Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
seraffinka seraffinka

seraffinka je offline (nepripojený) seraffinka

Ahojte. Mam podobny problem s poistovnou. Zatial som vsak nic nepodnikla. Prosim ak mate tel. alebo iné kontakty na ludi s podobnym problemom, poslite prosim. Tiez nejake vzory podaní, žiadosti s adresami, kde by som to mohla poposielat.
Dakujem.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

to seraffinka


Ministerstvo spravodlivosti SR
Komisia na posudzovanie podmienok
v spotrebiteľských zmluvách
Župné námestie 13
813 11 Bratislava
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

albos Pozri príspevok
harleydavidson
potom nechápem, načo sa vôbec zaťažovali posielaním mobilu aj tým, od ktorých už jeden podpis mali. Možno si chceli k ziskom dať aj nejaké náklady: nákupná cena mobilu: 1000,-sk, predajná klientovi za cenu poistky (cca) 50000,-sk.
možno pri predčasnom zrušní zmluvy okrem 0 hodnoty PZ budú chcieť zaplatiť cenu mobilu. Ani by som sa nečudoval....
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

wwwbodkastaznostizavinacmfsrbodkask
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Tak toto mi dnes prišlo z Ministerstva financií SR, kde som posielala iba e-mail:

staznosti zavinac mfsr bodka sk

Tak im tam tiež píšte, aby toho dostali viac. Vidím, že reagujú aj na e-maily. No svoju sťažnosť zobrali skôr ako nesúhlas s poplatkami. Už neviem, ako im to napísať, že to nebol hlavný dôvod mojej sťažnosti, ale podvod, akým vymáhali podpisy k novým VPP chytákmi.
Pretože poplatky im môžu uznať, aj keď so zdravým rozumom asi ťažko, ale nech vysvetlia tie nelegálne ťahy, ktoré poisťovňa urobila na ľuďoch.

Dúfam, že som dobre vložila prílohu, predtým som to neskúšala.
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

No a ešte pripájam e-mail, vyjadrenie NBS, ktorý tiež došiel. Tak tam mi presne radia to, čo sme už vedeli, aby sme písali na MS SR Komisia na posudzovanie podm. v spotreb. zmluvách.
Tak píšte všetci!!!!!!!!!!!!!!!!!§
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Citujem z listu NBS:

Podľa § 49a Občianskeho zákonníka právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vediet. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne.

Mám tomu rozumieť tak, že keď sme podpísali nevedomky v zavádzajúcom prípade tie nové VPP, máme považovať tento právny úkon za neplatný?

Prosím vyjadrite sa niekto, kto tomu lepšie rozumie, lebo ináč si to neviem vysvetliť.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Malo by to tak byt, len to musi vyrieknut sud v rozsudku.
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

katka 12345 Pozri príspevok
No a ešte pripájam e-mail, vyjadrenie NBS, ktorý tiež došiel. Tak tam mi presne radia to, čo sme už vedeli, aby sme písali na MS SR Komisia na posudzovanie podm. v spotreb. zmluvách.
Tak píšte všetci!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Konecne aj nejaka institucia napisala co si o VPP myslia klienti a rozni pravnici (s vynimkou Rapidackych), teda, ze ustanovenia VPP kde su v znacnej nerovnovahe prava klienta a poistovne, su neplatne. Akurat, ze NBS nema pravomoci, mozno ministerstvo spravodlivosti poda zalobu.
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Keď si tak čítam dokola, čo mi to poslali, tak z toho vyplýva, že:

-ministerstvo financií hovorí:

Národná banka Slovenska v zmysle zákona č. 747/2004 Z. z. o dohľade nad finančným trhom a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vykonáva dohľad nad činnosťou poisťovní.

Z uvedeného dôvodu bolo Vaše podanie postúpené na vybavenie Národnej banke Slovenska, Imricha Karvaša 1, Bratislava.

-a NBS hovorí, že to nieje v ich kompetencii:

Súčasná právna úprava neumožňuje Národnej banke Slovenska posudzovať, respektíve schvaľovať všeobecné a osobitné poistné podmienky jednotlivých poistných produktov poisťovní. Povinnosť poisťovní získať od Národnej banky Slovenska predchádzajúci súhlas k používaniu všeobecných aj osobitných poistných podmienok zanikla, keď boli do slovenskej legislatívy transponované predpisy EU v danej oblasti.

Jedny to váľajú na druhých, aby sa z toho vyzuli. Ešteže sa unúvali mi odpísať. Tak som len zvedavá, či nám aspoň pomôže tá Komisia na........
Z poisťovne mi zatiaľ odpoveď, na moje neakceptovanie ich VPP, neprišla, tak
len čakám poštárku, čo vymyslia oni. Na tie ich linky nemá význam volať, a v Košiciach sa ani na sekretariáte so mnou nebavila. Mám si dať žiadosť a zaplatiť. Tak pa.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ministerstvo Spravodlivosti vytvorilo vyhlaskou legislativny ramec pre komisiu na posudzovanie spotrebitelskych zmluv a to je momentalne jediny organ, ktory by sa tym mohol zaoberat hromadne zo zakona. Ked to tato komisia nepretlaci (hromadne pre velky pocet poskodenych), az na sud tak potom uz neviem kto.

Mam pripravene podanie pre komisiu je to ziadost napisana vo worde na styroch stranach textu (este robim korekcie textu, opravy chyb atd.)+ vela priloh, ktore este musim prekopirovat, dufam, ze sa mi to podari vsetko pripravit a do buduceho tyzdna odoslat.
Naposledy upravil jarecko : 24.03.09 at 20:52
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

jarecko Pozri príspevok
Malo by to tak byt, len to musi vyrieknut sud v rozsudku.
Vďaka za upresnenie, no len aby to vyšlo.

to: PETER PRVY

No aj ja si myslím, že to tá pani pekne vysvetlila, už som jej odpísala. Mám v tých paragrafoch, čo tam uviedla, trošku jasnejšie, ako by som mala čítať sama Obč. zákonník.
Len všetci, čo sa Vás to týka, píšte tam!!!!!!!!!! nemusíte písať tu na poradu, len píšte na tú Komisiu......
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Fragment textu z mojho listu, myslim ze je tam povedane zhruba vsetko.

Vážená komisia!

Viem, že pri posudzovaní sa ako komisia môžete opierať aj o zákon na ochranu spotrebiteľa, ktorý definuje nekalé podmienky. „ Keď dospejete k záveru, že vo VPP sa nachádzajú podmienky, ktoré by mohli spôsobiť hrubú nerovnováhu v právach a povinnostiach, môžete navrhnúť podanie žaloby aj v súvislosti s takouto podmienkou a jedine súd bude oprávnený dospieť k rozhodnutiu o jej neprijateľnosti,“

"Už od rímskeho práva platí, že treba chrániť slabšieho, pretože mocný sa vie ochrániť sám. Navyše v množstve zákonov sa občan nevie dobre zorientovať. Preto, ak z VPP ktorým nie každý spotrebiteľ dobre rozumie "žiari“ neprimeranosť pre neho, je povinnosťou súdu nefavorizovať princíp zmluvnej voľnosti oproti princípu zmluvnej spravodlivosti a , , zasiahnuť.

Keď bolo niečo dohodnuté a je neprimerané, je absolútne neplatné, len je potrebné, aby takýto záver vyriekol sudca.

Hromadnú žalobu môžu podať spotrebiteľské organizácie bolo by to oveľa efektívnejšie, ako keď sa majú jednotlivci individuálne brániť na súde v stovkách až tisíckach súdnych sporov ohľadom tejto poisťovne, ak na jednej strane stojí ekonomicky silný subjekt a na druhej strane je „bežný človek“ , disponujúci obmedzenými finančnými a odbornými kapacitami.

atd.
Naposledy upravil jarecko : 24.03.09 at 22:07
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Zdravim vsetkych,
snazila som sa precitat dokladne vsetky prispevky v tejto diskusii, pretoze tiez patrim ku klientom, ktori naleteli a podpisali 40Sk bonus na poistne a tym aj nove VPP. Naozaj je moja chyba, ze som si vtedy nedala viac zalezat na tom, co podpisujem a chapem, ak niektori tvrdia, ze som dostala, co som si zasluzila. Napriek tomu dufam, ze existuje moznost ako sa z toho dostat, pretoze sa zda, ze je nakoniec uplne jedno, ci som nieco podpisala alebo nie. Vsetci klienti s tymito "starymi" poistkami skoncili tak, ze tato poistka je pre nich ciste stratova zalezitost. Vlozia/vlozili tam viac ako na konci dostanu. A toto je mozno pre tu komisiu zaujimava skutocnost. Pripajam sa k nazoru, ze spravna institucia na podanie staznosti je prave ta komisia. Preto prosim o poskytnutie vzoru listu, ktory ste tam poslali, alebo sa chystate poslat.
0 0
Dasa80 Dasa80

Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

Ahojte. Aj ja som tá čo naletela na 40 Sk bonus aj napriek tomu že som sa vtedy snažila na ich internetovej stránke dočítať o VPP, kt. som tam nenašla. Tiež by som chcela napísať na tú Komisiu..., len neviem ako to presne napísať. Mohol by niekto Vás čo ste tam písali poskytnúť nejaký vzor tohto listu
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Tak jarecko tu už niečo pridal, keď to niekomu pomôže ja som posielala niečo takéto, viď príloha, aj e-mailami.

Text si už nech každý upraví podľa svojej situácie.
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

Thelma, Dasa80
Ja som použil a preposlal na komisiu ešte ten starší vzor odvolania do Rapidu z príspevku 580, píšte, čím viac, tým lepšie
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Dakujem stanlei. Tiez isom nasla nieco medzi prispevkami, konkretne na s101, prispevok 1008 od peterprvy.
Este jedna vec mi napadla, nemate nahodou niekto tu spodnu cast listu (potvrdenie TS1/07) - ktorym som podpisala 40Sk znizenie poistky ? Chcela by som to prilozit k listu.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

to thelma - tady...
Rapid137_2.jpg  
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

Pekne tu piseme, ale nic nerobime. Ja som si prečital to stanovisko od pana Hataru od Fica a mal pravdu, treba ich žalovať na tom rozhodcovskom súde. Zazaloval som poistovnu, a mali ste vidiet toho ich nastvaneho pravnika. Museli poverit Arbitrazny sud Kosice (aske.sk), a ono to funguje, zdá sa, že už ten sud aj začal prekvapivo vo veci konať.
Spravodlivosť predsa musí fungovať a ja si myslím , že mám pravdu. Čím skôr súd rozhodne, tým skôr dostanem späť moje poplatky.
Máme tu veľa reči, ale ako sa hovori, skutek utek. Len píšte svoje dojmy na všetky svetové strany, aspoň súd v mojom prípade skôr rozhodne.
uberte emocii, pridajte racia kolegovia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať