Zavrieť

Porady

Uzamknutie pracovnej plochy PC

Poradí mi niekto,kde na nete môžem zdarma stiahnuť jednoduchý program na uzamknutie pracovnej plochy tak, aby nikto nemohol nahliadnúť do môjho PC? Nainštalovala som si zo slunecnice.cz program WinLock 1.01 - celkom šikovný freewer ale aj napriek tomu chcel odo mňa po niekoľkých dňoch registračný kód. Kto tento program pozná vie, že k tomuto kódu sa nedá dostať.
Poradí mi niekto? ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Janiča Pozri príspevok
Mám takýto problém. Vytvorila som používateľské kontá a zaheslovala som ich. Avšak môj syn (14r.) mi povedal, že ak mu nedám heslo, tak sa "hekne" a dostal sa tam aj bez hesla. Neviete mi povedať, ako sa tam dostal a ako tomu zabrániť???
Myslím, že niektoré základné dosky dokonca umožňovali zadať heslo na prístup už v BIOSe. Ak to umožňuje tvoje PC, tak to tam zadaj a mladý sa do PC vôbec nedostane, len keď sa prihlásiš ty. To by musel flashnúť BIOS, aby odstránil heslo.

A nechápem, ako sa dostal cez zaheslovaného užívateľa. Musela si nejaké konto s právami administrátora nechať nechránené.... Neviem, ako inak by to dokázal....

Ale ak je šikovnejší v IT ako ty, tak ho ťažko obmedzíš, vždy bude o krok vpred.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

zrejme na to budu nejake utilitky, alebo nejake live linuxove distra, uz tu o tom bola debata
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Fero11 Pozri príspevok
zrejme na to budu nejake utilitky, alebo nejake live linuxove distra, uz tu o tom bola debata
Ano, tiež som si to vyskúšal na svojom PC. CD len vložíš do mechaniky, ono si to stadiaľ nabootuje počítač a pekne ti vypíše heslo administrátora
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

mam to napalene aj ja konkretne http://ophcrack.sourceforge.net/down...hp?type=livecd ale zatial som to neskusal
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Tak som syna pritlačila a zistila som, že do PC sa dostal cez príkaz Ctrl Alt Del Del. Na jeho počítači to tak ide, na mojom nie. Asi bude treba zmeniť nejaké nastavenia. Ďakujem za reakcie na príspevok.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

A toto syn naziva, ze heknutie
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte mi? Dá sa zaheslovať (uzamknúť) iba jeden konkrétny súbor v PC? Keď som to skúšala cez vlastnosti na konkrétnom súbore v zdieľaní som nastavila, že súkromný súbor, ale potom to pýtalo heslo pri každom zapnutí celého PC. Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AntekaK Pozri príspevok
Ahojte, poradíte mi? Dá sa zaheslovať (uzamknúť) iba jeden konkrétny súbor v PC? Keď som to skúšala cez vlastnosti na konkrétnom súbore v zdieľaní som nastavila, že súkromný súbor, ale potom to pýtalo heslo pri každom zapnutí celého PC. Ďakujem.
Upresni, aký súbor. Napr. súbory aplikácií Office (Word, Excel či PowerPoint) sa dajú chrániť proti otvoreniu či úprave zaheslovaním súboru. Treba to ale urobiť pri ukladaní súboru.

Také obrázkové súbory sa nedajú priamo v aplikácii zaheslovať, teda uložiť s heslom. Dá sa to ale urobiť tak, že ich zbalíš nejakým pakovacím programom (napr. WinRar či WinZip) a tento zbalený súbor zahesluješ.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

uzamkni si svojho užívateľa formou zaheslovania celého konta, alebo ak je problém že ti vôbec sami zapnú PC, tak si daj heslo do biosu, to nepustí ani štartovať žiaden operačný systém...
0 0
lstulajter lstulajter

lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

robin78 Pozri príspevok
A co tak nieco jednoduche:
ked odchadzas, tak ctrl+alt+del -> vybrat Lock Computer (uzamknut pocitac)
po prichode len zadas heslo a pokracujes v praci

inak suhlasim s Chobotom, t.j. nastavit heslo pre setric obrazovky, pre pripad, ze sa pri odchode od pocitaca pozabudnes ;-)
Existuje este jednoduchsi postup. :-)

Win+L

(po lopate: podrzat stlacenu klavesu s logom Windows - byva na klavesnici vlavo dole medzi Ctrl a Alt - a stacit pismeno "L")



P.S.: Teraz pozeram, na aky stary prispevok som reagoval... Ale mazat nebudem, mozno sa to niekomu hodi. :-)
Naposledy upravil lstulajter : 18.05.11 at 09:57
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Chobot Pozri príspevok
Upresni, aký súbor. Napr. súbory aplikácií Office (Word, Excel či PowerPoint) sa dajú chrániť proti otvoreniu či úprave zaheslovaním súboru. Treba to ale urobiť pri ukladaní súboru.

Také obrázkové súbory sa nedajú priamo v aplikácii zaheslovať, teda uložiť s heslom. Dá sa to ale urobiť tak, že ich zbalíš nejakým pakovacím programom (napr. WinRar či WinZip) a tento zbalený súbor zahesluješ.
Ďakujem Vám obom za odpovede. Vlastne som zle napísala, že chcem uzamknúť súbor, keď vlastne som mala na mysli "zložku", v ktorej mám viacero súborov - office, obrázky, pod. Asi to pôjde iba tak, že to zbalím a tam pridelím heslo. Pekný deň.
Naposledy upravil AntekaK : 19.05.11 at 08:45
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať