Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Este raz . Musime sa zist . Ti z nas , ktori nas budu zastupovat musia predlozit doklady , poistnu zmluvu s PCSP a.s. a tie podarene listy obdrzane na meno ! To ze chlapci z PCSP sa spolocnej zaloby boja a su schopni strcit sa aj na toto forum svedci jednoznacne iniciativa tych dvoch pod nickom Saara a Dano , a to je povzbudzujuce . / Co ze sme z celeho Slovenska ? Ved uz sa necestuje konskymi povozmi ./
Bolo by skvele keby bol niekkto schopny vyhotovit web stranku a tu potom propagovat na diskusnych forach a v tlaci ... Su desiatky , mozno stovky poskodenych , len o sebe nevieme . Ja som toto forum nasiel len vcera ! Internetova stranka a tel . kontakt na vybranych zastupcov poskodenych by zvysil nas pocet a potom sme schopni zozbierat peknu sumu a najst si spickoveho zastupcu .
Pre chobota . Nebol PCSP a.s. spachany trestny cin ? Loz , zavadzanie , pokus o manipulaciu klientov ...
Podal uz niekto trestne oznamenie ?
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

ospravdlnujem sa Saara . / Ak je tvoja snaha uprimna / Ale v ziadnom pripade to nemoze fungovat tak ako si to navrhla ti , bez osobneho stretnutia a predlozenia dokladov / a zmluv / .
0 0
5568jana 5568jana

5568jana je offline (nepripojený) 5568jana

Súhlasím s tým, že by sme sa mali stretnúť a "preukázať sa" zmluvami a listami, ktoré nám prišli. Tiež som toho názoru, že tu môžu byť podstrčení ľudia. Aj mne dnes prišiel doporučený list o zrušení poistky a môjmu otcovi včera. Na túto stránku som sa dostala až dnes, nevedela som o nej. Od rána som čítala všetky vaše príspevky. Zajtra sa mám stretnúť s kolegovim právnikom, ktorému dám preštudovať všetky dokumenty a moju korešpondenciu s poisťovňou. Po doručení posledného doporučeného listu som rozhodnutá, že sa chytím iniciatívy na podanie hromadnej žaloby a preto som dnes surfovala na nete a hľadala ľudí, ktorí majú tiež rovnaký názor. Som z okresu Prievidza a je mi jasné, že by ma to stálo čas a peniaze a tiež to, že súd by bol v KE. Ale niekto s tým začať musí. Uvidím, čo mi zajtra povie právnik, mám s ním stretnutie večer. Určite dám info. A ak to Saara myslí úprimne?.... to sa uvidí na stretnutí, ktoré si môžeme dať niekde v strede Slovenka - niečo ako kompromis.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Dnes vecer len strucne. Nemam dobru spravu. Moj kosicky advokat do toho s najvacsou pravdepodobnostou nejde, povedal to mojmu manzelovi dnes vecer. Som z toho velmi rozcarovana. Aj ked mu povedal, ze sa este na to vyspi a rano da vediet, ale myslim ze to je definitivne. Povedal nieco v tom zmysle, ze tolko vela ludi jeho kancelaria nezvladne. Mal ist do toho s nejakym velkym pravnym domom, ale oni mu vcera oznamili, ze do toho proste nejdu.

Nahradne riesenia:
1. Udajne existuje v Ziline pravnik, ktory zbiera kontakty a uz ma asi 40 ludi z Oravy. Skusim ho kontaktovat, zatial sa mi to nepodarilo. S nimi by sme sa mozno mohli spojit.
2. Pockat na to, co bude v Palbe. Mozno tam daju kontakt na niekoho, kto to organizuje celoslovensky.
3. Zalozit pravnicku osobu, nejake zdruzenie, aby sme mohli podat jednu zalobu a nie vela identickych individualnych, aby sa pravnici nezlakli toho mnozstva ludi a tej roboty s organizaciou. Moj manzel tvrdi, ze takto nejako to urobili aj klienti BMG (vid vasanadej.sk/vyhodyzastupenia.html). S organizaciou by moj manzel mohol pomoct ale uctovnictvo by musel robit niekto iny. Vyhoda zdruzenia je okrem ineho aj transparentnost (jasne definovane stanovy, volene vykonne a dozorne organy) - tuto vetu dopisal moj manzel suc sklamany vyjadreniami niektorych spoludiskutujucich na moju adresu.
4. Niekto vymysli nieco ine.

Dnes vecer ma uz nic ine nenapada, ospravedlnujem sa, ze to nevyslo u mna.

Saara
Naposledy upravil Saara : 26.06.08 at 19:25
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

A mali by tento pripad vysielat aj v Palbe ?
Aj vies kedy ? alebo im uz niekto aj pisal podnet ?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Uz to tu bolo spominane. Malo by to byt najbizsi pondelok t.j.30.6.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Chobot Pozri príspevok
Tam píšu, že došlo k zániku poistenia v zmysle č. 11 ods. 2 VPP. Ale v tom odseku sa píše:

Poistenie je zrušené nasledujúci deň, keď poisťovňa žiadosť poistníka obdržala. Ak poistník uvedie v žiadosti neskorší dátum, ku ktorému má byť poistenie s výplatou odbavného zrušené, zruší sa poistenie k tomuto dátumu.


Takže pokiaľ niekto neposlal žiadosť o zrušenie poistenia, odvolávajú sa na nesprávny článok a podľa tohto článku poistenie zaniknúť nemohlo.

Chcel by som este dodat odsek zo spominaneho clanku Obcianskeho zakonnika, ktory vo vypovedi spominaju - " f) výšku odkupnej hodnoty, ktorú poisťovateľ vyplatí v prípade poistenia osôb pri predčasnom ukončení poistenia."
Takze ako Chobot spominal, odvolavaju sa na nieco na co by sa odvolavat nemali. Rusia si zmluvy ako sa im zachce. Myslim, ze to dalsi komentar o serioznosti tejto poistovni ani nepotrebuje.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

čo poradíte, mám prestať platiť mesačné splátky?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Tiez to tu uz bolo spominane. A suhlasim s tym nazorom. Ak sa mienite s nimi sudit, tak bolo by vhodne platit dalej, pretoze by to mohli dodatocne zneuzit a zrusit poistnu zmluvu na zaklade neplatenia poistneho. Sice podla Obcianskeho zakonnika by to mohli urobit az po tom, ked vas vyzvu na zaplatenie omeskaneho poistneho a do jedneho mesiaca od dorucenia tej vyzvy ho nezaplatite.

Citujem Obciansky zakonnik - "§ 801
(1) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za prvé poistné obdobie alebo jednorazové poistné nebolo zaplatené do troch mesiacov odo dňa jeho splatnosti.
(2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného.
(3) Lehoty podľa odsekov 1 a 2 možno dohodou predĺžiť."
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
Dnes vecer len strucne. Nemam dobru spravu. Moj kosicky advokat do toho s najvacsou pravdepodobnostou nejde, povedal to mojmu manzelovi dnes vecer. Som z toho velmi rozcarovana. Aj ked mu povedal, ze sa este na to vyspi a rano da vediet, ale myslim ze to je definitivne. Povedal nieco v tom zmysle, ze tolko vela ludi jeho kancelaria nezvladne. Mal ist do toho s nejakym velkym pravnym domom, ale oni mu vcera oznamili, ze do toho proste nejdu.

Nahradne riesenia:
1. Udajne existuje v Ziline pravnik, ktory zbiera kontakty a uz ma asi 40 ludi z Oravy. Skusim ho kontaktovat, zatial sa mi to nepodarilo. S nimi by sme sa mozno mohli spojit.
2. Pockat na to, co bude v Palbe. Mozno tam daju kontakt na niekoho, kto to organizuje celoslovensky.
3. Zalozit pravnicku osobu, nejake zdruzenie, aby sme mohli podat jednu zalobu a nie vela identickych individualnych, aby sa pravnici nezlakli toho mnozstva ludi a tej roboty s organizaciou. Moj manzel tvrdi, ze takto nejako to urobili aj klienti BMG (vid vasanadej.sk/vyhodyzastupenia.html). S organizaciou by moj manzel mohol pomoct ale uctovnictvo by musel robit niekto iny. Vyhoda zdruzenia je okrem ineho aj transparentnost (jasne definovane stanovy, volene vykonne a dozorne organy) - tuto vetu dopisal moj manzel suc sklamany vyjadreniami niektorych spoludiskutujucich na moju adresu.
4. Niekto vymysli nieco ine.

Dnes vecer ma uz nic ine nenapada, ospravedlnujem sa, ze to nevyslo u mna.

Saara
Saara nečuduj sa, že ľudia tu sú v strehu, všelijakym podvodom na Slovensku sa dari rásť ako májovej tráve po teplom dáždiku a tvoje niektoré vyjadrenia sú rozporuplne: napr. najprv bol problém pre právnika či ísť do toho lebo bolo málo ľudí a by sa to nevyplatilo, teraz už by to jeho kancelária nezvladla (neviem či počet záujemcov o spoločnú žalobu vzrástol do závratnych čísiel) , keď niečo ponúkam, že to zorganizujem tak musím vedieť, či mám na to možnosti, že to zmenežujem, ale len tak davať ponuky a z jedného dňa na druhý potom vycuvať na dôvere neprida.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Saarah nam odpadla .... /prejavene pochybnosti o uprimnosti jej aktivit/
Bolo by dobre o sebe vediet , zvazit pripadny spolocny postup ...
Moj e-mail je vilbabzavinacyahoo.com . Ak budete posielat email napiste aj nick pod ktorym vystupujete na tomto fore .
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Viliam Peter a Jarecko - aj my s manzelom vymyslame rozne konspiracne teorie, ale vy ma tu obvinujete bez dokazov, len na zaklade toho, ze som sa raz pomylila a ze som zacala zbierat kontakty na ludi, aby sme mali predstavu o tom, kolko nas je a ze som zacal jednat s pravnikmi... Chapem, ze ludia sa boja, ale teraz sa vam cudujem. Uplne na zaciatku som povedala, ze by nas organizatorom malo byt viac. Sama som poslala udaje Jozefovi (on vlastne toto zacal)a on sa mi potom dlho neozval, takze som bola rada, ze som sa toho chytila ja a kontakty od ludi neskoncili v ciernej diere. Inak toto mi pripomina nase bytove schodze - kto vyjde s nejakou aktivitou, idu ho niektori pranierovat. A ze si to advokat rozmyslel, lebo mu to odriekli ludia, ktori sa chceli pridat? Tak za to uz fakt nemozem a je mi to naozaj luto, lebo viem, ze sa ludia na to spoliehali.
Som ochotna poskytnut emailove kontakty kazdeho, kto mi to povoli. Poslem vam mail. Lenze ja to mozem teraz otocit Viliam proti tebe... co ak ty si clovek od nich... Takze emailove kontakty, ktore som zozbierala ja, poslem dvom dalsim ludom, na ktorych sa dohodneme, budu ochotni tuto rastucu skupinu dalej organizovat a budu pre vas doveryhodni. Urcite by ale kontakty nemal zbierat jeden clovek, ako som to robila teraz ja, ale subezne viaceri organizatori.
A neopadla som z tohoto. Chcem nadalej tuto vec spoluorganizovat, stale vyvijam nejake aktivity... Dnes nam vyprsala lehota, do kedy mozno odkupnu hodnotu vyzdvihnut na poste, takze pre svokrovcov uz nie je cesta spat.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Chcela by som poziadat diskutujucich, ktori sa budu v najblizsej dobe rozpravat s pravnikmi, aby sa spytali:
- ci je vobec mozne podat spolocnu zalobu, lebo podla mojich najnovsich informacii asi nie, v sudnom spore vraj mozu byt ako protistrany fyzicka a pravnicka osoba a o skupine osob sa nikde nehovori.
- ci je mozne zalozit pravnicku osobu, nejake zdruzenie s cielom sudit sa s poistovnou a ci je mozne, aby sa potom sudilo s poistovnou len to zdruzenie, aj ked samotne zdruzenie ziadnu poistnu zmluvu neuzavrelo.
0 0
5568jana 5568jana

5568jana je offline (nepripojený) 5568jana

chcela by som sa spýtať, či aj Vám, ktorí ste už dostali doporučený list, uviedli dva rôzne dátumy ukončenia zmluvy. Na sprievodnom liste "Oznámenie o zániku poistenia s výplatou odkupnej hodnoty" mi uviedli ukončenie s dátumom 15.6.2008 a na druhom liste, kde mi aj vyčíslili koľko mi pošlú peňazí "Oznámenie o zániku poistenia" mi uviedli dátum ukončenia 16.5.2008. Tie isté dátumy prišli v liste aj môjmu otcovi. Ako ste na tom vy? Ktorýkoľvek dátum zoberiem do úvahy, obidva sú uvedené spätne, to znamená, že s otcom nie sme už dávno poistení. Čo je podľa mňa drzosť niekomu oznámiť, že je už desať dní bez poistky (prvý dátum) alebo vyše mesiaca bez poistky (druhý dátum). Keby sa nám niečo stalo, ani nevieme, že nám už poistka podľa poisťovne neplynie.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Tak ja som zase kontaktovala pravnicku, tento krat bratislavsku. Takze ta spolocna zaloba je mozna. Mozno sa mi niektori uz smejete, ale posielam jej podklady a potom dam vediet. Ja to budem skusat dalej.
0 0
terka1980 terka1980

terka1980 je offline (nepripojený) terka1980

hmm dnes mi suseda vravela ze bola na skoleni nemenovanej poistovne a ze sa tam bavili aj o PCSP, že vraj končí a preberá ju Generali ale že tá poisťovna nepreberá závazky... velmi mi to nevedela vysvetlit tak či náhodou niekto niečo také nepočul a čo to pre mna ako pre klienta znamená ( sú to neoverené informácie) od rána všade vyvolávam PCSP mi ziadne info ohladom zaniku poistenia nedá ze to ma na starosti p. Škapinec a ten je na niejakej sluzobnej ceste a že nikto iný to nevybavuje
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Saara Pozri príspevok
Tak ja som zase kontaktovala pravnicku, tento krat bratislavsku. Takze ta spolocna zaloba je mozna. Mozno sa mi niektori uz smejete, ale posielam jej podklady a potom dam vediet. Ja to budem skusat dalej.

Ja si myslim, ze Saara to mysli uprimne s aktivitou, ktoru vyvija, cize v prospech nas poskodenych klientov. Hoci uznavam obavy, ktore Viliam Peter a Jarecko spominaju. Treba byt opatrny takmer na kazdom kroku. Ale to by bolo mozne obvinit kazdeho kto zacne takuto aktivitu vyvijat. Ale ako sa to tu spominalo tieto obavy by sa dali vyvratit (osobnym stretnutim, overenim poistnych zmluv na meno dotycneho podla obcianskeho preukazu a ostatnymi zaslanymi dokumentami od poistovne......). Ved okrem nej tu nikto iny predtym takuto aktivitu nevyvijal. Az teraz sa pridal Viliam Peter.
Kazdu snahu, aktivitu myslenu pre dobro poskodenych klientov treba ocenit.

Martin
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Dnes som dostal aj ja pamflet o skončení poistenia. Z celého toho marazmu a diskusie som si urobil jeden záver: poisťovňa je v problémoch a nevyberaným spôsobom, za hranicami zákona, stupňuje psychický teror smerujúci len k jednému: transformovať zostávajúce zmluvy UDP-K na EUROKAPITÁL. Avšak podotýkam, že poisťovňa si vôbec nie je istá svojimi krokmi: veď ako môže súčasne normálne uvažujúci právnik poslať oznámenie o ukončení zmluvy a vyplatení odkupnej hodnoty a hneď v prílohe vám súčasne navrhne prijatie alternatívy a/ alebo b/? Veď to je do neba volajúce diletantstvo, ktoré nemá oporu ani v zákone a ani v čase podpisu platných všeobec.poisť.podmienkach. Na pekáč s nimi, nech sa upečú vo vlastnej šťave. Pridávam sa k Sarah a som pripravený účinne podporiť zmluvného spoločne vybraného právnika v príprave spoločnej žaloby.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
Viliam Peter a Jarecko - aj my s manzelom vymyslame rozne konspiracne teorie, ale vy ma tu obvinujete bez dokazov, len na zaklade toho, ze som sa raz pomylila a ze som zacala zbierat kontakty na ludi, aby sme mali predstavu o tom, kolko nas je a ze som zacal jednat s pravnikmi... Chapem, ze ludia sa boja, ale teraz sa vam cudujem. Uplne na zaciatku som povedala, ze by nas organizatorom malo byt viac. Sama som poslala udaje Jozefovi (on vlastne toto zacal)a on sa mi potom dlho neozval, takze som bola rada, ze som sa toho chytila ja a kontakty od ludi neskoncili v ciernej diere. Inak toto mi pripomina nase bytove schodze - kto vyjde s nejakou aktivitou, idu ho niektori pranierovat. A ze si to advokat rozmyslel, lebo mu to odriekli ludia, ktori sa chceli pridat? Tak za to uz fakt nemozem a je mi to naozaj luto, lebo viem, ze sa ludia na to spoliehali.
Som ochotna poskytnut emailove kontakty kazdeho, kto mi to povoli. Poslem vam mail. Lenze ja to mozem teraz otocit Viliam proti tebe... co ak ty si clovek od nich... Takze emailove kontakty, ktore som zozbierala ja, poslem dvom dalsim ludom, na ktorych sa dohodneme, budu ochotni tuto rastucu skupinu dalej organizovat a budu pre vas doveryhodni. Urcite by ale kontakty nemal zbierat jeden clovek, ako som to robila teraz ja, ale subezne viaceri organizatori.
A neopadla som z tohoto. Chcem nadalej tuto vec spoluorganizovat, stale vyvijam nejake aktivity... Dnes nam vyprsala lehota, do kedy mozno odkupnu hodnotu vyzdvihnut na poste, takze pre svokrovcov uz nie je cesta spat.
Saara sorry, ale ja ta neobvinujem iba som reagoval na zapochybovanie Chobota, ktoremu sa nezdali niektore tvoje vyjadrenia, mozes pozriet spetne a potom som si uz aj ja zacal pozerat dozadu co pises, takze ked to ma byt doveryhodne nemoze to byt kluckotvorne to znamena raz tak potom inak, inac pri vsetkej slusnosti voci tebe z nicoho ta neobvinujem, nic si mi svojimi prispevkami na porade nesposobila a aby som to uzavrel, ked citis nejake obvinovanie z mojej strany, nie je ziadne je to v pohode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať