Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Tiez nejake nove info som sa z tej Palby nedozvedel, len vypovede tych co podpisali uz v minulom roku tie Bonusy atd. potvrdili ako ich okabatili a dostali ich na tie nove nevyhodne VPP malo by to byt poucenie pre dalsich, ze s tou poistovnu uz nikdy viac ziadna zmluva o poisteni.
Debatujeme v rodine, ze keby sme dostali vsetky tie financie co sme tam vlozili nechceme uz s tou poistovnou nikdy nic mat, ale bude to tazke, vymozitelnost prava a spravodlivost na Slovensku ma daleko ku standardu, ako to vsetko dopadne a na kolko rokov sa to bude tahat je vo hviezdach.
Naposledy upravil jarecko : 30.06.08 at 20:43
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

No, ja si myslim, ze velmi pozitivne z uverejnenej relacie je, ze primäla povedat hovorcu poistovne vyrok "oznamenie o zruseni poistky neznamena zanik zmluvy" To nahrava v nas prospech.
Podla toho by teda v podstate nic netrebalo robit, len:
- brat listy poistovne ako nepodareny pokus o vtip
- neprevziat sek, prip. peniaze z titulu vyplatenia odkupnej hodnoty
- platit mesacne poistne nadalej
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

To co povie hovorca este nemusi byt pravne zavezne, mozu to prekrutit, ze to bol jeho nazor a nie nazor spolocnosti.
V obchodnom registri je zapisane kto tvori predstavenstvo a dozornu radu a.s. PCSP Rapid a ti su kompetenti podavat stanoviska za spolocnost a ten Hitka tam nie je, je to iba poskok ktoreho vyroky mozu otocit ako chcu.
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=2421&SID=4&P=0
Pekne poprepajana rodinkarska firma, ked ocko v predstavenstve tak mamka v dozornej rade a naopak.
Ked spocitam tak v Kosiciach asi vzniklo najviac vselijakych spolocnosti, ktore slubovali nadpriemerne financne zisky a nasledne ogabali mnoho ludi, zanikli a peniaze zmizli , Rapid sa rysuje na dalsi tunel.
Naposledy upravil jarecko : 30.06.08 at 21:09
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

jarecko Pozri príspevok
Tiez nejake nove info som sa z tej Palby nedozvedel, len vypovede tych co podpisali uz v minulom roku tie Bonusy atd. potvrdili ako ich okabatili a dostali ich na tie nove nevyhodne VPP malo by to byt poucenie pre dalsich, ze s tou poistovnu uz nikdy viac ziadna zmluva o poisteni.
Debatujeme v rodine, ze keby sme dostali vsetky tie financie co sme tam vlozili nechceme uz s tou poistovnou nikdy nic mat, ale bude to tazke, vymozitelnost prava a spravodlivost na Slovensku ma daleko ku standardu, ako to vsetko dopadne a na kolko rokov sa to bude tahat je vo hviezdach.
Tiez ma napadlo to, ze nech mi daju aspon to, co som zaplatil a nikdy s nimi ziadna zmluva. Lenze preco ustupovat, ked si myslim, ze som v prave. Ked sa uspokojime len s tou sumou, co sme zaplatili, tak v podstate aj tak nas okradli. Lebo tie peniaze sme mohli investovat inym vyhodnejsim sposobom. Preco by som sa mal vzdat par desiatok tisic, ktore by mi mali vyplatit o par rokov? Jedine, ze tie stratene "uroky" za vlozene peniaze do poistenia budes povazovat ako spotrebovany vklad do krytia rizik pocas doby poistenia. Inac chapem toto stanovisko a suhlasim s nazorom vymozitelnosti prava na SK.

Pre informaciu. Priblizne v tom istom obdobi ako som uzavrel poistnu zmluvu s PCSP som uzavrel poistnu zmluvu s inou nemenovanou poistovnou, ktora garantovala a garantuje nadalej urocenie technickych rezerv 6-timi percentami. Pri tom to nebolo len cisto kapitalove zivotne poistenie, ale aj s pripoistenim na trvale nasledky urazu. A po desiatich rokoch poistenia v tejto nemenovanej poistovni je odkupna hodnota poistenia o nieco vyssia ako zaplatene poistne.
Preco podobne aktivity a listy od tejto poistovne neprichadzaju? Preco tejto poistovni NBS "neulozila" povinnost prepocitat poistne zmluvy? Ako je mozne, ze rizikovejsie poistenie v inej poistovni ma odkupnu hodnotu vyssiu ako menej rizikovejsie poistenie v PCSP? Zeby dana poistovna pouzivala taktiez nespravne matematicko - poistne vzorce? Zeby nespravne hospodarenie s financiami klientov PCSP? ...............

Aj ja mam taky pocit, ze Kosice su hniezdom takychto "neserioznych" spolocnosti. Ale nasli sa aj v BB - Drukos, BA- SUN .....KE - SaS....
Naposledy upravil 22480 : 30.06.08 at 21:28
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Preco ?? No preto, ze sme sa zverili do ruk bande z.......v ! Preto .
Teraz ide o to ci im to prejde alebo nie . Prejde im to ak ostaneme len pri neplodnom vykecavani , alebo budeme spoliehat , ze ved niekto ich zazaluje a my sa zvezieme...
Je chut ist do toho spolocne ?
Ak ano , zacnime sa bavit kde a kedy .
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Saara Pozri príspevok
Z Palby som sa nic nove nedozvedela, takze mozem povedat, ze dnes mi prislo emailom vyjadrenie od bratislavskej advokatky (rozobrala tento pripad na 3 strany). Pise, ze moze zastupovat viacere osoby na strane navrhovatelov (do telefonu mi hovorila, ze aj niekolko desiatok), ale chce sa so mnou (resp. manzelom) stretnut za ucelom dohodnutia dalsieho postupu vo veci. Napisala, ze "Podanie zaloby je dovodne a je tu predpoklad jej uspesnosti".
Prosim, ak ste niekto oslovili inych pravnikov, dajte vediet ako sa vyjadrili a v ktorom meste posobia.
Saara, bolo by možné zúčastniť sa stretnutia s touto bratislavskou advokátkou aj pre ostatných záujemcov ?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Viliam Peter Pozri príspevok
Preco ?? No preto, ze sme sa zverili do ruk bande z.......v ! Preto .
Teraz ide o to ci im to prejde alebo nie . Prejde im to ak ostaneme len pri neplodnom vykecavani , alebo budeme spoliehat , ze ved niekto ich zazaluje a my sa zvezieme...
Je chut ist do toho spolocne ?
Ak ano , zacnime sa bavit kde a kedy .
Suhlasim. Urcite by sme mali ist do toho spolocne. Druhy prispevok v Palbe hovoril o tom ake spinavosti su mozne, ak sa spoja sudci, prokuratori a policajti. Ak tito chlapici z PCSP maju obdobne vztahy s tymi spravnymi osobami na sudoch a pod., tak to bude boj s veternymi mlynmi tahajuci sa niekolko rokov.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

FYI, zakladajúcimi akcionármi RAPID-u v r.1995, keď dostali licenciu, boli: Technologické centrum spol. s r.o. Košice, KERKO Košice, Komerční banka Plzeň, Poľnobanka a.s. Bratislava a Česká pojisťovna a.s. /oficiálna informácia na stránke Slovenskej asociácie poisťovní/.
Aké je súčasné zloženie akcionárov nie je mi známe.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Nova pozitivna sprava - dnes som dostala informaciu, ze existuje skupina skusenych pravnikov, ktori pripravuju spolocnu zalobu ako velku akciu, celoslovensky. Chcu sa na to dokladne pripravit, vec bude komplikovana a mozno pojde o stovky klientov. Na buduci tyzden sa maju vyjadrit. Vec je v stadiu zbierania kontaktov, resp. zistovania poctu ludi, ktori sa chcu sudit. Preto chcem poziadat vas, ktori sem uz dlhodobo prispievate a este ste mi neposlali emailovy kontakt, aby ste tak urobili. Takisto chcem poziadat aj ludi, ktori poradu zacali citat len nedavno, poslite mi vas emailovy kontakt na sarahv@azet.sk, zatial je nas asi 20.
Kto sa chystate oslovit svojich znamych - pravnikov, prosim pokracujte v tom, nakoniec sa dohodneme, s kym do toho pojdeme.
Kathryn - urcite to bude mozne, dam vam vediet.
Pre novych - prosim pozrite si zhrnutie, ktore napisal Ajven 29.6.08 (21. strana), toto je postup, ktoreho sa zatial na doporucenie pravnikov drzime.
Naposledy upravil Saara : 01.07.08 at 12:21
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

FYI citujem zo Správy o činnosti útvaru dohľadu nad finančným trhom
Národnej banky Slovenska za rok 2007

PČSP Rapid poisťovňa, a.s. – komplexný dohľad na mieste bol zameraný na nasledovné
oblasti: správa poistenia, kontrola technických rezerv a ich umiestnenie. Skupina dohľadu
preverovala aj výkazníctvo a účtovníctvo poisťovne.
K 31.12.2007 nebol dohľad na mieste ešte formálne ukončený pri týchto poisťovniach:
· OTP Garancia životná poisťovňa, a. s.
· OTP Garancia, a. s.
· PČSP Rapid poisťovňa, a. s.
· KOOPERATIVA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Odpoveď na podnet NBS: Vážený pán Straňák,

k Vášmu e-mailu zo dňa 14. júna 2008 si Vás dovoľujeme informovať:
Poistná zmluva je vo všeobecnosti dvojstranný právny vzťah medzi poisteným a poisťovňou, ktorého vznik, zmena a zánik sa riadi konkrétnymi zmluvnými dojednaniami príslušného poistného produktu (poistnou zmluvou, všeobecnými poistnými podmienkami) a ustanoveniami 788 až 828a Občianskeho zákonníka. Obidve zmluvné strany sú povinné riadiť sa týmito ustanoveniami.

Podľa § 48 ods. 1 a 2 zákona č. 8/2008 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov Národná banka Slovenska vykonáva dohľad nad činnosťou poisťovne, predmetom ktorého je dodržiavanie ustanovení zákona č. 8/2008 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov a tiež dodržiavanie podmienok určených v povoleniach vydaných podľa tohto zákona, pričom podľa § 48 ods. 4 citovaného zákona predmetom dohľadu nie je prejednávanie a rozhodovanie sporov zo zmluvných vzťahov poisťovní, zaisťovní, pobočiek zahraničných poisťovní alebo pobočiek zahraničných zaisťovní a ich klientov, na ktorých prejednávanie a rozhodovanie sú príslušné súdy alebo iné orgány podľa osobitných predpisov.

Z dôvodu vyššie uvedeného predmetu dohľadu a vylúčenia riešenia sporov zo zmluvných vzťahov poisťovní a ich klientov z právomoci Národnej banky Slovenska je potrebné domáhať sa ochrany práv zo zmluvného vzťahu s poisťovňou cestou súdu.

Iné informácie týkajúce sa spoločnosti Prvá česko-slovenská poisťovňa Rapid, a.s. Vám Národná banka Slovenska nie je oprávnená poskytnúť.

S pozdravom


Ing. Peter Baláž JUDr. Peter Mikloš
riaditeľ odboru povoľovacieho vedúci oddelenia ochrany klienta
a konaní pred NBS
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Ešte niečo k p. JUDr. Jozefíne Žiakovej, naozaj nič nemôže Asociácia poisťovní? A čo taký Kódex etiky v poisťovníctve?
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

22480 Pozri príspevok
Suhlasim. Urcite by sme mali ist do toho spolocne. Druhy prispevok v Palbe hovoril o tom ake spinavosti su mozne, ak sa spoja sudci, prokuratori a policajti. Ak tito chlapici z PCSP maju obdobne vztahy s tymi spravnymi osobami na sudoch a pod., tak to bude boj s veternymi mlynmi tahajuci sa niekolko rokov.
Ak je to aj pravda, mne právnik povedal, že ak sa im "podari vyhrať" súdny spor na základe podplácania, na inom vyššom súde nemajú šancu. Ale vyjadril sa, že je tu cesta ako ten spor vyhrať, s tým, že treba rátať, že súdne jednania budú v KE, teda kde sídli Rapid.
0 0
reska12345 reska12345

reska12345 je offline (nepripojený) reska12345

Dobry

mam podobny problem ako ostatni s touto poistovnou, mam doma oznamenie o zrusenie poistenia s odkupnou hodnotou, avsak chystams a tento sek nevyzdvihnut. Chcem vsak povedat, ze som ochotna bojovat za svoje peniaze, takze ak je tu nejaky lider, som ochotna sa pridat k trestnemu oznameniu, predsa sa mi zda lepsie, ak sa "zgrupi" viac ludi, akoby som bola sama.....
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Poprosim vsetkych zucastnenych, neriesme tu emocionalnu stranku veci /toto nie je linka dovery/, ale zaoberajme sa radsej tym, ako sa z toho co najlahsie a najlacnejsie dostat. Davam navrh do plena. Je tu na porade kopa pravnikov, ktori tu zadara radia, tak im dajme trochu zarobit. A teda moj navrh znie: Ozvite sa niekto z poradakov, moderatorov - pravnikov, ktori ste boli osobne obstastneni vypovedou zmluvy tohto poistneho produktu a ujmite sa toho.
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Chcem pridat mensi postreh od pravnika. Ze ak budete chciet len sumu , ktoru ste do PCSP vlozili, je nespravny postoj. Takto davate Rapidu najavo, ze suhlasite s tym, ze s vami ukoncili positny vztah, ked ziadate len tuto sumu penazi.
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

Samozrejme, Rapid treba sudnou cestou primäť, aby si plnil svoje povinnosti, ktore mu z pred niekolkych rokov uzavretych zmluv s poistencami vyplyvaju.
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

PCSP je neunavna, najnovsie bude chciet vytlct peniaze asi aj od Palby. pozrite:
wwwBODKApcspBODKAskLOMITKOstan1.html
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

Takze PCSP zvazuje tresne oznamenie na relaciu Palba. A zvazuje nahradu skody radovo v stomilionoch. :-)

Napada ma, ze okrem napravy veci (PCSP voci nam klientom) by sme uvazovanou sudnou cestou mohli na oplatku ziadat odskodne od poistovne my klienti.

A aku vysku odskodneho?
podľa príslovia "AKÝ POŽIČAJ TAKÝ VRÁŤ": Rozdiel medzi zaplatenym poistnym, ktore klient dosial zaplatil a odkupnou hodnotou, ktoru nam poistovna chcela vyplatit. O tento rozdiel nas totiz poistovna chcela pripravit. Uz len z principu.
0 0
Shane Shane

Shane je offline (nepripojený) Shane

v tej poistovni robia ludia, ktori asi nie su velmi v poriadku...
skusim najst nejaky kontakt na redaktora palby a napisem mu, ze ma moju plnu podporu, a ze v pripade sudneho sporu som ochotny svedcit, ze vsetko co v nej odvysielal je pravda a urcite nie som nastrceny klient... to je nehorazna drzost, komentare tejto poistovne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať