Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

Prosim "poradakov" o kopiu navratky ohladne vernostneho bonusu 40,- Sk a potvrdenia, ktorym sme sa vraj nasledne zaviazali k VPP z 21.5.2007. Nemam kopie a chcem formulacie citovat v odvolani. Dakujem, deyreszavinacazet.sk
0 0
geonaza geonaza

geonaza je offline (nepripojený) geonaza

S manželom u nich máme dve zmluvy. Na dve deti. Platíme zhruba 10 rokov, každý z nás priemerne 290 korún mesačne. Poisťovňa sa v poslednej dobe pod rôznymi zámienkami snažila vymámiť od nás overené podpisy. Na mňa vymysleli redukciu zmluvy, lebo odniekiaľ vyhrabali neuhradenú mesačnú splátku spred siedmych rokov. Boli zhovievaví. Stačilo doplatiť chýbajúcu splátku, a poslať overený podpis, že súhlasím s návratom k pôvodným podmienkam zmluvy. Manželovi podvrhli bonus za dobré správanie-zníženie mesačných splátok poistného o 40 korún. Tiež oproti overenému podpisu. A ešte skúsili fintu s mobilom ako darčekom, ako ináč, za overený podpis. Tieto šľachetné snahy poisťovne neboli ničím iným, ako podvrhmi, ktorých cieľom malo byť pod rôznymi zámienkami vymámiť od klienta súhlas s tým, že ho môžu následne okrádať. Ako inak nazvať ich nároky na poplatky za vedenie účtu, ktoré prevyšujú sumu poistného, dokonca aj niekoľkonásobne? Nároky, ktoré boli v žiadosti o podpis tak starostlivo zastierané. Viem, že ste podlými praktikami, ako je manipulácia, podvrhy, zastieranie zámeru, zamlčovanie podstatnej skutočnosti, zneužitie podpisu a dôvery klienta zhnusení, a chcete s poisťovňou rušiť zmluvy. Ale nerobte to. To by sa im páčilo. Zrušíme ich na súdnom pojednávaní. Poisťovňa, nech už sa premenuje akokoľvek, nieje už dávno a už vôbec serióznym partnerom na akékoľvek jednanie.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

geonaza Pozri príspevok
S manželom u nich máme dve zmluvy. Na dve deti. ....
Manzelka takto podpisala (bez overenia podpisu) to znizenie o 40 sk. O co islo sme sa dozvedeli z markizy a ked prisiel vypis, lebo poistne doplatila.
Obratil som sa listom na poistovnu so ziadostou o odkupnu hodnotu a vysvetlenie, preco v oznameni pisu, ze suhlasila s novymi VPP, ked ziadne nepodpisala. Odpoved prisla za 30 dni a v nej bolo, ze odkupna hodnota je 0, poslali prefoteny ten papier, kde vyzltili odkaz a internetovu stranku, kde mali byt VPP a tiez poslali samotne papiere VPP, kde samozrejme podpis chybal.
Na pobocke v ZA mi pani oznamila, ze takto oklamali vela ludi, ze zmluvu nemame rusit, lebo po uplynuti 5 rokov, ked skonci poistenie, musia vyplatit ciastku podla zmluvy. No teraz vymysleli tieto poplatky !

Manzelka VPP nepodpisala, preto tieto odmietame. Nesuhlasila s nimi a poistovna nema ziadny doklad o tom !

Poplatky platit nebudeme. Ak si niekto este pamata na tu reportaz markizy... Ked sa reporter opytal, preco jednostranne vypovedali zmluvu, ukazal mu list, kde to poistovna oznamovala... pravnik poistovne povedal "Toto je zrusenie zmluvy" ??? Jednoducho poslali nieco, co nemalo to ziadnu pravnu oporu, bol to len zdrap papiera, ako tento o poplatkoch.
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Tak aj ja som im naletela, ale ani neviem ako. Od roku 1996 som si platila poistné, ktoré som vyplatila v roku 2006. Som v čakacej dobe, na 5 rokov poistená, ale už neplatím. A teraz mi príde platiť mesačne 11,95 eur. Za čo? Za to, že disponujú mojimi peniazmi? Alebo už ináč odo mňa nevedeli vymôcť peniaze, len ponukou mobilného telefónu. Neviem povedať, či som skočila na to, lebo bol to iba jeden papier, ktorý som si žiaľ neprefotila, a v ktorom bolo, že ako dlhoročnej a bezproblémovej klientke pošlú mobil. Ten papier som im samozrejme po preštudovaní s manželom poslala. Dosť sme do toho pozerali, či je to tak, že v dnešnej dobe dá niekto niečo zadarmo. Nič sme na tom nenašli. Ale niesom si vedomá toho, aby ma informovali, alebo aby som im podpisovala nejaké nové VPP, alebo dodatky, a tobôž nie nové číslo PZ. Ako si to môžu dovoliť zmeniť bez môjho súhlasu? Takže som im po porade s právnikom poslala dop. list, že tieto podmienky neakceptujem a žiadne poplatky platiť nebudem. Nemá niekto náhodou kópiu tohto listu ohľadom mobilov z minulého roka? Veď to nebola ani žiadna zmluva na viazanosť. Na centrále v Košiciach sa so mnou ani nebavili, mám si dať žiadosť o zaslatie info. na odkúpenie, čo je za poplatok. Ešte v januári min. roku mi poslali ako každý rok výpis, ale toho roku si aj ten musím zaplatiť. To je už naozaj vrchol, čo sa deje v tomto štáte. A hlavne ako si dokážu vykompenzovať straty v čase hosp. krízy. Na ľuďoch.
A tie správy na TV JOJ ma tiež mrzia, že sa do toho neobuli lepšie.
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

Dávam k dispozícii dokumenty, čo mi poisťovňa poslala ohľadom tejto kauzy. Žiaľ návratku k zníženiu poistného už nemám, keďže som im ju poslal. (Na toto ma dostali.) Inak, až teraz som si uvedomil, aký je ten Peter Talán šikovný chlapík. Behom jedného dňa (10.8.2007) dokázal zmeniť titul, aj funkciu v poisťovni. To teda klobúk dolu! :-)
Hm. No, keďže linky môžem pridávať až po 15 príspevkoch. Skúsim to takto:
www(bodka)edisk.sk/stahnout-soubor/67289/PCSP_rapid.zip_2.15MB.html
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Link na WWW nemôže byť súčasťou žiadnej platnej zmluvy!!!!!!
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Tak ja som skúšala túto adresu na tom edisku, ale už to nieje aktuálne. Škodalen, že si ten papier asi nikto neprefotil. Žiadala som ho od poisťovňe, ale ešte sa mi neozvali, ani mi na žiadnom zo stredísk nevedeli povedať, kde by som oň mohla požiadať alebo doň nahliadnuť.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

to: asymetrix - vdaka za link a subory

to: Katka123456
ten link v pohode funguje, teraz som tlaciva stiahol - opravila si dobre bodku za www ?
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

V tej včerajšej reportáži sa JOJka veru blysla. Posielal som samozrejme tiež na ten ich poplatok odvolanie a kópiu som šupol rovno na NBS a aj Ministerstvo spravodlivosti. Som zvedavý hlavne na reakciu týchto dvoch, keďže z poisťovne si viem predstaviť čo príde.
Čo ma ale na tom všetkom asi najviac znepokojuje, je to vylúčenie práva poistníka na úhradu odkupnej hodnoty pri zrušení poistnej zmluvy na žiadosť poistníka v tej časti XVII. Ods.7f . To je čistá krádež a vec na žalobu.
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Dostala som sa na to, je tam úplne všetko pre tých, ktorí im podpísali tie papiere a neprefotili si ich. Tak ma predsa dostali tým, že tým podpisom súhlasím s VPP z 21.5.2007. Ale aj tak je to podvod, lebo o nových VPP ma nikto nikdy neupovedomil, tak si na každého vymysleli, čo im pasuje. A kto nemá internet, má smolu. Len ma to hnevá, lebo o dva roky mi mali vyplatiť poistku a toto si vymyslia na ľudí. Neviem, či má pre mňa význam sa s nimi naťahovať a platiť kadejaké nezmysly, keď mi aj tak nezaručia, či mi to o dva roky vyplatia, aj keby som im platila ten adm.popl. Vie mi niekto poradiť? A nárok na odkupnú hodnotu asi ani nemám, keď ruším zmluvu.
Tí, ktorí ste im nenaleteli, nedajte sa odradiť. Držím palce.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

to: Katka12345
Predsa vsak v tych materialoch este nieco chyba - [FONT='Calibri','sans-serif']spodna cast z dokumentu v súbore rapid2 - dolu: "priloha: poistka" - toto este keby niekto mal...[/FONT]
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

to: Deyres
Neviem, ale ja som podpisovala na mobil len ten jeden papier, ktorý nemal žiadne prílohy, preto som naletela. Neobsahovalo to skoro vôbec nič, až na jednu vetu, na ktorej ma nachytali.
Som tu zaregistrovaná iba druhý deň, tak nemôžem odpovedať Terke na súkromnú správu. Ozvem sa Ti Terka o štyri dni. Zatiaľ ďakujem, a ak budeš môcť pošli mi to. Napíšem Ti e-mail.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Ja som v pondelok zrušila všetky zmluvy a to akože nemám nárok na žiadne odkupné čo mám urobit poradte
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Taktiež patrím k okruhu podvedených touto poisťovňou.Prípad je ten istý ako u ostatných znižili mi poistne o 40sk ja som to podpísal a už ma mali.Poistne mi konči 7.6.2015 s tým že by som mal platit do 7.6.2010 a potom tam 5 rokov peniaze nechať.Tak teraz neviem či mam pokračovať v platení poistky. Vedel by mi niekto poradiť?A čo s tým administratívnym poplatkom 11,95 eura mesačne mam to platiť?? Ved to je viac ako platím za poistenie a pre mňa je to úplne nevýhodné
0 0
ldanc ldanc

ldanc je offline (nepripojený) ldanc

Caute,
urcite ziadne poplatky platit zatial nebudem. Napisal som im list, ze pravdepodobne nastala administrativna chyba na ich strane a poslal som im podmienky, ktore som obdrzal, ked som zmluvu v '97 podpisoval .-) keby ich nahodou nemali, lebo som im nic nepodpisoval a ani sme sa nikdy nedohodli na inom zneni poistnych podmienok.
uvidime, co oni na to. Ak pride negativna odpoved, budem musiet pozadovat papier s mojim podpisom, kde som im odsuhlasil pistne podmienky.
0 0
kivi68 kivi68

kivi68 je offline (nepripojený) kivi68

Čaute, tiež patrím k podvedeným poisťovňou. Tak isto ako všetci (40,- Sk, mobil). Som v čakacom období a neviem čo s poplatkami, u mňa sú viac ako poistné, čo som platil. Môžu ich vymáhať aj cez exekútora?
Čo sa týka TV JOJ, majú u nich reklamu a to hovorí za všetko. Treba osloviť Markízu ak má niekto kontakty, bez médií to nepôjde dobrou cestou. Zdá sa že štátu sme ukradnutí, preto sa musíme snažiť sami a spolu. Možno napísať predsedovi vlády, dnes znížili poplatky dôchodkovým spoločnostiam. V čase finančnej krízy vyrúbiť takéto poplatky môže iba gauner.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

aká je ta alternatíva A aj ja mám taku poistku ale ja som zatial nič nezmenila
0 0
alexandra123321 alexandra123321

alexandra123321 je offline (nepripojený) alexandra123321

Tak s tym sa da len suhlasit. Treba sa hromadne obratit na Markizu, osobitne na Dusana Karolyiho a Palbu. Jojka proti nim nepojde. Ved napokon, asi to nedude nahoda, ze si po relaciach Palba venovanych PCSP, Skapincovi a Talanovi si nedali reklamu do Markizy. Je najvyssi cas, aby im Markiza spravila neplatenu "reklamu" v dalsej Palbe. Cim viac podnetov z nasej strany, tym vacsia sanca na uspech. Piste aj Slovenskej asociacii poistovni, Narodnej banke, Ministerstvu spravodlivosti..... ako vravi reklama na Orange - Spolu dokazeme viac!
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

Diskutujuci, co ste uz poslali, ale aj planujete poslat odvolania - uvedte sem presne adresy, kde vsade to bude potrebne riesit - ako je uvedene vyssie, napr. adresu Slovenskej asociacie poistovni, Narodnej banky, Ministerstva spravodlivosti...
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

to deyres

ja mam aj tu spodnu cast z dokumentu v súbore rapid2.mam to preskenovane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať