviem či ste zažili keď si to nevšimnete a povysávate to vysávačom na lístie, či pokosíte,tak to sú momenty keď som rád že tú vzduchovku nemám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať