Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
kociova kociova

kociova je offline (nepripojený) kociova

Ma uz niekto reakciu potom ako dostal oznámenie o zániku zmluvy do vlastných rúk a následne na ňu nesúhlasne reagoval?
0 0
kociova kociova

kociova je offline (nepripojený) kociova

Ja cakam co sa bude diat ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kociova Pozri príspevok
Ma uz niekto reakciu potom ako dostal oznámenie o zániku zmluvy do vlastných rúk a následne na ňu nesúhlasne reagoval?
kociova Pozri príspevok
Ja cakam co sa bude diat ....
Čakať môžeš, diať sa nebude nič. Zo strany poisťovne poistný vzťah skončil a nie sú povinný odpovedať na nesúhlas o zrušení poistky. Nanajvýš ti odpovedia, že tvoja žiadosť je bezpredmetná.

Ďalšie kroky sú na teba. Ako bolo hore napísané, pokiaľ budeš chcieť bojovať, musí ísť podnet na súd od teba. Teraz je rada na tebe.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Chobot Pozri príspevok
Čakať môžeš, diať sa nebude nič. Zo strany poisťovne poistný vzťah skončil a nie sú povinný odpovedať na nesúhlas o zrušení poistky. Nanajvýš ti odpovedia, že tvoja žiadosť je bezpredmetná.

Ďalšie kroky sú na teba. Ako bolo hore napísané, pokiaľ budeš chcieť bojovať, musí ísť podnet na súd od teba. Teraz je rada na tebe.
Mam k tomu dotaz. V relacii Palba sa hovorca poistovne k listu "Oznamenie o zaniku poistenia" vyjadril, ze tento list neznamena, ze poistenie je ukoncene. Takze je ukoncene alebo nie? Kedze hovorca poistovne tvrdi, ze ten list neznamena ukoncenie poistneho vztahu, hoci ja ten list povazujem ako ukoncenie poistneho vztahu. Mozem brat jeho vyjadrenie ako za zavazne stanovisko poistovne? Kazdopadne neprisiel mi zatial sek s odkupnou hodnotou, hoci ich list bol zasielany 23.6.2008. Odpovedal som im, ze nesuhlasim, kedze sa odvolavaju na clanok VPP a Obciansky zakonnik, podla ktorych to poistenie jednostranne zrusit nemozu. Uvidim, ze ci bude este nejaka reakcia, kedze som ich poziadal o stanovisko.
0 0
marynz marynz

marynz je offline (nepripojený) marynz

Ahojte, som jedným z tých kotry maju tiez oznamenie o zruseni poistky uz doma..... a chcem sa zapojit....

dozvedel som sa zaujimavu vec, vsetky produkty resp. dohlad vykonava NBS , vraj v PCSP boli vykonane previerky resp. nekjake kontroly az 2 krat a vsetko bolo v poriadku. AK je to tak predpokladam ze banka preverovala aj produkty ktore uz boli na trhu , cize aj nase zmluvy (aspon si myslim), ale aj napriek tomu vraj banka dala produkt prepocitat, avšak tieto materialy su tajne a verejnosti nepristupne. Moze byt na tom nieco pravdy ???

stale mam pocit ze tato vojna mala prebehnut medzi NBS a PCSP , ale uz sme v tom aj my.....

skuste reagovat , dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

22480 Pozri príspevok
Mam k tomu dotaz. V relacii Palba sa hovorca poistovne k listu "Oznamenie o zaniku poistenia" vyjadril, ze tento list neznamena, ze poistenie je ukoncene. Takze je ukoncene alebo nie? Kedze hovorca poistovne tvrdi, ze ten list neznamena ukoncenie poistneho vztahu, hoci ja ten list povazujem ako ukoncenie poistneho vztahu. Mozem brat jeho vyjadrenie ako za zavazne stanovisko poistovne? Kazdopadne neprisiel mi zatial sek s odkupnou hodnotou, hoci ich list bol zasielany 23.6.2008. Odpovedal som im, ze nesuhlasim, kedze sa odvolavaju na clanok VPP a Obciansky zakonnik, podla ktorych to poistenie jednostranne zrusit nemozu. Uvidim, ze ci bude este nejaka reakcia, kedze som ich poziadal o stanovisko.
Ak si dostal Oznámenie o zániku poistenia, tak tvoje poistenie skončilo a ak máš nárok na odkupnú hodnotu, tak by si ju mal v najbližších dňoch dostať (alebo aspoň návratku s oznámením čísla účtu, kam má byť vyplatená).

Pozrel som si vyjadrenia toho hovorcu - šikovný chlapík. S redaktorom sa hrá so slovíčkami. On skutočne má pravdu. V spomínanom prípade nebola zmluva zrušená, zmluva bola platná a účinná. Ide len o to, že zaniklo poistenie a to nie je to isté ako zrušenie zmluvy.

Zabúda však na jednu vec - v Obč. zákonníku § 800 sa nehovorí ani o zrušení zmluvy ani o zániku poistenia, ale o nemožnosti vypovedať poistenie.

Pokiaľ dôjde k súdnemu sporu, verím, že Rapid bude argumentovať, že oni zmluvy nevypovedali - teda neporušili § 800 Obč. Z., ale že poistenie zaniklo iným spôsobom. A dám krk na to, že toto bude ich hlavný argument.

Aby to bolo prehľadnejšie - začnem tou poistnou zmluvou.

Po podpísaní zmluvy oboma stranami je zmluva platná a nedá sa jednostranne zrušiť. Na základe poistnej zmluvy vzniká poistný vzťah. Poistný vzťah sa môže skončiť rôznymi spôsobmi - napr. dožitím a vyplatením poistnej sumy, poistnou udalosťou (smrť) - či už k výplate poistnej sumy dôjde alebo nie (sú prípady, kedy nemá oprávnená osoba nárok na poistné plnenie), výpoveďou zmluvy, alebo napr. zánikom z dôvodu neplatenia poistného.

Poistná zmluva však bude platná, aj keď sa poistný vzťah skončí. To skryte zdôrazňoval aj hovorca - poistná zmluva bola platná, skončilo sa len poistenie. Zmluva by mohla byť neplatná len v ojedinelých prípadoch - keby napr. podpis na zmluve bol sfalšovaný alebo podpísaná osoba by bola v čase podpisu zbavená svojprávnosti.

Zákon v § 802 umožňuje poisťovni odstúpiť od poistnej zmluvy jedine v prípade, ak poistená osoba zamlčala skutočnosti o zlom zdravotnom stave.

Takže zákon len zakazuje poistný vzťah vypovedať zo strany poistiteľa (poisťovne), ale inak k zániku dôjsť môže. Otázne je, ako na súde Rapid obháji zánik poistenia.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Chobot Pozri príspevok
Ak si dostal Oznámenie o zániku poistenia, tak tvoje poistenie skončilo a ak máš nárok na odkupnú hodnotu, tak by si ju mal v najbližších dňoch dostať (alebo aspoň návratku s oznámením čísla účtu, kam má byť vyplatená).

Pozrel som si vyjadrenia toho hovorcu - šikovný chlapík. S redaktorom sa hrá so slovíčkami. On skutočne má pravdu. V spomínanom prípade nebola zmluva zrušená, zmluva bola platná a účinná. Ide len o to, že zaniklo poistenie a to nie je to isté ako zrušenie zmluvy.

Zabúda však na jednu vec - v Obč. zákonníku § 800 sa nehovorí ani o zrušení zmluvy ani o zániku poistenia, ale o nemožnosti vypovedať poistenie.

Pokiaľ dôjde k súdnemu sporu, verím, že Rapid bude argumentovať, že oni zmluvy nevypovedali - teda neporušili § 800 Obč. Z., ale že poistenie zaniklo iným spôsobom. A dám krk na to, že toto bude ich hlavný argument.

Aby to bolo prehľadnejšie - začnem tou poistnou zmluvou.

Po podpísaní zmluvy oboma stranami je zmluva platná a nedá sa jednostranne zrušiť. Na základe poistnej zmluvy vzniká poistný vzťah. Poistný vzťah sa môže skončiť rôznymi spôsobmi - napr. dožitím a vyplatením poistnej sumy, poistnou udalosťou (smrť) - či už k výplate poistnej sumy dôjde alebo nie (sú prípady, kedy nemá oprávnená osoba nárok na poistné plnenie), výpoveďou zmluvy, alebo napr. zánikom z dôvodu neplatenia poistného.

Poistná zmluva však bude platná, aj keď sa poistný vzťah skončí. To skryte zdôrazňoval aj hovorca - poistná zmluva bola platná, skončilo sa len poistenie. Zmluva by mohla byť neplatná len v ojedinelých prípadoch - keby napr. podpis na zmluve bol sfalšovaný alebo podpísaná osoba by bola v čase podpisu zbavená svojprávnosti.

Zákon v § 802 umožňuje poisťovni odstúpiť od poistnej zmluvy jedine v prípade, ak poistená osoba zamlčala skutočnosti o zlom zdravotnom stave.

Takže zákon len zakazuje poistný vzťah vypovedať zo strany poistiteľa (poisťovne), ale inak k zániku dôjsť môže. Otázne je, ako na súde Rapid obháji zánik poistenia.
Sikovny chlapik??? Je to klamar, mam na to fakty, to sa tu uz hadam rozoberalo. Cize "zanik poistenia" sa nerovna "vypovedanie poistenia"? Takze sa zacne hra so slovickami. Aj tak mi nie je jasne ako moze dojst k zaniku poistenia bez toho, zeby poistna zmluva bola zrusena. Nie som pravnik, no nedava mi to logiku. Cize moja poistna zmluva bude nadalej platna, ale moje poistenie uz zaniklo? Tomu fakt nerozumiem. Kedze na zaklade poistnej zmluvy vznika poistny vztah, tak na zaklade zrusenia poistnej zmluvy by mal aj koncit poistny vztah. Ved zakladom poistnej zmluvy je poistenie, tak ako sa moze zrusit poistny vztah bez zrusenia prip. vypovedania poistnej zmluvy? A dalej tvrdis, ze zakon zakazuje vypovedat poistny vztah zo strany poistitela. Takze nemozu ani vypovedat poistny vztah, hoci zmluva nebola zrusena, ale moze dojst k zaniku poistenia. To je dobra haluz.

A este k tomu dodam. Obsahom spominaneho listu bolo viac stran. Na jednom liste bol spominany datum ukoncenia poistneho vztahu k 15.6.2008 a na dalsom liste bol uvedeny datum ukoncenia poistneho vztahu 16.5.2008. Nemam ten list pri sebe. Jedna strana obsahovala VEC s nazvom "Oznamenie o ukonceni poistenia" a druha VEC "Oznamenie o ukonceni poistenia s vyplatenim odkupnej hodnoty". Tak ktory datum mam povazovat ako zaklad pre ukoncenie poistenia? Ako take nieco mozu vobec poslat v liste, ktory ma by povazovany za ukoncenie poistenia?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Citujem. "Po podpísaní zmluvy oboma stranami je zmluva platná a nedá sa jednostranne zrušiť. Na základe poistnej zmluvy vzniká poistný vzťah. Poistný vzťah sa môže skončiť rôznymi spôsobmi - napr. dožitím a vyplatením poistnej sumy, poistnou udalosťou (smrť) - či už k výplate poistnej sumy dôjde alebo nie (sú prípady, kedy nemá oprávnená osoba nárok na poistné plnenie), výpoveďou zmluvy, alebo napr. zánikom z dôvodu neplatenia poistného."

Uz aj keby bola hra so slovickami, tak na zaklade toho, co si uviedol, tak nemozu ukoncit ani poistny vztah a toboz nie takym sposobom akym ho chcu ukoncit. Nevyplatili mi poistnu sumu, zatial zijem, jednostranna vypoved zmluvy zo strany poistitela nie je mozna a poistenie som si platil pocitvo bez omeskania a mam ho uz splatene. Takze?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

1zuzana Pozri príspevok
Robovi, neda mi – tato tvoja veta mi pripada na uvahy velmi inspirativna... Nie som pravnik, takze zasa je to len v rovine uvah sedliackeho rozumu ("co keby?").

Nie je dokazom zneuzitia (alebo pokusu on) fakt, ze PCSP chce jednostranne menit podmienky (a vsetci mame o tom pisomny dokaz v rukach!), ktore budu dokazatelne nevyhodne pre klientov? Ved tym padom nas vlastne vsetkych chce oklamat a my skutocne prideme o (nemale) peniaze...
Vravim, v kazdom pripade je to len ponuka, ktoru mas moznost neakceptovat. .
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Takze tym aktivnejsim neostava ine, len sa priamo poistovne opytat, ci zanik poistenia = vypovedanie poistnej zmluvy. Ak odpovedia priamo, o com dost pochybujem, mame ich v hrsti. Ziadat treba konkretnu a vyslovnu odpoved v zmysle, ano, alebo nie.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Citala som ten list od nich niekolkokrat no neprisla som na ten podvod. Som z toho uplne zdrvena!

Pre Mirku.
List bol iba medovy motuz, keby si citala tie nove VPP aj s dodatkami (ktore su na webovej stranke PCSP) ku ktorym sa podpisom zavezujes mozno by si zapochybovala ci prijat ten bonus nakolko z mojho pohladu tie nove VPP su tak motajuco napisane pre klienta, ze ich bezny clovek musi pomaly viackrat precitat aby zistil co ho caka a vela ludi nema chut to citat nakolko oproti starym VPP su dlhe a zlozite skratka nezazivne na citanie a to je asi aj cielom PCSP, znervoznit klientov aby to necitali a aby rovno podpisali to co PCSP chce.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

robovi Pozri príspevok
Takze tym aktivnejsim neostava ine, len sa priamo poistovne opytat, ci zanik poistenia = vypovedanie poistnej zmluvy. Ak odpovedia priamo, o com dost pochybujem, mame ich v hrsti. Ziadat treba konkretnu a vyslovnu odpoved v zmysle, ano, alebo nie.


Z toho co napisal chobot som vyrozumel , ze zmluva, to je kus uradneho papiera na ktorom je spisana dohoda o poisteni medzi mnou a poistovnou ..... Ten kus papiera /pokial som pri podpisovani nebol zbaveny svojpravnosti , alebo nepodvadzal / je platny naveky . Jeho platnost nekonci ani ukoncenim poistenia !!! // Asi nieco podobne ako je stale platny sobasny list mojho dedka a babky , ktori su uz davno nebohi // Chobot , prosim , oprav ma ked sa mylim .
To co nas zaujima je ZANIK POISTENIA . Mame oficialny platny dokument , ze nase POISTENIE bolo jednostrane UKONCENE . Nech nas nemyli ze zmluvy su stale platne. / ako to tvrdil hovorca a pritom nahodou ani neklamal /
Naposledy upravil Viliam Peter : 15.07.08 at 01:12
0 0
EvkaK. EvkaK.

EvkaK. je offline (nepripojený) EvkaK.

Ahojte všetci. Z toho čo napisal Chobot a Viliam Peter som mierne v šoku.

Nahodou som na tuto diskusiu natrafila, ked som hladala pomoc na internete. Našla som tu pomerne dosť veľa užitočných rád, aj ked mi trvalo asi 2 hodiny, kým som si všetko prečítala.
Moj manzel má tiez túto zmluvu, teda akj ju skutočne ešte stále má. S ničim sme nesúhlasili a radili sme sa so znamym právnikom. Potom ako si pozrel Palbu zahlásil, ze je ťažko povedať, čo sa dá vlastne žalovať. Teraz som vlastne na začiatku a neviem čo máme robiť.
Nechcem jednoducho súhlasiť s tým, čo ten moj známy povedal. Poisťovna si predsta nemôze robiť čo chce a takto s nami kývať a rušiť zmluvu, či poistenie. Hádam tu ešte existuje právny štát.

Chobot napísal : Pozrel som si vyjadrenia toho hovorcu - šikovný chlapík. S redaktorom sa hrá so slovíčkami. On skutočne má pravdu. V spomínanom prípade nebola zmluva zrušená, zmluva bola platná a účinná. Ide len o to, že zaniklo poistenie a to nie je to isté ako zrušenie zmluvy.

To snáď nie. Podobne mi to povedal aj ten moj právnik a dokonca našiel dalšie hry so slovíčkami pri tej nulovej odkupnej hodnote pre tú nešťastnú pani, čo im napísala ten rozhorčený list. Hovorca tam povedal niečo také akože keď klient platil poriadne poistné, určite nebude nulová odkupná atď. No a v tej Palbe bolo spomenuté, že mala niečo nezaplatené.
Aj s tými šiestymi percentami si nie som istá, lebo na tej poistke čo mi poslali po podpise ich mám napísané. Ale právnik si odomna vypýtal podpísanú zmluvu a skoro ma porazilo, keď som zistila, že to tam nemám napísané. Podla právnika je podstatné to čo je v zmluve.
A zas ma skoro šlaktrafil keď som zistila, že aj v palbe ten chytrak tvrdí, že tie papiere čo mu pán redaktor ukázal nie sú poistná zmluva podpísaná klientom a poistovnov. Tomu sa mi nechce veriť, veď aj tie poistky, čo poisťovna posiala sú úradné dokumenty a súd ich musí uznať.

A vraj na súde neobstoja ani tvrdenia, že nechtiac to niekto podpísal. Z právneho hladiska existuje len či podpísal alebo nepodpísal. Vraj je tam nezrovnalosť aj pokiaľ ide o zmenu tej poistnej sumy, ako sa pýtal p. Karoly. Že vraj je to niečo iné ako poistné plnenie. Muž ale stále čaká a zatial nič poistovni nepodpísal. Odpoved sme zatial nedostali a zrejme už asi nedostaneme. A pán hovorca a vedenie už asi dovolenkujú na exotických ostrovoch. Ked som si jeho meno dala do goglu, tak som zistila, že robil novinára a hovorcu niekde v Bratislave. Asi si ho v košiciach najali aby sa s klientami ťahal o slovíčka. Ja ale takúto hru odmietam a vytrvám až dokonca.

Chcem sa preto opýtat ako je to s tou hromadnou žalobou? Dá sa ešte pripojiť? Viac ludí toho viac dokáze. A nemohol by nás v krajnom prípade zastupovať p. Klavec, čo bol aj palbe a hovoril že je to na 100% isté?
Saara uz nieco zistila?

Evka
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

quote 1zuzana; Ok, Viliam Peter! Teda:

1. chcem sudne rozhodnutie podla ktoreho bolo moje poistenie zrusene v rozpore zo zakonom, cim mi vznikla ujma (tento krok teda mozno vyhram aj v takej krajine, akou je Slovensko);
2. chcem vyplatenie vlozenych penazi aj s urokmi (NEVERIM vsak, ze tento krok na nejakom sude na Slovensku alebo v Strasburgu prejde a ja vyhram);
3. za ZIADNYCH okolnosti nechcem pokracovanie povodneho poistenia v PCSP (odmietam totiz 2x stupit do toho isteho ...);
4. takisto urcite (vzhladom na bod 3) odmietam fintu s variantom, ktory "bude priechodny". Pardon, ale co je to za blbost?


" priechodny " - uskutocnitelny , dosiahnutelny , mozny ....atd.




Zaujimave , ze prave niekto ,kto v kazdom svojom prispevku zdoraznuje , ze nema pravnicke vzdelanie a pouziva len svoj sedliacky rozum , povazuje za blbost ked sa niekto iny vyjadri len tak nepravnicky ,neprofesionalne , sedliacky...


K veci . Preco si myslite , ze dosiahnut aby nam boli vratene spat vsetky vlozene peniaze je nedosiahnutelne ?
Preco pokracovanie poistenia v tej istej pofidernej firme sa zda byt pravdepodobnejsi vysledok pripadneho sudneho pojednavania ?
Nebolo uz nase poistenie v PCSP a.s. jednostrane zrusene ?
Neobdrzal kazdy z nas domov jasny jednoznacny dokaz , ze jeho poistenie v PCSP a.s. uz neexistuje ?
Moze sud rozhodnut , aby pokracovalo nieco co uz neexistuje ???
Ak poistenie nemoze pokracovat pretoze ho uz niet , ako nas sud odskodni ...... ?
Preco sa nam variant a; vyplatenie vsetkych vlozenych penazi aj s urokmi , zda stale byt nedosiahnutelny ?
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Naposledy upravil Viliam Peter : 15.07.08 at 19:41
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Viliam Peter Pozri príspevok
Z toho co napisal chobot som vyrozumel , ze zmluva, to je kus uradneho papiera na ktorom je spisana dohoda o poisteni medzi mnou a poistovnou ..... Ten kus papiera /pokial som pri podpisovani nebol zbaveny svojpravnosti , alebo nepodvadzal / je platny naveky . Jeho platnost nekonci ani ukoncenim poistenia !!! // Asi nieco podobne ako je stale platny sobasny list mojho dedka a babky , ktori su uz davno nebohi // Chobot , prosim , oprav ma ked sa mylim .
To co nas zaujima je ZANIK POISTENIA . Mame oficialny platny dokument , ze nase POISTENIE bolo jednostrane UKONCENE . Nech nas nemyli ze zmluvy su stale platne. / ako to tvrdil hovorca a pritom nahodou ani neklamal /

Ktory z tych dvoch spominanych oficialnych dokumentov povazujes za platny? Ten kde je uvedeny datum zaniku poistenia k 15.6.2008 alebo ten druhy, kde je uvedeny datum zaniku poistenia k 16.5.2008?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

22480 Pozri príspevok
Ktory z tych dvoch spominanych oficialnych dokumentov povazujes za platny? Ten kde je uvedeny datum zaniku poistenia k 15.6.2008 alebo ten druhy, kde je uvedeny datum zaniku poistenia k 16.5.2008?
Ja by som považoval ten, ktorý bol zaslaný poisťovňou ako posledný. Môže sa stať, že týždeň pred skončením poistenia zašlú oznámenie o ukončení poistenia, ale poistenie ukončia napr. o mesiac neskôr a zašlú nové oznámenie o ukončení poistenia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Viliam Peter Pozri príspevok

K veci . Preco si myslite , ze dosiahnut aby nam boli vratene spat vsetky vlozene peniaze je nedosiahnutelne ?
Pretože na to by si nemal nárok ani v prípade, keby poistná zmluva pokračovala. Musel by si mať nejaký dôvod, prečo by mala byť poistná zmluva neplatná od začiatku, vtedy by mohlo dôjsť k vráteniu všetkého zaplateného poistného. Inak nemáš nárok na takúto požiadavku.

Tvoje poistenie predsa riadne trvalo, bol si poistený, dostal si službu. Nemôžeš preto žiadať vrátiť všetko, čo si zaplatil, nanajvýš odkupnú hodnotu.

To je ako keby si si kúpil lístok na vlak 2. triedy do Košíc a vlak by nemal vozne 2. triedy, len 1.triedu. Sprievodca by zistil, že máš lístok na 2. triedu a chcel by od teba doplatok na 1. triedu. Ty by si odmietol, tak by ťa vyhodil v Margecanoch. Ty by si protestoval a čo by si žiadal?

- dopraviť sa do Košíc?
- vrátiť späť celé cestovné? (prečo, veď si sa odviezol až do Margecan).

Poistenie nie je ako kúpna zmluva, kde za určitých podmienok môžeš od zmluvy odstúpiť a predávajúci je povinný ti vrátiť peniaze.

Viliam Peter Pozri príspevok
Preco pokracovanie poistenia v tej istej pofidernej firme sa zda byt pravdepodobnejsi vysledok pripadneho sudneho pojednavania ?
Pretože poisťovňa nemala právo vypovedať poistenie a ty máš preto nárok požadovať, aby poistenie pokračovalo tak, ako bolo dohodnuté.

Viliam Peter Pozri príspevok
Nebolo uz nase poistenie v PCSP a.s. jednostrane zrusene ?

Neobdrzal kazdy z nas domov jasny jednoznacny dokaz , ze jeho poistenie v PCSP a.s. uz neexistuje ?
Áno, poistenie bolo zrušené. Ale poisťovňa je schopná poistenie obnoviť za pôvodných podmienok, ak je na to dôvod.

Viliam Peter Pozri príspevok
Moze sud rozhodnut , aby pokracovalo nieco co uz neexistuje ???
Áno, súd môže tak rozhodnúť. Dá poisťovni obnoviť poistný vzťah.

Viliam Peter Pozri príspevok
Ak poistenie nemoze pokracovat pretoze ho uz niet , ako nas sud odskodni ...... ?
Poistenie môže pokračovať ak tak rozhodne súd. Ale súd ťa určite nebude odškodňovať.

Viliam Peter Pozri príspevok
Preco sa nam variant a; vyplatenie vsetkych vlozenych penazi aj s urokmi , zda stale byt nedosiahnutelny ?
/ teda nepriechodny //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Už som napísal vyššie - nemáš na to zákonný nárok.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Viliam Peter Pozri príspevok
Preco pokracovanie poistenia v tej istej pofidernej firme sa zda byt pravdepodobnejsi vysledok pripadneho sudneho pojednavania ?
Nebolo uz nase poistenie v PCSP a.s. jednostrane zrusene ?
Neobdrzal kazdy z nas domov jasny jednoznacny dokaz , ze jeho poistenie v PCSP a.s. uz neexistuje ?
Moze sud rozhodnut , aby pokracovalo nieco co uz neexistuje ???
Ak poistenie nemoze pokracovat pretoze ho uz niet , ako nas sud odskodni ...... ?
Chod sa poradit s nejakym pravnikom, aby si bol v obraze.
Mozes ziadat naspat to, co bolo protipravne porusene. V tomto pripade pokracovanie zmluvy o poisteni a poistenia.
Sud rozhodnut moze o tom, ze to vypovedanie zmluvy, tzn, neexistencia je neplatna a tym padom zmluva bezi dalej, akoby sa nic nebolo stalo.
Pokial by nastali nejake nezvratitelne kroky, ktorymi ta poskodia, mozes ziadat odskodne. Nic take zatial nenastalo.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Chobot Pozri príspevok
Ja by som považoval ten, ktorý bol zaslaný poisťovňou ako posledný. Môže sa stať, že týždeň pred skončením poistenia zašlú oznámenie o ukončení poistenia, ale poistenie ukončia napr. o mesiac neskôr a zašlú nové oznámenie o ukončení poistenia.
Tak ako som spominal, ale asi som sa zle vyjadril, tak obidva "Oznamenia o zaniku poistenia" boli poslane v jednom liste, cize v jednej obalke.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

22480 Pozri príspevok
Tak ako som spominal, ale asi som sa zle vyjadril, tak obidva "Oznamenia o zaniku poistenia" boli poslane v jednom liste, cize v jednej obalke.
Tak potom poisťovňa narobila zmätok, pretože oznámila 2 rôzne dátumy zániku. Jedine ona môže jednoznačne povedať, kedy poistenie zaniklo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať