Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

a čo ti ešte povedali? dajú niečo na svoju stránku? zatiaľ tam k žalobe arb. súdu nič nie je. pred hodinou som zaslala mail na asu, predpokladám, že zajtra mi zašlú odpoveď. dám vedieť.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Jano2009 Pozri príspevok
Priatelia
Ja som dostal tiež žalobu. Po telefonáte z AUS mi bolo vysvetlené, že nemôže začať ďalší súdny proces pokiaľ sa neuzavrie ten predchádzajúci. Je však potrebné jednať koordinovane podľa doporučení AUS. Neunáhľujte sa.
Podla §12 rokovacieho poriadku arbitrazneho sudu: Rozhodcovské konanie sa začína dňom doručenia žaloby Rozhodcovskému súdu.
Ďalej sa uvadza: Podanie žaloby Rozhodcovskému súdu má rovnaké
právne účinky, ako keby bola žaloba podaná na všeobecný súd.


Takze asi zacal, zrejme, podla toho, co si uviedol, protizakonne.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

alicea Pozri príspevok
a čo ti ešte povedali? dajú niečo na svoju stránku? zatiaľ tam k žalobe arb. súdu nič nie je. pred hodinou som zaslala mail na asu, predpokladám, že zajtra mi zašlú odpoveď. dám vedieť.
Vraj áno, ale presnejšie info sa dozvieš z e-mailu. Nie je vhodné všetko zverejniť. Na vojenskkej rádiostanici bolo napísané "POZOR NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ".
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Môže mi niekto poslat preskenované Vernostný bonus"Čo je doma to sa počita" alebo tak nejako.Ďakujem vplanktonova@pobox.sk
Alebo, kde to môžem nájst na porade niekde to tu bolo.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

To: pavol.za
Vlastne predmetom našej žaloby je aj neprípustnosť použita arbitrážneho súdu určeného poisťovnou v sporoch poisťovňa - klient. Predsa počas procesu je absurdné použiť tento nástroj. Ale majú naponáhlo....
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Jano2009 Pozri príspevok
Vraj áno, ale presnejšie info sa dozvieš z e-mailu. Nie je vhodné všetko zverejniť. Na vojenskkej rádiostanici bolo napísané "POZOR NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ".
Vsak nech "nasloucha", co z toho ma, aj tak so dozvie :-).

Tiez som mal dojem, ze nie vzdy tu treba pisat vsetko, ale na druhej strane keby nie tato diskusia, tak asi ani zaloba nebola podana a problem by sa neriesil.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Z arbitrážneho to dnes došlo manželke a ja čakám že zajtra to tu bude aj pre mňa. Volal som už aj na AUS. Nemáme zatial nič konať. Dajú nám vedieť na ich stránke.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Jano2009 Pozri príspevok
To: pavol.za
Vlastne predmetom našej žaloby je aj neprípustnosť použita arbitrážneho súdu určeného poisťovnou v sporoch poisťovňa - klient. Predsa počas procesu je absurdné použiť tento nástroj. Ale majú naponáhlo....
Vseobecny statny sud im nariadil v predbeznom opatreni aby prestali uplatnovat niektore kroky voci klientom, ale pre nich je nejaky arbitrazny sud cosi viac ako statny sud, ktory podla zaloby, ktoru tu zavesil harleydavidson im nema do poistnych vztahoch sa co miesat. Ostava len cakat ako statny sud uplatni svoju sudnu moc.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

jarecko Pozri príspevok
Vseobecny statny sud im nariadil v predbeznom opatreni aby prestali uplatnovat niektore kroky voci klientom, ale pre nich je nejaky arbitrazny sud cosi viac ako statny sud, ktory podla zaloby, ktoru tu zavesil harleydavidson im nema do poistnych vztahoch sa co miesat. Ostava len cakat ako statny sud uplatni svoju sudnu moc.
Otazka na arbitrazny su do BB: www.arbitraznysud.sk
Na vašej internetovej stránke v sekcii „Ako postupovať“, som sa dočítal, že rozhodovanie sporov pred Arbitrážnym súdom je možné na základe písomného súhlasu strán sporu, aj pred vznikom, pričom tento súhlas môže byť súčasťou VOP alebo iných dokumentov.
Ako mám posudzovať prípad, čí je podmienka súhlasu splnená, keď tieto VOP/dokument, teda samotne prijatie písomného súhlasu samotných VOP a súhlasu s arbitrážnym súdom, je predmetom súdneho sporu, na všeobecnom súde ? Môže si strana, tvorca VOP/dokumentu, aj v tomto prípade nárokovať riešiť problém na arbitrážnom súde? Alebo bude musieť žiadať súhlas druhej strany, prípadne čakať na verdikt všeobecného súdu, ktorý to prijatie potvrdí alebo zamietne?


Ich odpoved:
Pre zodpovedanie Vašej otázky je rozhodujúce, ako znie doložka ktorá je vo VOP. Pokiaľ znie ako štandardná doložka Arbitrážneho súdu .... strany sa dohodli, že všetky spory, ktoré medzi nimi vznikli alebo ktoré medzi nimi vzniknú z tejto zmluvy alebo v súvislosti s ňou, vrátane sporov o jej platnosť, výklad alebo zrušenie, sa budú prejednávať a rozhodovať v rozhodcovskom konaní pred Arbitrážnym súdom... tak potom aj otázku samotnej platnosti zmluvy resp. VOP ktoré sú zrejme prílohou zmluvy by mal posudzovať arbitrážny súd. Podmienkou platnosti doložky je aby VOP boli podpísané osobou oprávnenou konať za toho koho majú zaväzovať. Arbitrážny súd by mal skúmať podmienky konania a pokiaľ po preskúmaní zistí, že nie je právomocný vo veci konať , t.j. že napr. doložka vo VOP je neplatná, konanie zastaví a vec potrebné prejednať na príslušnom všeobecnom súde.

Chcelo by to upresnit situaciu, lebo neodpovedal k veci.
Naposledy upravil pavol.za : 02.07.09 at 06:17
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Zaloba ako z kopirky, akurat bod o tom, ze zmluva je zivotna positka UDP-K u mna nie je pravdivy, moja je BONUS-Z2. Navyse tam chyba dokaz nazvany "potvrdenie poistky TS1/07 v prilohe c.4 "
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Dobry den,
mam otazku: ten Arbitrazny sud je "Rozhodcovsky sud", ktory sa uvadza v novych VPP a v ktorom rozhodcov urcuje poistovna?
Vdaka za odpoved.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

lulejby Pozri príspevok
Dobry den,
mam otazku: ten Arbitrazny sud je "Rozhodcovsky sud", ktory sa uvadza v novych VPP a v ktorom rozhodcov urcuje poistovna?
Vdaka za odpoved.
Ano.

V konani rozhoduju urceni rozhodcovia, ktory sa urcia podla rokovacieho poriadku (dohodou, pridelenim...). Po slovensky povedane, sa vo veci budu dohadovat a rozhodnu/dohodnu pravnici a da sa rozsudok. Neviem, ci to tak jednoducho mozem povedat, mozno +/-... Podla reportaze v Lamparni, su tieto sudy dobre vyuzivane nebankovymi subjektmi na "riesenie" svojich "problemov".
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavol.za

tych arbitraznych sudov je po Slovensku vela. Ten o ktorom pises v BB nie je ten isty v KE na ktory dala poistovna zaloby. To len tak narychlo co som pozeral na webe. Vecer ked bude cas si to pozriem lepsie.
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Vcera prisla zaloba mame a dnes otcovi ale najlepsie na tom bolo ze v otcovom pripade na obalku napisali ine kr. meno a pokazili aj priezvisko... takze sme to ani neprebrali. Co ma najviac zaujima je ze ked arbitrazny sud rozhodne v prospech poistovne co aj rozhodne nakolko to bolo vopred dobre premyslene a dohodnute nez sa to dalo do novych VPP padne platenie tych sudnych poplatkov na nase hlavy?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

TO: Jarecko
Viem, zamerne som pisal na iny. Vsak to bola taka vseobecna otazka. Podla vsetkeho aj toto skonci ako tie trestne oznamenia....
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Toto som poslal do ASU:

Dobry den
Kvoli setreniu papierom Vam posielam podklady odskenovane.
Su rozdelene do 3 adresarov:
- poistka (prvotna zmluva + kalendar odkupnych hodnot)
- dodatky (ziadost o zmenu udajov, napr. zmena priezviska, ziadost o
uplatenenie 40 korunovej zlavy)
- zrusenie (dokumenty suvisiace so zrusenim zmluvy)


Zmluvu som zrusil 10.3.2009, zaplatil som aj administrativne poplatky
aby k zruseniu doslo hladko. Odkupna hodnota nebola vyplatena, preto
sa citim poskodeny. Na vyzvu o vyplatenie (v ziadosti o zrusenie bola
tiez ziadost o vyplatenie odkupnej hodnoty) poistovna nereagovala.


V zalobe z arbitrazneho sudu v Kosiciach sa nachaza viac klamstiev
(nepresnosti?):

- Zalobca uzavrel so zalovanym zmluvu c. XXXXXXXXXXX.
Poistenie nazvane ako UDP-K .....

Moja zmluva je ale BONUS-Z2, nie UDP-K !!!

- Zalovany VYLAKAL od poistovne vyhodu v podobe zlavy z poistenia ...

Jednym z dokazom ma byt aj "potvrdenie poistky TS1/07 v prilohe c.4",
ale tento dokaz poistovna k zalobe nepripojila lebo ho nema k dispozicii.
Ja som spominane tlacivo TS1/07 poistovni nezaslal lebo, ako vidno aj
v zoskenovanyh materialoch, poistovna ho nepozadovala, ale teraz v zalobe ho
uvadza ako dokaz aj ked ho nema k dispozicii


- Zalovany vykonal zmeny v poisteni na zaklade vlastnorucne podpisanej ziadosti
zo dna 18.6.2009, ktora bola poistovni dorucena dna 19.6.2007.

V juni 2009 uz bola zmluva zrusena !!!


Mozno moze byt zaloba zamietnuta aj kvoli tymto procesnym chybam.

Koniec mailu
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Priatelia,
načo sa hrámme na fazuľky. Aj ja mám v žalobe zopár nezrovnalostí, ale tu ide o niečo iné. Zodpovední tej slávnej inštitúcie by už v normálnom právnom štáte sedeli vo vyšetrovacej cele, každý samostatne. Toto je proste výsmech slušným ľudom rovno do očí. Ja dúfam že Harabín dodrží slovo a urýchlene tuto estrádu ukončí. Veď nás všetkých oberajú o drahocenný čas a nervy.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Zatial sa ASU k tomu nevyjadrila a podla toho uznesenia máme na to 10 dni, aby sme sa vyjadrili k žalobe.Kontaktoval už niekto právničku, ktorá nás zastupuje cez ASU?
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Chcem sa ešte opýtať dostali ste tie žaloby s pečiatkami , lebo na žiadnom dokumente nie je pečiatka ani rozhodcu ani právnika ani na potvrdeniach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať