Zavrieť

Porady

Narok na odpocet DPH pred / po registracii.

Dobry den,

chcem sa len uistit pretoze niekto ma presviedca o niecom comu neverim.

Ak som neplatca DPH, a od 1.4.2008 som zdanitelna osoba - platca DPH.

Mam fakturu za tovar z marca...t.j. pred datumom mojej registracie,
je mozne takuto fakturu zaradit do 2Q, a odpocitat takuto DPH?

Podla mna je to uplny nezmysel, to by si kazdy neplatitel mohol takto povedat, ze ked sa stane platitelom tak si co to odpocita.

Mne sa vsak niekto ohana aj stanoviskom DU a neviem co, tak sa len idem uistit ci sa niekto nestretol s nejakou vynimkou, kde pri velkom nakup e tovaru v statisicoch zial pred datumom registracie by bolo mozne odpocitat
DPH v prvom zdanovacom obdobi?

Dakujem.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
lukig Pozri príspevok
"Áno" ... teda odpočítam pri registrácii DPH aj z HIM nad 30000,- ?!?!?! a upravím vstupnú cenu a ročný odpis urobím len z ceny po odpočte.... správne tomu rozumiem??
Áno .
0 0
lukig lukig

lukig je offline (nepripojený) lukig

ďakujem
0 0
lukig lukig

lukig je offline (nepripojený) lukig

a ešte predsa...ako je to s tovarom z ČR pri registrácii ... pri ňom platí rovnaké pravidlo ako pri obsataní zo SR ? Do registrácie bol tovar fakturovaný s DPH a po registrácii bez DPH...čiže DPH pri registrácii vyčísľujem aj z ČR tovaru...?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
lukig Pozri príspevok
a ešte predsa...ako je to s tovarom z ČR pri registrácii ... pri ňom platí rovnaké pravidlo ako pri obsataní zo SR ? Do registrácie bol tovar fakturovaný s DPH a po registrácii bez DPH...čiže DPH pri registrácii vyčísľujem aj z ČR tovaru...?

To už je česká DPH. Nemiešajme ju do toho. S tou už nič nenarobíte. Na ňu trebalo myslieť skôr.
0 0
tibetan tibetan

tibetan je offline (nepripojený) tibetan

Toto by ma zaujímalo hlbšie, keďže riešim niečo podobné. Nie je teda vôbec možné si odpočíťať pri registrácii dph zo zásob tovaru nakúpených v ČR, ktoré sú k dátumu registrácie na sklade? Fakturované boli s dph.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať