Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

jarecko Pozri príspevok
Saara sorry, ale ja ta neobvinujem iba som reagoval na zapochybovanie Chobota, ktoremu sa nezdali niektore tvoje vyjadrenia, mozes pozriet spetne a potom som si uz aj ja zacal pozerat dozadu co pises, takze ked to ma byt doveryhodne nemoze to byt kluckotvorne to znamena raz tak potom inak, inac pri vsetkej slusnosti voci tebe z nicoho ta neobvinujem, nic si mi svojimi prispevkami na porade nesposobila a aby som to uzavrel, ked citis nejake obvinovanie z mojej strany, nie je ziadne je to v pohode.

Musim uznat, ze postreh Chobota bol urcite na mieste. Zaregistroval nieco, co si vzajomne protirecilo v jednotlivych vyjadreniach Saary.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

terka1980 Pozri príspevok
hmm dnes mi suseda vravela ze bola na skoleni nemenovanej poistovne a ze sa tam bavili aj o PCSP, že vraj končí a preberá ju Generali ale že tá poisťovna nepreberá závazky... velmi mi to nevedela vysvetlit tak či náhodou niekto niečo také nepočul a čo to pre mna ako pre klienta znamená ( sú to neoverené informácie) od rána všade vyvolávam PCSP mi ziadne info ohladom zaniku poistenia nedá ze to ma na starosti p. Škapinec a ten je na niejakej sluzobnej ceste a že nikto iný to nevybavuje
Ta kupa sa tyka Ceskej pistovne Slovensko a nie PCSP !!!

vid spravy v mediach:
http://www.cps.sk/sk/centrum-sprav/t...tnom-trhu.html
http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/fi...ka/137187.html

Takze prosim ziadne neoverene spravy neuverejnujte...zbytocne plasite ludi
Naposledy upravil Ajven : 27.06.08 at 15:59
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

No po dlhšom odmlčaní sa pridávam i ja k poškodeným, dnes mi došiel doporučený list o zániku PZ.
Je mi trošku ľúto, denne si tu čítam pribúdajúce príspevky, len sa mi zdá, že sa to teraz zvrhlo, vymklo na diskusiu, či je Sarah nastrčená alebo nie....
Myslím, že ak chcete zvrátiť pochybnosti, je dobré stretnúť sa, ako už niekto spomínal a nie viesť diskusiu o tomto, v čom nevidím perspektívu vyriešenia daného problému...!!!A možno aj v tom, že môžte ublížiť bez dôkazov....
Chcem sa spýtať, čo sa stane ak sa PCSP spojí naozaj z Generali? Môže prevziať od nej všetko aj bez záväzkov?!
Už som spomínala, že som sa pred tým 2. listom bavila s právnikom, chcem sa s ním i teraz poradiť a popýtať, čo a ako ďalej. Inak som zo ZA a pokúsim sa zistiť , či je tu ten právnik, ktorého spomínala Sarah.
A prosím vás, prestaňme sa tu obviňovať ale radšej konajme. A navrhla by som vám, že by sme sa mohli aj v ZA stretnúť, je to tak na polceste medzi BA a KE. A ešte lepšie bude ak sa nám podarí zistiť toho právnika a dohodnúť sa s ním na stretnutí.
Zatiaľ o tomto s ktorým ja spolupracujem sa vyjadrovať nemôžem, pretože som sa ho na to nepýtala a odvtedy s ním nebola....
Naposledy upravil katy7 : 27.06.08 at 18:44
0 0
5568jana 5568jana

5568jana je offline (nepripojený) 5568jana

Dnes som sa stretla s právnikom, pozrel si všetky dokumenty. Jednoznačne povedal, že je pravda na našej strane, stále platia naše všeobecné podmienky. Celú agendu mu mám prefotiť a poslať do kancelárie, aby si to podrobne preštudoval. Pýtala som sa ho na šek, ktorý ma bude čakať o pár dní na pošte. Povedal, aby som šek nechala ležať na pošte, že tam je určitá lehota na vyzdvihnutie...neviem presne aká dlhá. A tiež poznamenal, že za tým niečo bude, že sme veľmi malé percento z ich klientov, aby sa tomu až takto venovali. Povedal, že sa k tomu nebude teraz vyjadrovať, musí si poriadne preštuvať celú korešpondenciu medzi poisťovňou, mnou a inštitúciami, ktorým som písala. Ak budem vedieť viac, dám sem info.
0 0
or1 or1

or1 je offline (nepripojený) or1

Ocenujem Chobotove vecne a presne stanoviska. S tymto vsak uplne nemozem suhlasit. Dohlad na poistovnami ma byt poistkou avsak institucionalne nemusi zabranit konkurzu. U bank je obdobny bankovy dohlad a tu si skuste spomenut na jednu slovensku banku podnikajucu s ruskymi aktivami. Proces bol nasledovny: najprv vyzvy potom nutena sprava a nakoniec konkurz (veritelia prisli o cca 10mld.
Moj subjektivny pohlad je nasledovny:
1.Diskutovany poistny produkt priniesla poistovna na trh v r.1995. V tom obdobi boli urokove miery na fin. trhoch vyse 15% (neskor az 30%) co asi ovplyvnilo technicke vypocty pri tvorebe produktu a v konecnom dosledku atraktivnost tohto produktu.

2.Po desiatich rokoch zacalo prve vacsie poistne plnenie, ktore sa v najblizsich rokoch bude urcite zvysovat (niekto ma poistku na 15 aj 20 rokov). Obdobie vysokých urokov vsak pominulo.

3. Dohlad na poistovnami (NBS) pravdepodobne zistil tento trend a zrejme vyzval poistovnu na napravu

4. Poistovna sa rozhodla riesit tento problem sposobom, aky zazivameme na vlastnej kozi.

O pravdepodobnosti mojho pohladu si moze kazdy urobit nazor pri pohlade na Vyrocnu spravu poistovne za rok 2006, ktoru si mozte stiahnut web stranky poistovne.

Vyberiem len par udajov:

v mil.Sk r.2005 r.2006
predpisane poistne 250 362
technicke rezervy 534 596
poistne plnenie 67 196

Zavery nech si urobi kazdy sam.
Udaje za rok 2007 nie su jednoducho dostupne ale NBS ich zrejme pozna.

Prkilanam sa k jednemu s nazorov a predkladam moje "nemoralne" a sebecke doporucenia vychadzajuce s pojmu Pyrhovo vitazstvo:

a. cim viac vyhranych sporov zo strany klientov, tym viac klincov do r....
c. cim vacsia medialiazacia, tym menej buducich klientov a mensia tvorba technickych rezerv (co ja teraz naposledy porusujem)

Pragmaticky potlacit city, ziadne trestne zaloby. Najst si individualne advokata, ktory je ochotny podat zalobu na neplatnost zrusenia zmluvy, za vyhlaskovu odmenu odmenu, ktoru v pripade vyhrateho sproru poistovna.

Sorry za rozsiahly prispevom
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Len pre doplnenie k tomu, ako sa vyvijal zisk a predpisane poistne a sucasne teda stav v roku 2006 + najaktualnejsie udaje za prvu polovicu roka 2007 sa nachadzaju v sprave TRENDu

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/fi...-sr/20875.html

Samozrejme na stranke poistovne su kompletne detailne udaje o financnych ukazovateloch aj ked iba za rok 2006.
Naposledy upravil Ajven : 27.06.08 at 16:02 Dôvod: Doplnenie
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Zacalo to sladkym darcekom "Vernostny bonus " to nazvali . Vraj " Verime , ze Vas nas darcek potesil ". Prijat darcek ale znamenalo prijat aj nove pre poistenca absolutne nevyhodne poistne podmienky / tabulka poplatkov za ukony , rozhodcovsky sud ktory by riesil spory medzi klientom a poistovnou a ktory by bol zlozeny s ludi urcenymi poistovnou...atd.// Slovaci zrejme nie su az taki sprosti ako si "experti" z PCSP mysleli a navnadu nezhltli . Preto nasi mily dobraci len z cistej lasky ku klientovi vysli s dalsim "darcekom" , GSM Balicek ! No predstavte si , opat sa nasli medzi poistencami nejaki ti nevdacnici a ignorovali aj tento mily pocin zo strany tych statocnych a cestnych podnikatelov!!! Aby sa to uz viackrat neopakovalo a netahalo tak do nekonecna urobili chlapci z PCSP a.s. na poistencov velke BU-BU-BU . Vytiahli z rukava silne skratky ako MF SR a NBS ,a spomenuli si zrazu aj na "chybu statneho organu" ktora poistovni uz nedovoluje pokracovat v pre nu tak nevyhodnom poistnom vztahu , ktory ale zazracne prestava byt nevyhodnym potom ked sa ten hlupucky klient konecne podpise pod navratku na Vernostny bonus ci GSM darcek !!!! Ignorovat v tomto pripade vraj znamena suhlas s ukoncenim poistenia !!!!
Cudzinci zijuci na Slovensku ak toto sleduju dakuju Bohu ze sa narodili niekde inde . Tu ostava rozum stat .
Niekto sa ma /nas / usiluje sprosto ,primitivne , bezocivo manipulovat , uraza moju inteligenciu nadejanim sa ze zhltnem tie trapne , priehladne,tupe doslova ako z retardovanej hlavy vypotene finty,
rusenim poistky sa ma pokusa okradnut , berie mi pocit istoty ktory si prave poistenim snazi clovek vytvorit....
A on si tu pride cloviecik {or1 } a navrhuje , ze vykaslite sa ludia nato . Pragmaticky sa s tym zmierte . /!? / Kto to asi len moze byt ....?/
Toto aj aj na krajinu ako Slovensko privela . Prehnali ste to Skapinec , Talan ...... .
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

...mili dobraci ... ten y tam mi takmer oko vypichol
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

Dobry vecer, taktiez mi predvcerom prisla "ocakavane" oznamenie o zruseni poistky.
Som za spolocne stretnutie, napr. v BB (zda sa mi to lepsi stred medzi vychodom a zapadom ako Zilina; a to nielen preto ze som z Revucej)
Alebo, teraz to odlahcim, kazdy dostaneme odkupnu hodnotu, tak by sme sa mohli stretnut napr. na Rodose :-)

Teraz vazne:
Taktiez som oslovil kamarata - pravnika, a tiez sa vyjadril, ze mame navrch. V podstate na takyto nazor cloveku stacii obycajny zdravy sedliacky rozum, ktory, zial, panom z PCSP chyba.

Pripajam sa teda k aktivite "za spolocnu zalobu", a za spolocne stretnutie (niekedy po Palbe), ktore by okresalo tuto komunikaciu o zbytocne pochybnosi a podozrenia.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

5568jana Pozri príspevok
chcela by som sa spýtať, či aj Vám, ktorí ste už dostali doporučený list, uviedli dva rôzne dátumy ukončenia zmluvy. Na sprievodnom liste "Oznámenie o zániku poistenia s výplatou odkupnej hodnoty" mi uviedli ukončenie s dátumom 15.6.2008 a na druhom liste, kde mi aj vyčíslili koľko mi pošlú peňazí "Oznámenie o zániku poistenia" mi uviedli dátum ukončenia 16.5.2008. Tie isté dátumy prišli v liste aj môjmu otcovi. Ako ste na tom vy? Ktorýkoľvek dátum zoberiem do úvahy, obidva sú uvedené spätne, to znamená, že s otcom nie sme už dávno poistení. Čo je podľa mňa drzosť niekomu oznámiť, že je už desať dní bez poistky (prvý dátum) alebo vyše mesiaca bez poistky (druhý dátum). Keby sa nám niečo stalo, ani nevieme, že nám už poistka podľa poisťovne neplynie.
Potvrdzujem je to tak ako pises aj v listoch u nas, rozdielne datumy.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Neprehanaj . Ake konspiracne teorie ? Preco Viliam a Jarecko ?Sama si sa zamotala svojimi protireciacimi vyhlaseniami a prvy kto na ne upozornil bol chobot .
A ze mozno ja som jeden z nich ? Podarene . Nevravi sa ,ze najlepsia obrana je utok ?

Ja som nikdy nevyskakoval ,ze mam znameho pravnika ,ze to zoberiem na seba , ze pozhanam dalsie info , ze vam vsetkym pomozem ...atd . Navrhol som stretnutie na ktorom by si zucastneni vybrali svojich zastupcov... //ver mi , ani tam by som sa do pozicie organizatora netlacil . //
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

To bolo urcene Saare . Zda sa , ze v tom tu este neviem chodit.

Osobne by som bol najradsej keby sa iniciativy ujal Ajven . Bol prvy .
On tu prisel s celou vecou . Nepochybujem , ze ma 100% doveru nas vsetkych . To je prave teraz nesmierne dolezite .
Ajven , porozmyslas o tom ?
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Viliam Peter Pozri príspevok
Neprehanaj . Ake konspiracne teorie ? Preco Viliam a Jarecko ?Sama si sa zamotala svojimi protireciacimi vyhlaseniami a prvy kto na ne upozornil bol chobot .
A ze mozno ja som jeden z nich ? Podarene . Nevravi sa ,ze najlepsia obrana je utok ?

Ja som nikdy nevyskakoval ,ze mam znameho pravnika ,ze to zoberiem na seba , ze pozhanam dalsie info , ze vam vsetkym pomozem ...atd . Navrhol som stretnutie na ktorom by si zucastneni vybrali svojich zastupcov... //ver mi , ani tam by som sa do pozicie organizatora netlacil . //
Aký ma vyznám toto tu riešiť a rýpať????????? Mohol by si radšej niečo k veci napísať a pomôcť nám,... ale takými to rečami sa ďaleko nedostaneme. A prosila by som Ťa, keby to už mohlo skončiť!!!! Vymente si obaja e-maily a prediskutujte si to medzi sebou.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Pravdu mas . Mrzi ma ta vcerajsia zbytocna poznamka .
A k veci som uz myslim nieco tiez povedal .
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Rozmyslam ci by nebolo lepsie navrhnut Skapincovi dohodu nech vrati doteraz vlozene prostriedky do poistenia, kedze on rusi poistenie jednostrane bez toho aby to bolo zo strany klienta a vykaslat sa na tuto bezvyznamnu poistovnu, ktora uz na trhu do buducnosti neudrzi ani to jedno percento z podielu vsetkych poistovni. Hoci by sud bol v prospech klientov teraz ide, ze o co ci o trvanie toho poistenia nadalej alebo o doteraz vlozene prostriedky. Ked o trvanie poistenia nadalej, po vyhratom spore na sude oni nadalej budu hladat moznosti a strpcovat zivot aby tu poistkou bud zrusili alebo transformovali na tu novu s nevyhodnymi VPP, samozrejme vyplatit vsetky vlozene prostriedky nebudu chciet iba tu odkupnu hodnotu ako aj teraz navrhuju preto, ze vraj klienti si poistku zrusili sami nezakruzkovanim ziadnej moznosti. Napiste co by bolo lepsie?, sudit sa o doteraz vlozene prostriedky do poistenia ( ci by to malo vobec uspech na sude) alebo o trvanie zmluvy v povodnom stave.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Zdravim,

pripajam kopiu listu, ktorym zrusili moje poistenie + sprievodny list.

Ja teda osobne urcite nebudem suhlasit ani s odkupom za zaplatene poistne, pretoze spominane poistne malo v danom case inu hodnotu ako ma dnes a preto mame minimalne narok na zaplatene poistne + priemerne urocenie v komercnych bankach v prislusnom obdobi podla rokov.

Tolko moj nazor.
0 0
Shane Shane

Shane je offline (nepripojený) Shane

skoda ze tie ich prvotne dristy o zvolenych moznostiach nam nezaslali doporucene.... ako to, ze som nato nereagoval, teraz mozu uvadzat ako pravny zaklad zrusenia zmluvy?????? ako dokazu ze mi vobec nieco take poslali????? cim dalej tym vacsia fraska je to... som velmi zvedavy, ako bude vyzerat zajtrajsia palba....
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Tiež si myslím, že si nezaslúžia ani tie úroky, ale možno dohoda by bola jednoduchšia (samo, ak by vôbec na to pristúpil -Škapinec). Takže som za vrátenie vložených peňazí, lebo problémy budú robiť i po pre nás vyhratom (čo nie je isté) spore a byť neustále v strehu, no a popritom dostávať "Život bez obáv" ...
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Včera sa v Levoči konalo diskusné fórum na tému je právo spravodlivé? Jeden z divákov sa pýtal diskutujúcich o probléme s Prvou Česko-slovenskou poisťovňou, nedostal žiadnu odpoveď ,lebo hostia tochto fóra nevedeli nič o tomto probléme.miochodom boli tam poslanec NR SR Daniel Lipšič,sudca zo Žiliny Judr.Peter Hrnčiar,novinári Rasťo Žitný a Eugen Korda.Myslím si ,že tento problém treba ešte viac zmedializovať, aby sa o ňom dozvedelo čím viac ľudí.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

rust Pozri príspevok
Tiež si myslím, že si nezaslúžia ani tie úroky, ale možno dohoda by bola jednoduchšia (samo, ak by vôbec na to pristúpil -Škapinec). Takže som za vrátenie vložených peňazí, lebo problémy budú robiť i po pre nás vyhratom (čo nie je isté) spore a byť neustále v strehu, no a popritom dostávať "Život bez obáv" ...
Ten ,, Život bez obáv ,, bude asi postupne menit nazov na ,, Obava o život ,, pre poistenych v Rapide.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať