Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

harley, bohuzial, teraz nemas pravdu, viem to na 100%
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Saara

Ak je pravda čo na 100% tvrdíš, tak hromadná žaloba bola nedotiahnutá, ale na AUS mi tvrdili, že je všetko v poriadku, aj keď aj me sa zdá že celkom nie. Iste mali k dispozícii aj sťažnosti tohoto druhu, najmenej jednu, nechápem prečo tento problém nie je riešený rovnako ako ostatné.
Naposledy upravil Jano2009 : 20.06.09 at 18:47
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

V pondelok som predvolaná na políciu ako svedok vo veci podvodu,perom je tam dopísané poisťovňa Rapid life.Nechápem, prečo niektorým posielajú predvolanku ako svedkovi, a niektorým trestné oznámenie-vie to niekto? Asi sa zajtra skontaktujem s ASU či to vedia vysvetliť.
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Neviete ako dopadlo pojednávanie na súde v Košiciach? Dajte vedieť,dík.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Mala tam ist agentka2312, zatial sa neohlasila ako to dopadlo.
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

to: poskodeni po redukcii zmluvy
Ja som tiez po redukcii zmluvy a uvedeny v hromadnej zalobe ako vidím v tom predbeznom opatreni. Dotazoval som sa na to v ASU hned 13.5. po uverejneni zaloby, ci tam patrime, ked to tam nie je v navrhu bod III-IV uvedene a odpisali ze je to ok, aj ked sa mi to tiez nezda.
Dufam, ze bude bud dalsia zaloba alebo nejake doplnenie povodnej. Poplatok uz neplatim.
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

to ROLY !

Tvoj posledný príspevok je ten istý ako predposledný !
Prosím ťa , nespamuj zbytočne fórum ....
ďakujem
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

to: poskodeni po redukcii zmluvy

Posielam cerstvu odpoved z AUS:

"Prvé podanie na súd bolo na základe prvých prijatých splnomocnení, ktoré boli poslané na MInisterstvo spravodlivosti.Pripravujeme ďalšie podanie, kde sa budeme snažiť obsiahnuť všetky problémy, ktoré uvedená poisťovňa svojim klientom spôsobila. Máme doposial prijatých cca 1000 sťažností od klientov uvedenej poisťovne a denne pribúdajú ďalšie sťažnosti , ktoré postupne spacuvávame.Už sme mali prípady. že niektorí klienti stiahli žalobu ale opäť nás žiadajú o zastupovanie, čo nám spôsobuje problémy v evidencii."

Takze nepanikarit a pripojit sa.
Naposledy upravil stanlei : 23.06.09 at 09:49
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Dnes som podstúpila výsluch na polícii, na ktorý som dostala predvolanie ako svedok. Vyšetrovateľ mi ozrejmil, že ide o podanie poisťovne Rapid, ktorá na mňa podala TO za pokus o podvod.Po vypočutí urobil záver, že ide o občianskoprávny spor a že TO zamieta. Z výsluchu sa neposkytuje ani kopia TO a ani kopia zápisnice.
Takže si predstavte, že nie ja som podvedená konaním poisťovne, ale poisťovňa sa cíti byť podvedená!!!!
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

ahojte - ja (a viem o dalsich dvoch osobach) mam uz tiez "vysluch" za sebou - bol to telefonicky rozhovor s prislusnikom PZ so zaverom, ze zaloba podana poistovnou na nas bude "odmietnuta"
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
pavol.za Pozri príspevok
V tom predbeznom uzneseni sudu je menny zoznam.

http://www.asu.sk/Aus.files/opatrenie-strana01.jpg
http://www.asu.sk/Aus.files/opatrenie-strana02.jpg

V suvislosti s predbeznym opatrenim som sa informoval na ASU, na koho sa vztahuje, ci len na tych, co su v zozname, alebo vsetkych klientov


predbežné opatrenie sa týka všetkých klientov poisťovne Rapid life, nielen tých, ktorí sú uvedení v žalobe. V predbežnom opatrení ide o rozhodnutie súdu, ktoré hovorí, že nie je potrebné platiť administratívne poplatky.


S pozdravom


Zuzana Beráneková
Asociácia užívateľov služieb


Takze platit poplatky nemusi nikto
Keď otvorím túto stránku nenachádzam tam žiaden zoznam, je tam len nejaké uznesenie a toť všetko
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

babijanka Pozri príspevok
Keď otvorím túto stránku nenachádzam tam žiaden zoznam, je tam len nejaké uznesenie a toť všetko
Asi zrejme ten menny zoznam AUS vycistila, pretoze bol aj s adresami a asi to niekomu vadilo, ze je to verejne publikovane. Mam povodnu kompletnu verziu, no neviem, ci to publikovat... ak si to niekto nezelal tak radsej nie. Daj mail, poslem Ti to.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
pavol.za Pozri príspevok
Asi zrejme ten menny zoznam AUS vycistila, pretoze bol aj s adresami a asi to niekomu vadilo, ze je to verejne publikovane. Mam povodnu kompletnu verziu, no neviem, ci to publikovat... ak si to niekto nezelal tak radsej nie. Daj mail, poslem Ti to.
Ahoj poslala som Ti svoj mail do Tvojej pošty, čakám na odpoveď a dík
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

tiez potvrdzujem, ze predvolavaju aj poskodenych po redukcii co boli v zalobe, aj ked to odovodnenie ma bude zaujimat, kedze som nebral z poistovne ziadnu vyhodu. Asi nas sposob prehliadli podobne ako AUS.
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

čo to je..
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

prišla búrka, hlupák sa nikoho a ničoho nebojí, ale ja ti to garantujem, že sa to zmení...
Naposledy upravil miro59 : 26.06.09 at 16:31 Dôvod: veľa a o ničom
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

to bolo pre halenku
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Co to malo byt za divadlo pod cislom 2180?
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Už to zmizlo, dúfam, že sa to len niekto pomýlil a že sa nejedná o zúfalý pokus poisťovne o zablokovanie diskusie ma tomto fóre.
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Včera mi došiel list od ASU, prišiel ešte niekomu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať