Zavrieť

Porady

depresia a invalidita

Dobrý deň,
už 12 rokov sa liečim na depresiu, a stále sa to opakuje....lekárka mi navrhla , že by bolo lepšie poberať invalidný dôchodok a nájsť si prácu, ktoru by som lahšie zvládala s touto chorobou. Neverím ale, že by mi invalidný dôchodok priznali.....Máte niekto skusenosť s týmto osobne , alebo zo svojho okolia, alebo ste v tejto oblasti odborník a vedeli by ste mi poradiť? Sama sa starám o tri deti a je to naozaj zložité...
Usporiadat
malam11 malam11

malam11 je offline (nepripojený) malam11

..ja už nemám žiadnu silu..., vôbec sa to nelepší...je to normálne....napíšte mi..kto ste sa tak dlho liečili.....
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Na inom mieste k inému príspevku napísal "Psychiater" veľmi dobrý článoček - návod, ako sa k tomuto problému postaviť. Myslím že chemická liečba nie je veľmi dobrý nápad, chémia telo ešte viac znečistí (čo pôsobí aj na psychiku) a ak pomôže, tak iba dočasne. Sú to skrátka iba také barličky
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

malam11 Pozri príspevok
..ja už nemám žiadnu silu..., vôbec sa to nelepší...je to normálne....napíšte mi..kto ste sa tak dlho liečili.....
malam 11, skús si prečítať stránku doktorka cz. " Diskusia"Tam je veľmi veľa o tom písané a sú tam rôzne témy o depresii.
0 0
malam11 malam11

malam11 je offline (nepripojený) malam11

Ďakujem za dobrý typ...je to tam naozaj zaujímavé..ďakujem
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
malam11 Pozri príspevok
..ja už nemám žiadnu silu..., vôbec sa to nelepší...je to normálne....napíšte mi..kto ste sa tak dlho liečili.....
www.help24.cz
Sem pisu ludia s osobnymi skusenostami.Cize aj rady z prvej ruky.
Mozno by pomohla zmena lekara. Niekdy staci len iny pohlad na vec.
Zmena antidepresiv.Pokial je to u teba predovsetkym chemia v mozgu, treba zistit na aku liecbu lepsie reagujes.Pokial si nastavena na serotonim, mozno by stalo za uvahu skusit dopamin.
Neboj sa, vzdy su nejake moznosti . Aj ja cakam na slnko ako na spasenie.
0 0
malam11 malam11

malam11 je offline (nepripojený) malam11

...to slnko pomáha..ale po terapiácjh u psychologičky som zistila, že si musí človek v sebe urobiť poriadok, dokončiť otvorené kapitoly......a určiť si, čo je dôležité.....ide to veľmi pomaly..ale sama seba prekvapujem, čo som s *Božou pomocou už urobila na sebe.....a tak som sa toho bála, až som sa skoro úplne zničila....
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
malam11 Pozri príspevok
...to slnko pomáha..ale po terapiácjh u psychologičky som zistila, že si musí človek v sebe urobiť poriadok, dokončiť otvorené kapitoly......a určiť si, čo je dôležité.....ide to veľmi pomaly..ale sama seba prekvapujem, čo som s *Božou pomocou už urobila na sebe.....a tak som sa toho bála, až som sa skoro úplne zničila....
to je fajn ze ma psychologicka tvoju doveru, to sa casto nestava.Drzim ti palce.Vacsinou je to boj so sebou samym a ten je najtazsi.
Dostanes sa s toho, len to este chvilu potrva.
0 0
m.priecel m.priecel

m.priecel je offline (nepripojený) m.priecel

na základe rozhodnutie SP som bol uznaný za občana so zníženou pracovnou schopnosťou o 35% podla kap. XV, odd E - pre problemy pohybovým aparátom. Momentálne som na evidovaný na úrade práce sociálnych veci a rodiny. Pri pohovoroch so zamestnávateľmi mi všetci poďakujú a viac sa neohlásia. Takže šanca nájsť si zamestnanie je skoro nulová. Bez adekvátneho príjmu na starosť rodičov. Vôbec ma to nebaví... S tejto beznádeje sa vyvinuli ťažké depresie. Chcem sa spýtať, ako mam pokračovať? Pri potvrdení zdravotného stavu, chcem sa spýtať, či by sa bodové položky oných 35% už priznaných spočítavalo s % za depresiu. Ďalej ma zaujíma, či musím opätovne dávať všetky dokumenty, ktoré som už dal, alebo si ich poisťovňa vytiahne s prvého spisu, keď že som nepodal odvolanie v riadnom termíne, lebo nemám dokončené vyšetrenia, môžem podať druhu žiadosť o priznanie invalidného dôchodku kedy koľvek?
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

Poradaci pytam sa,vraj od noveho roku bude invalidny po novom.Ako.Ake budu zakony?Teraz mam ist na kontrolu po roku mam 1/2 ID to budem takto chodit každy rok?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vogel Pozri príspevok
Je to naozaj tak. Depresia je ochorenie ako každé iné. Invalidita závisí od stupňa depresia ktoré sú ohodnotené percentualnymi bodmi postihnutia.
Najdeš to v prílohe zákone o soc poist. 461/2003.
Medzi 40% - 70% - "čiastočný invalid dochodok".
Nad 70% - "plný invalidný dochodok".

z 461/2003:

Poruchy nálad (manické, depresívne, periodické)
a) stredne ťažké formy 35 - 45 %
b) ťažké formy 50 - 80 %

Pri stredne ťažkej forme može byť teda čiastočný inv. dôch.
Pri ťažkej forme čiastočný až plný.

Diagnozu stanovuje psychiater- lahká, stredná, ťažká depresia.
Presné pridelenie bodov potom závísí od posudkového lekára soc. poisť.
je pravda, ze ked si poistenec poda ziadost o ID pre depresie nestaci lekarska sprava osetrujucweho psychiatra, je nutna hospitalizacia a posudok z nemocnice?
0 1
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

alaya1 Pozri príspevok
je pravda, ze ked si poistenec poda ziadost o ID pre depresie nestaci lekarska sprava osetrujucweho psychiatra, je nutna hospitalizacia a posudok z nemocnice?
hospitalizácia nie je nutnou podmienkou, ale keď je, je to argument navyše, zväčša ešte posielajú posudkoví lekári aj na vyšetrenie u klinického psychológa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať