Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Ajven Pozri príspevok
Jarecko,

mne je to vsetko jasne, ja len otvaram moznost, ci naozaj bude potrebne iniciovat nejaky sud, lebo zatial teda podla hovorcu nedoslo k zruseniu ziadnej zmluvy a aj to, ze posielaju seky s odkupnou hodnotou moze byt finta, ze ked len par si ich prevezme, tak uz automaticky suhlasili s tym co je v listoch, resp. ako je to tu uz v starsich prispevkoch spominane, tazko budu argumentovat, ze vazne trvali na pokracovani zmluvy, ked vybrali odkupnu hodnotu.

Ja mam pocit, ze sa im podaril sikovny tah, kde usetrili kopec penazi len tym, ze sa povyhrazali klientom. Dovolim si tvrdit ze vecsinu poistiek nemaju uzavretu mladi ludia ale skor ti skor narodeni a ti niesu zvyknuti na taketo praktiky. Takze sa im mozno podarilo za 2-3 tyzdne a par postovych znamok znizit buduce plnenie radovo o miliony s tym, ze nam "nerozhodnym" nakoniec poistky nezrusia.
Myslite, ze by to takto mohlo byt ?

Sem s Vasimi nazormi.

P.S. Toto by bolo zrejme ale realne iba v pripade, keby prave tym, ze listy niesu doporucene mohli ziskat vyhodu v podobe argumentu, ze takato korespondencia nieje zavezna ani pre jednu stranu, alebo nieco v tom duchu. Ze proste to oznamenie o ukonceni poistenia nebolo myslene vazne.
Tak ako pises, tak presne aj mna napadla takato varianta. No nik netusi, ci tomu aj tak bude. Ak by tomu tak bolo, tak tato ich "HRA" s klientami hranici s podvodom a take nieco zacat aj praktizovat, tak na to treba riadny kus drzosti.....
0 0
Steve8 Steve8

Steve8 je offline (nepripojený) Steve8

Myslím si, že PCSP si veľmi dlho a dopodrobna pripravovala túto "akciu".Istotne má všetky svoje kroky prekonzultované s právnikmi a rôznymi titulovanými odborníkmi aj keď to z ich strany vypadá amatérsky.Prečítal som si všetky príspevky ktoré boli doposiaľ napísané v tejto diskusii a konštatujem, že je to smutné čítanie a pre väčšinu dotknutých klientov PCSP sa to i smutne skončí.Nakoniec PCSP je len kvapka v oceáne humusu, ktorým sme obklopení a takto podobne to funguje v živote."Biznis je biznis." Veď žijeme v dobe kde etika, morálka, slušnosť sú podriadené mamonu a egoizmu. Potom to už je len o drzosti, o hrúbke kože a o nejakých prvopočiatočných zvieracích inštinktoch.

Veľa síl a trpezlivosti
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Dobrý deň,

čo tak spoločné stretnutia zorganizovať vo viacerých mestách, zistiť, aký je skutočne záujem o spoločnú žalobu. Nie každý si môže dovoliť cestovať niekoľko sto km, či už z časových, osobných alebo finančných dôvodov. Keby boli stretnutia vo viacerých mestách, možno by sa zišlo viac poškodených. Na východe navrhujem Košice.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Vlasta - zaujem o spolocnu zalobu je uz velky. Momentalne sa hlada advokatska kancelaria, ktora by to vsetko vedela zorganizovat, resp. nejake sa uz nasli a v najblizsej dobe sa maju rozhodnut, ci do toho idu a akym sposobom to bude cele prebiehat.
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

Ako som spominal, vyuzivam este moznost listovej komunikacie s PCSP (vid prva_ceskoslovenska-odpoved_na_oznamenie_o_zaniku_tpl.doc na 26 strane tejto diskusie)
Akonahle zareaguju, dam vediet.
S pozdravom
Stano
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Ajven Pozri príspevok
Ahoj 1zuzana

ja ti teda odpoviem uplne presne, co chcem dosiahnut a verim ze odpoviem aj za ostatnych:

- pokracovanie poistnej zmluvy podla pôvodne dohodnutych podmienok az do doby jej plnenia, alebo do jej datumu splatnosti v pripade dozitia
Mno, aby som pridal aj ja svoju trosku do mlyna. Len sa tu melie o kolektivnej zalobe a nikto nic. Ja som rozhodnuty este tyzden pockat, k comu sa tu dopracujeme a ak k nicomu, podat individualnu zalobu, presne v tom istom zmysle, ako si vyssie popisal. Budem ziadat, aby sud rozhodol v plnej miere v moj prospech a aby odporucil poistovni, ak sa citi byt poskodena statom, nech sa obrati ona na sud. Zakon č. 514/2003 ju k tomu opravnuje.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Robovi - nie je pravda, ze nikto nic. Ako som uz spominala, jedna advokatska kancelaria pripravuje spolocnu zalobu. V najblizsich dnoch sa maju rozhodnut ako dalej, potom to sem vyvesim. Dajme im este cas, nie je to jednoduche, budu musiet zorganizovat desiatky, mozno stovky ludi (a to neprehanam). Najhorsie co sa moze stat je, ze z toho uskocia. Lenze zacinaju sa objavovat pravnici, ktori by zvladli zastupovat mozno nie stovky ale desiatky poskodenych, takze sa pridame k nim. Ak aj vy niekoho takeho poznate, dajte mi o nom vediet (je dobre mat zadne dvierka). A komu vyhovuje a ma financne moznosti ist do toho individualne, moze to tiez skusit.
Chcela by som vsetkych poprosit o trpezlivost. Nie je pravda, ze cas hra proti nam. Ludom este len v tychto dnoch chodia oznamenia o ukonceni poistenia.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Ja som sa pokusil kontaktovat jedneho bratislavskeho pravnika. No ihned po prezreti prispevku v Palbe, ako prvotnu informaciu o problematike, nemal zaujem ani o osobne stretnutie a nastudovat si podrobnejsie danu problematiku (listy od PCSP, VPP a pod.). Jeho vyjadrenie bolo, ze takyto spor pre neho nie je zaujimavy, pravdepodobne financne a ze sa to moze tahat niekolko rokov. Proste nemal zaujem o tento pripad. Urcite z dovodu financneho a mozno aj preto, ze sa mu to zdalo prilis na dlhe lakte a komplikovane. Neviem. Nevedel mi ani odporucit nejakeho kolegu, ktory by o to mal zaujem. Pravdepodobne si mozu vyberat lepsie financne ohodnotene a jednoduchsie pripady. Mozno by to bolo zaujimave pre nejakeho mladeho ambiciozneho pravnika, ktory by sa chcel trochu zviditelnit a urobit si reklamu, v pripade vyhrateho sudneho sporu.
Mrzi ma, ze to takto dopadlo. Pokusim sa zistovat dalej.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Saara Pozri príspevok
Robovi - nie je pravda, ze nikto nic. Ako som uz spominala, jedna advokatska kancelaria pripravuje spolocnu zalobu. V najblizsich dnoch sa maju rozhodnut ako dalej, potom to sem vyvesim. Dajme im este cas, nie je to jednoduche, budu musiet zorganizovat desiatky, mozno stovky ludi (a to neprehanam). Najhorsie co sa moze stat je, ze z toho uskocia. Lenze zacinaju sa objavovat pravnici, ktori by zvladli zastupovat mozno nie stovky ale desiatky poskodenych, takze sa pridame k nim. Ak aj vy niekoho takeho poznate, dajte mi o nom vediet (je dobre mat zadne dvierka). A komu vyhovuje a ma financne moznosti ist do toho individualne, moze to tiez skusit.
Chcela by som vsetkych poprosit o trpezlivost. Nie je pravda, ze cas hra proti nam. Ludom este len v tychto dnoch chodia oznamenia o ukonceni poistenia.

Ved hej, hentake konzorcium, taky pravnik, tamtaky pravnik. Chce to konkretnosti. To ma presvedci. Ergo, zatial nikto nic.
0 0
mrievajova mrievajova

mrievajova je offline (nepripojený) mrievajova

ahojte, zapajam sa aj ja do diskusie nakolko patrim medzi poskodenych. Ja som bohuzial naletela tiez na ich sladke slova. ked mi poslali "40 korunovy bonus" ako darcek bolo mi to dost cudne a tak som zasla na pobocku v ktorej pracovali dve ubohe panie ktore tam nikdy poriadne neboli az na terti raz sa mi podarilo zastihnut. Pani ktora sa hrala na veducu som sa jasne a zretelne dva krat opytala ze ci sa mojim podpisom zmenia moje povodne uzavrete podmienky ona mi do oci odpovedala ze sa nic nemeni. To bol teda charakter. A tak som podpisala............ Chcem sa zapojit do vsetkeho co sa podnikne lebo asi uz aj tak nedostanem od nich ani len to co som tam vlozila.
Nova poradacka Mirka
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

niekto z nickom zuzana pise , ze bud su hlupi a sud prehraju , alebo su vychcani a potom sud vyhraju ... Naozaj !? Tak to vidis ty ? Co tak fakty , realita , pravda ?!
V dalsich prispevkoch nas ten isty nick vyzyva k "rozvaznosti" , lebo ked prehrame nedostaneme nic ..... !!!

Nebojim sa ani nahodou ze ti uboziaci vyhraju sud . Jediny tromf , ktori maju v rukach ja nasa IMPOTENCIA !
/ impotencia = no action //
Naposledy upravil Viliam Peter : 13.07.08 at 00:41
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Viliam Peter Pozri príspevok
niekto z nickom zuzana pise , ze bud su hlupi a sud prehraju , alebo su vychcani a potom sud vyhraju ... Naozaj !? Tak to vidis ty ? Co tak fakty , realita , pravda ?!
V dalsich prispevkoch nas ten isty nick vyzyva k "rozvaznosti" , lebo ked prehrame nedostaneme nic ..... !!!
" A teraz mili moji " ked ja ten sud prehram /v co NEVERIM / obratim sa na sud EU v Strasburgu a zalovat budem Slovensku republiku za vytvorenie legislativy , plne v zaujmoch darebakov, kriminalnikov , podvodnikov ... budem ziadat odskodne za psychicky damage a stress sposobeny stratou poistky , stratou dovery ...... atd .

Nebojim sa ani nahodou ze ti uboziaci vyhraju sud . Jediny tromf , ktori maju v rukach ja nasa IMPOTENCIA !
/ impotencia = no action //
Viliam Peter, moje prispevky boli len takou „hlasnou“ uvahou – mam totiz pochybnosti (a zrejme nie som sama). A mam ich aj preto, co som uz napisala v predchadzajucich prispevoch, aj preto, ze v tomto state sme uz, bohuzial, viackrat boli svedkami toho, ze fakty, realita a pravda stali a bezradne prestupovali z nohy na nohu na jednej strane a slovenske „tzv. pravo“ sa im na plne usta rehotalo presne na tej opačnej.

Ja sama som vzdy bola clovekom, ktory sa urcite nebal ist do boja v prvej linii a velakrat hajil spravodlivost aj na ukor svojho pohodlia a dusevneho pokoja. Urcite teda nikoho nechcem nabadat na to, aby do boja nesiel. Ak boli moje prispevky takto pochopene, je mi to luto. Bola by som rada, keby si ich kazdy vysvetlil tak, ako boli myslene. T. j. aby si kazdy DOBRE uvazil, co chce svojou reakciou dosiahnut. A potom si, samozrejme, vybral primeranu reakciu (boj alebo rezignaciu). To je vsetko. Islo (a stale ide) mi len o to, DOBRE (+ rychlo) si to premysliet. A potom uz nelutovat a v „akcii“ necuvat. Hovorim teraz, samozrejme, hlavne o moznosti zazalovat PCSP, pretoze ti, ktori rezignuju (= zoberu odkupnu hodnotu), uz na vyber asi velmi mat nebudu (kiezby som sa mylila...).

Rozhodnutie je na kazdom z nas. Co clovek – to iny pripad. Pisem teda hlavne o tom, ze kazdy z nas tam spori inu dobu a vlozil tam rozny obnos penazi. Mozem teda na ilustraciu uviest seba a mozno sa bude dat lepsie pochopit, preco som na „vazkach“.

Ak zoberiem odkupnu hodnotu, ktoru mi PCSP drzo vnucuje, pridem cca o 17000 (do PCSP som za 10 rokov vlozila cca 42000 a mam dostat cca 25000 – samozrejme, neratam uroky a pod.). Vzhladom na uspory a odkupnu hodnotu niektorych z vas je to mozno malo. A malo je to aj vzhladom na to, o co vsetko by som (cisto teoreticky) mohla este mozno prist, ak by som bola aj nadalej klientom PCSP (uz im totiz neverim). Avsak vzhladom na to, ze je to 1,5 nasobok mojho mesacneho platu, je to dost. A dost je to aj vzhladom na to, ze sme mlada domacnost, kde stale chybaju nejake tie korunky (splacame hypoteku). A, samozrejme, zalostne vela je to hlavne vzhladom na to, co mi PCSP svojho casu zarucovala v zmluve. Co s tym teda???

Viliam Peter, urcite s tebou suhlasim v tom smere, ze poistovni urcite treba dat nejako jasne najavo, ze s ludmi a ich usporami (+ dusevnym zdravim) nemoze len tak zametat. Pravdou totiz je, ze ta spomenuta ludska „impotencia“, ustupcivost a neschopnost ludi asertivne reagovat na svinstva vzdy robi „svoje“. Tym totiz spolocnost jasne dava zelenu obludam podobnym tym, ake sefuju v PCSP.

Niekto sa tu uz vsak pytal aj na Pyrrhovo vitazstvo... A to je prave ten „chrobak“, ktory vrta v hlave aj mne. Bohuzial, s tymto asi pocitali aj v PCSP (su to vsetko vagabundi, a ten z nich, kto vymyslel tuto taktiku, je strateg-genius!).

Stale sa teda tocim dookola a pisem to iste – len inymi slovami: urcite nie som proti spravodlivemu boju – len (takpovediac) hlasno uvazujem...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

mrievajova Pozri príspevok
ahojte, zapajam sa aj ja do diskusie nakolko patrim medzi poskodenych. Ja som bohuzial naletela tiez na ich sladke slova. ked mi poslali "40 korunovy bonus" ako darcek bolo mi to dost cudne a tak som zasla na pobocku v ktorej pracovali dve ubohe panie ktore tam nikdy poriadne neboli az na terti raz sa mi podarilo zastihnut. Pani ktora sa hrala na veducu som sa jasne a zretelne dva krat opytala ze ci sa mojim podpisom zmenia moje povodne uzavrete podmienky ona mi do oci odpovedala ze sa nic nemeni. To bol teda charakter. A tak som podpisala............ Chcem sa zapojit do vsetkeho co sa podnikne lebo asi uz aj tak nedostanem od nich ani len to co som tam vlozila.
Nova poradacka Mirka
Ahoj Mirka!
obavam sa, tym, ze si ,,naletela,, na 40 Sk bonus asi nebudes mat vela manevrovacich moznosti, dostali ta tam kam chceli a to na ich nove VPP, ktore su velmi nevyhodne pre poistenca a co bude dalej zo strany PCSP voci tebe to si len domyslam, asi ti zmenia typ poistenia na to ich velehlasne EUROKAPITAL PLUS a tam uz je nizsia urokova miera, dlhsia doba platenia a mozno dalsie ,, naslapne miny,, o ktorych neviem lebo uz ma ta poistovna prestala zaujimat z pohladu ponuky produktov.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

1zuzana Pozri príspevok
Viliam Peter, moje prispevky boli len takou „hlasnou“ uvahou – mam totiz pochybnosti (a zrejme nie som sama). A mam ich aj preto, co som uz napisala v predchadzajucich prispevoch, aj preto, ze v tomto state sme uz, bohuzial, viackrat boli svedkami toho, ze fakty, realita a pravda stali a bezradne prestupovali z nohy na nohu na jednej strane a slovenske „tzv. pravo“ sa im na plne usta rehotalo presne na tej opačnej.

Ja sama som vzdy bola clovekom, ktory sa urcite nebal ist do boja v prvej linii a velakrat hajil spravodlivost aj na ukor svojho pohodlia a dusevneho pokoja. Urcite teda nikoho nechcem nabadat na to, aby do boja nesiel. Ak boli moje prispevky takto pochopene, je mi to luto. Bola by som rada, keby si ich kazdy vysvetlil tak, ako boli myslene. T. j. aby si kazdy DOBRE uvazil, co chce svojou reakciou dosiahnut. A potom si, samozrejme, vybral primeranu reakciu (boj alebo rezignaciu). To je vsetko. Islo (a stale ide) mi len o to, DOBRE (+ rychlo) si to premysliet. A potom uz nelutovat a v „akcii“ necuvat. Hovorim teraz, samozrejme, hlavne o moznosti zazalovat PCSP, pretoze ti, ktori rezignuju (= zoberu odkupnu hodnotu), uz na vyber asi velmi mat nebudu (kiezby som sa mylila...).

Rozhodnutie je na kazdom z nas. Co clovek – to iny pripad. Pisem teda hlavne o tom, ze kazdy z nas tam spori inu dobu a vlozil tam rozny obnos penazi. Mozem teda na ilustraciu uviest seba a mozno sa bude dat lepsie pochopit, preco som na „vazkach“.

Ak zoberiem odkupnu hodnotu, ktoru mi PCSP drzo vnucuje, pridem cca o 17000 (do PCSP som za 10 rokov vlozila cca 42000 a mam dostat cca 25000 – samozrejme, neratam uroky a pod.). Vzhladom na uspory a odkupnu hodnotu niektorych z vas je to mozno malo. A malo je to aj vzhladom na to, o co vsetko by som (cisto teoreticky) mohla este mozno prist, ak by som bola aj nadalej klientom PCSP (uz im totiz neverim). Avsak vzhladom na to, ze je to 1,5 nasobok mojho mesacneho platu, je to dost. A dost je to aj vzhladom na to, ze sme mlada domacnost, kde stale chybaju nejake tie korunky (splacame hypoteku). A, samozrejme, zalostne vela je to hlavne vzhladom na to, co mi PCSP svojho casu zarucovala v zmluve. Co s tym teda???

Viliam Peter, urcite s tebou suhlasim v tom smere, ze poistovni urcite treba dat nejako jasne najavo, ze s ludmi a ich usporami (+ dusevnym zdravim) nemoze len tak zametat. Pravdou totiz je, ze ta spomenuta ludska „impotencia“, ustupcivost a neschopnost ludi asertivne reagovat na svinstva vzdy robi „svoje“. Tym totiz spolocnost jasne dava zelenu obludam podobnym tym, ake sefuju v PCSP.

Niekto sa tu uz vsak pytal aj na Pyrrhovo vitazstvo... A to je prave ten „chrobak“, ktory vrta v hlave aj mne. Bohuzial, s tymto asi pocitali aj v PCSP (su to vsetko vagabundi, a ten z nich, kto vymyslel tuto taktiku, je strateg-genius!).

Stale sa teda tocim dookola a pisem to iste – len inymi slovami: urcite nie som proti spravodlivemu boju – len (takpovediac) hlasno uvazujem...
1Zuzanu chapem, sam som v dileme o co sa vlastne sudit.

1. O pokracovanie poistenia v povodnom stave v spolocnosti, ktora u mna absolutne stratila doveru a takz. podkopava nohy svojim doterajsim poistencom, mam dojem, ze to uz nie je poistovna,ale zakuklena spolocnost na prevadzku pyramidovych hier, ktora sa rozhodla vyberat zisky a ostatnych nechala napospas osudu.
2. co dalsie ani nepisem, lebo neviem ci by to malo na sude uspech uz som to raz v predchadzajucich mojich prispevkoch napisal.
3. poradte o co sa da tu sudit aby to malo nejaky uspech, na sude musi byt jasna zaloba coho sa navrhovatel domaha nedaju sa tam pisat uvahy typu co by bolo, ked by bolo, ak by bolo, atd.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

O co sa chceme sudit ...
Prvy krok je jasny . Chceme sudne rozhodnutie podla ktoreho bolo nase poistenie zrusene v rozpore zo zakonom , cim nam vznikla ujma .... bla bla bla . /tento krok vyhrame aj v takej krajine akou je Slovensko /
Druhy krok je forma odskodnenia / vyrovnania .../ a tu chceme;
a;vyplatenie vlozenych penazi /aj s urokmi /
alebo
b;pokracovanie povodneho poistenia
Podla toho ktory variant bude priechodny .... A NATO NAM DA ODPOVED IBA NAS PRAVNIK !!!

Pokracovanie povodneho poistenia v tej istej firme ani mna neurobi najstastnejsim clovekom na svete , ale stat sa vedome dobrovolne nemohucou obetou partie drzych zlodejov ..... to nemozete mysliet vazne .

A pre tych co vazne uvazuju ze to zabalia , mam tiez odpoved na dilemu " Co chceme ?" .
Chcete poprosit pana skapinca a tych dalsich , ktori budu v lete za vase peniaze valat sunky pri mori , aby vam poslali peknu pohladnicu .... / najlepsie aj z logom " ZIVOT BEZ OBAV"
Naposledy upravil Viliam Peter : 13.07.08 at 00:10
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Viliam Peter Pozri príspevok
O co sa chceme sudit ...
Prvy krok je jasny . Chceme sudne rozhodnutie podla ktoreho bolo nase poistenie zrusene v rozpore zo zakonom , cim nam vznikla ujma .... bla bla bla . /tento krok vyhrame aj v takej krajine akou je Slovensko /
Druhy krok je forma odskodnenia / vyrovnania .../ a tu chceme;
a;vyplatenie vlozenych penazi /aj s urokmi /
alebo
b;pokracovanie povodneho poistenia
Podla toho ktory variant bude priechodny .... A NATO NAM DA ODPOVED IBA NAS PRAVNIK !!!

Pokracovanie povodneho poistenia v tej istej firme ani mna neurobi najstastnejsim clovekom na svete , ale stat sa vedome dobrovolne nemohucou obetou partie drzych zlodejov ..... to nemozete mysliet vazne .

A pre tych co vazne uvazuju ze to zabalia , mam tiez odpoved na dilemu " Co chceme ?" .
Chcete poprosit pana skapinca a tych dalsich , ktori budu v lete za vase peniaze valat sunky pri mori , aby vam poslali peknu pohladnicu .... / najlepsie aj z logom " ZIVOT BEZ OBAV"
Ok, Viliam Peter! Teda:

1. chcem sudne rozhodnutie podla ktoreho bolo moje poistenie zrusene v rozpore zo zakonom, cim mi vznikla ujma (tento krok teda mozno vyhram aj v takej krajine, akou je Slovensko);
2. chcem vyplatenie vlozenych penazi aj s urokmi (NEVERIM vsak, ze tento krok na nejakom sude na Slovensku alebo v Strasburgu prejde a ja vyhram);
3. za ZIADNYCH okolnosti nechcem pokracovanie povodneho poistenia v PCSP (odmietam totiz 2x stupit do toho isteho ...);
4. takisto urcite (vzhladom na bod 3) odmietam fintu s variantom, ktory "bude priechodny". Pardon, ale co je to za blbost?

A stat sa vedome a dobrovolne nemohucou obetou partie drzych zlodejov? Myslim, ze to urcite nikto nechce a ani nemysli vazne.

Mozno by stalo za uvazenie este jedno, aby si "cteny" pan Skapinec s kolektivom nemusel v lete za nase peniaze valat sunky pri mori a usetril tak tych neviemkolko tisic, ktore by inak mal investovat do pohladnic "Zivot bez obav" pre vsetkych tych, ktorych, s prepacenim za ostrejsi vyraz, krasne odrbal. TRESTNE OZNAMENIE!
0 0
mrievajova mrievajova

mrievajova je offline (nepripojený) mrievajova

Ahoj Jarecko,
obavam sa ze mas pravdu, no je mozne v tomto state, ze zostane niekto nepotrestany, ked Ti zasle list v ktorom sa pise a je zvyraznene ze znizenim platenia poistneho nedochadza k uzatvoreniu ziadneho noveho poistenia, nedochadza ku zmene doby platenia a ani ku zmene v poistnych sumach, nasledne sa informujes na pobocke kde sa pytas ci sa ti nieco zmeni a odpovedia ti to iste " ze nic sa nemeni" ????????? Citala som ten list od nich niekolkokrat no neprisla som na ten podvod. Som z toho uplne zdrvena! Clovek ledva naskrabe na nejaku poistku a aj to cloveka nakoniec oberu o tie peniaze.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak ja vam poviem aj bez pravnika, o co sa mozte sudit. Sudit sa mozte o to, ze zmluva bola zrusena neopravnene a ziadate pokracovanie takejto zmluvy v povodnej forme a s povodnymi podmienkami. Toto vam podla mojho nazoru odklepne aj ten naskorumpovanejsi sudca. O tom ostatnom mozte len snivat. Je to nejednoznacne a tym padom lahko manevrovatelne. Potom ked pride cas, aby sa zmluva naplnila aj zo strany poistovne sa mozte znovu sudit o to, aby ste peniaze od poistovne dostali.
Len taka otazka na zaver pre Zuzana1. Vies mi povedat, v akom duchu sa ma niest to trestne oznamenie a o ktory paragraf ho chces opriet? Lebo momentalne vsetko, co mi poslali z poistovne je pekne krasne napisane a stale mam, sice manipulovane, moznost si vybrat z ich podmienok. Je to stale len v rovine obcianskeho zakonnika. Ked dokazes panom z PCSP, ze zneuzili tvoje peniaze, zacni spekulovat nad trestnym oznamenim.
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

robovi Pozri príspevok
Tak ja vam poviem aj bez pravnika, o co sa mozte sudit. Sudit sa mozte o to, ze zmluva bola zrusena neopravnene a ziadate pokracovanie takejto zmluvy v povodnej forme a s povodnymi podmienkami. Toto vam podla mojho nazoru odklepne aj ten naskorumpovanejsi sudca. O tom ostatnom mozte len snivat. Je to nejednoznacne a tym padom lahko manevrovatelne. Potom ked pride cas, aby sa zmluva naplnila aj zo strany poistovne sa mozte znovu sudit o to, aby ste peniaze od poistovne dostali.
Tak, s tymto suhlasim v plnej miere! A prave preto, ze to nie je presne to, co by som chcela (a co by asi chceli aj viaceri), vaham, co spravit...

robovi Pozri príspevok
Len taka otazka na zaver pre Zuzana1. Vies mi povedat, v akom duchu sa ma niest to trestne oznamenie a o ktory paragraf ho chces opriet? Lebo momentalne vsetko, co mi poslali z poistovne je pekne krasne napisane a stale mam, sice manipulovane, moznost si vybrat z ich podmienok. Je to stale len v rovine obcianskeho zakonnika. Ked dokazes panom z PCSP, ze zneuzili tvoje peniaze, zacni spekulovat nad trestnym oznamenim.
Moj napad s trestnym oznamenim bol (kedze nie som pravnik) len emocionalnym vykrikom v duchu „topiaci sa aj slamky chyta“... Takze, kazdopadne dakujem za radu.
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

robovi Pozri príspevok
Ked dokazes panom z PCSP, ze zneuzili tvoje peniaze, zacni spekulovat nad trestnym oznamenim.
Robovi, neda mi – tato tvoja veta mi pripada na uvahy velmi inspirativna... Nie som pravnik, takze zasa je to len v rovine uvah sedliackeho rozumu ("co keby?").

Nie je dokazom zneuzitia (alebo pokusu on) fakt, ze PCSP chce jednostranne menit podmienky (a vsetci mame o tom pisomny dokaz v rukach!), ktore budu dokazatelne nevyhodne pre klientov? Ved tym padom nas vlastne vsetkych chce oklamat a my skutocne prideme o (nemale) peniaze...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať