Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Jaroslav DE Jaroslav DE

Jaroslav DE je offline (nepripojený) Jaroslav DE

Ty si to stále este nepochopil. To zdruzenie zastupuje v pripade sporu Teba, ale na posúdenie Tvojho prípadu, tak ako znie dohoda a VPP je rozhodcovsky sud, ktory urci poistovna. Takze aj ked to zoberie zdruzenie, tak bude zalovat na rozhodcovskom sude. Tomu sa nevyhnes. Ako spominal HYDALGO 32, asi je to ten ASKE. Uz to chapes ???
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Rozhodcovsky sud si nechaj pre seba, ries si to s nim ty, spolu s HYDALGOM32 a z mladym Talanom Petrom i jeho sefom rozhodcovskeho sudu Majovskym Marianom, byvalym spoluziakom zo skoly.

http://www.vsm.sk/files/uvod/Alums-2005.pdf

http://www.vsm.sk/files/uvod/Alums-2006.pdf

Uz si to pochopil pan Jaroslav DE?

Mozeme dalej pokracovat kto co chape a ked nechapes casom pochopis.
Naposledy upravil jarecko : 03.04.09 at 14:46
0 0
slavka11 slavka11

slavka11 je offline (nepripojený) slavka11

Zdá sa mi však podivné, prečo ma neoslovili zmeniť si poistnú zmluvu, možno by som na to pristúpila.Teraz však už tejto poisťovni nedôverujem a vôbec žiadnej.Poslala som sťažnosť na tú komisiu aj do ASUBB , čakam čo sa bude diať.Z poisťovne mi zatial neodpovedali, pýtala som si informáciu o mojej odkupnej hodnote , ale očakávam , že mi napíšu , že je tam veľlá nula.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

ahojte, taktiež patrím medzi klientov rapidu. asi dva týždne čítam vašu diskusiu. chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa tu delia o svoje skúsenosti a dávajú rady. minulý týždeň som písala na nbs-ku, na ministerstvo financií aj na komisiu pre posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách. zatiaľ mi nedošla žiadna odpoveď, dnes napíšem aj na asociáciu užívateľov služieb. zaberá to veľa času, hlavne čítanie všetkých príspevkov v rôznych diskusiách. vyriešenie tejto veci bude trvať určite dlhšie, ale verím, že všetci vydržíme a budeme písať na všetky organizácie, ktoré by to mohli riešiť.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Dnes by mala poisťovňa na svojom webe spustiť prístup na elKontá, tak, ako uvádza v liste, kde mi oznámili povinnosť platiť mesačné poplatky. A preto len pre zaujímavosť som si chcel cez toto elkonto skontrolovať svoju PZ. No ale to by najskôr muselo fungovať....zmrdi

Načo mi oznamujú niečo, čo neexistuje. To tiež svedčí o serióznosti poisťovne.
Naposledy upravil harleydavidson : 01.04.09 at 18:45
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Zdravím... v sťažnostiach uvädáte aj detaily ako napr. číslo zmluvy? Snažím sa dat dokopy sťažnosť pre AUS za mojich rodičov nech je nás čím viacej.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

dostal niekto z vás v roku 2007 šek z poisťovne, na ktorom bola suma znížená o 40,- Sk?
ak áno, chcem sa opýtať, či bol k tomu priložený aj nejaký list. ja mám takýto šek z júna a z augusta mám list s návrhom o zníženie poistného.
0 0
robo188 robo188

robo188 je offline (nepripojený) robo188

môze mi niekto zaslať nejaky vzor listu čo posielate na AUS


ďakujem
0 0
robo188 robo188

robo188 je offline (nepripojený) robo188

môze mi niekto zaslať nejaky vzor listu čo posielate na AUS , dozvedel som sa že v našej rodine okrem mňa sú s srovnakým problemomom ešte styria členovia a dvaja známy všetko ludia ktorý už len čakaju na ukončenie poistky .
tak požiadali mňa aby som im pomohol s odvolaním .

Ja som zatial poslal list na komisiu na posudzovanie .... čo tu bola na porade a odvolanie na platenie poplatkov do poistovňe ale zatiaľ žiadná odpoveď .

ďakujem

moja adresa je robo188 zavinač zoznam bodka sk


ďakujem
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Strucne napis email, ze si sa dozvedel na inete o sustredovani poskodenych AUS-om, patris medzi nich a pridavas sa tiez. Ked budu potrebovat viac info, ozvu sa na tvoj email, nech tam bude aspon meno a priezvisko poskodeneho. Na zaciatok staci.
0 0
robo188 robo188

robo188 je offline (nepripojený) robo188

ďakujem za info

prajem pekný deň
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

harleydavidson, jarecko i ostatni

Podarilo sa Vam uz niekomu dostat na elKonto ? Nie je to nahodou umoznene zase iba niekomu ? Nie je za tym zase nejaka podlost - myslim spoplatnenie, nejaka registracia alebo neviem co... Ja sa tam cez stare cislo zmluvy, ani cez to nove, uvedene na informacii o plateni za administr. poplatky, dostat neviem. Dik.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ja som to neskusal.
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

Deyres

skúšal som, nejde, ale v poznámke tam čitam, že to je pre zmluvy od 1.1.2003, takze pre nas to vôbec nie je
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

ad elKontu

Na tom papieri zo zaciatku marca pisu :

"Oznamujeme Vam zriadenie individualneho elektronickeho konta Vasho poistenia (elKonto), prostrednictvom ktoreho Vam budu oznamovane dolezite skutocnosti a informacie o Vasom poisteni podla vseobecne zavaznych pravnych predpisov. Na elKonto sa dostanete od 1.4.2009 cez www stranku poistovne, rubrika elKonta klientov."

Tam ziadne vynimky neuvadzaju, takze by to malo byt pre vsetkych...
A - vlastne aj kvoli tomu vraj zaviedli take vysoke poplatky...
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

na elkonto sa dostať nedá, ja mám poistku od roku 1998 a tiež mi napísali, že od 1.4.2009 dostanem info cez toto konto. nemá niekto list z júna 2007, ku ktorému bol priložený šek z poisťovne na sumu zníženú o 40,- Sk?
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

ad elKonto

Podarilo sa mi dovolat na pobocku - vraj elKonta su pre vsetky zmluvy, no na zaklade info z centraly mame mat trpezlivost - ze to za par dni bude pristupne... No - nieco ohromne...
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

elkonto
na ten vstup aj tak nemam ich požadovaný kod zmluvy, ktori musia zadavat ti co maju eurokapitalplus (ak prva kolonka nema byť stare cislo PZ), v liste z maja je len jedno cislo, nuz uvidime možno neskôr ake dve cisla tam treba zadať,
dostal alebo videl vôbec niekto z vás svoju pretransformovanú zmluvu?
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

matsim Pozri príspevok
Ahojte, sledujem diskusiu ale pisem 1.krat. Tema sa ma tyka a chcem sa pripojit aj ked: nereagovala som na ziadne ponuky od PCSP, teda som nepodpisala nove VPP. Aj tak mi jednostranne vypovedali zmluvu 15.6.2008 kedze som neakceptovala ani jednu z ponuknutych moznosti,(vypoved zmluvy ignorujem pretoze jednostranna vypoved zmluvy je neplatna). Neprevzala som ani jeden zaslany sek na odkupnu hodnotu mojej poistky. A platim stale povodnu sumu. Nezaslali mi list o poplatkoch a zaslali mi len oznamenie o zmene mena spolocnosti s tym, ze kazdy dalsi ukon na zaklade mojej ziadosti (ako vypis, info o stave poistky..) bude spoplatneny.
Ak je niekto v rovnakej pozicii ako ja , mozete mi napisat kratku spravu ako postupujete?
ahoj. až po pár dňoch som sa sem dostal....
Ja na rozdiel od JARECKA som podal žalobu na okresný súd Košice vo veci "určenie neplatnosti právneho úkonu" (alebo tak nejak to je formulované) kde žiadam aby súd vyhlásil ich ukončenie zmluvy za neplatné a aby zmluva pokračovala ďalej. Preto stále platím poistné . Podľa toho ako dopadne súd uvidím čo budem ďalej robiť.
Manželka zatiaľ žalobu nepodávala (je v takej istej situácii ako ja) , aby sme prípadne ušetrili na poplatkoch za právničku a za súdy. Ale včera posielala poisťovni "návrh na mimosúdnu dohodu pred podaním žaloby" a čakáme čo si pán Škapinec vymyslí ako odpoveď.
takže tak.
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Len tak medzi rečou - podával už niekto z vás to trestné oznámenie ?
Zaujímalo by ma či už je nejaká reakcia zo strany OČvTK...
Včera som sa stretol so spolužiakom zo strednej a on je policajt na oddelení "skrátené vyšetrovanie" (alebo tak nejak sa to volá). Stručne som mu popísal situáciu okolo našich poistiek , ako vyriešili tých čo nič nepodpísali a aj tých čo podpísali.....a spýtal som sa ho že čo by bolo najlepšie - ako by to trestné oznámenie malo vyzerať a vôbec všetko okolo toho.

On ma trocha "schladil" tým , že ON OSOBNE je presvedčený že takéto trestné oznámenie kde by bol ako trestný čin daný "uvedenie do omylu" by síce bolo možné podať kdekoľvek....teda aj v mieste bydliska....pravdepodobne by ho miestni policajti posunuli na oddelenie do Košíc ...ale tam by to na 95% policajti zastavili s tým , že sa nejedná o trestný čin.
A to preto že vraj každý kto je svojprávny a plnoletý musí zodpovedne zvážiť čo podpisuje a potom musí niesť za svoje konanie aj následky...
Takže PRAVDEPODOBNE by bola odpoveď polície že sa nejedná o trestný čin , ale o občiansko právny spor a odkázali by dotyčného na súdy kde sa môže domáhať svojich práv!!!

Majú to tí smradi z poisťovne dobre prešpekulované !

Toto je samozrejme iba názor jedného policajta !!! Možno iní policajti by to videli inak a začali by v tej veci konať (možno by len bolo treba inak klasifikovať trestný čin - dať tomu iný paragraf)....
Preto sa ešte raz pýtam že či už niekto nejaké trestné oznámenie podával a či je už zo strany polície nejaká odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať