Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
dodo1000 dodo1000

dodo1000 je offline (nepripojený) dodo1000

tento list dostanú asi všetci, ktorých sa im podarilo oklamať a pristúpili na nové všeobecné podmienky. v tomto liste je, že: S ďalšou realizáciou Vašej PZ súvisí aj povinnosť uhrádzať administratívny poplatok 11,95 €, a to s mesačnou frekvenciou od 1.1.2009 (v zmysle časti XVI.odst.7 aktuálnych všeobecných poistných podmienok (položka k/ sadzobníka poplatkov) a to vždy ku 15. dňu v danom mesiaci.......
čiže tento list prišiel teraz v marci, stavim sa, že nikto to nestihol zaplatiť do 15.januára a teda som zvedavý čo bude nasledovať.
(360 korún za administratívny a správny poplatok mesačne šak týmto už načisto preskočilo....) a nejedná sa o preklep aj na internetovej stránke majú uverejnenú túto sumu.

ako budete teraz postupovať?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Riesime tu problem jednostraneho zrusenia zmluv UDP-K zo strany poistovne, kto podpisal prevod starej zmluvy na novu, jeho sa tykaju aj nove podmienky kde vyzaduju platit mesacne administrativne poplatky, k tomu sa nevyjadrujem, kazdy si mohol rozmysliet do coho ide. Ja uz s tou poistovnou neuzavriem nic nove, je to mafiansko-vypalnicka firma, ktora obera ludi o financie rafinovanymi zmluvami a podmienkami.

P.S. uz davnejsie som tu upozornoval, ze nove VPP su absolutne nevyhodne pre poistenca tejto poistovne, vy co ste dobrovolne podpisali neviem co mozete robit asi len sa sudit, ale musite dokazat sudu, ze ste boli uvedeni do omylu a ste podpisali pre vas nevyhodne VPP.
Naposledy upravil jarecko : 06.03.09 at 19:20
0 0
ditrevi ditrevi

ditrevi je offline (nepripojený) ditrevi

Ahojte všetci!

Mám jednu prosbu:
Má niekto z Vás ete ten list so šekom, ktorý bol posielaný v roku 2007 (tuším to bolo v máji či júni 2007), na ktorom bola uvedená suam poistného nižšia o 40Sk.

Moja manželka ho niekam zapotrošila a nevie ho nájsť. Mohol by mi ho preskenovať (samozrejme bez osobných údajov)?

Vopred vďaka!
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

jarecko Pozri príspevok
Riesime tu problem jednostraneho zrusenia zmluv UDP-K zo strany poistovne, kto podpisal prevod starej zmluvy na novu, jeho sa tykaju aj nove podmienky kde vyzaduju platit mesacne administrativne poplatky, k tomu sa nevyjadrujem, kazdy si mohol rozmysliet do coho ide. Ja uz s tou poistovnou neuzavriem nic nove, je to mafiansko-vypalnicka firma, ktora obera ludi o financie rafinovanymi zmluvami a podmienkami.

P.S. uz davnejsie som tu upozornoval, ze nove VPP su absolutne nevyhodne pre poistenca tejto poistovne, vy co ste dobrovolne podpisali neviem co mozete robit asi len sa sudit, ale musite dokazat sudu, ze ste boli uvedeni do omylu a ste podpisali pre vas nevyhodne VPP.
No tu sa crta dalsia zaloba. Aj mne dosiel ten list a pritom nemam UDP-K, zmluvu som zalozil takmer pred 3 rokmi, je to typ BONUS-Z2, a je transformovana z UDP-K. Dalsie tri zmluvy na dieta, manzelku, ... nie su ani UDP-K ani k nim neprisiel doporuceny list, prisiel obycajny list kde bol stava poistenej zmluvy (a o mesacnych poplatkoch sa tam nepise).

Poistne mam zaplatene na tri roky (platim rocne) a po troch rokoch som to chcel zrusit ked som videl, co robia s UDP-K. Poradi niekto ako postupovat ked chcem podat nejaku namietku ohladom tych poplatkov ?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ked si uzavrel zmluvu od pociatku uz s novymi VPP, bolo ich potrebne precitat k comu sa zavezujes, teraz uz je tazko radit. V tych novych VPP su same nevyhody pre poistenca, sankcie a kde ake poplatky, ktore si moze poistovna zaviest a vyzadovat platit. Ja uz by som podla tych novych VPP a terajsich skusenostiach s nimi ziadnu zivotnu poistku neuzavrel. Pre nich neplati nic ani Obciansky zakonnik, neviem ako budu sudy zhovievave k poistencom co sa sudia za svoje prava. Je to nieco este horsie ako BMG a Horizont.
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Včera v práci som ukazoval na internete kolegovi nové VPP a vtedy si spomenul, že v roku 2007 mu Škapinec zrušil poistku a následne ponúkol obnovenie poistného vzťahu, keď tam doplatí mesačnú platbu .Bol overovať podpis na mestkom úrade, tak musel niečo podpísať ,ale neviem čo lebo tieto dokumenty mi prinesie až v pondelok.Len nechápem , keď už ho mal Škapinec uvareného prečo mu posielali z poisťovne akcie na bonus 40 sk, akciu na mobilný telefón a naposledy návrh na transformáciu zmluvy na Eurokapitál.V piatok bol v pobočke Rapidu ,tak mu pracovníčka povedala nech danú zmluvu zruší.Veľa ľudí tam telefonovalo a bolo rozhorčených z tých poplatkov tak jej odpoveď na ich telefonáty bola, že Rapid je obchodná spoločnosť a nie sociálny ústav a tak sa v čase krízy musí prispôsobiť.
0 0
dodo1000 dodo1000

dodo1000 je offline (nepripojený) dodo1000

tak toto je lepšie ako bmg a horizont. 11,95*12*100000*30,1260=432006840 keď uvažujem so 100 000 zmluvami za jeden rok 432 mil. SK na poplatkoch tak tomu sa hovorí biznis. ale neviem prečo dali poplatok iba 360 korun sak mohli dat mesacny poplatok 36 000 korun sak im to VPP dovolujú nie? super firma...dohľad nad finančným trhom asi spí a potom všetkým zas budú hovorit, ze mi sme vas varovali pred tou firmou...uz to vidim.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Bohuzial v dnesnej dobe Urad nad financnym trhom nikomu nepomoze, ked im tie nove VPP schvalil, alebo su neschvalene? Je to obojstrany vztah medzi takzvanou poistovnou Rapid a poistencom a kazdy musi vediet do coho ide, ked si VPP neprecita a len tak smahom ruky podpise zmluvu u nejakeho ich dilerika, ktory mu naslubuje, ake extra zazracne vyhody ma ich poistenie, ma uz problem sam (moze to byt rovnake aj na ich pobocke). Som skepticky ci vobec aj na dnesnych slovenskych sudoch bude nejaka uspesnost u uz podanych zalob, ale inej moznosti niet, hoci je to ta najzdlhavejsia.
Naposledy upravil jarecko : 07.03.09 at 12:36
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Taktiez rodicom vcera prisiel spominany dokument aj s potvrdenim na uplatnenie nezdanitelnych casti zakladu dane ktore sa zamestnavatelovi odovzdava do 15. februara. Doteraz nikto doma netusil co sa z nasimi UDP-K poistkami deje. Samozrejme ze som asi 30x bezvysledne volal na ich linku zakaznikom no stale bolo obsadene a drzo ma odpojili . Ked som zacal patrat po tom preco nas vsetko co som sa tu docital obislo zistil som ze nas zrejme nachytali tak: Tesne pred 21.05.2007 nam z banky neodisla uhrada poistneho plateneho mesacne v stanovenom termine. Toto hned vyuzili a obratom nam 22.05.2007 zaslali oznamenie o redukci poistnej zmluvy pricom nam zaroven dali aj moznost obnovit financne parametre. Samozrejme ze sme nic netusiac tuto moznost vyuzili. Odoslali im ziadost o obnovenie starych parametrov kde podpisi museli byt uradne overene. Tejto ziadosti nam nasledne vyhoveli za VPP z 21.05.2007. To sme ani nevedeli ze sa nejake VPP menia a nedaval tomu nikto dolezitost.
Administrativny poplatok 11,95 Eur je absolutne chore dokonca je to vecsia suma ako nase poistky. A informuju nas v marci ze od 1.1.2009 sme povinny tuto ciastku mesacne uhradzat. Vsak takto nas nutia zrusit si poistky nakolko sa stavaju absolutne nevyhodne. Je to hnusne vydieranie z ich strany. Je mi z tohto absolutne zle co sa tu deje ako nas klamu, okradaju a manipuluju s nami a najviac ma zlosti ze ja ako bezny clovek som proti nim bezmocny. Spociatku som neveril vlastnym ociam co som sa tu docital, ako sa moze nieco taketo v pravnom state diat. To uz aby sa clovek bal aj niekde poistit.
List 2.3.2009.jpg  
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Chcel by som este raz zdoraznit, kto transformoval svoju zmluvu to uz je jedno akymi chytakmi na nove VPP z 21.5.2007 je plne v moci tejto neserioznej poistovne a bude len doplacat, ze sa vobec niekedy u nich poistil, to je moj nazor. Kto tam nikdy nemal poistenie nech sa z nas pouci a obchadza tuto poistovnu na daleko.
0 0
eLKey eLKey

eLKey je offline (nepripojený) eLKey

Zdravim vsetkych diskutujucich!
Vie mi niekto povedat ci existuje realna sanca poziadat o zanik poistenia s vyplatou odkupnej hodnoty?
Predmetne poistenie, o ktorom hovorim, je uz vo "faze cakania" (teda vsetky poistne boli zaplatene, koniec platenia bol 07/2007), zmluva konci v roku 2012.
Suhlas s tymi zmatocnymi VPP nam poistovna asi "pretlacila" tym listom, ktorym tato tema na porade zacala, a mojou naslednou reakciou: volbou alternativy A. Pritom som nenaletel na ich fintu so 40 Sk znizenim poistneho (mimochodom 2 mesiace pred ukoncenim platenia poistneho), ani na tu "zabalenu" v mobile zadarmo...
Po poslednej kvapke (nutene platby 11,95 EUR mesacne poistovni) mam toho uz naozaj dost a rad by som ratoval aspon ten zvysok penazi. Niektori vsak v ramci predoslych prispevkov tvrdia, ze sa to nemusi podarit...
Mozem teda moju PZ, v sulade s clankom 10, II. casti VPP, ukoncit s vyplatou odkupnej hodnoty?
Mili poradaci, dakujem vopred za Vase reakcie.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Volbou alternativy A si pristupil na nove VPP a tak uz to vsetko bezi z ich strany podla nich voci tebe, neviem ako je to z odkupnou hodnotou v tomto pripade, myslim, ze tu niekto kedysi pisal, ze podla novych VPP ani nemusi byt nijaka, ale to netvrdim na 100% len sa mi zda, ze nejako mozu okolo nej robit vselijake redukcie a obstrukcie atd. Nemal si podpisat ziadnu alternativu a aj tak by ti vyplatili odkupnu hodnotu podla starych VPP, uz je teraz neskoro to rozoberat. Ja sa skor zaoberam tym, ze sme nic nepodpisali a trvame na dodrzani zmluvy v povodnom stave, o tom musi rozhodnut v konecnom dosledku sud. O nove VPP sa zaujimam len letmo, ja uz s tou poistovnou nikdy nic neuzavriem.
0 0
eLKey eLKey

eLKey je offline (nepripojený) eLKey

dakujem jarecko! tusil som tuto podlost... no skusim tu zmluvu ratovat (odkupit), uvidime co sa udeje; osobne mam este jednu zmluvu s Rapidom, ide o Bonus-G, s tym zatial nemam ziadne problemy, dufam ze to tak zostane
0 0
jmatus jmatus

jmatus je offline (nepripojený) jmatus

Tiež som uzavrel PZ v r.1998 na 15r. s dobou platenia 10r. Doba platenia mi skončila ale nikto mi tuto skutočnosť neoznámil. Trvalým príkazom z účtu mi odišlo niekoľko platieb navyše pretože som si ukončenie neustrážil.Som zvedavý ako sa mi podarí tieto peniaze dostať späť. Dovolať sa do cool centra nie je možné taktiež na mobilne číslo GSM servisu a ani na pevnú linku priamo do poisťovne. Ktovie či tam vôbec ešte niekto sedí.
Taktiež mi prišlo že mam platiť mesačný admin. poplatok 11,95€. No to je nehorázne. Platil som 10r. a teraz som mal 5r. bit este poisteny bez platenia. No a zrazu si vymysleli že za to že gazdujú s mojimi peniazmi im mam platiť? Nie nad rozum ked sa vydarí. No kde to žijeme? Ako je toto možne?
Mam taký pocit že o svokje peniažky prídeme.
0 0
alexandra123321 alexandra123321

alexandra123321 je offline (nepripojený) alexandra123321

Ziaden administrativny poplatok neplat a NIC IM NEPODPISUJ! Ved uvazuj.... ak nezaplatis, co sa stane? Nic! Oni si tento poplatok nemaju na zaklade coho narokovat, na jeho platenie si sa predsa nikdy /v zmluve, ani VPP/ nezaviazal, nemozu ho od teba vymahat, pretoze ste sa na jeho plateni ako vravim pisomne nedohodli a poistnu zmluvu je mozne menit len pisomnou dohodou OBOCH! stran. Nezaplatenie poplatku nema nijaky dosah na poistnu sumu, co ti musia vyplatit. Ak ti nevyplatia poistnu sumu, zaluj ich. Poplatok 11,95 EUR je proste dalsia finta na blbych,tak im na to neskocte!!!!!
0 0
alexandra123321 alexandra123321

alexandra123321 je offline (nepripojený) alexandra123321

Hlavu hore poradaci! Nove VPP su v totalnom rozpore s ustanoveniami obcianskeho zakonnika o spotrebitelskych zmluvach a teda su vo velkej casti NEPLATNE. Skuste sa obratit na nejakeho sikovneho pravnika, nech vam napise zalubu. Nech ste uz podpisali akekolvek hlupe dodatky /bonus 40,-Sk, mobil a pod..../ , nie je to este ani nahodou stratene. Je potrebne zazalovat poistovnu, nech sud rozhodne o platnosti respektive neplatnosti jednotlivych ustanoveni VPP. Ak totiz VPP obsahuju ustanovenia, ktore su v neprospech spotrebitela /a spotrebitelom je poisteny - teda klient poistovne/, tieto ustanovenia VPP su zo zakona neplatne!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Zdravím všetkých, ktorí naleteli týmto podvodníkom. Mňa chytilii na redukcii poistnej zmluvy, za jednu platbu, ktorá mi neodišla z účtu, ešte v r.2001. Teraz mám obavy, že ak nezaplatíme tie vymyslené poplatky, dôjde k ďalším redukciám. A ešte je tu jedna pasca. Poplatky sme mali začať platiť od 1. 1. 2009, upozornenie sme dostali 5. 3. 2009, takže aj keď zaplatíme, aj tak môže dôjsť k redukciám. Takže kto nám poradí, platiť či neplatiť ? A na koho okrem súdu sa odvolať?
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Dnes som zatelefonoval pracovníčke Rapidu, ktorá mi robila poistenie Bonus G a tá mi povedala, že koho chytili na redukcii poistnej zmluvy UDP K, nemá nárok na odkupnú hodnotu.Ďalej mi povedala ,že jej dcére poslali ponuku zníženia platby na produkt Bonus G, takže vyzerá to že pokračujú ďalej s tými svojimi fintami na klientov.Mimochodom ona mala v rodine 5 zmlúv UDP K o ktoré sa teraz musí súdiť.
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

nemá nárok na odkúpenie, aj keď došlo k obnoveniu parametrov finančnej zmluvy?
0 0
jegor jegor

jegor je offline (nepripojený) jegor

miro59 Pozri príspevok
nemá nárok na odkúpenie, aj keď došlo k obnoveniu parametrov finančnej zmluvy?
Precitaj si Zaverecne ustanovenie XVII.cast 7f.
Nemas narok.
Su to strasny hajzlici.
A k tomu administrativnemu poplatku.Podla toho coho su schopny,tak podla mna budu tento poplatok kazdy rok zvysovat az tak ,ze na poplatkoch zaplatis viac ako Ti maju vyplatit.Takze bud sa sudit o neplatnost tych VPP z 21.05.2007 alebo urychlene z tejto podvodnickej organizacie odist.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať