Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Na čo je táto debata dobrá. Všetci vieme že tie nastrčené žiadosti,celé tie texty s doložkami, vylučovaním viet z VPP s pristúpením na VVP z 21.7. len na internetovej stránke, alebo už ani neinformovanie, že sa niečo zmenilo ohľadom našich poistných zmlúv je neskutočný podvod. Verím, že pravda výjde najavo.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

dano 27 Pozri príspevok
myslim ze vas tento zartik vynde riadne draho..mate "vynikajuce" pravne pozadie AUS a doslova "excelentnych" pravnikov...Steffekova. To stanovisko by som jej nechal podpisat aby ste ju potom mohli popripade zalovat co sa tyka odbornej sposobilosti jej rad...urcite by ste uspeli
Vyjde to draho nas? Nas by to vyslo draho, keby sme nic neriesili.

Aj ked mam male IQ ako pises, tak mi prosim Ta vysvetli este jednu vec a to preco tu prispevas !? Vysvetli mi to, ked nic neriesis, si sikovny, nic si nepodpisal, mas precitanych X knih o judikatoch, aky ma tato diskusia pre Teba osoh, prinos?

Este ocakavam toho vtipalka istvana, nech dajaku pravnu analyzu donesie.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Ako viac ovplyvnis ustanovenie ak nie tym ze ho mozes dokonca sam vypustit?ako si to inak predstavujes u dolozky?ved si prestuduj bankove zmluvy spotrebiteske a trocha sa ti mozno rozvidnie. vsetky maju identicke dolozky. judikaty su v tomto pripade zaujimave od EĽSP...to by si uz teda aspon trocha mohol vediet a zaroven ceska judikatura je bohata, ak kupujes knihy..
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

na teba reagovat je mrhanie pismenkom...z teba sa uprimne uchechtavam..myslim tym PAVOL.ZA
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

dolozka Rapid nehovori ze spotrebitel moze riesit spor iba pred RS, prave ze mu dovoluje vybrat si do 10 dni aj inu alternativu. vola je na nom. RS dolozku bud beries alebo nechas, to je moznost ovplyvnit formular
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

vitamin nam opat skoncil na tom istom ako s hydalgom, nevieme povedat preco to nieje individualne ovplyvnenie a zaroven nemusel zobrat dolozku, mohol ju vypustit, takze volu prejavil..
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

tebe nieco hovori prejudicialna otazka?ty vies odkial vzniklo spotreb. pravo???ty si tak mozno 2-3 tiak, nemozes vediet vsetko...smejem sa. mal by si byt trocha skromnejs , lebo zatial sa v prave pohybujes ako slonik v porcelaniku. mlcanie je oddavna prejavom vole slovicko konkludente ti nieco hovori malicky?ja niesom advokat, aj tak mam vsak pocit, ze dotycni skoncia s pravne natrhnutou zadnicou..ta zaloba VS ta odpoved..to nebude tazke rozhodovanie..individualne dojednane je mat moznost menit obsah i podla doslovneho para znenia. mas moznost zmenit obsah ustanovenia ak ho mozes zmenit z RS na VS?este ti treba viac?povedz inu moznost individualne ovplyvnit obsah dojednania dolozky ako ju zmenit na nedolozku..
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

2. Podmienka sa nepovažuje za individuálne dohodnutú, ak bola navrhnutá vopred a spotrebiteľ preto nebol schopný ovplyvniť podstatu podmienky, najmä v súvislosti s predbežne formulovanou štandardnou zmluvou.

Tato bola navrhnuta vopred, ale spotrebitel mal moznost ovplyvnit podstatu podmienky jej odmietnutím, uz ti svitlo?

tym padom to neguje podstatu tohto vyroku o tom ze to nieje indi vindi dojednana, uz uz???


tautologia, nic zlozite len trocha asi pre niekoho narocne
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

hladaj, listuj, uc sa. logika je zaklad...nerob hanbu pravnikom. musis sa naucit citat aj knihy.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Jezis ty si einstein...teba by som nechcel mat za pravnika ty logik. Ja dnes podpisem zmluvu o pozicke lebo mi treba prachy. zajtra nebudem mat na splacanie tak tiez budem brojit aj ked som to pred tym sam podpisal. alebo aj celu zmluvu napisal svojou rukou. Velmi slabo argumentujes a nema to nic spolocne so zdravym rozumom. Cim viac je na svete takych pravnikov ako ty tym viac budem vazeny. tak mnogaleta!!!
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Vy vlastne vsetci hovorite jedno>to co sa mi paci je platne!!co sa mi nepaci je neplatne!!!takto nezneje zatial ziadna pravna norma na zameskej guli. Vela vas to bude stat a davajte pozor kde vas Steffekovci a Petrikovci tahaju. Steffekovej to radsej naozaj dajte podpisat, lebo vas dostane este pred policajtov za krive obvinovanie a budete mat sakra problem.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

dajte tu odpoved radsej podpisat p. Steffekovej, lebo ked to podpisete vy tak opat velmi pravdepodobne budete mat navstevu z policie..krive obvinovanie ako hovado.
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Nezdajú sa ti tvoje príspevky zastrašujúce a osočujúce? Nebojíš sa, že sa dostaneš pred policajtov za krivé obviňovanie?(to je pre dano 27)
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

dano 27 Pozri príspevok
dajte tu odpoved radsej podpisat p. Steffekovej, lebo ked to podpisete vy tak opat velmi pravdepodobne budete mat navstevu z policie..krive obvinovanie ako hovado.
No musim uznat, ze tento vtip bol novy....

Vsak nech daju, aspon sa opat na policii vysetrovatelia pobavia, ako bolo naposledy.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dano 27:

znenie VPP a rozh. dolozku ma poistovna urcite prespekulovane, ale otazka je ta, ci ich prijatie klientom bolo v sulade so zakonom. a to urcite nebolo. nemusi byt clovek ani pravnik, ked si precita obsak listu ver. bonus a ine ponuky, je jasne, ze konanie poistovne bolo klamlive a ucelove, cim klienta uviedli do omylu, kedy ten podpisal ziadost, ktoru by za inych okolnosti nepodpisal.. totiz cielom poistovne nebolo rozdavat bonusi, darceky..atd, ale zaviazat klienta k novym VPP. nemusi pisat, ake nasledky ma klamlive, res. nekale konanie...


...a kde na strankach asu je vyjadrenie pravnicky? to som blazon...neviem to najst
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

to: harley
http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm
celkom dole
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Jano2009 Pozri príspevok

...nie je to tam
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

harleydavidson Pozri príspevok
dano 27:

znenie VPP a rozh. dolozku ma poistovna urcite prespekulovane, ale otazka je ta, ci ich prijatie klientom bolo v sulade so zakonom. a to urcite nebolo. nemusi byt clovek ani pravnik, ked si precita obsak listu ver. bonus a ine ponuky, je jasne, ze konanie poistovne bolo klamlive a ucelove, cim klienta uviedli do omylu, kedy ten podpisal ziadost, ktoru by za inych okolnosti nepodpisal.. totiz cielom poistovne nebolo rozdavat bonusi, darceky..atd, ale zaviazat klienta k novym VPP. nemusi pisat, ake nasledky ma klamlive, res. nekale konanie...


...a kde na strankach asu je vyjadrenie pravnicky? to som blazon...neviem to najst
Nie si blazon, len si treba navyse ich stranku refresnust cez SHIFT+F5 - http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm a daj potom to aplikuj
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

mam to, dik
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Harley: vieš takéto smiešne zbožné priania vás nevykúpia...je klamlivé niečo co si mal pred ňufakom mesiac a viac a proste si bol lenivý si to prečítať...tie písmenká tam proste boli, to nevymazes smola. velkost 8,5 co nieje male. Banky bezne pouzivaju 5 a je to platne a v poriadku. horsie pre vas...povedz mi jednu loz v tom liste...ziadne nove poistenie si nezalozil, poistne ti naozaj znizili. Boli ste proste lenivy citat a sa zaujimat o vec, za to oni ale naozaj nemozu...co je psano to je dano. Tu vam nepomoze ani svatena voda. Je to znacne naivne si mysliet ze z tohto vykorculujete s mensou ujmou ako 15 tis. Sk za prehrate konania. Proste tie 8,5 pismenka tam boli a preto sa ich teraz poistovna dovolava. urcite existuje i mnoho takych ktori dolozku odmietli. IDETE HLAVOU PROTI MURU A NAKONIEC NAPLNITE ZASE VRECKA NIEKOHO INEHO
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať