Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH

dobrý deň, moze danový urad sankciovat danovníka za podanie dodatocneho výkazu k Dph, ak ide este k tomu o zvýšenie nadmerného odpoctu??---dakujem...
Naposledy upravil Dav : 28.12.10 at 15:59
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Alexandra777 Pozri príspevok
Neviete mi prosím Vám niekto poradiť, či môže daňový úrad vyrubiť sankčný úrok za nezaplatenie preddavkov na daň z príjmov PO za I. štvrťrok a potom znova ďalší sankčný úrok za nezaplatenie vyrovnania sumy preddavkov za I. štvrťrok toho istého roku (o pár kotún vyššiu čiastku)? Nechápem, čo znamená suma vyrovnania preddavkov za štvrťrok, neviete niekto?
Môže .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Alexandra777 Pozri príspevok
Neviete mi prosím Vám niekto poradiť, či môže daňový úrad vyrubiť sankčný úrok za nezaplatenie preddavkov na daň z príjmov PO za I. štvrťrok a potom znova ďalší sankčný úrok za nezaplatenie vyrovnania sumy preddavkov za I. štvrťrok toho istého roku (o pár kotún vyššiu čiastku)? Nechápem, čo znamená suma vyrovnania preddavkov za štvrťrok, neviete niekto?
Pravdepodobne ste mali povinnosť platiť preddavky podľa DP z roku 2006-tento ste mali zaplatiť do 30.3.2008. Ak bol nižší ako preddavok vypočítaný z DP 2007, rozdiel ste mali vyrovnať do 30.4..2008. Ak ste nesplnili obe tieto povinnosti tak môže, ako píše Benka.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Dobrý deň,
som popletená z tých znamienok na tlačive.. Keď podávam dodatočné DP, pričom si ponižujem NO na nižší NO, tak rozdiel na riadku 35 je s plus alebo mínus???
Prosím o ujasnenie.. Ďakujem
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

denisie Pozri príspevok
Dobrý deň,
som popletená z tých znamienok na tlačive.. Keď podávam dodatočné DP, pričom si ponižujem NO na nižší NO, tak rozdiel na riadku 35 je s plus alebo mínus???
Prosím o ujasnenie.. Ďakujem
Keď podávam dodatočné DP, pričom si ponižujem NO na nižší NO, tak rozdiel na riadku 35 je s plus /vyplýva ti nová daňová povinnosť, teda daň treba uhradiť/
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

denisie Pozri príspevok
Dobrý deň,
som popletená z tých znamienok na tlačive.. Keď podávam dodatočné DP, pričom si ponižujem NO na nižší NO, tak rozdiel na riadku 35 je s plus alebo mínus???
Prosím o ujasnenie.. Ďakujem
NO Ti už z pôvodného DP bol vrátený?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Chcela by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s dodatočným DP k DPH v tom prípade, ak sa zistí, že na jednu FA bolo spravené 2x samozdanenie? Vcelku daňová povinnosť sa nemení, len v riadkoch 07 a 08, následne 17 a 19 sa znížia sumy o tú duplicitu. Ako postupuje DÚ v takomto prípade?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
VladoaKatka Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s dodatočným DP k DPH v tom prípade, ak sa zistí, že na jednu FA bolo spravené 2x samozdanenie? Vcelku daňová povinnosť sa nemení, len v riadkoch 07 a 08, následne 17 a 19 sa znížia sumy o tú duplicitu. Ako postupuje DÚ v takomto prípade?
Odporúčam podať DDP a uviesť správne údaje . Bez sankcie.
0 0
marcela1 marcela1

marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
na žiadnu

pokuty do 500 Sk sa nevyberajú a vám vyjde pokuta necelých 10 Sk
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, mám podobný problém, zaplatila som DPH o 390,- menej za II.Q, mám podať opravné alebo dodatočné DP. A presiahne mi prípadná pokuta spomínaných 500,- Sk? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marcela1 Pozri príspevok
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, mám podobný problém, zaplatila som DPH o 390,- menej za II.Q, mám podať opravné alebo dodatočné DP. A presiahne mi prípadná pokuta spomínaných 500,- Sk? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Teraz zle uhradila daňovú povinnosť, alebo samotná povinnosť bola zle vyčíslená v priznaní. Ak priznanie je zle, tak treba podať dodatočné DP (je po termíne 25.07.), a doplatiť rozdiel. Ak ten rozdiel je tých 390,- Sk, potom k dnešnému dňu je sankčný úrok vo výške 3,- Sk.
Tu je daňová kalkulačka:

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...bWl0#7_0_1L7MD
0 0
marcela1 marcela1

marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

ďakujem za odpoveď veľmi ste mi pomohli a aj mi odľahlo :-)
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

V daňovom priznaní na DPH za 10/2008 bol vykázaný NO vo výške 500.000 Sk. Teraz podávam /po prvý krát počas mojej praxe, a mám z toho mindrák/ dodatočné DPH za 10/2008, kde si ponižujem NO na 230.000 Sk. A mám dilému s riadkom 35 daňového priznania. Uvediem tam rozdiel "+" alebo "-" 270.000 Sk. Ďakujem.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

YVETTE Pozri príspevok
V daňovom priznaní na DPH za 10/2008 bol vykázaný NO vo výške 500.000 Sk. Teraz podávam /po prvý krát počas mojej praxe, a mám z toho mindrák/ dodatočné DPH za 10/2008, kde si ponižujem NO na 230.000 Sk. A mám dilému s riadkom 35 daňového priznania. Uvediem tam rozdiel "+" alebo "-" 270.000 Sk. Ďakujem.
Hore hlavu, baba jedna

Riadok 35:-270 tis.Sk
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Betka, veľmi pekne ďakujem, hlavu mávam stále hore. Ale niekedy príde úplna banalita a človek sa s tým trápi, a pritom neide o nič. Veď sme zdraví. Prajem pekný večer.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Kedy je splatné dodatočné DPH - daňová povinnosť?
Vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Saturejka Pozri príspevok
Kedy je splatné dodatočné DPH - daňová povinnosť?
Vďaka
Dátumom podania.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Tweety Pozri príspevok
Dátumom podania.
tiež sa chcem opýtať - dátum podania a dátum úhrady DP musia byť totožné, to mi je jasné. a čo dátum vystavenia DDP DPH? vystavím DDP a do akého termínu ho treba podať - samozrejme, ako si už písala v deň podania DPaj uhradiť. ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

great.zv Pozri príspevok
tiež sa chcem opýtať - dátum podania a dátum úhrady DP musia byť totožné, to mi je jasné. a čo dátum vystavenia DDP DPH? vystavím DDP a do akého termínu ho treba podať - samozrejme, ako si už písala v deň podania DPaj uhradiť. ďakujem
Keď zistíš chybu, vystavíš DDP a podáš, je to na Tebe kedy, čím neskôr zaplatíš, tým vyššie prípadné penále budú
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

great.zv Pozri príspevok
tiež sa chcem opýtať - dátum podania a dátum úhrady DP musia byť totožné, to mi je jasné. a čo dátum vystavenia DDP DPH? vystavím DDP a do akého termínu ho treba podať - samozrejme, ako si už písala v deň podania DPaj uhradiť. ďakujem
Podľa zákona o správe daní a poplatkov 511/92 je termín, viď nižšie. Máš na to v daňovom priznaní aj okienko, kde musíš vyplniť dátum zistenia. Pokuta za dodatočné daň.priznanie sa odvíja od výšky dodatočnej dane, viď v rovnakom zákone § 35 Správne delikty. A to bez ohľadu na to, kedy zaplatíš. Ak neskoro, môže byť ešte aj penále, ako píše babi2.

§ 39
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
2 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Až teraz mi bol dodaný výpis za 05/2010, na ktorom sme našli úhradu fa, ktorú vystavil bývalý spolumajiteľ firmy, ale fyzicky faktúra neexistuje. Firma je Q platca, čiže za II. Q podáme dodatočné DPH, vyšiel nadmerný odpočet, znížime si ho o cca 40 euro. Ak som správne pochopila predch. príspevky, tak im nehrozí ani sankčný úrok ani pokuta. Správne? Ďakujem :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať