Zavrieť

Porady

Denná uzávierka u neplatcu DPH

Ahojte, moc prosim o radu.
Otvorili sme maloobchodnu predajnu - sme neplatci DPH. Pri kupe registracnej pokladnice nam ju servisny technik spustil s tym, ze nam k nej dal knihu pokladnice platcu DPH a ked som ho upozornila,ze platci nie sme,tak povedal,ze to je jedno, ze ta kniha moze byt aj pre neplatcu. Pokladnicu naprogramoval tak, ze mi v dennej uzavierke pise DPH 19% 0 Sk a cely obrat mi hadze do polozky oslobodene od dane...Je to spravne? lebo ten tovar oslobodeny nie je-je to textil, ale aj v tej knihe pokladnice to mozem zapisat len do kolonky v rezime DPH 19% alebo oslobodene. Dakujem.Z.
Usporiadat
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Dakujem Abel len mi v oberone máme nastavené že nie sme platiteľmi DPH a ked vyhodia normálnu účtenku tam nie je DPH len na dennej uzávierke. Konateľ už to ide riešiť na daňový úrad neviem ako to dopadne ani neviem ako to mám odviesť to DPH normálne vypísať daňové priznanie alebo ako nemala som takýto prípad.
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Moni, presne tento problem mam aj ja-na uctenke mi DPH vobec nepise, ale v dennej uzavierke mam DPH 19% sumu 0, ale vsetko mi to hadze zase do toho oslobodeneho, tak neviem, ak mozes, tak potom napis, ako ste to vyriesili na danovom urade. Dakujem
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zuzi ja to mám kúsok ináč mne na dennej uzávierke vypočíta to DPH a za 2 mesiace nie je to málo. Už dakedy mám chuť s tým účtovníctvom buchnúť a pritom to už robím roky ale vždy sa dačo mení a ked robíš tak nemáme čas na študovanie a každý prípad je iný a ja ešte to prekladám v sebe z madarčiny do slovenčiny. Ty máš DPH aspoň 0 ale ja tam mám sumy a nie malé.Ked dačo budem vedieť určite napíšem.Normálne DPH robím a toto ani neviem ako mám odviesť ked budem musieť. Či budem robiť normálne DP DPH ale na základe dajakého listu neviem. Ja som dakedy robila tiež na Živnostenský list ale nemali sme medzi sebou žiadne zmluvy. U mňa sú všetci na pracovné zmluvy a tieto nachádzajú na prevádzkach.
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Moni, ja som s uctovnictvom len zacala a zacinam toho pekne lutovat...a navyse som sa dala uvrtat do zivnosti...no, uvidime...je toho fakt strasne vela a vsade chcu milion tlaciv a blbosti, nastastie existuje porada, takze bohuzial, aj ked tu mozno pred niekym vypadam ako tupec, tak sa pytam stale dokola nejake veci,ktore mi nie su jasne, pretoze mi nema kto poradit, na rady mam len Vas, takze vsetkym velke diky
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zuzi ja už mám svoju s.r.o. aj tak to dakedy ľutujem nemáme žiadné voľno a ked už máš aj rodinu tak idú bokom. Tiež som tu často hlavne toho roku nazbierali sa mi firmy čo predtým som ledva mala čiže tak isto dakujem porade že existuje a že sú tu skvelí ľudia .Príspevok je ocenení kvôli vďaky poradákom.
Naposledy upravil Monika C. : 22.04.08 at 18:05
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

No co uz narobime, vybrali sme si, tak sa musime trapit dufam, ze poradaci budu aj nadalej tak ochotni a trpezlivi ako doteraz. Tak drzim palce,aby sa to s tou pokladnou doriesilo v pohode a daj potom vediet, co vam na danovom povedali, ja idem hladat ten reklamacny poriadok...
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zuzi nemáš e-mail ja ti tam pošlem čo ja mám už urobené len treba prerobiť na tvoje veci ja tu ešte to neviem priložiť. Zajtra ide konateľ to riešiť na DÚ dám ti vedieť určite.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá Zuzi, Moni ..... držte sa .
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Díki Melnick , abel, cloe čo narobíme musíme dakujeme za šmajlíky. Povzdbudilo tak na ráno. Ešte raz díki Vám poradákom. Zuzi podarilo sa mi tu hodiť reklamačný poriadok - reštaurácia taký kratší - je medzi "rôzne".
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zuzi konateľ bol na DÚ ale ešte daňovníčka zistí ako by to bolo najlepšie poriešiť takže tam ide ešte aj piatok ked budem vedieť výsledok hned ti napíšem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj tu máte RP ...inšpirujte sa

http://ishop.nay.sk/files/reklporiadok_final.doc

http://media.wurth.sk/pdf/reklamacny_poriadok_FO.pdf
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Ahoj Moni, ja som zase dnes volala servisnemu technikovi a spravil zo mna v podstate blaznivu zensku, vraj to ma tak byt a inak sa to nastavit neda a on s tym nic neurobi....takze to teda necham tak, ze mi to bude vsetko hadzat do toho oslobodeneho-na paske dennej uzavierky a do knihy pokladnice to zapisem do kolonky obrat....tak dufam, ze to nebude nejaky problem...Pekny vecer
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Melnick, dakujem za reklamacny poriadok
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ahoj Zuzi mi zase sme mali len jedného technika a nakoniec nám to nastavil technik z materskej firmy ktorá predáva program ten v Košiciach je nanič. Teraz máme to dobre ale kvôli tými predošlými čo boli zle nastavené vyzera to tak že budeme musieť sa stať platiteľmi DPH a odviesť to ešte piatok sa uvidí nakoľko aj daňováčka chce to presne pozistovať.Ale povedala že ked mi sme prišli tým tak pokuta by nemala byť. Tak uvidíme. Dakujem Maja a všetkým že nám tak pomáhate. Zuzi nevieš zohnať iného technika ?? Ešte niečo poradáci : málo kto z Vás má taký nick ako sa voláte tak mi prepáčte ked dakomu píšem v mužkom rode ale už pomaly zisťujem mená takže budem sa snažiť písať ako sa to má : / Melnick - Maja, Azla - Anka, Cloe - Vierka , Abel - Elena , TWeety - Maja/ je to ok viac mená ešte neviem. Ešte raz sorry. Majka neviem či odišlo SS takže na SS za málo aj nabudúce ved nám veľa pomáhate.
Naposledy upravil Monika C. : 24.04.08 at 09:42
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Aj ja dakujem vsetkym za pomoc, ste fakt super. Moni, technika ineho asi nezozeniem, len sa musim modlit, az je to dobre, ako nam to nastavil...Snad ano, ked ma vcera uistoval, ze na tej pokladni to inak nejde urobit...Do knihy pokladnice to normalne zapisujem do denneho obratu, na paske to mam v oslobodenom...tak uvidime...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať