Zavrieť

Porady

Oplatí sa to - otvoriť masážny salón ?

Dobrý deň.

Som mladý 27 ročný muž,ktorý by si chcel spraviť kurz masírovania a ktorý by si chcel otvoriť masérsky salón.

Preto by som Vás chcel poprosiť o nejaké rady.

Mal by som k Vám zopár otázok :

1) Čo potrebujem na to,aby som mohol začať podnikať a otvoriť si masérsky salón (stačí mi vybaviť si živnostenský list) ?
Miestnosť by som mal ( kolegyňa má v prenájme 2 izby a v jednej má kaderníctvo a druhá je volná tam by som bol ).

2) Čo stojí kurz ak by som chcel masírovať celé telo a kedy sú kurzy a aký kurz by ste mi odporučili na začiatok (samozrejme potreboval by som sa naučiť masírovať viaceré časti tela a nie len jednu časť) ?

3) Ak si spravím kurz,koľko je platný a čo stojí jeho predĺženie ?

4) Mal by som záujem aj o nejakú masážnu lavicu,akú by ste mi odporučili.

5) A či je reálne aby som mesačne zarobil 20 000 Sk,nakoľko mám také výdaje že min. 20 000 musím zarobiť.

Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.11.09 at 14:51
Usporiadat
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Dantess Pozri príspevok
Protirečíš si. Najprv hovoríš, že nezáleží na vzdelaní a praxi a teraz píšeš že záleží aj na praxi...
V poriadku, opravujem, na praxi záleží ale na vzdelaní málokedy.

Len chcem poukázať, že každý musí raz začať a nemôžme porovnávať fyzioterapeuta s 20 ročnou praxou a napr. fyzioterapeuta, ktorý práve skončil školu.

Aj kurzový masér môže byť dobrý a skúsený, nedá sa to zovšeobecňovať.

Ten príspevok na markíze bol dosť namierený proti kurzovým masérom a nikde sa nespomenulo, že ublížiť môže aj terapeut.

Školy, ktoré robia kurzy museli na svoju činnosť dostať akreditáciu od MŠ, museli preukázať, že dokážu vyškoliť kvalitných ľudí.
To by sme mohli potom zrušiť všetky akreditované inštitúcie lebo od ich absolventov hrozí nebezpečenstvo (kaderníci, kozmetičky, sbskári atď).
Naposledy upravil Jurivo : 14.05.11 at 17:52
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Majú garanta, to je všetko čo majú. Doktora, ktorý sa zaručil za ich kvalitu, ktorý má provízie z ich ziskov... Nebudem sa tu hádať, lebo tým nič nevyriešime vo finále rozhodnú ľudia čo chcú. Samozrejme aj kurzový maséri môžu byť dobrí a pomáhať, to nepopieram, ale určite sa hľadajú ťažšie. Okrem toho čo mi vadí je, že skončia kurz a otvoria salón. Mala by sa zaviesť minimálna 2 ročná prax v nejakom zariadení, tak ako to majú kozmetičky.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Dantess Pozri príspevok
Mala by sa zaviesť minimálna 2 ročná prax v nejakom zariadení, tak ako to majú kozmetičky.
Záleží na tom či by na nich počas tej 2 ročnej praxe niekto dohliadal. Pochybujem, že v salónoch alebo prevádzkach kde sa poskytujú masáže majú dosť času na prizeranie čerstvých absolventov.

Ale súhlasím s tým, že absolvent kurzu by mal najskôr získať nejakú prax a klientov a až potom si otvoriť salón. Na mnohých fórach aj web stránkach mas. škôl odporúčajú práve prax v iných zariadeniach a až potom otvorenie vlastného salónu.

Ja len nemám rád príspevky a relácie kde sa posudzuje len 1 strana. Kazí to potom dobré meno aj tým kvalitným odborníkom, ktorí nemôžu za chyby a omyly druhých.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemozem vygooglit ziaden akreditovany masersky kurz na vychode, neviete o niecom? Klasicka, pripadne sportova masaz.
0 0
masagg masagg

masagg je offline (nepripojený) masagg

alaya1 Pozri príspevok
Nemozem vygooglit ziaden akreditovany masersky kurz na vychode, neviete o niecom? Klasicka, pripadne sportova masaz.
ja som čerstvá absolventka kurzu klasickej masáže..robila som ho vo vrútkoch a tam boli aj kolegovia z východu..
a ked že aj ja potrebujem získať prax, tak touto cestou prosím ochotných profesionálov masérov či by mi dali túto šancu..BA, GA, SC..
dakujem za prípadné ponuky
0 0
lulicka lulicka

lulicka je offline (nepripojený) lulicka

mozem sa opytat, nemate nahodou niekto materialy na pripravu na masersky kurz, velmi rada by som sa uz zacala ucit, nechcem mat na to len tri tyzdne, dakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať