Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

dano 27 Pozri príspevok
Harley: vieš takéto smiešne zbožné priania vás nevykúpia...je klamlivé niečo co si mal pred ňufakom mesiac a viac a proste si bol lenivý si to prečítať...tie písmenká tam proste boli, to nevymazes smola. velkost 8,5 co nieje male. Banky bezne pouzivaju 5 a je to platne a v poriadku. horsie pre vas...povedz mi jednu loz v tom liste...ziadne nove poistenie si nezalozil, poistne ti naozaj znizili. Boli ste proste lenivy citat a sa zaujimat o vec, za to oni ale naozaj nemozu...co je psano to je dano. Tu vam nepomoze ani svatena voda. Je to znacne naivne si mysliet ze z tohto vykorculujete s mensou ujmou ako 15 tis. Sk za prehrate konania. Proste tie 8,5 pismenka tam boli a preto sa ich teraz poistovna dovolava. urcite existuje i mnoho takych ktori dolozku odmietli. IDETE HLAVOU PROTI MURU A NAKONIEC NAPLNITE ZASE VRECKA NIEKOHO INEHO
A to nie je lož, že mi o 40 sk znížia poistné, dajú bezplatne mobil, aby mi potom vzali všetko? A ja mám len povinnosť platiť navyše, teraz 11,95 EUR, v budúcnosti ani neviem koľko si vymyslia ? Môžem zrušiť zmluvu, odkupná hodnota : 0
A čo píšeš o lenivosti, tak tomu ani sám neveríš. Veď sa len pozri na internetovú stránku poisťovne, citujem z nej:

Základné hodnoty Rapid life životná poisťovňa

Sme presvedčení o potrebe vysokej kvality komunikácie s klientom - učíme sa od neho, počúvame ho, aby sme presne vedeli, čo klient potrebuje.


Presne v tomto duchu sme žiadosti podpisovali, teda čo to má spoločné s leniivosťou...
Viem, teraz právnici budú dokazovať, že obloha je zelená, včera že bola modrá a možno zajtra bude červená.

To ale nič nemení na veci že poisťovňa svojim konaním hrubo poškodila klientov, v rozpore s tým, čo deklaruje ako základnú hodnotu. To je základný problém.

A Teba ďalej trápi, že naplníme vrecká niekoho iného ?
Vieš čo trápi nás? Že poisťovňa si chce naplniť vrecká našimi peniazmi.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

minika Pozri príspevok
...
Základné hodnoty Rapid life životná poisťovňa
...
Nevzrusuj, nepohorsuj ani nemaj obavu z tych dristov co tu pise dano 27. Provokuje pre vlastne potesenie....

Kazdemu je umysel jasny, len tento jeden to nechape, chvasce sa ako cita knihy, judikaty a realita mu uchadza.

Niektori pravnici si myslia, ze hrou so slovickami, spochybnovanim ciernej ze je cierna a biela bielou, ze tak dosiahnu vzdy uspech. Ano maju sancu, ked druha strana pristupi na ich hru. Preto nejaky arbitrazny sud odmietam, je ich nastrojom a bola by to tutovka pre poistovnu na 100%. Drzme sa svojich argumentov. Oni nech si filozofuju nad tym, ako to vymysleli a zamyslali a objahuju, preco sa odchylili od zakonov a nesli standardnou cestou.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
znova vam opakujem ze jedna A4 ako odpoved nestaci. ak budete ignorovat tento arbitrazny sud, urcite prehrate. rozhodcovsky nalez je exekucny titul a predpokladam ze ked ho RS vyda, vseobecny sud vo vasej hromadnej zalobe zastavi konanie.
Je to odporucanie advokata, nie nejakeho Fera z krcmy z hornej dolnej. Co im mame vysvetlovat? Vseobecny sud sa bude drzat neplatneho konania?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ja tam nevidim ani jeden dovod preco by to konanie malo byt neplatne.
Viackrat si ho tu pisal aj sam.

"Žalobu považujem za neplatnú a žiadam ju zamietnúť."

Neželám si, aby o mojom spore s poisťovňou Rapid life rozhodoval Arbitrážny súd, nakoľko som spolu s ďalšími účastníkmi konania v právnej veci č.k.: 11C 91/2009 podala žalobu na ochranu spotrebiteľa zo dňa 5.5.2009, v ktorej žiadam určiť že VPP sú neplatné a žiadam, aby sa spoločnosť Rapid life, životná poisťovňa a.s. IČO: 31 690 904 (ďalej len „poisťovňa“) zdržala niektorých neprimeraných praktík.

Ako spotrebiteľka trvám na tom, aby o vyššie uvedenej veci rozhodoval občianskoprávny súd rovnako, ako je to v iných krajinách Európskeho Spoločenstva



-------------
Spotrebitelsky zakon Ti pravnici/rozhodcovia hadam poznaju
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ja tam vidim len "povazujem", "nezelam" a "trvam". ked ti pravnici poznaju spotrebitelsky zakon tak snad by nebol problem tam odcitovat nejaky paragraf.

ale vies co, zbytocne tu o tom budeme debatovat donekonecna. do 30 dni by si mal mat na stole rozhodcovsky nalez.
Zalobnu odpoved som poslal, tiez som ju poslal na vedomie pre NR SR.

Naco mame citovat paragraf. Je tam citovane sudne konanie, v ktorej uz bolo vydane predbezne opatrenie. To znamena, ze tie citacie tam mozu najst. Nakoniec zalobu maju a je to prilozene ako dokaz. Vsak na zaklade nej davaju podnet na rozhodcovsky sud. Tak naco sa ideme hrat. Ak toto RS nezobral do uvahy a ide aj napriek tomu konat protipravne, nemame im co vysvetlovat. My si budeme hliadiet na svoje prava, a nie prava poistovne.
Vsak ten sud nedal doporiadku ani formalne chyby zaloby, ktore vyplyvaju s rokovacieho poriadku. Napr. VPP su uvedene ako dokaz ine, ako cituje zaloba.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

ahojte, všetci čo ste dostali žalobu posielate list podľa vzoru z asu?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

alicea Pozri príspevok
ahojte, všetci čo ste dostali žalobu posielate list podľa vzoru z asu?
Ano, uz som poslal. Jednu kopiu na sud, druhu na NR SR
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
Ustavnopravny vybor NR SR ti ako ma pomoct? Najprv si treba precitat co ten vybor vlastne robi:

"Ústavnoprávny výbor najmä podáva národnej rade podnety na zdokonalenie právneho poriadku v Slovenskej republike, prerokúva všetky návrhy zákonov najmä z hľadiska ich súladu s ústavou zákonmi, medzinárodnými zmluvami a s právom Európskej únie."

Ako ti moze pomoct? Myslis si ze ste jedini kto ma problemy? Vela ludi prislo o celozivotne uspory a o svoje domy vdaka rychlym pozickam, nejak som ale nezacul ze im UP nejakym sposobom pomohol.

Zijes v mylnej predstave, ze rozhodcovske sudy su nejake odborne centra pravnej excelentnosti, ktore si vsetko detailne prestuduju a na vsetko budu brat ohlad. Nie, nie su. Precitaj si v zakone o rozhodcovskom konani kto moze byt rozhodcom.

Rozhodca na zaklade zakona nepotrebuje ANI pravne vzdelanie, ani vysokoskolske vzdelanie ani prax.

(1) Rozhodcom sa môže stať každá fyzická osoba, na ktorej sa zmluvné strany dohodnú, ak je plnoletá, spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu, má skúsenosti na výkon funkcie rozhodcu a je bezúhonná a ak osobitný predpis alebo tento zákon neustanovuje inak.

Je mi luto ale v tomto sa mi zda ze tahate za kratsi koniec a horsie je, ze si to ani neuvedomujete.
Vzhladom k tomu, co pises, som presvedceny, ze som najlepsie urobil, ked som taky pochybny sud odmietol. Nie je teda o com jednat....
Dalej som rad, ze si aj Ty potvrdil, ze rozhodcovska dolozka je neplatna a ze jedinou chybou v tej zalobnej odpovedi je chybajuca citacia na paragraf sprotrebitelskeho zakona. Oni tam maju o cosi viac nedostatkov a o dost zavaznejsich.

Co sa tyka toho rozhodcu a kto moze byt, teda aj krcmar ako pises... nie je to az tak.... ale to ma v podstate nemusi trapit.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Aj my sme to vyjadrenie už poslali na obe miesta.
Zdá sa že postupujeme správne. Keď sa nepraiteľ ježí tak ideme dobre, skôr by ma znepokojovalo, keby čušal ako voš pod chrastou. Neboj pavol.za.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

"Rozhodca na zaklade zakona nepotrebuje ANI pravne vzdelanie, ani vysokoskolske vzdelanie ani prax."

Možno práve pre toto by sa tým mal zaoberať ústavnoprávny výbor
lebo ako sám píšeš:
Najprv si treba precitat co ten vybor vlastne robi:

"Ústavnoprávny výbor najmä podáva národnej rade podnety na zdokonalenie právneho poriadku v Slovenskej republike ..."

Čo už môže byť lepší podnet...
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
taky podnet nikdy nedaju preto ze to, ze rozhodcom moze byt aj krcmar je podstatna vec pre rozhodcovske konanie.

dvaja krcmari sa mozu dohodnut ze chcu aby ich spor rozhodol prave iny krcmar. naco im tam pravnika?
Rozober ale pripad spotrebitel a krcmar.

$29b (4)
Spotrebiteľ má právo, aby jeho vec bola prejednaná
rozhodcom s ukončeným vysokoškolským vzdelaním
druhého stupňa v odbore právo a s praxou
v právnických povolaniach alebo v právnickom
zamestnaní nie kratšou ako tri roky

Tiez aj:
Úkony spotrebiteľa sú oslobodené od poplatkov
pred rozhodcovským súdom okrem poplatku za
nariadenie ústneho pojednávania vo veci a a poplatku
za preskúmanie námietky nedostatku právomoci. Toto
oslobodenie sa nedotýka paušálu na správne náklady
ani náhrad trov konania, v ktorom bol spotrebiteľ neúspešný.

Rozhodcu mozu z konania vylucit, tiez mozes ziadat ineho, pripadne viacerych. Takze az take ako obcas pises to nie je. Do vyberu rozhodcu mozes kecat. Preto zoznam rozhodcov mal sud predlozit, teda aj predlozil, ale odkazom na nejaky vestnik, cize nepredlozil. Na stranke ich nema, narozdiel od Bystrickeho napr.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dano 27 Pozri príspevok
Harley: vieš takéto smiešne zbožné priania vás nevykúpia...je klamlivé niečo co si mal pred ňufakom mesiac a viac a proste si bol lenivý si to prečítať...tie písmenká tam proste boli, to nevymazes smola. velkost 8,5 co nieje male. Banky bezne pouzivaju 5 a je to platne a v poriadku. horsie pre vas...povedz mi jednu loz v tom liste...ziadne nove poistenie si nezalozil, poistne ti naozaj znizili. Boli ste proste lenivy citat a sa zaujimat o vec, za to oni ale naozaj nemozu...co je psano to je dano. Tu vam nepomoze ani svatena voda. Je to znacne naivne si mysliet ze z tohto vykorculujete s mensou ujmou ako 15 tis. Sk za prehrate konania. Proste tie 8,5 pismenka tam boli a preto sa ich teraz poistovna dovolava. urcite existuje i mnoho takych ktori dolozku odmietli. IDETE HLAVOU PROTI MURU A NAKONIEC NAPLNITE ZASE VRECKA NIEKOHO INEHO
ze zbozne priania
pred nufakom si to mal mozno ty, ja urcitenie...a aj tak tam ohladom zmeny VPP nebolo co citat, bol tam len odkaz na web
...a loz tam fakt nie je, len smola pre poistovnu, ze tam nie je zmienka o zmene VPP
podla § 8 zak 250/07 Zz bola obch. praktika poistovne klamliva
podla § 7 zak 250/07 Zz bola obch. praktika poistovne nekala
nestaci? na zaklade tychto praktik zaviazali klientov pod nove VPP
ked si taky scitany, vies, ake dôsledky maju tieto praktiky na platnost ukonu

mimochodom, ja som napisal vyjadrenie k zalobe na 5 stran protiargumentov...
Naposledy upravil harleydavidson : 07.07.09 at 12:40
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

harleydavidson Pozri príspevok
ze zbozne priania
pred nufakom si to mal mozno ty, ja urcitenie...a aj tak tam ohladom zmeny VPP nebolo co citat, bol tam len odkaz na web
...a loz tam fakt nie je, len smola pre poistovnu, ze tam nie je zmienka o zmene VPP
podla § 8 zak 250/07 Zz bola obch. praktika poistovne klamliva
podla § 7 zak 250/07 Zz bola obch. praktika poistovne nekala
nestaci? na zaklade tychto praktik zaviazali klientov pod nove VPP
ked si taky scitany, vies, ake dôsledky maju tieto praktiky na platnost ukonu

mimochodom, ja som napisal vyjadrenie k zalobe na 5 stran protiargumentov...
konzultoval si to s advokatkou?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
mali na stranku AUS zavesit tvoj list. 5 stran je lepsich ako 1 :-)
Menej je niekedy viac. Aj ked uznavam, ze niekto rad rozprava vela a o nicom. Vsak od poistovne sme toho dostali, uff nejdem ani pocitat. O obsahu si sa uz vyjadril.... :-)

V tom liste je uvedeney jeden a podstatny fakt, ze vec uz riesime na vseobecnom sude ako spotrebitelia a rozhodcovsky odmietame.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
mali na stranku AUS zavesit tvoj list. 5 stran je lepsich ako 1 :-)

ASU zverejnilo stanovisko k arbitraznemu sudu
http://www.asu.sk/Aus.files/Stanovisko.doc
Naposledy upravil pavol.za : 07.07.09 at 15:53
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

super, dík za rýchle info.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

lulejby Pozri príspevok
konzultoval si to s advokatkou?

z dovodu, aby som nebol kontraproduktivny na cinnost nasej advokatky, som jej svoje vyjadrenie zaslal k nahliadnutiu. odpisala, ze je to OK a kludne to mozem odoslat ....

ako citam nove stanovisko zavesene na webe ASU, tak sa mi zda, ze neohrozenym arbitom odzvana. ved nakoniec, v podobe akej funguju u nas, je to fraska
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

To stanovisko máme poslat každý za seba alebo je to za všetkých?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

dragonka Pozri príspevok
To stanovisko máme poslat každý za seba alebo je to za všetkých?
Stanovisko poslalo ASU.
My posielame len zalobnu odpoved....
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
Ustavnopravny vybor NR SR ti ako ma pomoct?
...
Ako ti moze pomoct? Myslis si ze ste jedini kto ma problemy? Vela ludi prislo o celozivotne uspory a o svoje domy vdaka rychlym pozickam, nejak som ale nezacul ze im UP nejakym sposobom pomohol.
...
Ked si precitas stanovisko ASU, tak Ti asi svitne, preco sa posielalo na NR SR.

ASU tiez nie je arbiter z krcmy. Vsimni si, ze vedie sudne spory so spodinou u nas. Rapid Life, je proti tymto len slaby odvar Niekolko podani na tieto "Pracky" si mozes precitat na ich webe.
Nikto si nemysli, ze sme jediny, nase info vec znasobi. To ze nie sme jediny vedie k tomu, ze to treba asi riesit. Ano suhlasim, vela ludi malo vacsiu ujmu, ale ak si nepocul UP, ze by pomohol, tak nam treba asi kricat hlasnejsie a ty pocuvaj. Pretoze uz bolo prijatych niekolko opatreni v zakone....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať