Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Práve som volal s AUS.
Nemáme v žiadnom prípade platiť trovy (to by vyjadrilo súhlas s pravidlami poisťovne). Treba poslať e-mail na AUS, oni dodajú potrebné pokyny.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Jano2009 Pozri príspevok
Práve som volal s AUS.
Nemáme v žiadnom prípade platiť trovy (to by vyjadrilo súhlas s pravidlami poisťovne). Treba poslať e-mail na AUS, oni dodajú potrebné pokyny.
Jasne NIE plateniu trov odporucali aj mne.
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

to pavol.za:
Prepac, ale ja na AUS nekydam a zatial sa stale riadim ich pokynmi. Len nechcem znova niekomu slepo doverovat a spoliehat sa, ze za mna vyriesi vsetky moje problemy.
Neviem preco okamzite utocis akonahle niekto vyjadri trochu iny nazor (staci pochybovat o ucinnosti postupu).

Nerozumiem 2. bodu v navrhu rozsudku v tej zalobe:
"II. žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi náhradu trov konania do 3 dní od právoplatnosti tohto rozsudku."

O ake trovy ide ? Tie na AS, ktore platit nemame alebo trovy za tuto zalobu, pricom hore je uvedene, ze zalobca je oslobodeny od sudnych poplatkov.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
ja vam to predbezne opatrenie tu vypisem, aby ste si sami precitali co presne obsahuje (ved ho vas zastupca takto naformuloval)

Nariaďuje sa toto predbežné opatrenie:

"Žalovanému sa ukladá, aby sa

(1) zdržal vyberania poplatkov podľa Všeobecných poistných podmienok zo dňa 21.05.2007 vrátanie ich dodatkov

a

(2) jednostranného rušenia zmluvy voči spotrebiteľom, ktorí pristúpili k týmto podmienkam

(a) prostredníctvom žiadosti o GSM Balík na tlačive "Oznámenie o nároku na bezplatný mobilný telefón Nokia 1650 a GSM Služby",

(b) prostredníctvom Žiadosti o zníženie poistného k poistnej zmluve na tlačive "Vernostný bonus Čo je doma to sa počíta",

(c) prostredníctvom tlačiva "Stanovisko k zvýšeniu poistného k poistnej zmluve" a

(d) prostredníctvom návratky "Potvrdenie TS/07 o znížení poistného"

až do právoplatného skončenia konania vo veci samej vedenej pod hore uvedenou spisovou značkou"

to je vsetko, ziadny rozhodcovsky sud ani nic podobne tam nie je. ani tam nie je nic co by riesilo platnost alebo neplatnost VPP.
Vypísal si A. a zabudol si na B.
Kľudne si vypíš aj to odôvodnenie, aby Ti to bolu už navždy jasné. My ho poznáme
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
to pavol.za:
...trovy AS zaplatit musime a pripadne podniknut nieco potom, alebo sa na to uplne vykaslat.... Spoliehat sa len na ASU mi velmi pripomina nasu doveru k poistovni, ked sme jej podpisali jej vabive ponuky.

Prepac, ale ja na AUS nekydam a zatial sa stale riadim ich pokynmi. Len nechcem znova niekomu slepo doverovat a spoliehat sa, ze za mna vyriesi vsetky moje problemy.
Neviem preco okamzite utocis akonahle niekto vyjadri trochu iny nazor (staci pochybovat o ucinnosti postupu).
Nehnevaj sa na mna, ale spochybnovanim prace kazdeho tiez nic nevyriesis. Na jednej strane napises, musime zaplatit poplatky a neskor, ze sa riadis pokymni AUS. Nezamotavajme veci este viac ako su a tiez nespochybnujme hned pracu AUS, ked pride problem. Platit poplatok nie je pokyn AUS, uz to tu bolo napisane viackrat.

Kydat = spochybnovat - ospravedlnujem sa za hrube slovo
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nemusis byt pravnik, staci ti matematika zo zakladnej skoly

zaloba na rozhodcovsky sud: 10 stran
vasa zalobna odpoved: 1 strana
vysledok: prehra

rozhodnutie rozhodcovskeho sudu: udajne 16 - 20 stran
vasa zaloba o zrusenie: 1 strana

otazka pre teba: ak prehrate zalobu o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku, kto uhradi dalsie trovy konania tym, ktorych sa snazis presvedcit o svojej pravde? ty, asociacia alebo oni samy?
polepetko, kde tam vidis matematiku? :-) Myslim, ze k takymto argumetom sa vyjadrovat netreba. To Ty mas asi svojsku matematiku a aj logiku. Ako si tu pisal, ze si na tuto diskusiu prniesol zdravy rozum... skus si z neho velky kus aj nechat aj pre seba.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ty si ten najvacsi zadubenec aky na tejto diskusii existuje. thalma a dragonka dostali uhradit trovy a zacali premyslat.

len ty tu zase budes vsetkych presviedcat aby sa pripojili k jedno-strankovej zalobe a ked prehraju aj tu tak co im povies? vas problem? nedalo sa nic robit?

spis v noci pokojne? aj napriek tomu ze tlacis ludi do priepasti? pokojne vsetkych presviedcaj nech poslu tu 1 stranu na sud, ved oni uhradia tie trovy, nie ty.

ak si stale stojis za asociaciou, odpovedz mi, ake ukony presne A urobila? ved chcela vstupit do konania na vasej strane. preco ste teda prehrali? ved podla vas bolo jasne ze vdaka prebeznemu opatreniu a prebiehajucemu konaniu nemoze RS rozhodnut alebo konat. a nakoniec ste schytali 400 EUR trovy.

otazka pre teba: uved mi, z zaloby ktoru si tu zavesil, jeden dovod preco by mal sud zrusit rozhodcovsky rozsudok. ja tam ziadny nevidim. ziadny zakon, ziadny paragraf, ziadny argument. opat z toho vzniknu len dalsie trovy. radim vsetkym aby si najali vlastne pravne zastupenie.

otazka pre teba: uved mi, co urobis ked dalsi tyzden zacne exekucne konanie. ved porad aj ostatnym co maju robit, ked hovoris ze nemaju dobrovolne uhradit trovy.

Kolko Ti plati Rapid za toto? Viac ako 400 EUR? Tiez si vsimni, ako vybabrala poistovna so zamestnancami....

Ja tu nikoho nepresvedca ani nenutim ani netlacim ani nic podobne. To zase v tej tvojeje popletenej hlavicke cosi svitlo :-).
Si nejaky pravny asisestent, ktory tu vypisuje polopravdy a klamstva, no zaplietol si sa do nich - preto si aj mazal vsetko. Ono nepusti to, ze klamar musi mat skvelu pamat, inac sa zosmiesni, tak ako Ty.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
za co mi ma R. platit? ze tu pisem aby si ludia najali ineho pravneho zastupcu?
...
mas to na plny uvazok?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
za co mi ma R. platit?
Za to že tu robíš bu,bu,bu.........
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

dámy a páni, pri vsetkej úcte ku Vasim poradcom, pripomínam, nezaplatte ani tých 390 €, a urcite budete oslobodení aj podľa tej novej zaloby!viď polozku 3, odst. c) zák. 71/1992 Zb. poplatok za návrh na zrušenie rozhodcovského rozhodnutia vydaného rozhodcom ďalsích 331,50 € + trovy súdneho zastúpenia po prehre...a uz tu máme skoro 1 000,- €, tak akov casíne ked sa nedarí zvýš bank!
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
tu je jasne vidiet ake mas priority. asi 93 ludi dostalo zaplatit trovy konania vo vyske 2/3 priemerneho platu v kosiciach, dalsi tyzden moze zacat exekucia ale teba najviac trapi ci niekto pracuje pre R.

myslis si ze R potrebuje niekoho platit aby sem pisal? ved ste preboha prehrali spor ktory urcil ze VPP su platne. z ich pohladu je tato vec asi uzavreta.

a nerob tu zo seba zastupcu poskodenych. si len jeden obycajny zadubenec, samozvany vodca svorky ktory ju vedie do priepasti. pokojne vyrabaj dalsie zbytocne trovy a prehovaraj ostatnych aby slepo nasledovali asociaciu.

sice jedna A4 ktoru ste poslali na arbitrazny sud nezabrala ale teraz ked ju poslete na okresny sud, tak urcite zaberie.
Zase Ti to preplo....

Som jeden z poskodenych, teda moja manzelka, na ktoru bolo podane TO, teraz zaloba s rozsudkom, zato ze dostala zlavu 480 sk za posledny rok. Ja tu diskutujem ako poskodeny a pisem za seba/nas, ako sme sa rozhodli veci riesit, podobne ako ostatni.

Ty nam tu odporucas... napr. zmenit pravneho zastupcu s odvovodnenim, ze pise malo stran textu a tiez nam odporucas najst takeho pravneho zastupcu, ktory sa nam financne zaruci za cely proces a pripadnu prehru zaplati :-). No co hlasis sa????

Tvoje odporucania sa zhoduju s tym, co potrebuje poistovna dosiahnut v tomto procese a ako vidim, venujes tomu cas po cely den !!!
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ked uz neverite mne, precitajte si aspon dana27.

pavol.za: poistovna uz nepotrebuje nic dosiahnut. uz ste prehrali. zakladna zasada ako sa dostat z jamy ktoru si sam vykopal: prestan dalej kopat.
Ja viem, ze Dano 27 a Ty ako nezavislym a nestrannym, Vam lezi na srdci nas osud a tak sa pilne, po cely den zapajate do debaty svojimy radami, ktore akosi vyhovuju najma poistovni, tiez poukazovani na nedostatky spotr. organizacie, na nekompetentnost pravnicky a pod. s argumentami typu "pocet stran". Pritom nezabudnete pouzkazat na kvality Drgonca a hlavne na to ako sme my hlupi....

No co k tomu dodat? Pan boh zaplat aj za take rady.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

pavol.za ty sa máš urcite velmi dobre, lebo celý deň a nie jeden si tu na stránke.Zatiaľ čo manželka asi varí doma dobrý obed pre pilného manžela...a keď ten je prípad celkom doj... tak jej povies,"no drahá a teraz si to už dorob sama". Neviem ci ste zabudli na toho istvana, ten hovoril dobry vtip o Izákovi a Alim.Alimu dochli kozy (napr. za 390 €), tak isiel za Izaqkom.Ten mal pre neho ihned dobru radu (zadarmo - oslob. od poplatkov!) -Alôi nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Iazkom.Izak zdochla mi už polovica kôz.Na to Izak, zase zadara poradil, na 1 stranu A4 - nedaj im teraz piť!Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica (390 + 331,50 = 721,50 € a za dverami exekútor)! Na co Izak (z asociacie ochrany dobrých rád) Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

pavol.za Pozri príspevok
Ja viem, ze Dano 27 a Ty ako nezavislym a nestrannym, Vam lezi na srdci nas osud a tak sa pilne, po cely den zapajate do debaty svojimy radami, ktore akosi vyhovuju najma poistovni, tiez poukazovani na nedostatky spotr. organizacie, na nekompetentnost pravnicky a pod. s argumentami typu "pocet stran". Pritom nezabudnete pouzkazat na kvality Drgonca a hlavne na to ako sme my hlupi....

No co k tomu dodat? Pan boh zaplat aj za take rady.
v biblii je napísané, raď len tomu, kto o radu stojí...
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

dano 27 Pozri príspevok
v biblii je napísané, raď len tomu, kto o radu stojí...
blahoslavení chudobní duchom, kráľovstvo nebeské je Vaše...
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

dano 27 Pozri príspevok
pavol.za ty sa máš urcite velmi dobre, lebo celý deň a nie jeden si tu na stránke.Zatiaľ čo manželka asi varí doma dobrý obed pre pilného manžela...a keď ten je prípad celkom doj... tak jej povies,"no drahá a teraz si to už dorob sama". Neviem ci ste zabudli na toho istvana, ten hovoril dobry vtip o Izákovi a Alim.Alimu dochli kozy (napr. za 390 €), tak isiel za Izaqkom.Ten mal pre neho ihned dobru radu (zadarmo - oslob. od poplatkov!) -Alôi nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Iazkom.Izak zdochla mi už polovica kôz.Na to Izak, zase zadara poradil, na 1 stranu A4 - nedaj im teraz piť!Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica (390 + 331,50 = 721,50 € a za dverami exekútor)! Na co Izak (z asociacie ochrany dobrých rád) Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!
Si trápny a úbohý
keď už dávaš takýto vtip, tak aspoň napíš, kedy sa treba smiať.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
na tvojom mieste by som utekal uhradit trovy konania kym su este banky otvorene.
O čom to hovoríš, človeče. Ešte som nič nedostal, a ty sa už vyhrážaš exekútorom, hradením trov na tri súdy dopredu. Akosi si predbehol dobu. Ale len zbytočne mútiš vodu.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Toľko žlče ako v príspevkoch vitamína či dana nie je asi nikde. Prosím už buďte potichúčky a nechajte nás. Prečo Vás vlastne pália problémy iných? Už ste svoje názory napísali a nie raz. Opačný názor sa dá napísať aj inak. Tak, aby ho ten druhý prijal. Vy ste ale stále urážali. Je na nás, čo budeme robiť. Ak prehráme, bude to naša prehra. V živote som už prišla aj o viac ako 400,-- Eur. Ja som konala tak, ako som cítila a chcela konať a počítala som aj s prehrou. Dúfam, že to kráľovstvo nebeské bude naozaj moje. Snažím sa o to celý život.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
opacny nazor sa tu neda napisat, ved taki ako pavol.za utocia aj na tych poskodenych ktori sa opovazili zapochybovat ze ich asociacia privedie do ich slubenej zeme ako mojzis.

ak ti nevadi prist o viac ako 1000 EUR, tak preco sa sudis? ved sa vykasli na tie peniaze, stiahni zalobu a maj pokoj na dusi.
Ahá.....
No konečne !!!!Tak teraz už vieme o čo Ti ide. To si mal napísať hneď, že vykašlať sa na peniaze a mať pokoj na duši .....
Mal by si poradiť toto isté poisťovni, nech sa oni vykašlú na peniaze a tiež majú pokoj na duši. Naša duša ťa trápi, duša poisťovne evidentne nie.!!!!
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
logicke uvazovanie asi nie je tvoja silna stranka. ved dusinka sama napisala ze pocitala s prehrou a ze v zivote prisla aj o vacsie sumy. tak naco riskovat dalsie prehry? rozumny clovek vie kedy prestat.

ale vidim ze vam zalobu upravoval sam pan Straka z Ministerstva Spravodlivosti SR. nie je mozne aby ste to teraz prehrali.
Ja ti tvoju pravdu neberiem maj si ju. A čo sa týka logiky tak tvoja logika ťa už raz doviedla k tomu, že si stiahol svoje príspevky. ale vidím, že si sa z toho nepoučil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať