Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Prepáčte, to patrilo p. Chobotovi (Naozaj nikto nemôže nič? Prosím, prečítajte si kódex etiky v poisťovníctve (....://....slaspo.sk/informacny_servis). Riadnym členom SAPu je i PČSP. Mimochodom nezachytil som od nich (SAP) žiadnu reakciu)
0 0
lipiduch lipiduch

lipiduch je offline (nepripojený) lipiduch

Zdravim Vas,

podarilo sa mi najst nieco konkretne nadvazujuce na moju spravu zo dna 27/07/08 k tej advokatskej kancelarii Dr.Gombosovej. Spolocnost Kerko, a.s. ktora figuruje v referenciach na tuto advokatsku kancelariu je jednym z hlavnych akcionarov PCSP Rapid, a.s.....mozete si to najst na stranke Slovenskej asociacie poistovnictva v tvare: trojite w bodka potom slaspo bodka sk lomitko 10750 (prepacte ale system ma nepusti napisat odkaz na webovu stranke kedze som neuverejnila viac ako 15 prispevkov)

pre lenivejsich, tu je citacia z tej stranky : "Prvá česko-slovenská poisťovňa, a.s., Košice (PČSP) získala licenciu na podnikanie v poisťovníctve 30. mája 1995. Špecializuje sa na oblasť životného poistenia, v rámci ktorého ponúka širokú paletu poistných produktov. Má sídlo v Košiciach a svoje služby ponúka v 26 expozitúrach na celom Slovensku. Jej hlavnými akcionármi sú Technologické centrum, spol. s r. o., Košice, Kerko, a. s., Košice, Komerční banka, a. s., Plzeň, Poľnobanka, a.s., Bratislava a Česká pojišťovna, a. s. "
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

rust Pozri príspevok
Prepáčte, to patrilo p. Chobotovi (Naozaj nikto nemôže nič? Prosím, prečítajte si kódex etiky v poisťovníctve (....://....slaspo.sk/informacny_servis). Riadnym členom SAPu je i PČSP. Mimochodom nezachytil som od nich (SAP) žiadnu reakciu)
SAP nemá na čo reagovať, je to len združenie, nemôže kontrolovať alebo sankcionovať členské poisťovne. Jedinú sankciu, ktorú môže uvaliť, je vylúčiť poisťovňu z asociácie, o čom sa uvažuje.

SAP nemá právomoci akokoľvek zasahovať do činnosti poisťovne, preto nemôžeš očakávať nejakú radikálnu reakciu. Ešte sa môže vyjadriť, že to nebolo v súlade s etickým kódexom a hotovo.
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Pre p. Chobot - ďakujem za vysvetlenie. Žiaľ, myslel som, že ak niekde som, tak sa držím pravidiel, presnejšie, stanov s ktorými som súhlasil - to pre PČSP. Pre SAP - mohli (mali) by sa vyjadriť
"počutelnejšie" nejedná sa totiž, iba o PČSP, ale, všeobecne o dôveru v poisťovníctvo. Ešte raz ďakujem p. (pod pseudomenom) Chobot za právne rady i keď sa s nimi niekedy nie celkom stotožňujem
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Chobot Pozri príspevok
Aké kontrolné orgány máš na mysli? Kto je podľa teba kompetentný zasiahnuť?

Veď je to spor medzi dvomi subjektami, kde zasiahnuť môže jedine súd podnet jednej zo zmluvných strán.

Prečo si ľudia stále myslia, že existuje nejaká vyššia moc, ktorá ich zachráni?

No, veru, skutocne som si naivne myslela, ze existuje nejaky kontrolny organ, ktory nas nieze zachrani, ale aspon klepne poistovni po prstoch. Nie je predsa mozne, aby v pravnom state jedna cudna poistovna robila taketo „cachre-machre“ s tolkym mnozstvom ludi!

A Chobot, ked si pisal o bankovej ombudsmanke... nebol by prave toto dobry „tah na branku“? Co by sme mohli dosiahnut, keby sme sa na nu obratili?
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Chobot Pozri príspevok
SAP nemá na čo reagovať, je to len združenie, nemôže kontrolovať alebo sankcionovať členské poisťovne. Jedinú sankciu, ktorú môže uvaliť, je vylúčiť poisťovňu z asociácie, o čom sa uvažuje.

SAP nemá právomoci akokoľvek zasahovať do činnosti poisťovne, preto nemôžeš očakávať nejakú radikálnu reakciu. Ešte sa môže vyjadriť, že to nebolo v súlade s etickým kódexom a hotovo.

Takze SAP je nieco ako (prepytujem) sachovy klub???
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Pan Harabin sa neunuval ozvat. Teda ani "ahoj" nenapisal ). Ale aspon mam dobry pocit, ze som nieco spravila a mozno, keby viaceri napisali, mozno by sa veci pohli dopredu. Vela prace to neda napisat par riadkov do e mailu....
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

K uvaham o prepojeni advokatskej kancelarie a poistovne:
Disponujem vyjadrenim, kde adv. kancelaria jednoznacne popiera toto prepojenie a svojich klientov bude v spore proti poistovni zastupovat podla svojho najlepsieho svedomia a plne v sulade so zakonom o advokacii. Poslala som vam mail.
Ak ste sa uz po zvazeni vsetkych pre a proti rozhodli sudit sa (toto je jedina moznost ako sa domoct svojich prav), tak nech vas tieto uvahy neodradia.
Naposledy upravil Saara : 03.08.08 at 19:21
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

katy7 Pozri príspevok
Pan Harabin sa neunuval ozvat. Teda ani "ahoj" nenapisal ). Ale aspon mam dobry pocit, ze som nieco spravila a mozno, keby viaceri napisali, mozno by sa veci pohli dopredu. Vela prace to neda napisat par riadkov do e mailu....
Je to tak, neunuval sa zatial ani mne, asi na emaily neodpoveda, ma ine svoje sukromne problemy, ktore pretriasaju media, ako riesit zivotne poistenie beznych slovenskych cloviecikov. Mozno to je potrebne poslat v pisomnej forme na ministerstvo spravodlivosti a potom pride nejaka suchoparna odpoved, ktoru dostane za ulohu napisat nejaky referentik, ze to je dvojstranny vztah medzi klientom a poistovnou a ministerstvo s tym nema nic spolocne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

1zuzana Pozri príspevok
Takze SAP je nieco ako (prepytujem) sachovy klub???
Nie, nie je to šachový klub. SAP bola založená za určitým účelom a má nejaké úlohy a poslanie, ale jej úlohou nie je ochrana klientov poisťovní. Na to sú iné inštitúcie - SOI (čiastočne) a súdy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

1zuzana Pozri príspevok
No, veru, skutocne som si naivne myslela, ze existuje nejaky kontrolny organ, ktory nas nieze zachrani, ale aspon klepne poistovni po prstoch. Nie je predsa mozne, aby v pravnom state jedna cudna poistovna robila taketo „cachre-machre“ s tolkym mnozstvom ludi!

A Chobot, ked si pisal o bankovej ombudsmanke... nebol by prave toto dobry „tah na branku“? Co by sme mohli dosiahnut, keby sme sa na nu obratili?
Ako už názov hovorí - ide o "bankovú ombudsmanku"- pani Evu Černú. Tá má na starosti záležitosti medzi bankami a ich klientmi. Úrad Ombudsmana pre poisťovníctvo zatiaľ nie je zriadený, hoci ministerstvo financií už to chystá. Možno to bude všeobecný ombudsman pre celý finančný sektor, zatiaľ však je ešte skoro o tom hovoriť.

Takže ani banková ombudsmanka nepomôže, pretože nemá také právomoci. Ona funguje niečo ako mediátor, snaží sa urovnať spor nejakou dohodou, či kompromisom. Nemá právomoci prikázať banke zmeniť stanovisko. Môže len vydať svoje stanovisko, s ktorým sa klient môže obrátiť na súd.
0 0
veronika 1 veronika 1

veronika 1 je offline (nepripojený) veronika 1

Dobrý deň všetkým poškodeným ,

doteraz som len sledovala Vaše aktivity, ale dnes som už aj ja
dostala šek na odkupnú hodnotu poistky. Rada by som dostala od Vás
odpoveď na 2 otázky. Ja mám PČSP 2 poistky . Obidve sú rovnaké
UPD-K 10 rokov doba platenia 15 rokov poistná doba.
l.poistná zmluva je od 11.1997-11.2012. Platenie skončilo vlani novembri.
Na túto poistku som dostala ten list s 3 možnosťami odpovedala som, prišiel
druhý list s takými istými možnosťami a teraz prišiel šek s odkupnou hodnotou.
2.poistka je od 11.2001-11.2016 tie isté podmienky len tu mám ešte
2 roky platiť. K tejto poistke mi neprišiel list.
Moja prvá otázka: podľa Vás 2.poistnú zmluvu mi prečo asi
neriešili s tým istým spôsobom ako prvú. Má niekto podobný problém ?
Ja som zaplatené sumu uplatňovala ako daňový bónus. Po zrušení zmluvy nebude to aj daňový problém, aj keď už preša 10 ročná doba platenia.

Ďakujem zakaždú odpoveď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

veronika 1 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým poškodeným ,

doteraz som len sledovala Vaše aktivity, ale dnes som už aj ja
dostala šek na odkupnú hodnotu poistky. Rada by som dostala od Vás
odpoveď na 2 otázky. Ja mám PČSP 2 poistky . Obidve sú rovnaké
UPD-K 10 rokov doba platenia 15 rokov poistná doba.
l.poistná zmluva je od 11.1997-11.2012. Platenie skončilo vlani novembri.
Na túto poistku som dostala ten list s 3 možnosťami odpovedala som, prišiel
druhý list s takými istými možnosťami a teraz prišiel šek s odkupnou hodnotou.
2.poistka je od 11.2001-11.2016 tie isté podmienky len tu mám ešte
2 roky platiť. K tejto poistke mi neprišiel list.
Moja prvá otázka: podľa Vás 2.poistnú zmluvu mi prečo asi
neriešili s tým istým spôsobom ako prvú. Má niekto podobný problém ?
Ja som zaplatené sumu uplatňovala ako daňový bónus. Po zrušení zmluvy nebude to aj daňový problém, aj keď už preša 10 ročná doba platenia.

Ďakujem zakaždú odpoveď
Myslím, že správna odpoveď bude tam, že tú druhú poistku nemáš v tarife UPD-K. Táto tarifa sa tuším predávala len niekedy do roku 1999, potom už zmenili tarifu aj výpočty. Preto tej druhej poistky sa asi táto aféra netýka.
Naposledy upravil Chobot : 04.08.08 at 19:20
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Dnes som sa telefonicky rozprával s jednou pracovníčkou PČSP, tá má 5 takýchto poistných zmlúv na každú dostala uvedené listy.Povedala mi,že tento produkt sa ponúkal do roku 2002.Allianz ponúkal investičné poistenie,ktoré bolo veĺmi výhodné pre klienta a nevýhodné pre poisťovňu,daný produkt ponúkal tri mesiace a potom ho stiahol z ponuky, ale uzatvorené poisné zmluvy už ponechal v platnosti.myslím si, že to záleži aj od prístupu poisťovne ku klientovi.
0 0
gordana gordana

gordana je offline (nepripojený) gordana

Ja som tiež dostala šek. Peniaze som prebrala, pretože mi napísali, že moju zmluvu zrušili a tak si myslím, že keby som tie peniaze neprevzala, brali by to tak , že ich nechcem. Teraz chcem podať žalobu, že mi zrušili zmluvu bez môjho súhlasu a tým ma aj finančne poškodili, pretože odkupná hodnota je o tretinu nižšia ako suma, ktorú som už zaplatila.Budem žiadať, keďže porušili paragraf 800 obč. zákonníka, aby mi vyplatili sumu, ktorá mi po dožití 20 tich rokov od uzavretia zmluvy patrí.
Gordana
0 0
veronika 1 veronika 1

veronika 1 je offline (nepripojený) veronika 1

Bola by som rada keď by tá druhá poistka bola iná ale žiaľ je to UDP K.
0 0
veronika 1 veronika 1

veronika 1 je offline (nepripojený) veronika 1

Ja som zatiaľ ten šek nedala preplatiť. Mne v 2. liste napísali že keď to ešte rozmyslím môžem im vložiť tieto peniaze na účet. Ale môžem si vybrať len z tých istých možností pri pokračovaní.
0 0
veronika 1 veronika 1

veronika 1 je offline (nepripojený) veronika 1

Keď teraz poisťovňa po týchto aférach nezíska nových klientov
tí starí ju budú žalovať pôjde do konkurzu naozaj nebude mať
peniaze aby vyplácala poistky. Sú poistné zmluvu chránené
nijakým spôsobom?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Tak ako sa dalo ocakavat, tak uz aj mne dnes prislo avizo o zaslanom seku s odkupnou hodnotou.

Chcem sa vas vsetkych poskodenych opytat. Prebrali ste sek alebo nie? Dali ste sa zastupovat pravnou kancelariou p.Gombosovej? Neviete, co odporuca tato pravna kancelaria, prevziat sek alebo nie?

Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
marekcero marekcero

marekcero je offline (nepripojený) marekcero

Zdravim.
Sice som tu este nebol, no patrim k tym "stastlivcom", co maju v PCSP poistku. Co sa tyka prebratia toho seku, to pokojne mozes. Otazne je, co chces robit dalej. Ak sa chces sudit, peniaze nevyberaj. Tie posta posle spat odosielatelovi. Ja som dnes podal zalobu na sud a uvidime...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať