Zavrieť

Porady

použitie súkromného automobilu na pracovnú cestu

zauímalo by ma, či je možné použiť súkromný automobil na pracovnú cestu, ak je zamestnanec, a nieje na ňho vozidlo písané. Môže to byť i od kamaráta? musí sa vypísať príkaz na pracovnú cestu? I kniha jázd sa musí evidovať k tomuto vozidlu? aké ešte tlačivá musia byť vypisované. Medzi zamestnancom a zamestnávateľom musí byť uzavretá písomná dohoda alebo zmluva na tento druh výkonu?
Ďakujem za skorú odpoveď. veľmi súrne by som potrebovala tieto informácie.
Usporiadat
Martaaa Martaaa

Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

Dakujem za odpoved
0 0
oravaucto oravaucto

oravaucto je offline (nepripojený) oravaucto

Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť v nasledujúcej otázke:

1. Som konateľom s.r.o. nie som zamestnaný v sro ale som SZCO (mam aj živnosť a tu si platím odvody) môžem ako konateľ si uplatniť na vlastnom aute Základnú sadzbu + PHM. našiel som nižšie a môj názor je že áno ale potrebujem to počuť od Vás mate stým viacej skúsenosti. ďalej potrebujem vedieť či musím od 1.1.2008 už dokladovať nákup PHM bločkami alebo stačí priemerná cena natankuj.sk

2.Mame aj zamestnanca ten používa svoje auto na služobne cesty musí dokazovať blokom ale mu stačí priemerná cena z natankuj.sk

3.Moje auto je Peugeot Boxer 2,5 TD neviete niekto akú to ma spotrebu v techničaku není napisana spotreba.

4.ďalej ma zaujíma že keď som v roku 2006 a 2007 bol konateľom a nebol som zamestnaný v sro ale bol som SZCO (mam aj živnosť a tu si platím odvody) môžem ako konateľ si uplatniť na vlastnom aute Základnú sadzbu + PHM bez dokladovania bločkami už nie som si istý ničím stále niečo menia.

5.
Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil oravaucto : 16.11.08 at 17:16 Dôvod: doplnenie otazky
0 0
davos davos

davos je offline (nepripojený) davos

oravaauto

udaj o spotrebe nájdeš aj v manuály -k autu -technická príručka,
alebo ja osobne som napísal imprtérovi peugeotslovakia-najdeš ich na internete.Faxol som im žiadosť o zaslatie potvrdenia o spotrebe - za 3 dni som to mal doporučene doma.Možeš si to dať
zapísať na OU odbor dopravy do techničáku ale chceli tam súčasne aj údaj o CO2 - z peugeotu mi poslali aj ten súčasne zo spotrebou /treba ich požiadať aj o to/
0 0
oravaucto oravaucto

oravaucto je offline (nepripojený) oravaucto

oravaucto Pozri príspevok
Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť v nasledujúcej otázke:

1. Som konateľom s.r.o. nie som zamestnaný v sro ale som SZCO (mam aj živnosť a tu si platím odvody) môžem ako konateľ si uplatniť na vlastnom aute Základnú sadzbu + PHM. našiel som nižšie a môj názor je že áno ale potrebujem to počuť od Vás mate stým viacej skúsenosti. ďalej potrebujem vedieť či musím od 1.1.2008 už dokladovať nákup PHM bločkami alebo stačí priemerná cena natankuj.sk

2.Mame aj zamestnanca ten používa svoje auto na služobne cesty musí dokazovať blokom ale mu stačí priemerná cena z natankuj.sk

3.Moje auto je Peugeot Boxer 2,5 TD neviete niekto akú to ma spotrebu v techničaku není napisana spotreba.

4.ďalej ma zaujíma že keď som v roku 2006 a 2007 bol konateľom a nebol som zamestnaný v sro ale bol som SZCO (mam aj živnosť a tu si platím odvody) môžem ako konateľ si uplatniť na vlastnom aute Základnú sadzbu + PHM bez dokladovania bločkami už nie som si istý ničím stále niečo menia.

5.
Ďakujem za odpoveď.

prosím odpovedzte mi niekto na moje otazky potrebujem to surne
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

oravaucto Pozri príspevok
prosím odpovedzte mi niekto na moje otazky potrebujem to surne
Cena PHL sa dokladuje bločkom o nákupe - v každom prípade.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

oravaucto Pozri príspevok
Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť v nasledujúcej otázke:

1. Som konateľom s.r.o. nie som zamestnaný v sro ale som SZCO (mam aj živnosť a tu si platím odvody) môžem ako konateľ si uplatniť na vlastnom aute Základnú sadzbu + PHM. našiel som nižšie a môj názor je že áno
môžeš ako konateľ si pre tento účel považovaný za zamestnanca;
nezabudnúť v januári na DzMV.
. .
0 0
drobec_zc drobec_zc

drobec_zc je offline (nepripojený) drobec_zc

Ahojte,
pisete ze je potrebne prikladať bločky, ked som szco, ale je potrebne prikladať blocky v plnej sume? to znamena ze blocek na celkovy pocet PHM na cely pocet kilometrov? Napr. prejdem 100km, auto ma spotrebu 7l / 100km... musi byt ten blocek na 7l? alebo staci na 1l?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

drobec_zc Pozri príspevok
Ahojte,
pisete ze je potrebne prikladať bločky, ked som szco, ale je potrebne prikladať blocky v plnej sume? to znamena ze blocek na celkovy pocet PHM na cely pocet kilometrov? Napr. prejdem 100km, auto ma spotrebu 7l / 100km... musi byt ten blocek na 7l? alebo staci na 1l?
Dakujem
Potrebný je doklad o nákupe PHM, takže ak si kúpil napr. 20 l., tak ten, neviem si predstaviť, že by ti dali pri nákupe 20l blok len na 7 l.
0 0
drobec_zc drobec_zc

drobec_zc je offline (nepripojený) drobec_zc

Ja som sa skor pytal na opacnu alternetivu...
Kupim 7l, ale na sluzobnu cestu potrebujem 20l. ( pouzil som PHM, ktore bolo v aute a nemam na to doklad )
Preto chcem vediet ze ci "musim" tankovat tolko kolko je potrebne k cestaku?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

drobec_zc Pozri príspevok
Ja som sa skor pytal na opacnu alternetivu...
Kupim 7l, ale na sluzobnu cestu potrebujem 20l. ( pouzil som PHM, ktore bolo v aute a nemam na to doklad )
Preto chcem vediet ze ci "musim" tankovat tolko kolko je potrebne k cestaku?
Nie. Dokladom o nákupe preukazuješ cenu PHM v čase nákupu, nie nakúpený objem.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Na jednom školení som si vypočul, že:
Pokiaľ zamestnanec použije na pracovnú cestu vozidlo, v ktorom nie je on sám zapísaný ako držiteľ (držiteľom je brat, otec..atď)- tak zamestnávateľ nemusí platiť daň z MV. (čo je pravda) Ale na druhej strane dani v tomto prípade podlieha skutočný držiteľ vozidla (brat, otec..atď). Stretli ste sa už niekto s takýmto výkladom zákona?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

machinak Pozri príspevok
Na jednom školení som si vypočul, že:
Pokiaľ zamestnanec použije na pracovnú cestu vozidlo, v ktorom nie je on sám zapísaný ako držiteľ (držiteľom je brat, otec..atď)- tak zamestnávateľ nemusí platiť daň z MV. (čo je pravda) Ale na druhej strane dani v tomto prípade podlieha skutočný držiteľ vozidla (brat, otec..atď). Stretli ste sa už niekto s takýmto výkladom zákona?
nie, ak je vozidlo použité na pracovnú cestu, nejde o použitie na podnikanie - teda DzMV majiteľ vozidla neplatí.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

machinak Pozri príspevok
Na jednom školení som si vypočul, že:
Pokiaľ zamestnanec použije na pracovnú cestu vozidlo, v ktorom nie je on sám zapísaný ako držiteľ (držiteľom je brat, otec..atď)- tak zamestnávateľ nemusí platiť daň z MV. (čo je pravda) Ale na druhej strane dani v tomto prípade podlieha skutočný držiteľ vozidla (brat, otec..atď). Stretli ste sa už niekto s takýmto výkladom zákona?
Nie, zo zákona o miestnych daniach taká povinnosť nevyplýva. Viď § 85 ods. 2:

(2) Daňovníkom je tiež

a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
b) stála prevádzkareň 43) alebo iná organizačná zložka 43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Nie, zo zákona o miestnych daniach taká povinnosť nevyplýva. Viď § 85 ods. 2:

(2) Daňovníkom je tiež

a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
b) stála prevádzkareň 43) alebo iná organizačná zložka 43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.
Presne tento názor zastávam i ja. Iba som chcel rozbehnúť diskusiu - či niekto niečo podobné nepočul.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Chobot Pozri príspevok
Neviem o tom, že by neziskovky boli oslobodené od dane z MV. Aj tie musia platiť daň.

Zákon 582/2004 § 86:

(1) Od dane z motorových vozidiel je oslobodené vozidlo

a) v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaný vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
b) diplomatických misií a konzulárnych úradov, ak je zaručená vzájomnosť.

(2) Vyšší územný celok môže vo všeobecne záväznom nariadení 44) podľa miestnych podmienok znížiť daň na vozidlo používané

a) ako vozidlo záchrannej zdravotnej služby, 45) vozidlo banskej záchrannej služby, vozidlo horskej záchrannej služby, vozidlo leteckej záchrannej služby a vozidlo požiarnej ochrany,
b) ako vozidlo pravidelnej autobusovej dopravy v rozsahu výkonu vo verejnom záujme,
c) ako vozidlo používané výhradne v poľnohospodárskej výrobe a v lesnej výrobe,
d) na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5. 45a)
Fuha, tak to budem musiet este aj dan za auto odviest, hoci ho budem mat LEN zapozicane na zaklade zmluvy? (vid.: http://www.porada.sk/t68425-p2-zmluv...tml#post880970 a nasledne)

A este raz (alebo aj tridsiaty... ), mam viest knihu jazd s kilometrami? Inak ako by som dokladoval, kolko km bolo sluzobnych a kolko sukromnych...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

imino Pozri príspevok
Fuha, tak to budem musiet este aj dan za auto odviest, hoci ho budem mat LEN zapozicane na zaklade zmluvy? (vid.: http://www.porada.sk/t68425-p2-zmluv...tml#post880970 a nasledne)

A este raz (alebo aj tridsiaty... ), mam viest knihu jazd s kilometrami? Inak ako by som dokladoval, kolko km bolo sluzobnych a kolko sukromnych...
http://www.porada.sk/587812-post15.html
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Dakujem. A co s tou danou za auto? Budem ju musiet platit?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

imino Pozri príspevok
Dakujem. A co s tou danou za auto? Budem ju musiet platit?
hľadala som, ale nenašla
kde si uviedol svoj prípad ? o aké auto ide ? na aký účel sa používa... ?
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

imino Pozri príspevok
Fuha, tak to budem musiet este aj dan za auto odviest, hoci ho budem mat LEN zapozicane na zaklade zmluvy? (vid.: http://www.porada.sk/t68425-p2-zmluv...tml#post880970 a nasledne)

A este raz (alebo aj tridsiaty... ), mam viest knihu jazd s kilometrami? Inak ako by som dokladoval, kolko km bolo sluzobnych a kolko sukromnych...
liba2 Pozri príspevok
hľadala som, ale nenašla
kde si uviedol svoj prípad ? o aké auto ide ? na aký účel sa používa... ?
Libus, hore v jednom z prispevkov som dal odkaz... Je aj v tomto prispevku v citacii.

Vopred vdaka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

... ale veď za tou tvojou otázkou máš aj odpovede
0 0
Načítať ďalšie