Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Ahoj kolektiv,

ja osobne som clenom "testovacej skupiny", ak sa tak mozeme nazvat, ktora predala svoje pripady v ramci "zrusenia" poistnych zmluv PCSP pravnickej kancelarii v KE, ktora sa tu historicky spominala a teraz (po zaplateni 3.000 SK) vlastne cakame na dalsi postup nasho splnomocnenca.

Sam som zvedavy ako sa to bude vyvijat.

V pripade ze bude nieco nove, tak rad prispejem, ale predpokladam, ze vacsina to uz riesi cez pravnika.

Pekny den,
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ahojte, mám ten istý problém, ako je tu uvedené v 32 príspevkoch Áno jedná sa presne o Prvú česko - slovenskú poisťovňi RAPID. V roku 1998 som s nimi uzatvorila aj ja poistnú zmluvu na 20 rokov. Minulého roku to začalo haprovať zo strany poistovne, kde je riaditeľom JUDr. Škapinec. Viacero klientov máme tento problém, teda vieme o čom hovoríme, no do dnešného dňa sa nám to nepodarilo vyriešiť. Skrátka poisťovňa posiela svojim klientom šeky cez Poštovú banku. Ja som takýto obdržala už druhýkrát a je to značne oveľa menšia suma, akú by som mala dostať po 20 rokoch. Dokonca poistku platím ďalej. Áno bolo to odvysielasné aj v TV Markíza, ktorá poukázala na špinavú hru tejto poisťovne, mám zato, že by mohla odvysielať pokračovanie tejto kauzy. Proste nevieme si s tým poradiť, dokonca NBS sa od tejto kauzy dištancovala. Prosím, ak má niekto ďaľšie skúsenosti, resp. dobré rady, aby sa ozval.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

V súvislosti s protiprávnym konaním PČSP Rapid by som chcel ešte upozorniť na jeden dôležitý daňový moment: tí, ktorí si uplatňovali odpočet základu dane o zaplatené životné poistné, neplatili 10 rokov a nedovŕšili 55 rokov veku, pri prijatí šeku budú musieť dodatočne upraviť svoj základ dane a dodaniť rozdiel. Nie sú vylúčené ani postihy zo strany daňových úradov, ktoré nezaujíma konanie nejakého RAPIDU. Skúste sa zamyslieť aj nad touto okolnosťou vzhľadom k tomu, že to je priama škoda, zavinená RAPID-om.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ahoj senčan, to od 10.11.2008 sa k tejto téme nikto nevyjadril ?,asi nikomu nechýbajú peniaze za poistenie v Rapide.
Prosím daj vedieť čo je nové v tejto kauze
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Ahoj,

no, ja som uz vyssie spominal, ze by mal byt sud v suvislosti s PCSP, ale zastupca(pravnicka kancelaria) sa zatial nevyjadril o dalsom postupe, tak som sam zvedavy. Ked budem vediet viac, urcite napisem. Jedine co viem je, ze k mimosudnej dohode PCSP nepristupila.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Tak sa zdá, že jedno z prvých pojednávaní o určenie platnosti poistnej zmluvy sa uskutoční na Okr.súde Košice 1 dňa 10.12.2008 o 17.20 v miestnosti č.113, číslo spisu 35C/189/2008. Kto ste z Košíc bolo by vítané, keby ste sa mohli zúčastniť tohto pojednávania a informovať o priebehu.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

senčan Pozri príspevok
Tak sa zdá, že jedno z prvých pojednávaní o určenie platnosti poistnej zmluvy sa uskutoční na Okr.súde Košice 1 dňa 10.12.2008 o 17.20 v miestnosti č.113, číslo spisu 35C/189/2008. Kto ste z Košíc bolo by vítané, keby ste sa mohli zúčastniť tohto pojednávania a informovať o priebehu.
Kto je z poraďakov z Košic a blízkeho okolia, má uvedený problém z PČSP a v uvedenom čase nema nič iné doležité na práci, mohol by sa pojednavania zúčastniť a nám čo takú možnosť nemáme tam ísť v uvedenom termíne (diaľka, neskorý čas pojednavania) na porade napísať aký to na súde malo priebeh.
Naposledy upravil jarecko : 09.12.08 at 09:58
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Pokiaľ máte záujem o zistenie pojednávaní na súde Košice 1, je to možné aj cez .justice.gov.sk/sudy/zp.aspx
0 0
MaFa MaFa

MaFa je offline (nepripojený) MaFa

Dobrý deň...ja mám tiež veľký problém s touto poisťovňou a už si neviem rady. V roku 1999 som uzavrela pre syna poistenie UDP-S na 11 rokov. Tento rok som sa dostala do veľkých problémov a tak som napísala žiadosť o odkup poistky. Na moje veľké prekvapenie mi poisťovňa oznámila, že mi ruší poistku bez možnej náhrady. Žiadala som potom reaktiváciu, ale mi s ľútosťou oznámili, že som žiaľ prišla o 72 tisíc korún, pritom som nepodpisovala žiadnu novú zmluvu, kde by bolo napísané, že nie je možný odkup. Poradí mi niekto?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MaFa Pozri príspevok
Dobrý deň...ja mám tiež veľký problém s touto poisťovňou a už si neviem rady. V roku 1999 som uzavrela pre syna poistenie UDP-S na 11 rokov. Tento rok som sa dostala do veľkých problémov a tak som napísala žiadosť o odkup poistky. Na moje veľké prekvapenie mi poisťovňa oznámila, že mi ruší poistku bez možnej náhrady. Žiadala som potom reaktiváciu, ale mi s ľútosťou oznámili, že som žiaľ prišla o 72 tisíc korún, pritom som nepodpisovala žiadnu novú zmluvu, kde by bolo napísané, že nie je možný odkup. Poradí mi niekto?
Bez toho aby som videl poistné podmienky, tvoju výpoveď, ich odpoveď a samotnú zmluvu ti nemôžem riadne poradiť. Neviem, na základe čoho ti zamietli vyplatiť odkupnú hodnotu.
0 0
estik estik

estik je offline (nepripojený) estik

Neviete ako dopadol ten súd?
0 0
makin makin

makin je offline (nepripojený) makin

Dobry vecer,

tiez patrim do skupiny ludi, kt. sme dostali list z PCSP Rapid o nespravnom prepocte poistneho produktu UDP-K.
Poistne sme platili od roku 1997 - 2007 a 5rokov ma byt kapitalizacia. Najprv sme sa rozhodli pre alternativu b) ale v druhom kole nam ponukli prehodnotenie a zvolili sme alt. C). Po vyse mesiaci cakania sme zacali patrat co sa deje a zistili sme, ze vraj nas list nedostali. Posta v reklamacnom konani oznamila, ze list prevzal povereny pracovnik. Vzapäti nato oznamili,ze sme to neposlali na pripojenom tlacive, ktore sme ale v dopise nedostali. Pisali sme aj na RNDr.Talana, ale miesto neho prisiel neosobny list od JUDr.Skapinca, ktorym od nas ziada doplatit dlzne poistne, lebo sme sa rozhodli pre alt.b). Nevzali teda do uvahy, ze nase konecne rozhodnutie bola alt.C), teda vyplatenie odkupnej hodnoty produktu, k comu sa zaviazali listom z 15.5.2008. Na sekretariate zatajuju RNDr.Talana, s ktorym som chcela hovorit osobne.
Prosim, mozete mi poradit ako postupovat dalej? resp. ako sa mozem pridat k skupine, kt. zaluje RAPID?
Dakujem.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Bolo vôbec to pojednávanie na tom Okresnom súde v KE1? ..... nejak sa nikto k tomu nevyjadruje, ci to bola len daka kacica? ....Kosicania, to ste vazne nik na tom nebol, keby to bolo naozaj bývalo? ... to sa mi nesce verit, zeby to nikoho nezaujimalo :-( :-(
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

a inak prislo mi uz tretie avizo na prebranie peniazkov cez postu :-)) hajzli su to :-))))
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Velettka Pozri príspevok
Bolo vôbec to pojednávanie na tom Okresnom súde v KE1? ..... nejak sa nikto k tomu nevyjadruje, ci to bola len daka kacica? ....Kosicania, to ste vazne nik na tom nebol, keby to bolo naozaj bývalo? ... to sa mi nesce verit, zeby to nikoho nezaujimalo :-( :-(
Ahoj!
Ako tebe dopadla zaloba? Tiez nic nepises o vysledku, niekedy si pisala na strane 42 tento text:

Ja som podala samostatne zalobu (samozrejme cez právnika), vsak kym sa sformuje hromadna, to bude trvat pekne dlho a kazdy pripad sa podla mna aj tak bude musiet posudzovat individualne. A vôbec to veľa nestojí ..... Moja je už na súde, takže ak budem mať niečo nové, hodím to sem .... držte palce a veľa šťastia aj ostatným.

odvtedy uz ubehli 4 mesiace (bolo to 21.8.2008), mozno tvoja zaloba je este len v poradi na pridelenie datumu pojednavania, alebo uz mas nejaky rozsudok v mene SR v tejto veci ?
Naposledy upravil jarecko : 30.12.08 at 23:40
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

Ahojte!
Aj ja som podal zalobu este v oktobri. Prisiel mi list zo sudu(pred vianocami) ci sa xcem zucastnit pojednavania, alebo moze sud rozhodnut na zaklade mojich dokazov co som im poslal. Tak som odpisal ze suhlasim aby to bolo bez pojednavania. A zaloba bola na neplatnost zrusenia zmluvy. Teraz cakam na list zo sudu, ze ako rozhodol. Zalobu podal brat, ma pravnicke vzdelanie. Napisem ako som dopadol. Drzim palce vsetkym.
0 0
giom giom

giom je offline (nepripojený) giom

Zdravím,
ja som mal tiež UDP-K od roku 2000. Mal som ju platiť podľa pôvodných podmienok do r.2010, ale pretože poisťovňa sa mi javí veľmi neseriózna,som poistku v decembri zrušil a čakal na vyplatenie aspoň odkupnej hodnoty. Fakt je, že som im naletel na akciu so zníženým platením poistného o 20,- Sk. Dôsledky toho mám teraz. Zmluva s teraz už " Rapid life " je tým pádom podľa nových VPP, kde keď zruším poistenie, nemám nárok na odkupné. Takže som tam dal cca 45.000,- a nevrátia mi ani korunu (euro).
To sú moje posledné zistenia.
Na záver ešte jedna poznámka, že pri čítaní tých nových VPP, ktoré oni menia a dopĺňajú, bolo pre mňa asi aj tak najlepšie poistku zrušiť.
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

Ahoj, no ked si uz podpisal nove VPP, tak to uz mas asi smolu. Co si raz podpisal nevies zobrat spat. Naletel si dobre na tych 20 Sk. Ja som im nepodpisal nic a dufam ze som spravil dobre. Pa.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Clovek ked tie prispevky cita , zda sa mu ze zije v Sudane .
Jarecko tu raz vyhodil link na clanok v sme.sk , kde pisatel hodnoti Slovakov ako zbabelych , hlupych , alibistickych .
Nieje to len o peniazoch . Stal sa podvod . Kto len pasivne caka /a ako dopadol sud?/ a nic proti zlu ktore sa ho priamo dotyka nerobi, straca moralne pravo kritizovat akykolvek bordel , korupciu , zldejstvo ktore sa na svk deje a privlastok hlupak a zbabelec si zasluzi.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Podľa .justice.gov.sk/sudy/oznamy sudov bude dňa 14.1.2009 o 17.00 hod. v miestnosti č.113 Okr.súdu Košice 1 pred sudcom Judr.Protznerová pojednávanie "určenie, že poistný vzťah podľa poistnej zmluvy trvá". Predpokladám, že sa jedná o RAPID /ak nie, ospravedlňujem sa/, bolo by super, keby sa našiel niekto z Košičanov alebo z blízkeho okolia, kto by sa pojednávania zúčastnil a informoval o výsledku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať