Zavrieť

Porady

star.dopl.dochod.poistenie

Ak zamestnanec uzatvori dopl.dochodkove poistenie je zamestnavatel povinny to nahlasovat na soc.poistovnu? alebo to robia tie spolocnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    praveze zamestnanec ma povinnost /zakon 45/2004 / nahlasit zamestnavatelovi ze sa stal poistencom, soc. poistovni to nahlasuje uvedena doplnk. doch. spolocnost

    coneek je offline (nepripojený) coneek

    coneek
    Ludka M
    praveze zamestnanec ma povinnost /zakon 45/2004 / nahlasit zamestnavatelovi ze sa stal poistencom, soc. poistovni to nahlasuje uvedena doplnk. doch. spolocnost
    zakon č. 45/2004 je novela zakona o socialnej pomoci.... tam to asi nebude... Skor to malo byt 43/2004 - zakon o starobnom dochodkovom sporeni

    Len z otazky nie je jasne, ci anka myslela starobne dochodkove sporenie (SDS) alebo doplnkove dochodkove poistenie (DDP).

    Ak ide o SDS (II. pilier), zamestnavatel nic Socialnej poistovni nenahlasuje, Socialna poistovna sa to dozvie od samotnej dochodkovej spravcovskej spolocnosti.

    Ak ide o DDP (III. pilier), zamestnavatel podla mna tiez nemusi nic nahlasovat. Nema totiz preco. Cely III. pilier ide mimo Socialnu poistovnu, ta s tym nema nic spolocne. Je to cele iba medzi zamestnancom, zamestnavatelom a prislusnou doplnkovou dochodkovou poistovnou.

    star.dopl.dochod.poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.