Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

VelkyRadca

Opravujem tu web adresu aby sa dala otvarat priamo z prispevku, chybalo ti tam jedno male ,,w,,.
Mozes si to upravit aj sam, ked dole vo svojom prispevku po prihlaseni kliknes na slovo ,, uprav ,, a potom das ulozit, mna na to, ze sa to tak da upozornila Saara, za co jej dakujem a odovzdavam to dalej.

http://www.advokatke.sk/?mod=pro-bono
Naposledy upravil jarecko : 17.07.08 at 17:19
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

text listu z webu http://www.advokatke.sk/?mod=pro-bono :

PRO BONO – Zmena poistných zmlúv
V poslednom čase sa množia dotazy ohľadne praktík spojených so zmenami poistných zmlúv. V súvislosti s činnosťou advokátskej kancelárie a jedným zo základných poslaní advokácie – poslaním prispievať k starostlivosti o právne povedomie a právnu kultúru spoločnosti ako aj ochrane spravodlivosti a právnej ochrany jednotlivcov, vrátane tých, ktorým je právna pomoc prakticky nedostupná si Vám advokátska kancelária JUDr. Martina Gombosová dovoľuje v rámci aktivity pro bono ponúknuť krátke vyjadrenie k otázke zmeny poistných zmlúv.
Všetky zmluvy, vrátane poistných zmlúv sú platné, ak sa zmluvné strany slobodne o bez omylu a spĺňajú všetky zákonom stanovené náležitosti. Ak nie je v zmluve stanovený spôsob jej zmeny, prípadne oprávnenie (pochybnej platnosti) možnosti jednostranne zmeniť obsah zmluvy, potom je možné zmluvu zmeniť iba dohodou zmluvných strán.
Zmluvné strany nie sú povinné zmluvu zmeniť, ak to nestanovuje zákon alebo samotná dohoda zmluvných strán. Akýkoľvek návrh na zmenu uzatvorenej zmluvy vedie pritom k zmene zmluvy iba v prípade, ak sa na tom strany skutočne dohodnú. Kým sa strany na zmene nedohodnú, platí medzi nimi pôvodná dohoda.
V dôsledku neochoty jednej strany zmeniť zmluvu za jej trvania nie je možné zmluvu jednostranne ukončiť, ak na to chýba zákonný alebo zmluvný podklad. V zmysle § 800 ods. 3 Občianskeho zákonníka nemôže poistiteľ vypovedať poistenie osôb v súlade s § 800 ods. 1 uvedeného predpisu s výnimkou poistenia pre prípad úrazu. Ak niet iných zákonných dôvodov na jednostranné ukončenie zmluvného stavu, je jednostranné ukončenie neplatné a nemá relevantné právne účinky. Zmluvné strany sú si naďalej povinné plniť zmluvu.
Ani skutočnosť, že zmluva mohla byť uzatvorená v dôsledku omylu (nesprávne určený prepočet, prípadne omyl v inej skutočnosti) nezakladá povinnosť zmluvných strán zmeniť zmluvu. Omyl konajúcej strany totiž iba umožňuje uplatniť si tzv. námietku relatívnej neplatnosti (§ 40a + § 49a Občianskeho zákonníka). Právo podať námietku relatívnej neplatnosti pritom podľa prevažujúceho názoru podlieha premlčaniu v lehote troch rokov. Nie každý omyl je pritom dôvodom neplatnosti zmluvy. Zmluva by mohla byť pomýlenou stranou úspešne napadnutá (a teda neplatná) iba v prípade, ak by druhá osoba o tomto omyle musela vedieť, alebo ho vyvolala. Iba na okraj dodávame, že neplatnosti sa nemôže dovolávať ten, kto ju sám spôsobil. Zmluvný partner teda spravidla nemá niesť následky omylu konajúceho.
V zmysle § 37 ods. 3 Občianskeho zákonníka nie je právny úkon neplatný pre chyby v písaní a počítaní, ak je jeho význam nepochybný. Chybou v písaní a počítaní sa pritom rozumie nevedomé pochybenie, nie chybne nastavený mechanizmus, resp. nevýhodne formulované ustanovenie zmluvy.
V akomkoľvek zmluvnom vzťahu je taktiež spravidla potrebné rozlišovať verejnoprávnu a súkromnoprávnu stránku. Právny poriadok ukladá niektorým právnickým osobám (napríklad bankám alebo poisťovniam) osobitné povinnosti v záujme udržania ich ekonomickej životaschopnosti. Neplnenie týchto povinností ale vedie k (prípadným) verejnoprávnym sankciám (od pokút až po odobratie licencie). Ak pochybil orgán verejnej moci – napríklad orgán dohľadu, tak má kontrolovaný subjekt právo na náhradu škody iba voči chybujúcemu orgánu, resp. voči štátu. Škodu pritom spravidla nemôže preniesť na spotrebiteľov tým, že by im uložil náhradu takto vzniknutej škody. Preto ani prípadné nesplnenie si povinností pri výpočte technických rezerv alebo iná chyba pri výpočte (či už zavinená alebo nezavinená), či nenaplnenie miery solventnosti môže byť iba porušením verejnoprávnych noriem, ktoré nemajú podľa našej právnej analýzy vplyv na platnosť a obsah súkromnoprávnych – poistných zmlúv.
Každý prípad môže mať svoje špecifiká, a preto Vám odporúčame poradiť sa s kvalifikovaným právnikom ohľadne ďalšieho postupu.



JUDr. Martina Gombosová
advokátka



Advokátska kancelária
JUDr. Martiny Gombosovej
Moldavská cesta č. 6
040 11 KOŠICE

Všeobecné informácie získate na:
tel./ fax.: 00421/55/6222511
mobil: 00421/905360391
Naposledy upravil jarecko : 17.07.08 at 16:42
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
Dobry den vsetkym,
co sa tyka hladania advokatov na hromadnu zalobu je stav takyto. Zilincania, ktori sa na hromadnu zalobu dlhodobo pripravovali sa pripadu vzdali, dovod neviem. Ludia, ktori maju pod sebou velke skupiny poskodenych nadalej hladaju takehoto pravnika, ale problemom bude asi cena. Udajne pytaju vela (napr. jeden chcel 15000 na hlavu ci spor vyhra alebo nie). Ja som sa dozvedela o jednej pani, ktora zbiera ludi na hromadnu zalobu pre isteho presovskeho advokata. Vcera som jej volala, ale je na dovolenke, takze sa so mnou nechcela na tuto temu bavit, asi chce mat chvilu klud J. Mam jej zavolat v pondelok. Udajne tento advokat pyta 10% z vysudenej sumy, ak nevysudi nic, bude to zadarmo. Viac podrobnosti neviem, treba zistit, kolko ludi je schopny zobrat a tiez co je pre neho vysudena suma (ci poistna suma alebo poistna suma minus odkupna hodnota, ktoru nam poistovna priznala kedze o nu sa vlastne nesudime a toto by bolo aj spravodlivejsie), resp. ak nas bude velmi vela, mali by sme vyvinut tlak, aby isiel s cenou este nizsie.
Uz som vam pisala o jednej bratislavskej advokatke. Ona vsak povedala, ze moze zobrat len 10 ludi, este sme sa presne nedohodli na cene. Ide o to, ze odmena advokata sa nam vrati, ked spor (zrejme ale niekolko rokov trvajuci) vyhrame. Problem nastane, ak poistovna dovtedy nevydrzi a nenajde sa ina poistovna, ktora by ju odkupila a prevzala jej zavazky (dufam, ze sa toto nestane). Preto treba hladat advokata, ktoreho cena bude taka, ze nas to financne nezrujnuje, ak sa nam odmena advokatovi po vyhranom spore nevrati. Kazdopadne si vsetci premyslite, kolko ste ochotni do advokata investovat a nerobme si o pravnikoch iluzie, oni chcu zarobit, nejde im o dobrocinnost. Mozte si pozriet vyhlasku 655/2004 o odmenach advokatom, aby ste mali predstavu, kolko si mozu pytat.
Je mi luto, ze nemam lepsie informacie a nemozem vam v tomto okamihu dat kontakt na advokata, ktory by nas zobral vsetkych. Prosim ostatnych, najma vychodniarov, pokuste sa oslovit vasich znamych, spoluziakov ... a skuste hladat advokata na spolocne zastupovanie vacsieho ale aj mensieho mnozstva ludi. Ja som skusala oslovit aj Carnogurskeho kancelariu ale do hromadnej zaloby momentalne nechcu ist - vela roboty.
Saara hladame kona a na konovi sedime. Velky Radca ponukol web na ktorom je Advokatska kancelaria JUDr. Martiny Gombosovej z ktorej som skopiroval text v ramci sluzby ,, PRO BONO,, anglicky "for the public good." asi v preklade pre verejne dobro, ktora je z Kosic ako aj ty, tak opytaj sa u nich ako by to bolo so zastupovanim poistnikoch ked je tu ich jasne vyjadrenie o zmenach poistnych zmluv.
Naposledy upravil jarecko : 17.07.08 at 17:17
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Jarecko - ale ja nie som z Kosic, ja som z Bratislavy, ale skusim sa s nou spojit. Ale mohli by to skusit aj miestni.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

katy7
co som pisal to som aj vykonal, vcera pred polnocou som odosielal p. ministrovi Harabinovi email s niekolkymi prilohami a dnes to este doplnim z dalsimi nakolko som nemal zoskenovane vsetke listiny co som chcel poslat pretoze doma nemam skener a uvidim aka bude odpoved ked nejaka bude a aj ked nic nebude aspon budem mat pocit, ze som vo veci nespal a nieco robil.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Horeuvedenu kosicku adv. kancelariu som kontaktovala, telefonicky aj emailom som dostala odpoved. Idu do spolocnej zaloby, resp. najprv mimosudne vyjednavat, nejaky ludia im uz aj podpisali plnomocenstva a zaplatili poplatok. Cely list som poslala ludom, na ktorych mam emailovy kontakt - bola som upozornena na to, ze v pripade podrobneho zverejnenia tejto informacie na diskusnom fore sa moze jednat o reklamu.
V pondelok sa pokusim zistit este informacie o presovskom advokatovi, ktory udajne pyta 10% vysudenej sumy v pripade vyhrateho sporu a tiez vam to dam do mailu.

Mozno by bolo dobre (ak ste tak este neurobili), aby ste si vsetci naskenovali zmluvy, resp. ine listiny a listy, ktore ste pisali a pripravili strucny popis vasej situacie. Takto pripraveny list, resp. email potom mozete podla potreby zasielat advokatovi/advokatom.
Prosim, ak chcete ist do hromadnej zaloby, este nikomu nepodpisujte plnomocenstvo. Najblizsie dni, alebo tyzdne sa dohodneme, s ktorou kancelariou pojdeme do zaloby. Tiez este neviem nazor ludi, ktori organizuju desiatky dalsich poskodenych. Tiez s nimi sa treba dohodnut, s kym do toho pojdeme, som s nimi v kontakte. Samozrejme, ak bude mat niekto iny nazor, moze si sam vybrat ineho advokata.
0 0
p.jaro77 p.jaro77

p.jaro77 je offline (nepripojený) p.jaro77

gabi29 Pozri príspevok
Avjen

No asi tak ale hlavne ak budeš súhlasiť s nejakým z tých bodov súhlasíš s novými obchodnými podmienkami a tie sú tak prešpekulované, že Ti po tomto podpise budú môcť ďalej meniť podmienky ako chcú a kedy chcú. To mám priamo od zamestnankyne PČSP a tie podmienky ani neposielali sú iba niekde na ich internetovej stránke.
Zdravím. Ja som tu nový. Tiež mám problém s touto poistkou ale ešte predtým ako som narazil na tento web, som zvolil monžnosť A z daného ultimatívneho listu. Osobne som sa bol pýtať v poisťovni, či sa tým menia VP podmienky pre tento produkt na nové. Pracovníčka mi povedala, že nie.
Takže ich prehlásenia a informácie sú zrejme k ničomu.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

p.jaro77 Pozri príspevok
Zdravím. Ja som tu nový. Tiež mám problém s touto poistkou ale ešte predtým ako som narazil na tento web, som zvolil monžnosť A z daného ultimatívneho listu. Osobne som sa bol pýtať v poisťovni, či sa tým menia VP podmienky pre tento produkt na nové. Pracovníčka mi povedala, že nie.
Takže ich prehlásenia a informácie sú zrejme k ničomu.
Tak p.jaro77, už ďalej nemusíte túto diskusiu sledovať...
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Dobry den,
ten presovsky pravnik, o ktorom som pisala neexistuje. Bola to len informacia, ktora sa posuvanim zmenila a ked som isla po jej zdroji zistila som, ze ide o tych zilincanoch, ktori uz z veci odskocili.
V pondelok mi volal advokatkin manzel a rozpraval mi o ich kancelarii. Vraj su vacsia dobre zabehnuta kancelaria, maju aj skusenost s vacsim poctom klientov. Potreboval by vsak celu vec spustit co najskor, on uz chcel tento tyzden rokovat, ale teraz sa dozvedel o nas. Povedala som mu, ze to mozem urychlit a doporucim jeho kancelariu ostatnym. Teraz si vsak myslim ze tento tyzden sa to urcite nestihne, ludia si to musia premysliet, su aj dovolenky. Pani, ktora organizovala ludi pod zilinskymi pravnikmi povedala, ze sa jej tiez ponuka velmi pozdava, ale na konkretnu otazku, ci teda koncime hladanie a ideme s Gombosovcami este neodpovedala. Ja by som tiez uz bola rada aby sme sa zacali prihlasovat, ale asi by bolo najlepsie, aby sme sa na jednom advokatovi dohodli vsetci a ich su tiez desiatky. Ak by to bolo na mne, uz by som vam napisala , aby ste sa zacali prihlasovat. Co sa tyka podpisovania plnomocenstiev – treba, aby adv. kancelariu kontaktoval kazdy osobne, kontakt je na ich webe.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Preposlala som vam navrh zmluvy o poskytovani pravnych sluzieb. Ak som na niekoho zabudla alebo ste mi este nedali emailovu adresu, prosim napiste mi a tiez Vam ho preposlem.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Ja mam otazku? Dostali ste uz vsetci sek s odkupnou hodnotou?

Pretoze ja stale este nie. Takze ja este pockam. Pisal som im stanovisko na posledny list, tak pockam, ci nejako zareaguju. Aj ked je malo pravdepodobne, ze odpovedia. Ak nie, tak minimalne pockam, kym mi poslu sek s odkupnou hodnotou, ktory samozrejme neprevezmem. Potom budem kontaktovat advokatsku kancelariu, ak to bude teda este aktualne pre spominanu kancelariu.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Velka spolocna zaloba asi nebude, lebo ludia sa uz v mensich skupinach poprihlasovali k inym pravnikom v ramci svojich regionov - to mi dnes jedna pani napisala. Pani, co riadi velku skupinu poskodenych, sa tato ponuka velmi pozdavala a bude o nej informovat ludi, na ktorych ma kontakt. Nic lepsie uz asi nevymyslime, tak ja koncim s hladanim, dufam, ze to dobre dopadne. Prihlasovat sa
treba uz jednotlivo, kontakt je na ich webe.
Naposledy upravil Saara : 26.07.08 at 13:14
0 0
lipiduch lipiduch

lipiduch je offline (nepripojený) lipiduch

p.jaro77 Pozri príspevok
Zdravím. Ja som tu nový. Tiež mám problém s touto poistkou ale ešte predtým ako som narazil na tento web, som zvolil monžnosť A z daného ultimatívneho listu. Osobne som sa bol pýtať v poisťovni, či sa tým menia VP podmienky pre tento produkt na nové. Pracovníčka mi povedala, že nie.
Takže ich prehlásenia a informácie sú zrejme k ničomu.
Jaro, nic si z toho nerob, nie si sam. Teraz mozeme uz len relaxovat, nestresovat sa nahananim pravnikov, a samozrejme cakat ako sa poistovna rozhodne zrealizovat jej plnenie ked nastane nas cas , prip. co na nas ya ten cas pripravi. Je neskoro. Tymto chcem podakovat vsetkym kontrolnym organom ktore to sledovali a sleduju za ich "dychtivu pracu pre ochranu spotrebitela/obcana" a som skutocne rada, ze z mojich dani ich neplatim.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

p.jaro77 Pozri príspevok
Zdravím. Ja som tu nový. Tiež mám problém s touto poistkou ale ešte predtým ako som narazil na tento web, som zvolil monžnosť A z daného ultimatívneho listu. Osobne som sa bol pýtať v poisťovni, či sa tým menia VP podmienky pre tento produkt na nové. Pracovníčka mi povedala, že nie.
Takže ich prehlásenia a informácie sú zrejme k ničomu.
DODATOK č. 1
k Všeobecným poistným podmienkam z 21. 5. 2007
pre poistenie zjednávané Prvou česko-slovenskou poisťovňou Rapid, a.s.
1. Prvá česko–slovenská poisťovňa Rapid, a.s., v súlade
s časťou XVII. ods. 7d. všeobecných poistných
podmienok z 21.5.2007 vykonáva z dôvodu unifikácie
právneho postavenia poistníkov, zvýšenia štandardu
poistnej ochrany, komfortu podpory klienta cez CRM
(uznesenie predstavenstva z 15.2.2008) dodatok k
Všeobecným poistným podmienkam z 21.5.2007 tak, že
dopĺňa časť XVII. poistných podmienok „Záverečné
ustanovenia“ o ods. 7h., ktorý znie takto:
„7h. Poistné produkty poistenia pre prípad smrti
a dožitia označené názvom (poistnou sadzbou produktu)
ako UDP-2, UDP-3, UDP-4, štipendijné poistenia
označené názvom (poistnou sadzbou produktu) UDP-S,
UDP-SJ, kapitálové poistenie označené názvom
(poistnou sadzbou produktu)
UDP-K, UDP-JK, UDP-KPôžička,
UDP-JK-Pôžička, dôchodkové poistenia
označené názvom (poistnou sadzbou) ako BONUS-Z1,
BONUS-Z2 v prípade, ak podliehajú Všeobecným
poistným podmienkam z 21.5.2007,
sa menia na
poistenie EuroKapitálPlus
v súlade so Zmluvnými
dojednaniami pre poistenie EuroKapitálPlus
uverejnenými na internetovej stránke www.pcsp.sk,
ktoré sa týmto stávajú neoddeliteľnou súčasťou
poistných podmienok týmto odsekom dotknutých
poistení. Doteraz naakumulovaná Zillmerizovaná
rezerva vypočítaná kalkulačnými metódami poisťovne
sa mení na jednorazovo vložené poistné na úhradu rizík
od vyhlásenia tejto zmeny, pričom zostatok a bežne
platené poistné bude ďalej určené výhradne na úhradu
sporivej zložky poistenia.
Na transformáciu a prepočet
všetkých finančných parametrov produktov sa použijú
poistno–matematické vzorce určené poisťovňou.
Zmenou v poistení dochádza zároveň k zmene v názve
poistného produktu na EuroKapitálPlus. O zmenách
v poistení budú poistníci informovaní písomnou
poistkou, ktorú poisťovňa poistníkovi odošle po
uplynutí šesťdesiatich dní od vyhlásenia tohto dodatku
s tým, že v tejto lehote je poistník týmto dodatkom
dotknutý oprávnený zmeny v poistení týmto dodatkom
vykonané písomne voči poisťovni odmietnuť.“

2. Ostatné ustanovenia Všeobecných poistných
podmienok z 21.5.2007 ostávajú nezmenené a v celom
rozsahu v platnosti.
3. Tento dodatok č. 1 sa vzťahuje na všetky poistné
zmluvy uzavreté po 21.5.2007 s hore uvedenou sadzbou
a ďalej na tie skôr uzavreté poistné zmluvy, pri ktorých
k týmto poistným podmienkam poistník pristúpil.

Dodatok nadobúda platnosť a účinnosť dňom jeho
vyhlásenia uverejnením na internetovej stránke poisťovne
www.pcsp.sk, t. j. dňom 15.2.2008.
V Košiciach dňa 15.2.2008
Prvá česko–slovenská poisťovňa Rapid, a.s.
Naposledy upravil jarecko : 27.07.08 at 13:25
0 0
lipiduch lipiduch

lipiduch je offline (nepripojený) lipiduch

Vazeni, viete mi niekto poradit, ci by obstalo na sude, ak by som napadla moje rozhodnutie pre alternativu A za neplatnu , ktoru som podpisala dna 10.07.2008 (a tym padom na zaklade novych platnych VPP bola moja UDP-K zmenena na EurokapitalPlus) v zmysle doleuvedeneho:

"Všetky zmluvy, vrátane poistných zmlúv sú platné, ak sa zmluvné strany slobodne o bez omylu a spĺňajú všetky zákonom stanovené náležitosti. Ak nie je v zmluve stanovený spôsob jej zmeny, prípadne oprávnenie (pochybnej platnosti) možnosti jednostranne zmeniť obsah zmluvy, potom je možné zmluvu zmeniť iba dohodou zmluvných strán"

kedze som bola zavedena a oklamana-co som aj bola, kedye mi boli dolezite fakty zamlcane a iste fakty podsunute? (chapme ich jednostrannym zrusenim z dovodu odporucenia Centralnej banky a nasledne ponuknutych ich troch alternativ, ktore mi neboli zo strany pracovnikov-obchodnikov PCSP Rapid pri vybere danej alternativy vysvetlene , konkretne o priamej a velmi dolezitej transformacii mojej povodnej PZ a tiez ani predlozene nove VPP zo vsetkymi v tej dobe platnymi dodatkami )

Vdaka.
0 0
lipiduch lipiduch

lipiduch je offline (nepripojený) lipiduch

Mimochodom,

prave som sa troska mrkla na tu advokatsku kancelariu v KE (M. Gombosovej)
kde som nasla v ramci ich referencii aj toto:

[hore]Referencie


Zoznam klientov, ktorým poskytovala právne služby Advokátska kancelária JUDr. Martina Gombosová priamo alebo prostredníctvom projektu Prvého poradenského domu s.r.o., v rámci ktorého sa okrem právneho poradenstva poskytuje aj ekonomické, účtovné a daňové poradenstvo.



  • KERKO, a.s. - spoločnosť, predmetom podnikania ktorej je výroba a distribúcia dlažieb a obkladov poskytujeme kompletný právny servis (súčasť rakúskeho koncernu LASSELSBERGER CERAMICS)
  • KERKO – Perlit, a.s. – spoločnosť, predmetom podnikania ktorej je výroba a distribúcia dlažieb a obkladov poskytujeme kompletný právny servis (súčasť rakúskeho koncernu LASSELSBERGER CERAMICS)

__________________________________________________ ____________

Aby som to trosku ozrejmila, pracovala som v PCSP asi 8 rokov(viac to ale nechcem rozsirovat a uz vobec nechcem hadzat na verejny web) a viem isto povedat ze PCSP mala v istom case blizko k spolocnosti KERKO. Mozno to nesuvisi, len ma to trosku zarazilo. A prislo mi, upozornit Vas na to.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

lipiduch Pozri príspevok
Mimochodom,

prave som sa troska mrkla na tu advokatsku kancelariu v KE (M. Gombosovej)
kde som nasla v ramci ich referencii aj toto:

[hore]Referencie


Zoznam klientov, ktorým poskytovala právne služby Advokátska kancelária JUDr. Martina Gombosová priamo alebo prostredníctvom projektu Prvého poradenského domu s.r.o., v rámci ktorého sa okrem právneho poradenstva poskytuje aj ekonomické, účtovné a daňové poradenstvo.



  • KERKO, a.s. - spoločnosť, predmetom podnikania ktorej je výroba a distribúcia dlažieb a obkladov poskytujeme kompletný právny servis (súčasť rakúskeho koncernu LASSELSBERGER CERAMICS)
  • KERKO – Perlit, a.s. – spoločnosť, predmetom podnikania ktorej je výroba a distribúcia dlažieb a obkladov poskytujeme kompletný právny servis (súčasť rakúskeho koncernu LASSELSBERGER CERAMICS)

__________________________________________________ ____________

Aby som to trosku ozrejmila, pracovala som v PCSP asi 8 rokov(viac to ale nechcem rozsirovat a uz vobec nechcem hadzat na verejny web) a viem isto povedat ze PCSP mala v istom case blizko k spolocnosti KERKO. Mozno to nesuvisi, len ma to trosku zarazilo. A prislo mi, upozornit Vas na to.
Tak lipiduch vy ste 8 rokov pracovali v PCSP a neviete co ste podpisali s akym ucinkom listiny-dodatky ku svojej zmluve, az teraz vam to ozrejmila tato porada a chcete radu, to ja keby som mal 8 rokov prax v PCSP myslim si, ze by som mozno radu nepotreboval k poisteniam svojho zamestnavatela, mam dojem, ze na tej porade sa rozohrava nieco neciste, kde niektore nicky kopu za PCSP a podsuvaju zavadzajuce info v neprospech poskodenych klientov aj nick Velkyradca podsunul link na webku advokatskej kancelarie JUDr. Gombosovej a viac sa neozval (vsetko su to podla datumu registracie cerstvo registrovane nicky ), ktory som tu ja potom mysliac, ze to bude v prospech nas poskodenych na porade spropagoval a nasledne Saara kontaktovala tuto kancelariu a ponuka dalsie moznosti zastupovania touto kancelariou, ale uz tomu prestavam verit, hra sa tu nejaka hra ako oklamat a zviest z cesty nas poskodenych v prospech PCSP. Niekedy v armade bolo na kazdom spojovacom prostriedku vygravirovane ,, Pozor nepřitel nasloucha ,, ja to mozem upravit ,, Pozor nepriatel PCSP na Porade vsetko číta ,, este raz trikrat pozor komu sa dame zastupovat v spore s PCSP, ked sa dame.
Naposledy upravil jarecko : 27.07.08 at 20:43
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lipiduch Pozri príspevok
Vazeni, viete mi niekto poradit, ci by obstalo na sude, ak by som napadla moje rozhodnutie pre alternativu A za neplatnu , ktoru som podpisala dna 10.07.2008 (a tym padom na zaklade novych platnych VPP bola moja UDP-K zmenena na EurokapitalPlus) v zmysle doleuvedeneho:

"Všetky zmluvy, vrátane poistných zmlúv sú platné, ak sa zmluvné strany slobodne o bez omylu a spĺňajú všetky zákonom stanovené náležitosti. Ak nie je v zmluve stanovený spôsob jej zmeny, prípadne oprávnenie (pochybnej platnosti) možnosti jednostranne zmeniť obsah zmluvy, potom je možné zmluvu zmeniť iba dohodou zmluvných strán"

kedze som bola zavedena a oklamana-co som aj bola, kedye mi boli dolezite fakty zamlcane a iste fakty podsunute? (chapme ich jednostrannym zrusenim z dovodu odporucenia Centralnej banky a nasledne ponuknutych ich troch alternativ, ktore mi neboli zo strany pracovnikov-obchodnikov PCSP Rapid pri vybere danej alternativy vysvetlene , konkretne o priamej a velmi dolezitej transformacii mojej povodnej PZ a tiez ani predlozene nove VPP zo vsetkymi v tej dobe platnymi dodatkami )

Vdaka.
Keďže si podpísala alternatívu A, ty už si mimo hry. Sťažovať sa môžeš tak na lampárni, ale to by si ako 8 ročná zamestnankyňa poisťovne, dokonca PČSP, mala vedieť.
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

LIST panu ministrovi spravodlivosti som poslala, co z toho bude netusim, ale aspon mam pocit, ze som nieco spravila, hoc je to kvapka v mori,ale to more sa sklada z takych kvapiek.
Tak drzme si palce, nech tu PCSP nejak na kolena polozime )
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Este raz sa pytam, kedze zatial nikto nereagoval. Dostali ste uz seky s odkupnou hodnotou? Pokial nedostanem sek s odkupnou hodnotou, list s oznamenim o zaniku poistenia povazujem za bezpredmetny (hoci aj tak ho povazujem za bezpredmetny), no nebudem zatial riesit sudnu zalobu.

Ohladom pravnej kancelarie p.Gombosovej tiez ma napadla moznost, ci nie su nastrceni. No tazko sa to da overit. Komu teraz verit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať