Zavrieť

Porady

Pozor výpis za rok 2004 do piatku!!!!

veselá, priateľská..
Ahojte, teraz hlásili v rozhlase, že výpis za rok 2004 sa musí odovzdať do zdravotných poisťovní najneskôr do tohto piatku!!!! nezabudnite!! Pekný dníček.

Doplnok:
Viac o tejto téme nájdete tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=8073
Richard
Naposledy upravil Richard : 06.04.05 at 10:30
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som bola dnes vo VŠZP v Žiline. Výpis mi nechceli zobrať bez Výkazu preddavkov! S tým som počítala, preto som si ho včera vyplnila vo Formiku, ale pani za okienkom nestačil ten výkaz, povedala, že to musí byť na ich tlačive. Tak tam boli nekonečné rady, ľudia to vypĺňali tam pri okienkach, a tí čo nemali výkazy, tak telefonovali do firmy, aby si upresnili čísla účtu aby to mohli doplniť. Takže v Žiline VŠZP aj výkazy preddavkov! To má každá poisťovňa a každé mesto iný meter?!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tie metre v Žiline majú asi bulharské Ja sa sťažovať nemôžem, mňa vybavili ochotne aj s úsmevom, dokonca bez pýtania aj potvrdili, ani výkaz nepotrebujú !!! Ja duša dobrá pôjdem po úsmev aj v júni, veď vo fronte aj kamošku stretnem, poteším sa :p
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To ti závidím milé a usmievavé ženy v poisťovni! My tu fakt máme asi iné metre!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Naozaj ich musím pochváliť, pomôžu, poradia, aj vo Všeobecnej, aj v Sociálnej, aj sa ich zastanem keď niekto šomre, oni predsa zákony nerobia. A kde sú také ochotné žienky?

V Kežmarku !
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Požičaj ich aj do Žiliny! A milé na Sociálke?! Nehrozí!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Máte prosím Vás niekto skúsenosti s týmto prípadom?


Zamestnanec poberá dividendy, ktoré sú ešte z roku 2003, preto si musel podať daňové priznanie a odviesť daň. Treba aj tento príjem posudzovať pre účely platenia preddavkov zdravotného poistenia? Tento príjem je uvedený vo výpise ako príjem z kapitálového majetku.

Som z toho zmätený, pretože mám informácie od dvoch ľudí zo VSZP a každý mi hovorí inak.

Takže už to mám overené-v horeuvedenom prípade neplatí tento zamestnanec žiadne preddavky na ZP.

Mám však nový problém: fyzická osoba, zamestnanec podniká podľa osobitných predpisov(poisťuje Alianz), nemá živnosť, má príjem, z ktorého mu vyjdu mesačné preddavky na ZP vyššie ako 100 Sk(konkrétne 103 Sk ). Musí platiť preddavky na zdravotné poistenie? Asi musí...
Naposledy upravil M3G : 06.04.05 at 20:54
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Vcera v VsZp v BA nechceli prebrat vypis bez vykazu:-(( Ani iny vykaz (napr. z internetovej stranky) ako na ich modrom samokopirovacom tlacive.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

A toto ma byt co? Tak nech mi nebudu chciet zobrat vypis bez vykazu tak sa rozcertim!!! Na ich stranke je, ze vykaz az do 30.06. a vôbec nie spolu s vypisom.. tak nech sa nehnevaju, ale toto robit nemôzu!!! Ja uz mam pripravene vypisy a do tych firiem uz nemam cestu a teraz odkial mam nabrat udaje do vykazu!

Tak si to pojdem do Ziliny omrknut nech ma slaktrafi.. asi sa za 20minut zdvihnem a idem... teda nezdvihnem, vo stvrtok asi nemaju stranky...
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ja to rieším tak, že tieto ištitúcie vôbec nenavštevujem. Všetko poštou. A zatiaľ žiadny problém. A keď niečo majú napíšu a pošlú aj tlačivo. Posielam všetko dovopučene, aby som mala doklad. A to akceptujú aj nie originál tlačivá. Tých 22,- Sk obetujem radšj ako zabitú hodinu s môjho života
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andreaS
A toto ma byt co? Tak nech mi nebudu chciet zobrat vypis bez vykazu tak sa rozcertim!!! Na ich stranke je, ze vykaz az do 30.06. a vôbec nie spolu s vypisom.. tak nech sa nehnevaju, ale toto robit nemôzu!!! Ja uz mam pripravene vypisy a do tych firiem uz nemam cestu a teraz odkial mam nabrat udaje do vykazu!

Tak si to pojdem do Ziliny omrknut nech ma slaktrafi.. asi sa za 20minut zdvihnem a idem... teda nezdvihnem, vo stvrtok asi nemaju stranky...
Andrea, pozri trochu vyššie! Ja som bola včera v Žiline, a žiadajú to vpisovať do ich tlačív! Bez výkazu ti nezoberú výpis! Odporúčam vyplniť na internete, zobrať so sebou a doplniť do ich výkazov!
Sú tam každý deň, ja som sa včera čertila, ty sa budeš dnes!
Vlasta
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aky vykaz preddavku na poistne??
Prosim pomozte!!
Nastupila som ako mzdarka len od polovice januara a vsetko sa to na mna vali, to musi kazdy zamestnavatel predlozit?? A odkial zoberiem tie sumy...??? Vraj do zajtra ((
Velmi pekne dakujem....
0 0
Beatrix Beatrix

Beatrix je offline (nepripojený) Beatrix

Som SZČO, nemám zamestnancov. Stačí zbrať do zdr. poisť iba Výpis z DP za 2004 do 8.4. 2005, ktorý som si našla a vytlačila podla príspevku (2) na prvej strane k tejto téme (Anto), do soc. poisť zas do 30. 06. 2005
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Áno stačí. Nikto nemá čo od nikoho pýtať výkaz o preddavkoch od SZČO. Zákon jasne hovorí, že sa to robí do 30.6. Aj v téme nový zákon o zdrav. poistení p. Mihál píše, že možno za prvý polrok 2005 sa toto vyúčtovanie predavkov robiť nebude. Ak to budú od Vás pýtať, nech Vám ukážu § /myslím výkaz o vyúčt. preddavkov/ na základe ktorého to chcú, lebo už ma to vážne zúri ako siv tých organizáciách vymýšľajú blbosti.

Záver: do 8.04. treba odovzdať iba výpis z DP za rok 2004 do zdravotnej poistovne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik
Aky vykaz preddavku na poistne??
Prosim pomozte!!
Nastupila som ako mzdarka len od polovice januara a vsetko sa to na mna vali, to musi kazdy zamestnavatel predlozit?? A odkial zoberiem tie sumy...??? Vraj do zajtra ((
Velmi pekne dakujem....
Za zamestnancov takýto výkaz preddavkov posielaš od januárovej výplaty predsa každý mesiac, kde VZ je ich mesačná mzda. Do zajtra Ty nič nepredkladáš, len SZČO výpis z DP r. 2004.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Konateľ-zamestnanec (prihlásený do ZP od 1.1.2005 - preddavky platí len ako zamestnanec), ktorý mal v r. 2004 príjem len zo závislej činnosti a vyplatené podiely na zisku (podal DP B) - má odovzdať výpis z DP za r. 2004?
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

.................... VRÁŤME SA EŠTE KU KONATEĽOM .................
Takže od 01.01.2005 sa majú všetci konatelia prihlásiť na svojej ZP ako SZČO ????
( v KE mi to tak povedali - chcú prihlášku )
Do 08.04.2005 musím odovzdať Výpis .... s poznámkou, že som priznanie ako konateľ neodovzdavala lebo ho urobil môj zametnávateľ ?????
Do 30.06.2005 musím odovzdať Výkaz preddavkou.... kde si určím preddavky poistenca a tie budú v prípade 0 príjmu konateľa nulové ????

:-)
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

čítam, čitam, len stale neviem, co s konatelom, ktorý nepoberá príjmy z vykonu svojeje funkcie, ani nepodaval DP, tak co mam tomuto krasavcovi zaniest do VSZP?????
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je mi ľúto, čo sa deje, keď čítam Vaše príspevky k tejto téme.

§ 23 ods.3 zákona definuje túto povinnosť SZČO:

"Poistenec, ktorý je samostatne zárobkovo činnou osobou, je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni aj základ dane z príjmov, a to najneskôr do ôsmich dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania na daň z príjmov fyzických osôb."

Usmernenie Úradu pre dohľad, zverejnené vo Vestníku 1/2005, hovorí v článku II., bod 3. že SZČO doručí výkaz (preddavkov) zdravotnej poisťovni do 30.6.


K 8.4.2005 má teda každý, kto je považovaný za SZČO podľa zákona o zdravotnom poistení, povinnosť oznámiť základ dane z príjmov za rok 2004. Toto oznámenie je dôležité pre kontrolu, či si SZČO správne stanovila výšku preddavkov, ktoré bude platiť od 1.7.2005.

Konatelia.

Keďže konatelia by od 1.7.2005 nemali byť považovaní za SZČO, je z hľadiska zdravého rozumu zrejmé, že ich "oznamovanie" je úplne zbytočné. Ďalej je tu problém, čo by vlastne oznamovali, keďže podľa zákona o dani z príjmov je ich prípadný príjem považovaný za príjem zo závislej činnosti - inými slovami, ich základ dane sa na účely zákona o zdravotnom poistení nedá zistiť (§ 16 ods.4).

Preto moja súkromná rada (nikomu nehovorte, kto Vám ju povedal, NECITOVAŤ!) - konatelia - nestresujte sa a "neoznamujte".
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Jožko Mihál, prosím o odpoveď k môjmu prísp. č. 36
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Iveta : 07.04.05 at 07:06
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Iveta
Jožko Mihál, prosím o odpoveď k môjmu prísp. č. 34
Vopred ďakujem.
Ivet myslíš príspevok 36
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať