Zavrieť

Porady

Materska 08/2008

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte,viem,ze na tuto temu tu uz bolo vela clankov,chcela by som sa len poradit a uistit,ci si myslim spravne:
15.8.2008 by som mala nastupit na matersku dovolenku.Momentalne som zmenila pracu (zamestnana som po predchadzajucej materskej od 12/2005, cize 270 dni mam hradene poistne, odvtedy pracujem nonstop,bez prerusenia),nastupila som u noveho zamestnavatela s vymeriavacim mesacnym zakladom 20 000.-. Chcela by som dosiahnut co najvyssiu matersku od augusta,preto uvazujem,ze by som od 1.8.2008 uzatvorila u ineho zamestnavatela este druhy pracovny pomer za 10 300.- mesacne. Pomože mi to?Aby som ziskala co najvyssie mateske?Alebo postupovat inak?
Dakujem krasne za pomoc.
Usporiadat
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Nárok bude z obidvoch zamestnaní.
Treba požiadať lekára, aby vypísal toľko materských, koľko je zamestnaní (teda 2 tlačivá). Na zadnej strane žiadosti vyznačíte, že máte ešte iné poistenie.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Vivi Pozri príspevok
chcela by som sa este spytat - ak ukoncim momentalny pracovny pomer k 31.5.2008 (kde pracujem 2,5 roka,cize 270 dni je splnenych) a nasledne sa zamestnam v dvoch zamestnaniach od 1.6.2008 v jednom so mzdou 19000, v druhom so mzdou 11000.-, a budem v obidvoch pracovat az do nastupu na MD - nastup na MD mam 15.8.2008, z coho sa mi bude ratat materske?
nechcela som odpovedať, lebo jednoznačne si odpovedať netrúfam, len napíšem momentálny názor. Tiež by som pred nejakým časom písala, že z oboch. NO vzhladom na prísp.č.5, výklad SP, ktorý nie je jednoznačne napísaný a na to, že žiadna mamička tu zatial nepísala prípad, že sa jej prirátali dni jedného ukončeného NP k viacerým trvajúcim krátkodobým nem. poisteniam, by som skôr povedala, že len z jedného.

Vzhladom na to, že obe nové NP začínajú rovnakým dátumom, myslím, že z toho vyššieho.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Rovnako si nedovolím tvrdiť to na 100%, ale keďže nám to tu vysvetlil p. Mihál, tak by sme tomu mali veriť, že nárok na materské bude v tomto prípade len z jedného zamestnania.

Takže ak chce dotyčná maximálnu materskú, treba ten nový PP uzatvoriť s maximálnym VZ.

Preštuduj si ešte raz túto tému.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

dakujem.Este mam jednu otazocku.Z coho by sa ratalo materske - ak by sa ratalo v situacii,ze zamestnankyna,ktore pracuje vo firme 3 roky ukonci pracovny pomer 30.6.2008 a od 1.7.2008 nastupi na matersku dovolenku.Mala by narok na materske?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Vivi Pozri príspevok
dakujem.Este mam jednu otazocku.Z coho by sa ratalo materske - ak by sa ratalo v situacii,ze zamestnankyna,ktore pracuje vo firme 3 roky ukonci pracovny pomer 30.6.2008 a od 1.7.2008 nastupi na matersku dovolenku.Mala by narok na materske?
áno mala by nárok na materské, ale predpokladám už v ochrannej lehote, pretože 30.6.08 jej zaniklo NP
jej rozhodujúcim obdobím by bol rok 2007 a od zamestnávatela by potrebovala "potvrdenie zamestnávatela o zamestnancovi na uplatnenie nároku na nem.dávku" a tú spolu so "žiadosťou o materské" by sama odniesla na SP
0 0
slavina slavina

slavina je offline (nepripojený) slavina

Dobrý deň,
plánujem otehotnieť v najbližšej dobe. Som zamestnaná, čistá mzda cca 13 000 Sk. Prac. pomer mi končí vo februári 2009. Pravdepodobne sa už nepredĺži. Od februára 2006 pracujem, vo februári 2007 som zmenila zamestnávateľa, kde som dodnes. Chcela by som sa opýtať, pre získanie max. materskej sa treba prihlásiť na DNP z min. VZ. Kedy sa treba prihlásiť z max. VZ? Keďže od marca 2009 budem asi na úrade práce, ako mi to ovplyvní materskú? Dá sa aj potom získať max. materská? Prepáčte mi, som v tomto úplná začiatočníčka. Aj som poradu na túto tému študovala, ale nejako sa v tom nevyznám.

Ďakujem vám veľmi pekne za vaše odpovede.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

slavina Pozri príspevok
Dobrý deň,
plánujem otehotnieť v najbližšej dobe. Som zamestnaná, čistá mzda cca 13 000 Sk. Prac. pomer mi končí vo februári 2009. Pravdepodobne sa už nepredĺži. Od februára 2006 pracujem, vo februári 2007 som zmenila zamestnávateľa, kde som dodnes. Chcela by som sa opýtať, pre získanie max. materskej sa treba prihlásiť na DNP z min. VZ. Kedy sa treba prihlásiť z max. VZ? Keďže od marca 2009 budem asi na úrade práce, ako mi to ovplyvní materskú? Dá sa aj potom získať max. materská? Prepáčte mi, som v tomto úplná začiatočníčka. Aj som poradu na túto tému študovala, ale nejako sa v tom nevyznám.

Ďakujem vám veľmi pekne za vaše odpovede.
Odpoveď si dostala predsa už v tejto téme

http://www.porada.sk/t65484-p159-materska-2008-a.html

a myslím, že dosť rozsiahlu. Nezadávaj prosím otázky duplicitne, je to úplne zbytočné.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

ahojte, ak by sa dalo prosim napiste obratom. Idem koncom mesiaca na matersku a chem s uistit ze konam spravne.Som zamestnana na dobu urcitu do 10/2009.Nastup materska 21.7. Chcem sa vratit po 1/2 roku. Dali mi teraz vystupny list/vyrovanie zavazkov zamestnanca.Je tam napisane ze datum ukoncenia PP ale ja len prerusujem, nie? a ked uvediem dovod ukoncenia PP nastup na matersku nemoze sa mi stat ze ma buduci rok nevezmu spat do prace, vsak? dakujem.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Jajka77 Pozri príspevok
ahojte, ak by sa dalo prosim napiste obratom. Idem koncom mesiaca na matersku a chem s uistit ze konam spravne.Som zamestnana na dobu urcitu do 10/2009.Nastup materska 21.7. Chcem sa vratit po 1/2 roku. Dali mi teraz vystupny list/vyrovanie zavazkov zamestnanca.Je tam napisane ze datum ukoncenia PP ale ja len prerusujem, nie? a ked uvediem dovod ukoncenia PP nastup na matersku nemoze sa mi stat ze ma buduci rok nevezmu spat do prace, vsak? dakujem.
asi by som tam napísala/prepísala, že dôvod vystavenia výstup.listu/vyrovnania záväzkov je nástup na materskú dovolenku, nie dôvod ukončenia PP, ten ti končí až 10/09.

Ak chceš po MD nastúpiť do práce, podla mna sa treba v predstihu pred ukončením MD alebo radšej aj teraz dohodnúť so zamestnávatelom na čerpaní, resp. nečerpaní rodičovskej dovolenky. O rodič.dovolenku musíš požiadať (aj ked nikde nie je napísané, že písomne), dovtedy by ti mal zamestnávatel držať pôvodné miesto (ak bude po ukončení MD toto miesto existovať). Ale nech vie, na čom je/bude. Snád musí niekoho prijať na toho pol roka, čo si na MD.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Uz sa mi v maili vyjadrila ze sa mozem vratit do prace. Prijima na 1/2 roka nahradau.Len si potrebujem byt ista tym tzv.vystupnym listom ze nepodpisujem vypoved. Ale si myslim ze na zaklade neho mi ju dat nemoze...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať