Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Valéria333 Pozri príspevok
Milí poistenci PČSP tiež mám uzatvorenú životnú poistku na seba aj manžela od roku 1997. Na radu kamarátky, ktorá má v poisťovníctve odkrútené pekných pár rokov a myslím si, že je dostatočne zbehlá, som nereagovala na žiadnu z ponuknútých alternatív a,b,c. Telefonicky som osobne reagovala na neprístojné správanie sa PČSP priamo s generálnym riaditeľom správy poistenia JUDr. Škapincom, ktorý prisľúbil, že mi zašle finačne spracované všetky alternatívy a,b,c. Samozrejme, že zložil telefón a kašľal na klienta.
Chyba je, že som to nehodila na papier, pretože moju argumentáciu podľa
serióznosti by asi poprel. Tak som nereagovala na ich zavádzajúcu ponuku
a čakala som čo sa bude diať. Bola som uistená, že na životku mi nemajú právo siahnuť. Dnes (12.6.2008) som teda zažila poriadny šok. Už ako sa patrí (predtým pošta bola doporučená obyčajne, neunúvali sa svoje alternatívy poslať ani doporučene) zásielkou do vlastných rúk som obdržala Oznámenie o zániku poistenia môjho aj manželovho. Zavolala som na Úrad dohľadu nad finančným trhom a dostala som odpoveď, že treba sa súdiť.
Lenže ja som už totálne znechutená týmito podrazáckymi spôsobmi. Prišla som o pekný balík peňazí a vlastne neviem čo robiť ďalej.Jediná rada čo som dostala je, že netreba prevziať peniaze, ktoré sa unúva PČSP poslať poštovou poukážkou. Má tu vôbec niečo zmysel? Aj keď si myslím, že je to protizákonné a väčšina dobehnutých klientov tiež pomôže nám súd? Alebo sa to bude naťahovať všetko cez neustále odvolávania a posúvania na vyššie súdy?
Aká je vyhliadka ako u BMG? Môže niekto poradiť ako ďalej? Alebo zhrabnúť tých pár šuchtákov a skončiť s drahou skúsenosťou, že v živote už žiadne poistky najistejšie je to čo si človek sám ušetri len som tak mala uvažovať už pred 11 rokmi. Je fakt, že keby sa zmobilizovalo a spojilo cca tých 2000 postihnutých klientov možno by sa problém dal vyriešiť. Tak prosím poraďte a píšte.
Peniaze kludne prevezmi a obratom im napis list, v ktorom ich poziadas, aby ti oznamili cislo uctu, na ktore mas previest peniaze, ktore ti poukazali neopravnene, vzhladom na neplatnost pravneho ukonu odstupenia od zmluvy.
Tymto cinom budes kryta v pripadnom buducom sudnom spore, ze si mala zaujem a volu vratit im peniaze, ktore si obdrzala neopravnene.
0 0
erika59 erika59

erika59 je offline (nepripojený) erika59

Dobrý večer.Ja aj môj manžel sme uzatvorili zmluvu v roku 1998 a dostali sme prvý list, po ktorom sme žiadali presnú sumu podľa jednotlivých alternatív.Zase sme dostali list, z ktorého sme sa nič nedozvedeli, a boli v ňom zase tri alternatívy.Išli sme do poisťovne trikrát, ale nič konkrétne sme sa nedozvedeli,ani sa s nami nechceli baviť.Tak som napísala žiadosť,že chcem,aby všetky podmienky ostali také,ako keď sme zmluvu uzatvárali.A teraz podľa toho, čo čítam na internete, môžem čakať výpoveď zmluvy.Ja sa do poisťovníctva veľmi nerozumiem, ale z tohto všetkého som veľmi znechutená.To si môžu robiť,čo len chcú?Veď potom ani nemá zmysel uzatvárať žiadne zmluvy, keď si s nimi robia,čo chcú.Ja sa už v živote nepoistím, nielen v tejto,ale žiadnej inej poisťovni.Poraďte,čo ďalej.
0 0
tibor3375 tibor3375

tibor3375 je offline (nepripojený) tibor3375

dobrý deň. tiež mám tento istý problém. Dostal som už dokonca aj oznámenie o zániku poistenia. samozrejme že vec asi musím riešiť súdnou cestou. je tu však ďalšia otázka - mám platiť ďalej splátky poistného ako keby sa nič nestalo? čo s peniazmi ktoré mi poisťovňa náhodou zašle mám ich prevziať alebo nie. Ďakujem
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

katy7, hovorila si uz s tym pravnikom? Bude ta zastupovat? Pripadne mohol by zastupovat nas vsetkych v spolocnej zalobe? Mali by sme rovnako postupovat uz od zaciatku a dohodnut sa, ci prevezmeme peniaze a ci budeme nadalej platit predpisane poistne, aby bola zrejma vola z nasej strany pokracovat v poisteni...
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Saara Pozri príspevok
katy7, hovorila si uz s tym pravnikom? Bude ta zastupovat? Pripadne mohol by zastupovat nas vsetkych v spolocnej zalobe? Mali by sme rovnako postupovat uz od zaciatku a dohodnut sa, ci prevezmeme peniaze a ci budeme nadalej platit predpisane poistne, aby bola zrejma vola z nasej strany pokracovat v poisteni...
Mno podla mojho nazoru treba nadalej postupovat podla zmluvy a platit poistne, ako keby sa nic nestalo, a az na podnet sudu treba s takouto aktivitou prestat. Vola platit musi byt zrejma. Aj tak predpokladam, ze jednostrannym zaniknutim poistky zrusia ucet, na ktory platite a tym cinom vam prachy dojdu naspak domov.
0 0
anna63 anna63

anna63 je offline (nepripojený) anna63

Anka mamka
erika59 Pozri príspevok
Dobrý večer.Ja aj môj manžel sme uzatvorili zmluvu v roku 1998 a dostali sme prvý list, po ktorom sme žiadali presnú sumu podľa jednotlivých alternatív.Zase sme dostali list, z ktorého sme sa nič nedozvedeli, a boli v ňom zase tri alternatívy.Išli sme do poisťovne trikrát, ale nič konkrétne sme sa nedozvedeli,ani sa s nami nechceli baviť.Tak som napísala žiadosť,že chcem,aby všetky podmienky ostali také,ako keď sme zmluvu uzatvárali.A teraz podľa toho, čo čítam na internete, môžem čakať výpoveď zmluvy.Ja sa do poisťovníctva veľmi nerozumiem, ale z tohto všetkého som veľmi znechutená.To si môžu robiť,čo len chcú?Veď potom ani nemá zmysel uzatvárať žiadne zmluvy, keď si s nimi robia,čo chcú.Ja sa už v živote nepoistím, nielen v tejto,ale žiadnej inej poisťovni.Poraďte,čo ďalej.
Aj ja mám takýto problém, spolu s manželom sme v roku 1997 uzatvorili poistné zmluvy, ale to už som písala aj niekde inde a ďakujem chobotovi za vyjadrenie. No žiaľ ja mám ešte aj ďalší problém a to, že som po skončení doby platenia, teda minulý rok, uzatvorila s touto poisťovňou nové poistky pre deti. Sú to nové poistné zmluvy, doba platenia 15 rokov, prepočet sa ich netýka, ale chcem sa poradiť, čo mám robiť, či ich mám zrušiť (samozrejme odkupná hodnota týchto zmlúv je momentálne nulová), takže prídem o ďalších asi 18 000,- Sk, čo som už zaplatila, alebo platiť ďalej a o 14 rokov, ktovie čo zase vymyslia....
A ešte by som poprosila aj ja katy7, aby napísala vyjadrenie právnika.
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

ešte som nevolala, čakám, čo mi príde, tak, ak príde list o zániku i mojej PZ, dám vedieť, lebo to neplánujem takto nechať. Myslím si, že právo je na našej strane, len mi je ľúto to, že sa ho musíme súdne domáhať. Hneď ako to bude aktuálne, nechám tu odkaz.
0 0
jozef.zilka jozef.zilka

jozef.zilka je offline (nepripojený) jozef.zilka

Treba sa dohodnut co s postupom dalej. Ak neodpoviete na list iste vam pride vypovedanie zmluvy. Nevyplatia vam vase peniaze ktore ste tam vlozili. To si mozete byt isty. Mam uz dve take vypovede a je to asi o 10000 až 15000 menej.
Taže ja idem kontaktovať pravnika a dať žalobu na súd. Môžeme sa spojiť a navzájom si pomôcť len nás treba porátať preto chcem poprosiť poslať mi meno a tel. čislo aby som vedel koľko je nas približne poškodených a potom sa uvidi co dalej. yoki1@pobox,sk
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anna63 Pozri príspevok
Aj ja mám takýto problém, spolu s manželom sme v roku 1997 uzatvorili poistné zmluvy, ale to už som písala aj niekde inde a ďakujem chobotovi za vyjadrenie. No žiaľ ja mám ešte aj ďalší problém a to, že som po skončení doby platenia, teda minulý rok, uzatvorila s touto poisťovňou nové poistky pre deti. Sú to nové poistné zmluvy, doba platenia 15 rokov, prepočet sa ich netýka, ale chcem sa poradiť, čo mám robiť, či ich mám zrušiť (samozrejme odkupná hodnota týchto zmlúv je momentálne nulová), takže prídem o ďalších asi 18 000,- Sk, čo som už zaplatila, alebo platiť ďalej a o 14 rokov, ktovie čo zase vymyslia....
A ešte by som poprosila aj ja katy7, aby napísala vyjadrenie právnika.
Tie poistky by som osobne nerušil, škoda prísť o toľko peňazí.
0 0
STOURAL STOURAL

STOURAL je offline (nepripojený) STOURAL

Ako to tu sledujem stale sa to tu toci a na nieco caka asi ked bude neskoro.

1. Poistovna podpisala pred mnohymi rokmi s klientami zmluvu a to tak, ze ponukla klientom produkt a podmienky, KTORE SAMA NAVRHLA a VYPOCITALA (nepredpokladam, ze ponukala produkt, ktory navrhol urad pre financny trh, ministerstvo financiii alebo nbs ) . Tzn, ze klient bude sporit a v pripade dozitia, respektive inej poistnej udalosti mu bude vyplatena presne stanovena suma. Poistovna ponukla produkt a podmienky, klient s nimi suhlasil. V dobe ked sa podpisovali zmluvy ponukany vynos nebol vobec nadstandardny a priemerny investor by mal dane zhodnotenie za takuto dobu dosiahnut. Povinnostou poistovne bolo spravovat zverene prostriedky tak, aby splnila to k comu sa zaviazala v zmluve.

2. Teraz prichadza doba, ked dana poistovna by mala realizovat plnenie podla zmluvy. V jej konani vidno kroky a to evidentne, ze sa chce vyhnut plneniu zmluvy. Logicky to moze byt z tychto dovodov - Bud nema dostatok penazi na vyplatenie toho k comu sa zaviazala - Alebo si chce niekto nabalit vrecka a vynosy, ktore mala podla zmluvy zaplatit klientom pojdu niekomu inemu - samozrejme dovodov moze byt vela ale vzdy za kazdym konanim je treba hladat logicky motiv.

3. Mozno by to mal niekto prepocitat o ake peniaze ide, ja len odhadujem. Podla informacii z tlace ma taketo zmluvy 4% zo vsetkych poistenych co je 4 800 zmluv.Ak by na jedneho poistenca pripadalo poistne plnenie 100tis sk, poistovna musi vyplatit 480 milionov v priebehu niekolkych rokov ( podla informacii tu na porade sa tento typ zmluv podpisoval len 3 az 4 roky)

4. Lenze my Slovaci sme uz taky, budeme cakat aj do sudneho dna hoci vidime co sa deje. Nekona stat hoci hrozi ze vela ludi pride o peniaze a casto tvrdo zarobene- kedze im chce poistovna jednorazovo a bez ich suhlasu vyplatit odkupnu hodnotu - nedostanu ani to co do nej vlozili.

5. Navrhujem spojit sa, najat si najlepsich pravnikov, ale konat spolocne jednotlivec si myslim nebude mat taku sancu. Pri velkom sudnom spore budu existovat SILNE ADVOKATSKE KANCELARIE ZVUCNYCH MIEN, ktore do toho urcite pojdu za proviziu z toho co vysudia, teda nebude sa musiet platit ziadne peniaze navyse.

6. Cely pripad medializovat, vsade kde sa na internete o tom pise pridat linku na tuto poradu, tuto poradu dokonale zaradit pod klucovymi slovami, aby to nasli vsetci zainteresovani a urobit z nej centrum pre vsetkych poskodenych, kedze sa tato tema zacalo rozvijat na internet ako prva prave tu a sleduje to ako pozeram uz viac ako 60 roznych ludi.

7. Ak bude dostatok - aspon 100 poskodenych ucastnikov a dohodnuty pravnik a pravnik uzna ze je to potrebne spolocne ZAZALOVAT bud za POKUS O PODVOD alebo za PODVOD. Pri 100 ludoch sa uz bude sudit o vacsie peniaze napriklad 10 milionov.

8. Ak da vypoved a mate rodinu ktory maju dalsie zmluvy je treba konat spolocne a zvazit aj to, ze tyto rodinny prislusnici DAJU OKAMZITU VYPOVED ZMLUV ktore maju s touto poistovnou a to naraz.

9. Treba dat podnety na vsetky mozne organy, ABY PRESETRILI KONANIE, a tak sa to dostalo do povedomia, ze je to vazny problem - ministerstvo spravodlivosti, SOI, organizaciam na ochranu spotrebitela, NBS, nemusi to byt len v sulade s touto temou ale mali by to byt o tom, aby si z roznych smerov posvietili na konanie danej poistovne, napriklad klamliva reklama, klamanie spotrebitela a podobne, aj ked bude tu niekto hned namietat, ze to s tym nesuvisi.

10. V kazdom pripade teorie je tu o tom co poistovna moze a co nemoze je uz na 7 stran. JE POTREBNE UROBIT KONKRETNE SPOLOCNE KROKY.
0 0
gabi29 gabi29

gabi29 je offline (nepripojený) gabi29

Dobrý deň,

pridávame sa k "davu" postihnutých. Tiež nám došlo zrušenie zmluvy. Najlepšie by bolo ozaj spojiť sa a bojovať spolu, viacerí spravia viac ako jeden. No hlavne treba sa zmobilizovať čo najskôr, aby sme neprešvihli nejaké lehoty na odvolanie. Ak budete mať nejaké nové info dajte vedieť
mail:gabrielamacejkova@yahoo.co.uk
0 0
gabi29 gabi29

gabi29 je offline (nepripojený) gabi29

Dobrý deň,

pridávame sa k "davu" oklamaných. Tiež nám došlo zrušenie zmlúv, je riadne svinstvo, že niečo také sa môže vôbec diať. Ja potrebné sa určite spojiť viacerí zmôžu určite viac ako jeden. No hlavne sa treba zmobilizovať čo najskôr aby sme neprešvihli nejaké lehoty. Podnikol už niekto nejaké konkrétne kroky?? Ak áno dajte vedieť.
0 0
gabi29 gabi29

gabi29 je offline (nepripojený) gabi29

Dobrý deň,

chceli by sme sa pridať k "davu" oklamaných. Určite by bolo najlepšie sa spojiť viacerí zmôžu viac ako jeden. No je potrebné zaujať nejaké kroky aby sme neprešvihli nejaké lehoty dokedy treba konať, písala som aj na úrad na dohľad nad fin. tak som zvedavá čo odpíšu. Je svinstvo, že na to zas doplatia nevinní obyčajní ľudia.
Ak máte nejaké nové info dajte vedieť
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Samozrejme som strasne rad, ze sa rozvinula zatial teda celkom pragmaticka diskusia na temu UDP-K prepocet, len chcem aby ste brali do uvahy min. to, ze ti, ktorym uz prislo zrusenie poistnej zmluvy su len jedna cast postihnutej skupiny, zrejme ta, ktora nereagovala na prvy list. Sucasne existuje druha pocetna skupina, ktora na prvy list reagovala(pripadne dalsia skupina, ktora reagovala aj na druhy list), takze k zruseniu ich zmluvy neprislo(ano aj ja patrim medzi nich) a zatial cakame na reakciu poistovne.

Samozrejme podporujem iniciativu ist do tohto spolocne a rad sa pridam ale momentalne este treba pockat na konecne riesenie zo strany poistovne.

Ci nas vsetkych posle s rovnakym stanoviskom a zrusi zmluvy, alebo zvoli iny postup.

K technike postupu:
Myslim si ze nechavat mailovy kontakt na tejto stranke je zatial zbytocne, ako aj reagovat v zmysle, ze aj my sme poskodeny.... Dolezite je aby tato stranka zostala naozaj v rovine pomoci a konkretnych informacii a aby sa nam z toho nestala neriadena diskusia, pretoze to iba rozptyli uzitocne informacie. Naozaj sa prosim drzte vecnych prispevkov. Dufam ze som nikoho neurazil ide mi presne o to o co ide Vam ale myslim ze nie kazdemu(nezainteresovanemu) sa chce citat celu genezu tohto pripadu, ak by aj chcel fundovane pomoct.

Zatial ahoj vsetkym.
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Ja tiez patrim k tej skupinke, ktora sa negativne odvolala proti obidvom listom.
To, ze pan riaditel povie, ze ma paragrafy na to ako zrusit zmluvy je vymysel a chce takto zastrasit ludi, aby sa do toho nepustali, pretoze nieco bolo uzatvorene na zaklade obojstrannej dohody, tak to beriem z rezervou...nevedia ako ludi od toho odhovorit tak to budu skusat rozne. A ja som sa pri druhom liste bavila spravnikom, ktorý ma ubezpečil, že právo mame my a nie poisťovna!

Som za to, ze nech tato stranka pomoze, ale som proti, aby sme sedeli so zalozenymi rukami a cakali, co sa bude diat. Je dolezite aby sme konali, aby sa naozaj prislusne organy dozvedeli o probleme....a na to upozornime len my. A vitam mnohe podnety, ktore su tu. Som za to, aby sa napr. napisal , skoncipoval list,ktory sa posle v našom mene prislusnym organom v nasom štáte a pomocou e mailov sa mozme popodpisovat a zaslat to tam kam patri....
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

katy7 Pozri príspevok
Ja tiez patrim k tej skupinke, ktora sa negativne odvolala proti obidvom listom.
To, ze pan riaditel povie, ze ma paragrafy na to ako zrusit zmluvy je vymysel a chce takto zastrasit ludi, aby sa do toho nepustali, pretoze nieco bolo uzatvorene na zaklade obojstrannej dohody, tak to beriem z rezervou...nevedia ako ludi od toho odhovorit tak to budu skusat rozne. A ja som sa pri druhom liste bavila spravnikom, ktorý ma ubezpečil, že právo mame my a nie poisťovna!

Som za to, ze nech tato stranka pomoze, ale som proti, aby sme sedeli so zalozenymi rukami a cakali, co sa bude diat. Je dolezite aby sme konali, aby sa naozaj prislusne organy dozvedeli o probleme....a na to upozornime len my. A vitam mnohe podnety, ktore su tu. Som za to, aby sa napr. napisal , skoncipoval list,ktory sa posle v našom mene prislusnym organom v nasom štáte a pomocou e mailov sa mozme popodpisovat a zaslat to tam kam patri....
Len tak medzi nami dievcatami. Konat mozes zacat az potom ked dojde k protipravnemu konaniu. Tzn, ze konat uz mozu ti, ktori dostali vypoved na zaklade toho ze neodpovedali na prvy, alebo aj druhy list. Ti co nan odpovedali s tym, ze si vybrali ktorukolvek moznost konat nemozu, lebo vlastne naleteli poistovni a vsetko prebehlo legalne.
A my, co sme odpovedali na prvy aj druhy list odmietavo mozme zatial cakat, pretoze momentalne este poistovna nevykonala ziadny protipravny krok, ak nepocitam, ze zavadzajuco informuje. Mozno by sa dalo este poziadat sud o predbezne opatrenie vo forme zablokovania uctov, ale to bude asi nepriechodne. Ale neznalost zakona neospravedlnuje a kazdy mal moznost, ked dostal list navstivit nejakeho pravnika a informovat sa ci to, co je v nom napisane je v sulade s platnym pravom SR. Samozrejme, mohol navstivit aj poradu.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Moj nazor je taky, ze napriek tomu, ze su tu dve skupiny poskodenych (ti, co nereagovali na list poistovne a uz im bola zrusena poistna zmluva a ti, co reagovali a zmluva im bude zrusena predpokladam do par dni) mali by sme uz zacat so samotnou organizaciou ludi z jednej aj druhej skupiny. Uz nie je naco cakat, za chvilu tu mame obdobie dovoleniek. Preto vyzyvam diskutujucich na to, aby sme
- zozbierali zatial len emailove kontakty (prip. aj telefonicke) na poskodenych. Uz sa ponukol jozef.zilka, bolo by dobre, aby touto databazou disponovali dalsi dvaja ludia pre pripad, ze by sa niekomu z nich podarilo udaje omylom vymazat, ja mozem byt tou druhou osobou (sarahv@azet.sk)
- zohnali advokata, ktory bude ochotny a mal moznosti zastupovat velku skupinu klientov (nakoniec nas moze byt niekolko stovak), mozno by bolo najlepsie, aby to bol niekto z Kosic, lebo tam sa bude pojednavat. Prosim navrhnite niekoho.

Ak niekto uz kontaktoval pravnika a chce ist zalovat okamzite a necakat na to kym sa zorganizujeme, doporucujem neplatit pravnikovi pausal, ktory sa pohybuje v niekolko desiatkach tisicoch Sk, aby bolo pre vas jednoduchsie pristupit k spolocnej zalobe, ak by ste sa neskor rozhodli pridat sa k spolocnej zalobe a odstupit od individualnej zaloby.

Pozor na to, nasim cielom nesmie byt polozenie poistovne na kolena, mala by normalne dalej fungovat, aby mohla naplnit svoje zavazky voci nam. Cize neunahlime sa v nasom hneve. Zalovat by sme ich nemali o pokus o podvod, ale jednoducho pre neplatnost zrusenia zmluvy.
Naposledy upravil Saara : 17.06.08 at 11:32
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Dovolil by som si s Tebou nesuhlasit. Mylsim, ze na ziadne verejne forum netreba davat svoje emailove adresy a ani telefonne cisla, ci akekolvek ine udaje, ktore mozu byt zneuzite tak, ze nebudes stihat odbijat spam. Treba sem dat kontakt na pravnika, ktory to bude riesit. Kto chce, obrati sa nanho, kto nie, neobrati.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

robovi - So tym zverejnovanim adries mas pravdu, z prispevku som to vymazala. Len mi vadilo, ze novacikovia na porade a tych je nas tu vacsina nemozu zasielat sukromne spravy.
Ale pod koordinovanym postupom si nepredstavujem - nech sa paci, tu je pravnik, ak chcete obratte sa na neho alebo nie. Obratit na pravnika by sa mala uz urcita organizovana skupina, ktora sa dohodla, ze vie co chce. Ja osobne som uz jedneho advokata kontaktovala a uz sa oboznamuje s vecou, ale este neviem ci to zoberie. Ale prva jeho otazka bola, kolko ludi sa vieme na zaciatku skontaktovat - 10, 20, 100, 1000? Ziadny advokat ti do toho nepojde, ak aspon na zaciatku nevie, o aku velku skupinu ludi ide v prvej varke.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Caute. Podla toho co som sa dozvedel od znameho z Krajskeho sudu v Ke, tak nejde o ziaden podvod, ale ak tak civilnu žalobu. Ten XY je sudca KS Kosice a mal tiež problém, lebo jeho manzelka tam ma zmluvu. On zasiel do poistovne, lebo tam ma nejakeho znameho a ten ho odkazal na Skapinca. Ten mu ukazal papiere od NBS dôverne a bolo tam priamo napísané, že tam pri tom jednom produkte bola chyba vo vzorci. Potom mu tam odcitoval aspon 10 paragraov z Obč. Zákonníka, že vlastne išlo o chybu v počítaní a potom v písaní. Vytiahol n a neho 3 judikáty, keď sa to v r. 1995 stalo Slov Sporiteľni, že zle spočítala sporiaci produkt a chybne spísala zmluvu. Následne vypovedala a súdy potvrdili opodstatnenosť ich nároku na výpoveď. druhy judikat bol od Slov Poisťovne, kde mali ten istý problém s poistením a tieź to tak urobili. Vysvetlil mu tieź, že ČSOB vypovedala pred 3 rokmi 10 tis zmlúv podobných poist. zmlúv a tiež uhrala na súde opodstatnenosť. Sú to svine a majú to dobre ošetrené, majú plno peňazí tak si to vedia ošetriť. Že vraj títo majú 7 advokátov a každý z nich má na prípad rovnaký názor ako je podľa tých judikátov. Vravel tiež, že majú znalecký posudok, ktorý jednoznačne potvrdzuje chybu vo výpočte a preto od nich nemožno očakávať plnenie podľa chybných vzorcov. Sudca mal taky názor, že je to velmi zložitý prípad, ale ze ked maju znalecke posudky, ze to bolo zle zrachovane a preto spravili nechtiac chybu tak a tie judikaty, tak ze to je vacsi problem, pretoze keby vedeli o chybe tak by to neboli ani oni ponukali. on zoberie peniaze a nebude sa tahat po sudoch. ťazko povedat no asi kaslem na to a beriem prachy...idem na ryby a potom na dovolenku. ked daco budete potrebovat ohladom tych argumentov tak kludne napiste. Dano KE
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať