Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

mne prisiel tiez
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

jarecko Pozri príspevok
Co to malo byt za divadlo pod cislom 2180?
...a co tam bolo?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

jeden exot sa vyhrazal, ale je to uz zmazane.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

harleydavidson Pozri príspevok
...a co tam bolo?
Pre info tym, co este neprislo prikladam...
je tam formalna informacia o podani zaloby, vyzva o dodanie materialov (zmluva, staznost a pod.), a tiez upozornenie na to trestne oznamenie a informovanie o co ide.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

pozlatka Pozri príspevok
Včera mi došiel list od ASU, prišiel ešte niekomu?
Aj nám to prišlo, mojej manželke a mne.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

aj ja idem vo štrvrtok na policiu tak som zvedavá, bol ešte nejaký sud okrem Trenčína . Ak máte info tak sa ozvite.Aj ja som dostala list z ASU.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

agentka2312 Pozri príspevok
ahojte poradaci z ktoreho mesta ste?tiez som poskodena a neviem tu sa nic nedeje v Ke, niezeby mi to chybalo chodit po policii akurat som si zistila ze 19.6. bude na Okr.sude Ke 1 pojednavat v kauze Judr.Gombosova pojdem tam ked bude pristup pre verejnost

Bola si pozriet na tom pojednavani? Vies o nejakom vysledku?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Poistovna stupnuje zastrasovanie svojich klientov a podava zaloby na arb. sud KE. Dnes mi prisla 8- stranova zaloba. Podrobnosti neviem, volala mi manzelka, ze to prevzala. Vecer to sem hodim. Volal som aj do ASU, vraj o tom uz vedia a budu to riesit a zajtra im mam este zavolat. Netreba sa dat ZASTRASIT, uz poistovni tecie do topanok.
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Zdravicko aj nam na policii vytrovatelka povedala ze vec bude jednoznacne odmietat a tak aj spravila. No ale poistovna sa zase cinni a dnes aj nam prisla zaloba z arbitražneho sudu v Kosiciach o urcenie, ze pravny vztah je alebo nie je podla § 80 pism. c) O.s.p.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

harleydavidson Pozri príspevok
Poistovna stupnuje zastrasovanie svojich klientov a podava zaloby na arb. sud KE. Dnes mi prisla 8- stranova zaloba. Podrobnosti neviem, volala mi manzelka, ze to prevzala. Vecer to sem hodim. Volal som aj do ASU, vraj o tom uz vedia a budu to riesit a zajtra im mam este zavolat. Netreba sa dat ZASTRASIT, uz poistovni tecie do topanok.
Aj mňa a manželku čaká na pošte asi podobná obsielka. Vyzerá to, že bude potrebné dalšie predbežné opatrenie súdu, smerované proti zastrašovaniu. Uvidíme ako to vidí AUS.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

danino Pozri príspevok
Zdravicko aj nam na policii vytrovatelka povedala ze vec bude jednoznacne odmietat a tak aj spravila. No ale poistovna sa zase cinni a dnes aj nam prisla zaloba z arbitražneho sudu v Kosiciach o urcenie, ze pravny vztah je alebo nie je podla § 80 pism. c) O.s.p.
Prave som volal s vysetrovatelom, potvrdil, ze to zamietli ako obciansko pravny spor.
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Aj moja mama dostala nieco z arbitrazneho sudu, este to nepreblrala, nebola doma (mna to asi caka doma). Prebrat to ci nie ?

Inak, mama aj ja mame uz zmluvy zrusene (s nulovou odkupnou hodnotou), ale dali sme suhlas so zastupovanim pre ASU (boli sme spomenuti v zalobe) a zaslali sme tiez poistovni vyzvu na vyplatenie odkupnej hodnoty (poziadavka na vyplatenei bola aj v ziadosti o zrusenie s tym, ze sa tam odvolavame na neplatnost casti VPP)
Naposledy upravil peterprvy : 01.07.09 at 11:35
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Aj mne dnes došla žaloba z arbitrážneho sudu a čo bude dalej ved tie poplatky su nehorázne vysoké pisala som na asoc ale zatial nemám žiadnu odpoved ako dalej volal niekto právničke
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

danino Pozri príspevok
Zdravicko aj nam na policii vytrovatelka povedala ze vec bude jednoznacne odmietat a tak aj spravila. No ale poistovna sa zase cinni a dnes aj nam prisla zaloba z arbitražneho sudu v Kosiciach o urcenie, ze pravny vztah je alebo nie je podla § 80 pism. c) O.s.p.
co je to O.s.p ? resp. co je obsahom § 80 pism. c) O.s.p. ?
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

dostal som to z arbitrazneho sudu aj ja, tak to mozu cakat asi vsetci 92.
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

peterprvy Pozri príspevok
co je to O.s.p ? resp. co je obsahom § 80 pism. c) O.s.p. ?
O.s.p bude podla mňa Občiansky súdny poriadok a našiel som na www nasledovne:
§ 80
Návrhom na začatie konania možno uplatniť, aby sa rozhodlo najmä

a) o osobnom stave (o rozvode, o neplatnosti manželstva, o určení, či tu manželstvo je alebo nie je, o určení rodičovstva, o osvojení, o spôsobilosti na právne úkony, o vyhlásení za mŕtveho),

b) o splnení povinnosti, ktorá vyplýva zo zákona, z právneho vzťahu alebo z porušenia práva,

c) o určení, či tu právny vzťah alebo právo je alebo nie je, ak je na tom naliehavý právny záujem.
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Citam v zalobe:

1. "Zalobca uzavrel so zalovanym zmluvu c. XXXXXXXX. Poistenie nazvane ako UDP-K " ..... TOTO JE PRVE KLAMSTVO ... moje poistenie je BONUS-Z2 (ako vidno aj v prilohe zaloby)
2. "Zalovany VYLAKAL od poistovne vyhodu v podobe zlavy z poistenia" .... DALSIE KLAMSTVO ... zlava bola ponuknuta

V zalobe chyba dokaz nazvany "potvrdenie poistky TS1/07 v priloha c.4 "

3. "Zalovany vykonal zmeny v poisteni na zaklade vlastnorucne podpisanej ziadosti zo dna 18.6.2009, ktora bola poistovni dorucena dna 19.6.2007."
Tieto zmeny v poisteni bola ziadost o zrusenie zmluvy ... teraz si uvedomujem, ze ziadost o zrusenie som daval v marci 2009 , takze tam maju inu chybu ziadost z roku 2009 bola dorucena v roku 2007?

4. "Obsah ziadosti (o znizenie poistneho) vylucuje omyl, pretoze ziadny udaj tam uvedeny nebol nepravdivy alebo zavadzajuci ..... ziadostou dochadzalo BEZPOCHYBY K ZMENE V OBSAHU POISTENIA "

V potvrdeni o znizeni poistneho sa ale pise : ZNIZENIM POISTNEHO NEDOCHADZA ku uzatvoreniu ziadneho noveho pistenia ,....atd. ... takze podla mna tam nejednoznacnost JE

V zalobe sa stale spomina UDP-K, ale moja zmluva nebola UDP-K
Naposledy upravil peterprvy : 01.07.09 at 14:39
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Neviem prečo nás dávaju na arbitr. sud individualne ked nás zastupuje ASU.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

ahojte, aj mne dnes došla žaloba z arbitrážneho súdu a kopec príloh. je tam aj uznesenie, podľa ktorého sa mám vyjadriť do 10 dní k žalobe a ďalšie vyjadrenie, či nárok uplatnený žalobou uznávam a mám predložiť vš. dôkazy.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Priatelia
Ja som dostal tiež žalobu. Po telefonáte z AUS mi bolo vysvetlené, že nemôže začať ďalší súdny proces pokiaľ sa neuzavrie ten predchádzajúci. Je však potrebné jednať koordinovane podľa doporučení AUS. Neunáhľujte sa.
Naposledy upravil Jano2009 : 01.07.09 at 17:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať