Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Držím palčeky
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Na jednom lístku sa objavili hnedé škvrny.Sú to roztoče?Strieka niekto figovník?
DSC00029.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Pepe.d Pozri príspevok
Ak ho mas volne vysadeny v zemi, staci ho poliat vodou aby bolo vidiet ci ma kmen a haluze po namoceni zelenkaste... ak su casti hnede tak z tych nic nebude lebo su vymrznute...
Moj ma z casti "omrzliny" a to som ho po siedmich rokoch prvy krat zakryval lebo som ocakaval podla predpovedi tuhu zimu... po ine roky som to nerobil a bol v pohode a omrzali len konce...
..je volne v zemi,ved už asi má 13 rokov je to starý rozrastený koreň,ak by aj vymrzol zospodu vyženie znova toho sa nebojím,len potom by nebola úroda
0 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

to som si myslel aj ja o mojom "velkoplodom" ze znova bude rast od zeme(vid forum fikovniky.com), ale poskodenie bolo tak rozsiahle, ze som jeho pestovanie navolno ukoncil... ...zaujimave je to, ze som ho tiez prvy krat na zimu zakryl a to sa mi vypomstilo, lebo po ine roky vymrzali len nedrevnate casti a niekolko rocne drevo bolo v poriadku...
Nastastie v nevykurovanom sklenniku nechavam zalohy z figovnikov ktore vlastnim, tak snad o dva roky bude z neho uz pekny stromcek...
0 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

Taserda Pozri príspevok
Na jednom lístku sa objavili hnedé škvrny.Sú to roztoče?Strieka niekto figovník?
Podobne "nieco" som mal na sadeniciach na zasklennom balkone, povodne som si myslel ze sa jedna o "spaleniny" od slnka, ale po dokladnej prehliadke listu som objavil zo spodu listov jemne pavucinky a v nich malinke belaste roztoce... Pouzil som Dursban aplikovanim na rastlinu a bolo po probleme...
Naposledy upravil Pepe.d : 22.04.11 at 07:46
1 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

Na porovnanie ziva cast figovnika a vymrznuta-hneda cast...

[
figa.jpg  
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja mám figovník zasadený druhý rok. Vlani som ho zasadila v marci a potom prišla ešte zima, tak omrzol, ale v lete vyhnal nové výhonky, tak sme ho túto zimu tiež obliekli a riadne. Vyzeralo, že je v pohode a odbalila som ho iba pred týždňom. Ale teraz mám pocit, že aj to čo chcelo vyrašiť, je suché, ale našťastie tiež rašia niektoré halúzky a uvidím, ako vyženie nové výhonky. Podarilo sa mi z odrezkov, žiaľ zatiaľ je istý iba jeden, (jeden som darovala a vraj je tiež v pohode)tak ho budem mojkať aby vydržal. Má už asi 4 listy a to našťastie asi len preto, lebo po tom ako som ho dala zakoreniť vyhnal niečo, čo som považovala za puky listov, ale niekto mi tu poradil, že to mám olámať, že sú to plody. Bolo to ozaj tak. Tie malé bobulky ale vyzerali ako puky listov, len sa mi to zdalo príliš skoro po daní do zeminy. Poslúchla som a konárik sa zbytočne nevysiloval.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Výrastky nad lisami sú očká listov ako napríklad na jabloni alebo očká plodov či aj aj, keď že najprv majú vyrastať plody a až potom listy?Mám jednoročnú rastlinku.
DSC00039.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

tento rok znova vymrzol,ale už na viacerých častiach starého dreva raší
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Je to tak aj u mna...čiže zasa bez úrody...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

To že rodí figovník na ročnom dreve je pravidlo?Na tohtoročnom mám plod, celá rastlinka má iba rok,je to výpestok z odrezku zasadeného na jar 2010.
DSC00076.jpg  
0 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

Nie je to pravidlo, zrovna podla mna su tieto odrody pre nase podnebie vyhodnejsie, lebo sa daju haluze na jesen zostrihat a tak figovnik zazimovat lepsie... ale o tom som tu uz pisal...
Popis prosim svoju odrodu a povod, popripade foto plodov...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Veľa toho popísať nie je čo.Rastlinku som kúpil od pestovateľa na výstave s 4 alebo 5 listami s tým že u nás bude rodiť tak o 3 roky najskôr, odrodu ale neviem.Na jar som ju presadil a hnala ako divá,po mesiaci už bola asi unavená, je pravda že som ju po tom mesiaci držal vonku a pri nočných teplotách hroziacích 0 som ju nocoval dnu.Pohnojil som ju až začiatkom mája keď tohoročný výrastok menil farbu zo zelenej na hnedo, tekutým hnojivom pre kvety a prípravkom pre tuje.Neskôr dám aj ďalšie fotky.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Takto vyzerá moja figa.Mám znej radosť tak sa trošku pochválim.
DSC00090.jpg  
1 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Tak v kvetináčoch bude úroda aj u mňa,ale vonkajšie nedozrejú..

0 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

Ale nestras :-) , sak zacal len Júl a ak bude teplo tak do konca Septembra az polovice Oktobra je dost casu aby aj vonkajsie dozreli...
Naposledy upravil Pepe.d : 03.07.11 at 16:31
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pochváľte sa ako pokračujete s figami?
0 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

U mna na vacsine figovnikov na novych vyhonoch nasadene plody, len vydrzat tych 90 az viac dni :-) podla odrody ci dozru a neodpadnu...
ak bude teplo do konca septembra tak uroda bude urcite...
0 0
nej nej

nej je offline (nepripojený) nej

Ahoj figovník máme od roku 2004 z malej rastlinky je dnes asi 4 metrový strom. Rastie veľmi dobre. Je dobré ak je mladý a má tieň, ale samozrejme aj slnko, tieň však po väčšine dňa. Nám tak rástol lepšie ako ten, čo bol priamo na slnku až uschol. Zálievka nie je nijak extra riešená, ale je samozrejme dobré ak má prísun vody. Plody rodí tak po 4 až piatich rokoch... náš tak rodil. sú vtedy malé ale pozor. Naše spevavce keď ochutnajú túto exotiku, budú sa vracať. Na figu sa nám nachytali aj nejaké červy, ktoré znehodnocujú plod.
1 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

Cize na tom tvojom figovniku su figy len na minulorocnom dreve, ked zacali rodit tak neskoro?
Niektore odrody co mam ja boli minuly rok len odrezky, teraz maju vyse pol metra a na nich uz tento rok je zopar plodov, ale tie davaju plody na novych vyhonoch... Mam aj take co davaju plody na minulorocnom dreve a tie budu rodit buduci alebo az dalsi rok ak nevymrznu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať