Zavrieť

Porady

Kde nakupovat stavebny material?

Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Usporiadat
ello ello

ello je offline (nepripojený) ello

Prosím Vás o info ohľadom stavebnín v Poľsku. Najlepšie nejaký e-mailový kontakt.
0 0
slavka479 slavka479

slavka479 je offline (nepripojený) slavka479

ahojte, vie mi niekto poradit, ci ma skusenosti s nakupovanim tehiel heluz cez internet (internetove stavebniny)? sa mi zda, ze az moc lacne...
dakujem
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

to je dilema od toho aký materiál treba kúpiť. Mne sa na izoláciu osvedčili stavebniny, na materiál hrubej stavby tiež aj s dôvodu, kt. už odznel vyššie, dovoz materiálu. na laminátovú podlahu sa osvedčil merkurymarket a na drevotrieskové dosky, napríklad pre stavanú skriňu zase baumax... takže len na samom zákazníkovi záleží, kde všade si ceny porovná, s cenou by som určite porovnával ponúkaný servis a spôsob riešenia prípadnej reklamácie...
tak neviem, či som pomohol, hmmm...
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

určite sa to dá, ale kto príde riešiť reklamáciu, ak tehly rídu porozbíjané...? pri tehlách sa to ľahko môže stať, a čo v prípade, keď bude treba jednu paletu doobjednať, pošlú aj tú, alebo majú objednávky len na celé kamióny?
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

slavka479 Pozri príspevok
ahojte, vie mi niekto poradit, ci ma skusenosti s nakupovanim tehiel heluz cez internet (internetove stavebniny)? sa mi zda, ze az moc lacne...
dakujem
určite sa to dá, ale kto príde riešiť reklamáciu, ak tehly rídu porozbíjané...? pri tehlách sa to ľahko môže stať, a čo v prípade, keď bude treba jednu paletu doobjednať, pošlú aj tú, alebo majú objednávky len na celé kamióny?
0 0
petmich petmich

petmich je offline (nepripojený) petmich

Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
0 0
sucan sucan

sucan je offline (nepripojený) sucan

petmich Pozri príspevok
Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
Nepoužil si ich všetky, v piatok sme ku mne previezli 7 paliet. Teraz ma tak napadá - veď som Ti ich ani neplatil. Tak teda dík. :-)
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Ja som kupoval tehly z miestnych stavebnin a medzi paletami mi doviezol aj jednu paletu tzv. vymetovu za cenu normalnych tehiel. Zvonku boli tehly ok, ale zvnutra porozbijane a popraskane, miesto orginalnej folie bola priesvitna. Podla mna stavebniny zo zvyskov paliet poskladali novu paletu a tu mi predali ako novu, inak by na palete bola originalna folia z vyroby. A to som kupoval cele palety. Stavebniny uprednostnili kratkodoby zisk. Idem stavat dalsiu stavbu, ale tehly/krytinu po tejto skusenosti od nich nejdem brat.
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

petmich Pozri príspevok
Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
mozem Ta poprosit o kontakt, na ktorej stranke (shope) vychadzali najvyhodnejsie ceny na tehly? dakujem.
0 0
petmich petmich

petmich je offline (nepripojený) petmich

nejde mi SS, kupoval som na ministavebniny.cz
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?
0 0
Mikul2 Mikul2

Mikul2 je offline (nepripojený) Mikul2

Dnes sú už aj u nás stavebniny na takých cenových reláciách,že netreba nikam chodiť,/len sa treba niekedy s nimi dohodnuť/,a sú lacnejší ako Hornbach,alebo Baumax
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

Ja uz v Merkury Market nikdy nic nekupim, vsetko co som tam kupil sa po 5mesiacoch pokazilo a nechceli mi to vyreklamovat. Az ked som sa tam vyhrazal ze zavolam inspekciu tak poliak mi to vymenil. A po dalsich 3 mesiacoch som to reklamoval znova. Radsej investujem o par eur viac. Teraz pracujem v stavebninach a vieme spravit dobre ceny, sme lacnejsi ako viacere stavebniny. Baumax nie, tam je vsetko predrazene.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

vratnik Pozri príspevok
Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?
Vsetko je na dohode, niektori predajcovia daju dopravu zdarma, ini nie. Treba jednat o zlavu...
0 0
sucan sucan

sucan je offline (nepripojený) sucan

vratnik Pozri príspevok
Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?
Napríklad ja, podobne ako vyššie píšuci petmich ( zdravím Ťa švagre), mám cenovú ponuku na strešnú krytinu Mediterran cca. 300m2 a doprava s vykládkou 14 paliet je 2220,- CZK, čo sa mne osobne zdá celkom smiešna suma.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

vratnik Pozri príspevok
Ja som kupoval tehly z miestnych stavebnin a medzi paletami mi doviezol aj jednu paletu tzv. vymetovu za cenu normalnych tehiel. Zvonku boli tehly ok, ale zvnutra porozbijane a popraskane, miesto orginalnej folie bola priesvitna. Podla mna stavebniny zo zvyskov paliet poskladali novu paletu a tu mi predali ako novu, inak by na palete bola originalna folia z vyroby. A to som kupoval cele palety. Stavebniny uprednostnili kratkodoby zisk. Idem stavat dalsiu stavbu, ale tehly/krytinu po tejto skusenosti od nich nejdem brat.

To sa dalo velmi lahko vyreklamovat, zavolat technika z fy alebo priamo z vyroby a spisat reklamaciu, fy to vezme spat a doda nove...
0 0
petmich petmich

petmich je offline (nepripojený) petmich

V súčasnosti sa podľa mňa už dá aj u nás na Slovensku dohodnúť rozumná cena. Ale začiatkom roka to tak ešte nebolo, ceny napr. v Čechách boli neporovnateľne lepšie. Teraz už aj slovenskí obchodníci zisťujú, že keď chcú predať, musia ísť s cenou dolu. (samozrejme neplatí to plošne na všetko, napr. vŕtačku mi ide Ježiško kupovať v Čechách:-)
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
Kde dostanes 45?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v online stavebninach
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať