Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Prepáčte, až dnes som sa dostal k internetu po 4 dňoch.
Dostal som predvolanie, pripájam obr.
Bol som tam v stanovený čas, ale akurát som len odovzdal pri vstupe do budovy kopiu pôvodnej zmluvy a posledný list, kde nás upozorňujú, že máme platiť administr. poplatok.
Nemám žiadne ďalšie informácie
Splnomocnenie 001.jpg  
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

Ja som zatiaľ nedostala žiadne predvolanie, a ten mobil mi trčí doma v šuflíku. Tak neviem, na ktorých vyvolených do zasa šijú búdu. Ozaj, neviete náhodou, kedy bude zasadať ten súd?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

minika
ako pozeram na to tvoje predvolanie bol si predvolany v zmysle § 17 zakona č.171/1993 Z.z. o policajnom zbore, kde sa pise nasledujuce:

§ 17

Oprávnenie požadovať vysvetlenie

(1) Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zápisnice do správy o výsledku objasňovania priestupku.

(2) Ak osoba bez dostatočného ospravedlnenia alebo bez závažných dôvodov výzve podľa odseku 1 nevyhovie, môže ju policajt predviesť na útvar Policajného zboru za účelom podania vysvetlenia. O predvedení spíše policajt úradný záznam.

(3) Zápisnica o podaní vysvetlenia musí byť s osobou spísaná ihneď po jej predvedení.

(4) Vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe8) spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo osoba, ktorá by ním porušila spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá jej bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.

(5) Vysvetlenie sa nesmie požadovať od osoby, ktorá upozornila, že by ním porušila zákonom uloženú alebo uznanú povinnosť mlčanlivosti, a nebola od tejto povinnosti oslobodená.

(6) Policajt je povinný poučiť osobu o možnosti odmietnuť vysvetlenie podľa odsekov 4 a 5.

(7) Policajt je povinný predvedenú osobu odovzdať orgánom činným v trestnom konaní alebo inému príslušnému orgánu, ak zistí, že sú dôvody na jej odovzdanie, inak musí osobu ihneď prepustiť, čo vyznačí v úradnom zázname o predvedení.

(8) Kto sa na výzvu podľa odseku 1 dostaví, má nárok na náhradu nutných výdavkov a na náhradu ušlého zárobku (ďalej len "náhrada"). Náhradu poskytuje Policajný zbor. Nárok na náhradu nemá ten, kto sa dostavil len vo vlastnom záujme alebo pre svoje protiprávne konanie.

(9) Nárok na náhradu podľa odseku 8 zaniká, ak ho oprávnená osoba neuplatní do ôsmich dní odo dňa, keď sa na výzvu podľa odseku 1 dostavila; oprávnenú osobu o tom treba poučiť.



Nevidim v tom predvolani, ze by to bolo trestne oznamenie voci tebe, skor by som povedal, ze mozno je to voci poistovni ako hovoril zastupca Krajskej prokuratury v Kosiciach na Palbe v Markize a policia zbera podklady.
Naposledy upravil jarecko : 31.05.09 at 05:30
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Ja si myslim, ze vas velmi slusne vyzvrtaju policajti Treba sa tomu postavit celom a podakovat sa kompetentnym za "dobre" rady zatiaľ na vás nevzniesli obvinenie, vela stastia...
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dano 27 Pozri príspevok
Ja si myslim, ze vas velmi slusne vyzvrtaju policajti Treba sa tomu postavit celom a podakovat sa kompetentnym za "dobre" rady zatiaľ na vás nevzniesli obvinenie, vela stastia...
tak podla teba sme radsej nemali podat hr. zalobu? koho konkretne myslis tych kompetentnych?
a ake obvinenie by uz len mohli vzniest? uz sa trrrasem nech vznesu.
poistovna s vchodom z dvora urcite nepocitala s takym odporom, aky nastal.
nech vznesu obvinenie, mozno sa budu cudovat, co sa bude diat potom....
Naposledy upravil harleydavidson : 31.05.09 at 14:26
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Dá sa nejako zistiť či som uvedená na hromadnej žalobe? ASU mi to nechce prezradiť :-( Chcem to vedieť zo zvedavosti a zistiť aj na základe akého kľúča predvoláva polícia.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Podľa mňa, kontaktujú klientov ktorí poslali na AUS splnomocnenie ale nie kópie zmlúv ktoré AUSa požadovala poslať na doplnenie do spisu.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Ali76 Pozri príspevok
Podľa mňa, kontaktujú klientov ktorí poslali na AUS splnomocnenie ale nie kópie zmlúv ktoré AUSa požadovala poslať na doplnenie do spisu.
ASU s tym nema nic, ide o aktivitu poistovne. Vo stvrtok som jasne povedal vysetrovatelovi, nech predvolanie posle pisomne, nech vieme o co ide, nech to posudi aj advokat. Dnes manzelke opat telefonoval, ale nic nepovedal, ze bude volat poobede (nakupovala). Zda sa mi, ze to niekto nahana. Zeby chcel niekto nieco stihnut do zacatia sudu????
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

jarecko Pozri príspevok
minika

...

Nevidim v tom predvolani, ze by to bolo trestne oznamenie voci tebe, skor by som povedal, ze mozno je to voci poistovni ako hovoril zastupca Krajskej prokuratury v Kosiciach na Palbe v Markize a policia zbera podklady.
Podla toho co hovoril vysetrovatel, je to od poistovne.
Vdaka, ze si uviedol ten zakon, zaujimavy je bod 8.
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

Podľa môjho názoru tu ide o dve rôzne veci, ktoré zhodou okolností nastali v približne rovnaký čas.

Prvá vec je predvolanie, ktoré dostal minika. Predpokladám (rovnako ako Ali76), že minika poslal iba splnomocnenie, a preto si od neho vyšetrovateľ vyžiadal aj kópie zmlúv, aby to bolo komplet. (Minika, prosím napíš, či si na ASU posielal aj kópie, alebo len plnomocenstvo.)

Druhá vec je predvolanie, ktoré spomínal pavol.za. Za tým je jednoznačne aktivita poisťovne namierená proti tým, ktorí mali tú "drzosť" a zapojili sa do hromadnej žaloby.

Možno sa mýlim, ale môj dojem z toho všetkého je zatiaľ takýto.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ja som sa vyjadril k tomu co tu zverejnil minika a podla textu jeho predvolania nevidim, ze by on bol obvineny z nejakeho trestneho cinu. Ma podat nejake vysvetlenie podla § 17 o policajnom zbore a to bodu

1) Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zápisnice do správy o výsledku objasňovania priestupku.

ked vie, ze by tym sposobil trestne stihanie blizkej osobe moze vysvetlenie odmietnut. Z tej predvolanky sa neda jednoznacne urcit voci komu a comu ma to vysvetlenie podat.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

fakt prepáčte, ale nestíham. Na ASU som posielal iba splnomocnenie, neposielal som žiadne iné doklady.
Z polície mi telefonicky povedali že ide o vec ohľadom neoprávneného používania mobilu ( čo sa teda dosť divím ) a že za tým je jednoznačne Rapid life. Ešte sa ma pýtali na cenu toho mobilu, či je väčšia ako 8 tis. Sk.Polícia iba sumarizuje dokumentáciu. Podľa toho teda nejde o trestný čin. Údajne to nebudú ďalej prešetrovať. Ale ako to dopadne, alebo čo bude s tým ďalej, to mi nepovedali.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

minika Pozri príspevok
fakt prepáčte, ale nestíham. Na ASU som posielal iba splnomocnenie, neposielal som žiadne iné doklady.
Z polície mi telefonicky povedali že ide o vec ohľadom neoprávneného používania mobilu ( čo sa teda dosť divím ) a že za tým je jednoznačne Rapid life. Ešte sa ma pýtali na cenu toho mobilu, či je väčšia ako 8 tis. Sk.Polícia iba sumarizuje dokumentáciu. Podľa toho teda nejde o trestný čin. Údajne to nebudú ďalej prešetrovať. Ale ako to dopadne, alebo čo bude s tým ďalej, to mi nepovedali.
Je to to iste. Ja som tiež ťahal info, z vysetrovatela, ako som písal, potvrdil, že ide o trestne oznámenie. Postup polície mi je divný, vyšetrovateľ povedal, že musia preskúmať každé podanie.
Dost to nahanaju, ale mame čas, tak som termin daval po 22.6, že vraj to uz je neskoro, že ide o konanie v skrátenej lehote. Asi ide o nejaké vyzvedanie so strany poisťovne. Preto nedávam žiadne info o žalobe ani čo za sťažnosť sme dávali na ASU (chcel to), odkázal som ho na ASU.
Môj skromný názor je, že chce poisťovňa takto prísť k dokumentom, tie sa dajú použiť potom proti nám...
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Pavol.za, prosim ta upokoj sa.
Ved sa zo vsetkeho o chvilu zblaznis. Ved o nic nejde. Poistovna nieco zrejme podala na policiu a oni to presetruju. Ak mas ciste svedomie a vsetci ostatni tiez, tak potom nie je o com.

Taketo sirenie paniky, ze nepoviem, nedam a ne- ne- ne-, to sa zrovna zavri doma, zatiahni rolety a odpoj vsetko od elektriky, lebo "oni" sú všade.

Hlavne pokoj a rozvahu.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

Ahojte - AUS na stranky zavesil:

http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm

Stanovisko Národnej banky Slovenska k tvrdeniam Prvej česko-slovenskej poisťovne Rapid, ktoré odzneli na tlačovej konferencii 22. mája 2008

Je to sice starsieho data, ale mnohi o tejto tematike poculi iba okrajovo - tak to vesiam aj tu...
Naposledy upravil Deyres : 02.06.09 at 18:22
strana01.jpg  
strana02.jpg  
1/1
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

ved to je rok stare...
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
Pavol.za, prosim ta upokoj sa.
Ved sa zo vsetkeho o chvilu zblaznis. Ved o nic nejde. Poistovna nieco zrejme podala na policiu a oni to presetruju. Ak mas ciste svedomie a vsetci ostatni tiez, tak potom nie je o com.

Taketo sirenie paniky, ze nepoviem, nedam a ne- ne- ne-, to sa zrovna zavri doma, zatiahni rolety a odpoj vsetko od elektriky, lebo "oni" sú všade.

Hlavne pokoj a rozvahu.
Ale nehovor ! Ty vieš vždy reagovať k veci. O čistom svedomí a spravodlivosti choď rozprávať Drgoncovi, alebo si prečítaj niektorú z jeho kníh.... ale mam pocit, že oni také nehrajú.
Vzniesť na niekoho trestné oznámenie nie je len tak a nikto to nerobí pre nič za nič. Za tým je nejaký konkrétny cieľ.
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Z tej policie si nerobte tazku hlavu zatial je iba podane trestne oznamenie to znamena ze to mozu aj odstupit ako priestupok, mozu to zamietnut... tipujem ze doticny policajti maju sami z toho gulas a snazia sa vo veci spravit si jasno. Ponahlaju sa urcite preto lebo sami maju lehoty do kedy musia meritorne rozhodnut. Vysetrovatelovi je to akurat jedno ide mu iba o to aby sa zbavil dalsej veci zo skrine a urcite je mu ukradnuta nejaka poistovna a samozrejme aj poistenec. A to viem o com hovorim nakolko som sam byvaly vysetrovatel mimo sl. cca 2 roky. Osobne si myslim ze to nebude mat velku dohru nakolko sa jedna o telefon co takmer nama hodnotu a popritom nam ho dobreze sami nenatlacili do ruky. Je to len velke trapne detinske BU BU BU zo strany poistovne. Fakt som od tejto podvodnickopravnickej elity cakal viacej. Asi im uz dochadzaju tie skvele napady ked sa teraz musia handrkovat koli starym tehlam. Aspon ma pobavili lebo mi to pripada ako ked sa topiaci snazi dychat a pritom vie ze je to marne.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

danino Pozri príspevok
Z tej policie si nerobte tazku hlavu zatial je iba podane trestne oznamenie to znamena ze to mozu aj odstupit ako priestupok, mozu to zamietnut... tipujem ze doticny policajti maju sami z toho gulas a snazia sa vo veci spravit si jasno. Ponahlaju sa urcite preto lebo sami maju lehoty do kedy musia meritorne rozhodnut. Vysetrovatelovi je to akurat jedno ide mu iba o to aby sa zbavil dalsej veci zo skrine a urcite je mu ukradnuta nejaka poistovna a samozrejme aj poistenec. A to viem o com hovorim nakolko som sam byvaly vysetrovatel mimo sl. cca 2 roky. Osobne si myslim ze to nebude mat velku dohru nakolko sa jedna o telefon co takmer nama hodnotu a popritom nam ho dobreze sami nenatlacili do ruky. Je to len velke trapne detinske BU BU BU zo strany poistovne. Fakt som od tejto podvodnickopravnickej elity cakal viacej. Asi im uz dochadzaju tie skvele napady ked sa teraz musia handrkovat koli starym tehlam. Aspon ma pobavili lebo mi to pripada ako ked sa topiaci snazi dychat a pritom vie ze je to marne.
Az tak by som to nezlahcoval, podane trestne oznamenie nie je pre nas bezuhonnych ludi "LEN". Okrem ineho to spini cisty register....

Uz doslo manzelke predvolanie. Predmet je uvedeny ako Poistovaci podvod

Skus mi, prosim Ta popisat cely ten proces vysetrovania, ked si bol vysetrovatelom. Nemam o tom predstavu. Vdaka.
Naposledy upravil pavol.za : 04.06.09 at 08:14
predv.jpg  
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

...spini, cisty register.... omg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať