Zavrieť

Porady

Zrušenie darovacej zmluvy

zdravím Vás vsetkých,

uz si neviem rady a preto som sa rozhodla ze napísem sem.
bývame v rodinnom dome spolu s dedom (dedo je otec mojho otca)
byvala s nami aj babka ale ta uz zomrela. aby som vás oboznamila aký máme problem tak je to takto: rodinny dom vlastila babka s dedom. po babkynej smrti zdedil moj otec 1/4 a jeho sestra taktiez 1/4. babka vlastne svoju polovicu majetku prenechala detom. to znamena ze polovicným vlastíkom domu je stále dedo. a tuto polovicu sa snazí otcova sestra napísat na seba akýmkolvek sposobom a hlavne darovacou zmluvou.
deda raz tetka nalozila a dala mu podpísat darovaciu zmluvu, samozrejme ze na nu, tym pádom sa znazí mojho otca pripravit o majetok. Dedo bohuzial ani nevedel co podpisuje. lenze my vieme aj nám povedala ze si to nechá vsetko na seba napísat a musíme preto konat. V katastri este nieje ziadny vklad a preto vás prosím o radu ako tejto spinavosti zabranit? moj otec chce len polovicu na ktoru ma narok a nie len na stvrtinu z majetku. Viem ze ona si moze na seba dat napísat od deda hoci co, ale zatial to ako som spomínala nie je vlozene na katastri teda ta jej darovacia zmluva. dufam ze mi niekto z vas bude vediet poradit ako máme dalej postupovat, pretoze chudák dedo má uz 84 rokov, má starobnú demenciu a vobec nevie co podpísal a ona ho este moze vyhodit na ulicu ak jej to vsetko podpíse. alebo sa o neho prestane starat. dakujem za pomoc.
Usporiadat
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

ahojte vsetci,
vedel by mi niekto prosím poradit,kde by som nasla grafologa? na overenie spravnosti podpisu.... pozerala som aj internet, ale márne. potrebovala by som ak by z vás niekto vedel hlavne v BA, dakujem
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

zuzana1221 Pozri príspevok
ahojte vsetci,
vedel by mi niekto prosím poradit,kde by som nasla grafologa? na overenie spravnosti podpisu.... pozerala som aj internet, ale márne. potrebovala by som ak by z vás niekto vedel hlavne v BA, dakujem
Ministerstvo spravodlivosti: zoznam znalcov z odboru písmoznalectva. Myslím, že to majú zverejnené aj na nete.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

dakujem za typ, ale ja sa potrebujem skontaktovat s nejakým znalcom aby som mu mohla dat overit spravnost podpisu ci je to naozaj podpis osoby ktora je uvedena, ci nahodou nebol zfalsovaný, lenze na stranske ministerstva spravodlivost tam ziaden kontakt nieje :-(
vedel by mi prosím este niekto poradit? ako by som sa s ním mohla skontaktovat? dakujem pekne za pomoc
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
skús jeho:

http://www.pismoznalec.sk/
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Kontakty na znalcov sú na http://jaspi.justice.gov.sk

Keď si tam vyhľadáš znalcov z Tvojho okolia, tak kliknutím na číslo znalca sa Ti ukážu kontaktné údaje.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

dakujem velmi pekne....idem na to :-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
zdravím Vás vsetkých,

uz si neviem rady a preto som sa rozhodla ze napísem sem.
bývame v rodinnom dome spolu s dedom (dedo je otec mojho otca)
byvala s nami aj babka ale ta uz zomrela. aby som vás oboznamila aký máme problem tak je to takto: rodinny dom vlastila babka s dedom. po babkynej smrti zdedil moj otec 1/4 a jeho sestra taktiez 1/4. babka vlastne svoju polovicu majetku prenechala detom. to znamena ze polovicným vlastíkom domu je stále dedo. a tuto polovicu sa snazí otcova sestra napísat na seba akýmkolvek sposobom a hlavne darovacou zmluvou.
deda raz tetka nalozila a dala mu podpísat darovaciu zmluvu, samozrejme ze na nu, tym pádom sa znazí mojho otca pripravit o majetok. Dedo bohuzial ani nevedel co podpisuje. lenze my vieme aj nám povedala ze si to nechá vsetko na seba napísat a musíme preto konat. V katastri este nieje ziadny vklad a preto vás prosím o radu ako tejto spinavosti zabranit? moj otec chce len polovicu na ktoru ma narok a nie len na stvrtinu z majetku. Viem ze ona si moze na seba dat napísat od deda hoci co, ale zatial to ako som spomínala nie je vlozene na katastri teda ta jej darovacia zmluva. dufam ze mi niekto z vas bude vediet poradit ako máme dalej postupovat, pretoze chudák dedo má uz 84 rokov, má starobnú demenciu a vobec nevie co podpísal a ona ho este moze vyhodit na ulicu ak jej to vsetko podpíse. alebo sa o neho prestane starat. dakujem za pomoc.
Zuzana, chcel by som ťa požiadať ešte o jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

Pomoc
Pomóc!!!
POMOC
Poraďte
Kto poradí?
Pomôžete?
Poraďte mi"
....

Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná?

Názov tejto témy ti opravím, ale mysli na to nabudúce.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

prepac...:-( písala som tam preto, lebo to nadvezuje na tu temu ktoru som sem prvykrát napisala... neviem kde sa mám obratit, ked som potrebovala info o pismoznalcovi...
dakujem za zmenu....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať