Zavrieť

Porady

Rocne vyuctovanie

Pekny den prajem,

mam takyto problem.obdrzal som rocne vyuctovanie.spravcom je bytove druzstvo.byt mam v prenajme,cize nie som jeho vlastnik.mal som preplatok zo zalohovych platieb za uzivanie bytu 5095sk.vo fonde oprav je nedoplatok -7418sk.preplatok bol kompenzovany v prospech FO.otazka znie:
1.ma spravca pravo vzniknuty preplatok kompenzovat takymto sposobom,ked nie som vlastnik?
2.kde je zvysnych 2323sk?
po kompenzacii nedoplatku vo FO mam preplatok 0sk.
poradte dakujem.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ce3peo Pozri príspevok
ahojte
chcel by som sa opytat trosku mimo

je niekde v zakone dane ze do kedy musi spravca vratit preplatok?
lebo pani spravkina nam odkazuje ze to bude postupne posielat len nepovedala ze v ktorom roku to stihne
dakujem
Zákon 182/1993 určuje dátum doručenia ročného vyúčtovania do 31.5 za predchádzajúci rok.

Keďže sa jedná o obchod medzi správcom domu a vlastníkmi bytov, domu, zmluvu o výkone správy. Je tu 30 - dňová reklamačná doba, ak sa nikto nesťažoval, správca by mal peniaze, preplatky vyplatiť za predchádzajúci rok do 30. 6. v nasledujúcom roku po roku ročného vyúčtovania.

Ak na to má, teda spätná reakcia.

Ak správca správne vypočítal zálohy a vlastníci ich svojím postojom k úhradám na spoločné fondy domu neuhradia, niektorí, tak potom im nemá z čoho vyplatiť. Teda tí, čo si platili podľa predpisu, prípadne viac, sponzorujú neplatičov. Tí sa usmievajú, chráni ich zákon o osobných údajoch.

Správca je zvyčajne právnická osoba v zákone správca. U Vás sa jedná asi o predsedníčku SVB. Dali jej vlastníci právomoci o tom komu môže dať preplatok prednostne? Ak áno, je to v poriadku, ak nie, porušuje zákon. Poškodzuje tých, ktorí si zaplatili predpísané úhrady a SVB po vyúčtovaní nič SVB nedlžia.

Správkyňa, správničká, predsedkyňa, predsedníčka, atď., nemôže odkazovať, musí konať v súlade s rozhodnutím schôdze, alebo zhromaždenia vlastníkov bytov, domu.

Ak sa vlastníci domu nechajú vytáčať, môžu si kúpiť z FOaU kolotoč.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať