Zavrieť

Porady

vypocet koeficientu dph

Simi Simi

Simi je offline (nepripojený) Simi

Ahojte prosim Vas, prvy krat robim dph ked musim vstupy kratit koeficientom a nie som si ista v jeho spravnom vypocte:

1. vstupna fa za prenajom priestorov + sluzby
sluzby 1000,- Sk + 190,- Sk/dph/
prenajom priestorov bez dph 10,000,- Sk
---------------------------------------
spolu fa 11.190,-

- nakolko sa prenajimany priestor /50%/ dalej prenajima /neplatcovi dph/ tak na vystupnej fa nevypocitavame dph , cize je napr. 6000,- Sk

a/ na vstupe kratim narok na odpocet dph /50%/ zo sluzieb nakolko vystup je bez dph , cize mam narok na odpocet 95,- Sk

b/ kedze musim pocitat koef aj preto lebo mame este aj ine oslobodene plnenia na vystupe, musim kratit aj tych 95,-Sk ? -alebo tie su uz ok ?

c/ trzby za prenajom mi vstupuju do vypoctu celkoveho koeficientu alebo tym ze som si na vstupe neuplatnila 50% dph uz to mam osetrene ?

Dakujem- dufam ze som to aspon trochu zrozumitelne napisala
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ej ej, Muška neide....ja som ani neskúšala, ocenila som iba Tvoju navigáciu promptnú
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Muši, ako sa schýľuje k tomu 31., tak to vyzerá že všetko bude pošahané
(aj my)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mne sa čosi marí, že nám bolo kdesi oznámené, že časom nebudú funkčné niektoré už staré prílohy, pretože lebo......
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Muška Pozri príspevok
neviem prečo mi to neide otvoriť , mám pošahaný PC - alebo, žeby andrej_rv vymazal??
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=282
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=313
neviem ci ide o toto....ale davnejsie som si robila vycuc co ma asi caka a co si neskor prestudujem..a ulozila som si vzorovy textik z porady:

Vec: Koeficient pre pomerné odpočítanie DPH v r. 2005

V zmysle § 50 ods. 3) zákona o DPH sa obraciame na Vás, aby ste odsúhlasili koeficient, ktorý budeme používať v priebehu r. 2005. Sme štvrťročným platiteľom DPH, v 2. štvrťroku nám vznikla povinnosť počítať pomernú výšku odpočítateľnej dane podľa § 49 ods. 4. Koeficient je určený odhadom z predpokladaných výnosov roku 2005 nasledovne:

výnosy bez dane zo služieb, z ktorých je daň odpočítateľná 728 050,– Sk
výnosy bez dane zo všetkých služieb 781 810,– Sk
koeficient 0,93124
koeficient po zaokrúhlení 0,94
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Paula Pozri príspevok
Mne sa čosi marí, že nám bolo kdesi oznámené, že časom nebudú funkčné niektoré už staré prílohy, pretože lebo......
Mne sa zase čosi marí, že je stanovené nejaké miesto na prílohy (pre každého) a že pridávaním nových príloh staré sa mažu ......
ale neviem či to nie je somarina.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

niečo som našla
nech si ten pôvodný bodík od Paulínky zaslúžim
Naposledy upravil Muška : 29.03.09 at 09:25 Dôvod: Musela som dopísať aký bodík, lebo po opätovnom prečítaní som zistila, že to vyznelo , že si pýtam bodík :D:D:D:D
1 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

ešte mrknite na kontrétny príklad výpočtu koeficientu...
su tie druhy tržieb krčmy podla vás dobre rozdelené?
treba k výpočtu DU niečo priložiť ako dôkaz?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Daj si svoje údaje do Muškinuých tabuliek a budeš to mať výborne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška Pozri príspevok
niečo som našla
nech si bodík zaslúžim

Bisťu! Ale mi odľahlo
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

azla Pozri príspevok
Daj si svoje údaje do Muškinuých tabuliek a budeš to mať výborne.
dufam
ešte si neverím, účtujem dlhšie, ale v tomto som totálny nováčik a problematika - Výherné hracie automaty je mojou nočnou morou odkedy sa prijmy začali približovať k 1500 000 Sk.

Mrkla si aj to čo tam mám zarátane do dph a čo nie? je to fakt dobre?

Teda pošlem tabuľku a žiadosť na DU a čakám na odpoveď? to je celé? žiadne prílohy a tak?
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Prečítala som celú tému, preštudovala som aj zákon, ale ten koeficient je pre mňa španielska dedina.
Treba povedať, že prvý krát budem teraz robiť DP k DPH, takže v tom nemám žiadnu skúsenosť. Neviem či sa ma vôbec týka, ale chcela by som vedieť.
Máme: - prenajaté miestnosti od OcÚ - neplátca DPH
- došlé faktúry za služby od nepl.DPH
Nie som si istá, ale si myslím, že ak príjmy oslobodené od dane nemáme, tak nemáme dôvod na počítanie, uplatnenie koeficientu. Dobre som to pochopila?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

mekelek Pozri príspevok
Prečítala som celú tému, preštudovala som aj zákon, ale ten koeficient je pre mňa španielska dedina.
Treba povedať, že prvý krát budem teraz robiť DP k DPH, takže v tom nemám žiadnu skúsenosť. Neviem či sa ma vôbec týka, ale chcela by som vedieť.
Máme: - prenajaté miestnosti od OcÚ - neplátca DPH
- došlé faktúry za služby od nepl.DPH
Nie som si istá, ale si myslím, že ak príjmy oslobodené od dane nemáme, tak nemáme dôvod na počítanie, uplatnenie koeficientu. Dobre som to pochopila?
Ak neposkytujete plnenia oslobodené od dane - nie.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Tita Pozri príspevok
dufam
ešte si neverím, účtujem dlhšie, ale v tomto som totálny nováčik a problematika - Výherné hracie automaty je mojou nočnou morou odkedy sa prijmy začali približovať k 1500 000 Sk.

Mrkla si aj to čo tam mám zarátane do dph a čo nie? je to fakt dobre?

Teda pošlem tabuľku a žiadosť na DU a čakám na odpoveď? to je celé? žiadne prílohy a tak?
ešte otázka:

od 1.3.2009 už ako platca DPH by mal aj faktúry vystavovať s DPH nie?
čiže ak som do obratu DPH zahrnovala
podiel na zisku VHA, pretoze nebola mandatna zmluva - teraz budeme fakturovat s dph?
a tie ktore som nezahrnula
prijmy z prevadzky VHA na zaklade mandatnej zmluvy a
prijmy zo stav.kancelarie - mandatna zmluva - bez DPH ako doteraz?
alebo musim preveriť aj ine? napr ci sa fakturuje platcovi neplatcovi?
prosim, mam v tom hokej
lebo teoreticky som to podelila na oslobodene a neoslobodene len podla toho ake zmluvy mi krcmar povedal ze ma ale aj tu aj tam su prijmy toho isteho charakteru - teda podľa par.41 ods. 2 zákona o DPH ako oslobodené
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tita Pozri príspevok
ešte otázka:

od 1.3.2009 už ako platca DPH by mal aj faktúry vystavovať s DPH nie?
čiže ak som do obratu DPH zahrnovala
podiel na zisku VHA, pretoze nebola mandatna zmluva - teraz budeme fakturovat s dph?
a tie ktore som nezahrnula
prijmy z prevadzky VHA na zaklade mandatnej zmluvy a
prijmy zo stav.kancelarie - mandatna zmluva - bez DPH ako doteraz?
alebo musim preveriť aj ine? napr ci sa fakturuje platcovi neplatcovi?
prosim, mam v tom hokej
lebo teoreticky som to podelila na oslobodene a neoslobodene len podla toho ake zmluvy mi krcmar povedal ze ma ale aj tu aj tam su prijmy toho isteho charakteru - teda podľa par.41 ods. 2 zákona o DPH ako oslobodené
Tita,
mala by si si pozrieť tie zmluvy, aby si vedela o čom sú.
Lebo niekedy je to o inom ako Ti to krčmár povie.
Možno prvá zmluva je ak "nájom priestorov " pod VHA /tu sa môžeš rozhodnúť, či s DPH alebo bez DPH/

Ty faktúruješ s DPH alebo bez DPH , tak ako Ti káže zákon, nepreveruješ či je alebo nie je odberateľ platiteľ DPH.

Od 1.4.2009 už nemusíš ani preverovať pri tom Tvojom "prenájme" priestorov pod VHA či je odberateľ platiteľ DPH, alebo nie.
link : http://www.porada.sk/996211-post9.html
Naposledy upravil Muška : 31.03.09 at 08:26 Dôvod: Doplnenie linku
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ďakujem veeeľmi pekne..pozisťujem a ozvem sa ešte
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

azla Pozri príspevok
Ak neposkytujete plnenia oslobodené od dane - nie.
Chvála Bohu! A Vám vďaka za rýchlu odpoveď!
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Muška Pozri príspevok
Tita,
mala by si si pozrieť tie zmluvy, aby si vedela o čom sú.
Lebo niekedy je to o inom ako Ti to krčmár povie.
Možno prvá zmluva je ak "nájom priestorov " pod VHA /tu sa môžeš rozhodnúť, či s DPH alebo bez DPH/

Ty faktúruješ s DPH alebo bez DPH , tak ako Ti káže zákon, nepreveruješ či je alebo nie je odberateľ platiteľ DPH.

Od 1.4.2009 už nemusíš ani preverovať pri tom Tvojom "prenájme" priestorov pod VHA či je odberateľ platiteľ DPH, alebo nie.
link : http://www.porada.sk/996211-post9.html
a som tu opäťpo preštudovaní zmlúv, mám otázku
dve zmluvy boli mandatne a aj sa v nich spomína že príjmy budu oslobodene od dane,
ale jedna zmluva, ktora bola nájomna a ja som zaratala prijmy do obratov pre povinnu registraciu platcu DPH ma tiez v sebe zahrnute že "nájomné bude účtované bez DPH" ! Nevyrabame k tomu faktury len do pokladne mam doklad od majitela - vykaz trzieb zprevadzkovania VHA a vyratany %ny podiel ...bez dph.
čiže toto som tiez mala ratat ako oslobodene a mimo registracnej povinnosti? to by mozno ani nemal byt platca a teraz uz je platca a musim ratat koeficient
ako ho podla vas ratat?
brat ako oslobodene aj tieto bez mand.zmluvy?
vyjde este menej. najprv vysiel 0,77 a teraz 0,51 čo je asi nevyhodnejsia situacia ze?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Muška Pozri príspevok
Tita,
mala by si si pozrieť tie zmluvy, aby si vedela o čom sú.
Lebo niekedy je to o inom ako Ti to krčmár povie.
Možno prvá zmluva je ak "nájom priestorov " pod VHA /tu sa môžeš rozhodnúť, či s DPH alebo bez DPH/

Ty faktúruješ s DPH alebo bez DPH , tak ako Ti káže zákon, nepreveruješ či je alebo nie je odberateľ platiteľ DPH.

Od 1.4.2009 už nemusíš ani preverovať pri tom Tvojom "prenájme" priestorov pod VHA či je odberateľ platiteľ DPH, alebo nie.
link : http://www.porada.sk/996211-post9.html
takze ked mam najomnu zmluvu
a postup je taky ze nerobime faktury,
od majitela automatov dostavame mesacne pokladnicny doklad - %ny podiel na trzbach a ten je aj v marci bez zmeny teda bez dph, tak aj tieto prijmy povazujem za oslobodnene? co sa tyka vypoctu koeficientu?

Doteraz som ich brala ako nie oslobodene nakolko nie je mandatna zmluva ale len najomna no vidim ze oni platcovia nam platcom tento najom vyratavaju bez dph,
asi som to nemala ratat ani do obratu ale to uz je pase,
teraz hlavne dobre vypocitat koeficient.

Otazka je jasna:su to oslobodene prijmy co sa tyka koeficientu aj ked nieje mandatna zmluva?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

hm...vidno že už je apríl nemá kto odpovedať, lebo každý oslavuje že skončil marec ....no mne sa srandy len začínajú
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Tita Pozri príspevok
takze ked mam najomnu zmluvu
a postup je taky ze nerobime faktury,
od majitela automatov dostavame mesacne pokladnicny doklad - %ny podiel na trzbach a ten je aj v marci bez zmeny teda bez dph, tak aj tieto prijmy povazujem za oslobodnene? co sa tyka vypoctu koeficientu?

Doteraz som ich brala ako nie oslobodene nakolko nie je mandatna zmluva ale len najomna no vidim ze oni platcovia nam platcom tento najom vyratavaju bez dph,
asi som to nemala ratat ani do obratu ale to uz je pase,
teraz hlavne dobre vypocitat koeficient.

Otazka je jasna:su to oslobodene prijmy co sa tyka koeficientu aj ked nieje mandatna zmluva?
asi si odpoviem sama
nedalo mi a zavolala som na daňový úrad, takže koeficienta som prerobila pretoze do oslobodenych mam zaratat aj prijmy na zaklade najomnej zmluvy- kde je predmetom prenajom priestorov za účelom prevádzky VHA. Toto som vsak pri posudzovani povinnej registrácie platcu nebrala ako oslobodene a ratala ich do obratu DPH preto som si nebola ista.
Danovacka mi odobrila že je to spravne. Takže v obrate ano, ale čo sa týka koeficientu už su oslobodené. Po tejto zmene mi koeficient vychadza oveľa nižší 0,42 ale čo už.
A čo sa týka Muškinych tabuliek,(mimochodom ešte raz vďaka) do ktorých to práve zapisujem, nerozumiem celkom tým stĺpcom
predpoklad 2005, skutočnosť 2005 a spolu 2005
vyplnila som len skutočnost 2008 a spolu 2008, keďže rátam odhadovaný koeficient podľa minulého obdobia. Je to ok?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať