Zavrieť

Porady

Ako neplatit dan za nehnutelnost,darovacou zmluvou?

S manželom chceme predat byt, ale žijeme tu len krátko a ak ho predáme hrozí nám dan z nehnutelnosti.Jeden známi nám však poradil aby sme byt darovali najbližšej osobe a na darovaciu zmluvu napísali aj hodnotu bytu za akú ho chceme predat.Vybrali sme mojho otca,ktorý ked sa byt prevedie na jeho meno nám ho predá.Prosím vás neviete mi poradit či je to naozaj tak a nemáte niekto vzor ako by tá darovacia zmluva mala vyzerat?dakujem.
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

vieroslava Pozri príspevok
A čo by si im tak asi hlásila, keď všetko je zákonne čisté?
Vieroslava, prečo Ťa ako prvé napadlo, žeby som mala niekomu niečo hlásiť ? Prosím, nepripisuj mi vlastnosti iných, ktoré sú mi cudzie, ktoré sa mi bridia a za ktoré by som sa celý život hanbila.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Petra Nová Pozri príspevok
Vieroslava, prečo Ťa ako prvé napadlo, žeby som mala niekomu niečo hlásiť ? Prosím, nepripisuj mi vlastnosti iných, ktoré sú mi cudzie, ktoré sa mi bridia a za ktoré by som sa celý život hanbila.
Bolo to myslené len obrazne. Ak potrebuješ verejné ospravedlnenie, máš ho mať. Týmto sa ti ospravedlňujem, hoci si myslím, že to sem naozaj nepatrí.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

vieroslava Pozri príspevok
Bolo to myslené len obrazne. Ak potrebuješ verejné ospravedlnenie, máš ho mať. Týmto sa ti ospravedlňujem, hoci si myslím, že to sem naozaj nepatrí.
Vieroslava, nepotrpím si na verejné ospravedlnenia. Ale vysvetlenie, ako si to myslela, beriem.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

vieroslava Pozri príspevok

Mala som pocit, že som na stránke "Porada", kde si ľudia nejakým spôsobom radia. Ale asi som sa omylom ocitla na "križiackej výprave" morálne čistých a zásadových.
Mne neprislúcha hodnotiť morálnu stránku počínania zadávajúceho témy, svoje svedomie nech si spytuje každý sám.
Radia. http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
0 0
santhal santhal

santhal je offline (nepripojený) santhal

Vieroslava dakujem, tkže musím zohnat znalca a dat ohodnotit byt, potom íst za notárom nech mi vystaví darovaciu zmluvu podla paragrafov čo ste mi napísala a potom podat návrh na vklad do katastra. A ešte sa chcem spýtat, ked to takýmto sposobom prevedieme na otca, on nebude platit nejakú dan z daru?Platila by sa iba dan pri predaji bytu z rozdielu cien ktoré sú na darovacej zmluve a novej predávajúcej ceny?pochopila som to správne? Ešte raz moc dakujem.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Pozor, pozri príspevok č.19 od MARIA.K. - treba skumať či by to darca, keby nebol daroval, ale predal bol býval mal oslobodené . Ak nie, tak sa neda uplatniť cena znaleckeho posudku ako výdavok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať