Zavrieť

Porady

MRAVCE

mam jeden problem...asi niesom jediný, ale chcel by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti s mravcami v domacnosti konkretne v kuchyni ,popripade ako proti nim bojujete.
dakujem
Usporiadat
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

david93 Pozri príspevok
mam jeden problem...asi niesom jediný, ale chcel by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti s mravcami v domacnosti konkretne v kuchyni ,popripade ako proti nim bojujete.
dakujem
Ak máš v byte Faraónov,
tak pomôže iba celková deratizácia. Viem to z vlastnej skúsenosti. Mali sme zamorenú bytovku touto pliagou pred pár rokmi. Skúsil so kadečo, no bezvýsledne. Nakoniec pomohla celková deratizácia bytovky. Dkonca sme ju museli opakovať. Teraz je to pohoda. Už niekoľko rokov sme bez mravcov.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Nie su to faraoni, ale mravce normálnej veľkosti, tmavé a sú medzi nimi aj okrídlené. Objavia sa niekoľko krát do roka, hlavne v jari. Viem, že postriekanie nejakým sprejom to nerieši, ale ak je človek na odchode tak je to jedno s čím, len aby sa nerozliezli po dome, kým sa vrátim z práce. Skúsim toho Ferda a možno to pomôže. V bytovke sme tiež mali mravce a riešili sme to celkovou deratizáciou a je to už asi 10 rokov a je pokoj. Mne vtedy pomohla aj krieda na mravce, ale keď sa robilo celkové hubenie mravcov, dala som to urobiť aj ja, aby to bolo kompletné.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
tutiola veľmi dobre, tá krieda na mravce veľmi pomáha. Mne osobne pomohol aj sypký prach na pranie, bol to konkrétne Ariel, keď som ho nasypala na miesta, kde sa mravce prechádzali.Jednoducho sa odsťahovali.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Je to ešte len pár dní, keď som písala o svojom probléme, ale hneď som zašla do drogérie a kúpila domčeky na hubenie mravcov. Ešte v tú noc sa vyrojili znova a tak som ich postavila priamo do ich stredu. Zaťala som zuby, že to musím vydržať aby som videla, čo to s nimi urobí. Keď som prišla z práce väčšina z ních bola mrtva a zopár sa ich ešte motalo po zemi. Uvidím čo bude ďalej, ale už teraz viem, že tento spôsob je lepší, lebo stačí vysavač a je znova upratané. Keď som to striekala, tak malo to síce okamžitý účinok, ale po návrate domov som to pracne odpratávala a umývala, pretože tie rôzne spreje sú lepkave. Ak sa znova vyroja, dám vedieť hneď, ak nie tak sa ozvem po nejakom čase aby som potvrdila, aké sú tie domčeky. Čo sa týka kriedy je tiež veľmi dobrá a funguje obdobným spôsobom, že hynú nielen tie mravce, ktoré prejdu po kriede, ale aj ďalšie v hniezde, ale musíte poznať ich cestičky. To neplatí na mravce, ktoré mám ja, lebo vylezu vždy tam, kde ich nečakám. Dúfam, že už to dlho nebude trvať a zbavím sa ich.
0 0
masina1 masina1

masina1 je offline (nepripojený) masina1

ak sa jedná o faraony tak je výborný v drogérii bežne dostupný La....x K sú to sáčočky, ktoré dáš na miesta odkiaľ najviac "chodia" my sme to dali za sporák ,do špajze a do šachty podľa návodu je potrebné ich vymeniť. Zmizli všetky (žabky červené
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručenývyskúšajte......
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

OKAA Pozri príspevok
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručenývyskúšajte......

To moze byt, ale nemam predstavu: ako dlho ich tam mate, a neviem, ked dam aj do spar kvasnice cerstve, ako to z nich potom vyberiem, vycistim.....
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

OKAA Pozri príspevok
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručenývyskúšajte......
A vôbec, dostať ešte niekde vážené droždie??? Ja som ho nevicela hodne rokov, Niekedy sme to chodili kupovať (celú 1/2 kg tehlu) do Maďarska. Teraz neviem, ale určite bolo vážené droždie kvalitnejšie,cesto s ním vykvasené lepšie ako s dnešnými. Moja suseda zase vravela, že ona ukladá na ich cestičky kvety jazmínu. Ja preferujem Lafarex, alebo deratizáciu, ale celej stupačky nad sebouv bytovke. Nestačí len niektoré byty nemá to účinok
Naposledy upravil Zitulda : 03.04.09 at 04:59 Dôvod: Doplnené
0 0
great great

great je offline (nepripojený) great

Zitulda Pozri príspevok
A vôbec, dostať ešte niekde vážené droždie??? Ja som ho nevicela hodne rokov, Niekedy sme to chodili kupovať (celú 1/2 kg tehlu) do Maďarska. Teraz neviem, ale určite bolo vážené droždie kvalitnejšie,cesto s ním vykvasené lepšie ako s dnešnými. Moja suseda zase vravela, že ona ukladá na ich cestičky kvety jazmínu. Ja preferujem Lafarex, alebo deratizáciu, ale celej stupačky nad sebouv bytovke. Nestačí len niektoré byty nemá to účinok
Budem trošička , ale k tomu droždiu - ja som na vážené droždie natrafila v Jednote v Kremnici. Mávajú ho tam pravidelne. A ešte nedám dopustiť na tamojšiu váženú brindzu...neviem čím to je...ale chuťovo je vynikajúca.
0 0
great great

great je offline (nepripojený) great

Teraz k téme , tiež ma trápia mravce v kuchyni. Už sme tu mali deratizéra, nechal nám aj taký pudingový žltý prášok, čo treba porozsýpať na miesta, kde sa nachádzajú. Ale akosi sa ich stále neviem zbaviť. Sú úplné malilinké skoro priesvitné, ledva ich vidno. Už som skúšala, kriedu, droždie, rôžne korenia, prášky a stále sa objavujú. Zaujímavé je, že idú do čokolády - aj zabalenú kedˇ som rozbalila - boli tam potvory krpaté, ale do cukru mi neliezli, skôr som ich našla pri múke.....a ako hovorím, v sladkostiach. Myslíte, že by pomohli tie domčeky? Počujem o tom prvý krát. Ďakujem.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Čerstvými važenými kvasnicami OKAA predpokladám myslela aj droždie, ktoré sa predáva bežne v obchodoch, ktoré je balené v kocke s hmotnosťou 42g.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

great Pozri príspevok
Teraz k téme , tiež ma trápia mravce v kuchyni. Už sme tu mali deratizéra, nechal nám aj taký pudingový žltý prášok, čo treba porozsýpať na miesta, kde sa nachádzajú. Ale akosi sa ich stále neviem zbaviť. Sú úplné malilinké skoro priesvitné, ledva ich vidno. Už som skúšala, kriedu, droždie, rôžne korenia, prášky a stále sa objavujú. Zaujímavé je, že idú do čokolády - aj zabalenú kedˇ som rozbalila - boli tam potvory krpaté, ale do cukru mi neliezli, skôr som ich našla pri múke.....a ako hovorím, v sladkostiach. Myslíte, že by pomohli tie domčeky? Počujem o tom prvý krát. Ďakujem.
Tie malilinké vyzerajú skôr ako faraóni.Hoď do vyhľadávača.
Die domčeky sú skôr na tie väčšie mravce.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Od vtedy, čo som postavila domčeky, kontrolujem každý deň miesta, kde sa najviac vyskytovali. Dnes ráno som nenašla ani jedného na rannej vychádzke. Dúfam, že to tak aj ostane.
Naposledy upravil tutiola : 03.04.09 at 07:39 Dôvod: preklepy
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
tutiola Pozri príspevok
Čerstvými važenými kvasnicami OKAA predpokladám myslela aj droždie, ktoré sa predáva bežne v obchodoch, ktoré je balené v kocke s hmotnosťou 42g.

Bingo!Presne tie mám na mysli.U nás sú normálne dostat kúpit,ja len vážené kupujem-najlepšie na pečenie.

A čo sa týka mravcov,nedávam kvasnice do špár.Stačí posypat len cestičky a ,,pred,,špáry!!!
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

tutiola Pozri príspevok
Je to ešte len pár dní, keď som písala o svojom probléme, ale hneď som zašla do drogérie a kúpila domčeky na hubenie mravcov.
Prosim, posli mi SS z nazvom tych domcekov az vo fore nie je brane ako reklama. dik
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

masina1 Pozri príspevok
ak sa jedná o faraony tak je výborný v drogérii bežne dostupný La....x K sú to sáčočky, ktoré dáš na miesta odkiaľ najviac "chodia" my sme to dali za sporák ,do špajze a do šachty podľa návodu je potrebné ich vymeniť. Zmizli všetky (žabky červené
Prosim, posli mi SS z nazvom toho prostriedku La...x az to tu vo fore nie je brane ako reklama. dik
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ako som sľubila chcem Vás poinformovať o stave na bojisku "ľudia verzus mravce" Pred týždňom som postavila domčeky a vyhrávam. Mravce sa zatial neukazali.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Namiesto kvasnic cesticku posypat praskom do peciva, efekt je ten isty, mravce zmiznu, robim to roky na zahrade, ked treba aj v byte.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mne sa aj okolo domu osvedčila mletá škorica a klinček rozmrvený. Prvý raz som to skúšala na záhrade , kde sa mi nasťahovali k jahodám- odišli preč. Bola som prekvapená a odvtedy to praktizujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať